Wimbledon 2019: 3 nejlepší zápasy Roger Federer vs Rafael Nadal Wimbledon

Mistrovství - Wimbledon 2007, 13. denObdobí soumraku úhlavních rivalů Rogera Federera a Rafaela Nadala bylo oznámeno před několika lety a tenisoví vědátoři skriptovali své neobyčejně předčasné nekrology v kariéře. Píše se tentokrát rok 2019.

Polovina roku již proběhla a tři grandslamy již byly odehrány. Každý Grand Slam s sebou přinesl stálá jména Velké trojky- Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer, kteří se navzájem střídali, aby si zahráli finále.Pokud to byli Novak Djokovič versus Rafael Nadal ve finále Australian Open, pak to byli Roger Federer versus Rafael Nadal na French Open. Zůstávat věrný tomuto druhu kombinace permutací a vědět, že Djokovič vyhrál Australan a Nadal svůj 12. French Open, měl by to být Roger Federer, který po zápase s Djokovičem získal 9. wimbledonský titul.

To vše se zdá být příliš dobré na to, aby to byla pravda, a symbolika obsažená v historii je v sázce věc, která fascinuje fanoušky po celém světě. Poslední dva roky v tenise se řídily tímto vzorem a znovu vyvolaly kouzlo ve Velké trojce, kteří se všichni skvěle vrátili a inspirovali nevěřící k víře v nemožné.

hry na tenisovém kurtu

To, co bylo v posledních letech považováno za nemožné, se nyní stalo grandslamovým rituálem, když Roger Federer stanovil datum svého 40. setkání s úhlavním nepřítelem Rafaelem Nadalem v semifinále Wimbledonu.Uplynulo pouhých pět týdnů od posledního setkání dvojice v semifinále French Open v hrozně větrném dni, kdy Nadal řval kolem Rogera. Rivalita mezi nimi byla znovu obnovena a jak v průběhu těchto let.

Nespočet fanoušků letos čekalo na semifinále Federera-Nadala ve Wimbledonu a podobně jako básník začínající psát aubádu se Federer a Nadal téměř setkávají na „přídavných“ představeních.

Když jsou oni dva na kurtu, je to jen stěží zápas a spíše podívaná, kde se střetnou dvě protichůdné síly- bitva zuří mezi tezí a anti-tezí, konflikt narůstá mezi divočinou a pořádkem.co je protisíla vzpěra

Roger Federer dokázal v posledních letech zkrotit Rafaela Nadala zlepšeným bekhendem, ale do očí bijící 24-15 hlava na hlavu favorizující Španěl není oblíbenou statistikou Rogera, na kterou se dá dívat. Na druhé straně zůstává Rogerův náskok 2: 1 nad Nadalem na travnatých kurtech. Wimbledonské kurty pořádaly podívanou tři po sobě jdoucí roky.

Roger Federer reprezentoval Starou gardu a porazil Nadala ve finále Wimbledonu 2006 a 2007, ale obušek byl nakonec předán Nadalovi po odehrání historického, ne-li největšího zápasu v historii tenisu- klasického finále Wimbledonu 2008, které korunovalo Rafu jako Novou gardu .

Od té doby, co uběhlo 11 let, se mnohé změnilo. Centrální kurt a kurt číslo 1 nainstalovaly zatahovací střechy a světla a Federer i Nadal mezi sebou nasbírali 38 grandslamů a stále jsou silní.

Pojďme si osvěžit naše vzpomínky na třikrát, kdy se sešli v All England Clubu na finále, při kterém se nám zalévala sláva, když se připravujeme na další epické zúčtování v rámci tohoto Wimbledonu 2019.


#3 Wimbledonské mistrovství 2006 (finále)

Wimbledonské mistrovství 2006 - 13. den

co znamená skóre láska v tenise

Poprvé se tito dva setkali na trávě ve finále v roce 2006. Roger Federer soupeřil o obhajobu své wimbledonské koruny a už po čtvrté za sebou získal titul. Při vstupu do turnaje Federer nepovažoval tehdejšího specialistu na světovou dvojku a antukový kurt za potenciálního finalistu.

Ve srovnání s šestatřicátým šestým Federerovým to byl však Španělův 12. zápas ve Wimbledonu, ale byly tu chvíle, které se pro Nadala leskly a zachytily Federera na místě. Federer našel své podání a své bekhendové řezy včas, aby zachránil den a zahnal brzké ohrožení Rafou, ale oba hráči věděli, že to nebude jednorázová záležitost.

Federer nevyhrál finále 2006 jako dortovou procházku, protože Nadal to přetáhl přes čtyři sady, než to švýcarský mistr zabalil 6-0, 7-6, 6-7, 6-3. Byl to Federer, který ten den evidentně nasměroval své zkušenosti ke zkrotení Nadala a připsal si svůj čtvrtý wimbledonský titul.

Sleduj tohle video znovu navštívit nejlepší body ze zápasu 2006.

Populární Problémy

Rory McIlroy a Brooks Koepka vedou titul v poli na Arnold Palmer Invitational 2020. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.

Kansas č. 1 absolvuje na silnici velký test proti č. 18 Villanova. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

S Daniilem Medveděvem, Stefanosem Tsitsipasem v čele turnaje, Rotterdam Open slibuje vzrušující záležitost! .

Maria Sharapova ve věku 17 let dokonce nerozbije první 2 v seznamu !.

Ve středu večer má premiéru 3. sezóna seriálu „Doma s Amy Sedaris“. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat show online zdarma.