3 typy tenisových porcí: Plochý, plátek a kop

3 druhy tenisových porcí

3 typy tenisových porcí: Plochý, plátek a kop

Podrobný průvodce

Pokud chcete vyvinout efektivní podání, které je zbraní, pak je důležité porozumět třem různým typům tenisových podání a naučit se je provádět.

Mezi tři hlavní typy tenisových podání patří podání na plocho, plátek a kop. V tomto článku se budeme zabývat těmito tématy pro každý typ poskytování:

 • Přehled
 • Výhody a nevýhody
 • Jak hodit míč
 • Ideální kontaktní bod a úhel rakety
 • Tipy pro nejlepší výsledek


Na úvod si krátce povíme, proč byste se měli naučit tři druhy tenisových porcí.

Proč se naučit 3 různé druhy tenisových porcí?

Když začínáte s tenisem, vaším hlavním cílem bude pravděpodobně vyvinout jediné spolehlivé podání, které vám umožní začít bodovat a hrát hru.

Jak se vaše hra zdokonaluje, učení se všem třem druhům porcí vám umožní soutěžit na vyšší úrovni tím, že do vaší servisní hry přinese rozmanitost.

Pamatujte, že když podáváte, máte značnou výhodu, protože začínáte bod o přestupku a můžete bod ovládat a diktovat od začátku.

Vaše schopnost ovládat bod je však silně svázána s účinným podáním, které udržuje soupeře hádat a brání mu ve stanovení rytmu.

Právě zde vládne rozmanitost a proč je klíčové naučit se tři různé druhy servírování.

Slouží pro různé hráče a soudní povrchy

Vaše schopnost zasáhnout více než jeden typ podání vám umožní být konkurenceschopnější vůči různým hráčům a na různých povrchech hřiště.

Pokud jste například 6 'vysoký a hrajete soupeře 5'4,' 'pak můžete jejich výšku využít tak, že trefíte podávací kop, který je mimo jejich úderovou zónu nebo dokonce přes hlavu. výzvou pro jejich návrat.

Na druhou stranu, pokud byste zkusili to samé podání proti soupeři 6’5, “pak možná zjistíte, že to dopadlo mnohem blíže jejich zóně úderu, což jim umožňuje zasáhnout snadný návrat.

U vyššího protivníka, který se nemusí pohybovat stejně dobře jako u kratšího hráče, byste mohli zasáhnout plátek do jejich těla, protože se budou snažit rychle se vrátit, když se vrátí.

Totéž platí pro soudní povrchy. Pokud hrajete na antukovém hřišti, možná se vám bude líbit vaše podání kopů, kde budete těžit z vyšších odrazů, díky nimž bude toto podání návrat ještě náročnější.

Na trávě však stejné podání kopu nevyskakuje tak vysoko, takže se můžete spolehnout na to, že vaše podání v řezu zůstane nízké, takže návrat při hraní na trávě bude náročný.

Čím větší rozmanitost služeb můžete zasáhnout, tím více můžete upravit svou strategii, abyste mohli soutěžit na vyšší úrovni proti různým hráčům a na různých povrchech hřiště.

Plochá služba

Ploché podání je možná jedním z nejvyhledávanějších podání v tenise, protože je synonymem síly a schopnosti zasáhnout eso.

Ploché podání je pojmenováno podle skutečnosti, že při kontaktu je na míč aplikováno minimální otáčení. Výsledkem je, že když plochá služba zasáhne kurt, má tendenci se odrazit nízko a pokračovat přímo z místa, kde dopadne na kurt.

Výhody

 • Rychlost: Čím rychleji je podání podáno, tím méně času bude muset váš soupeř reagovat, což může způsobit, že se hráči dostanou do kontaktu s míčem pozdě nebo si omylem odpálí.
  Snadné body: Dobře umístěné ploché podání je ideální pro získání bodu přímo esem, nebo přinejmenším k nucení soupeře zablokovat míč zpět pro snadné nastavení nebo odpalovací výstřel.
 • Nízký odskok: jak název napovídá, ploché podávání má minimální roztočení. Výsledkem je, že když míč zasáhne kurt, zůstane nízko, což hráče donutí ohnout se a dostat se dolů nebo se vrátit ze své útočné zóny.

Nevýhody

 • Nízká chybovost: Největší nevýhodou tvrdého plochého podání je, že je obtížné jej udržet, natož dobře umístit do servisního boxu. V důsledku toho může nadužívání tvrdého plochého podání vést k rozdání příliš mnoha volných bodů nebo k tomu, že se budete muset na druhé podání silně spoléhat.
 • Reakční doba: Stejná rychlost, která vašemu soupeři ztěžuje návrat tvrdého plochého podání, vám může dělat potíže postavit dobře provedený return z plochého podání, protože budete mít méně času na reakci.
 • Podávání a volej: Vzhledem ke kratší reakční době, po kterou se můžete dostat do soupeřova returnu, může být náročné postupovat vpřed a voleje.

Užitečný tip
Obecně platí, že čím vyšší jste, tím snazší bude provádět tvrdé ploché podání, protože máte větší prostor nad sítí, a tedy i vyšší rezervu na chyby. Pokud jste krátcí, plochá obsluha je náročnější na provedení, protože máte menší povolení přes síť, což snižuje vaši chybovost.

Technika plochého podávání

Podívejme se na některé detaily, které vám pomohou zajistit skvělé ploché podání.

Rukojeť

V první řadě je důležité se ujistit, že používáte správný úchop pro byt sloužit. Dobrou zprávou je, že budete používat kontinentální přilnavost u všech tří typů servírování, takže se tento jeden úchop musíte naučit pouze tehdy, pokud ho ještě neznáte.

Přemístění

Když trefujete ploché podání, budete chtít, aby byl váš hod zhruba 12–18 palců před vámi a přibližně 6 palců napravo od ramene házející paže na vrcholu losování. Chcete-li získat podrobný přehled o tom, jak se hodí, nezapomeňte se podívat na náš příspěvek zdokonalení techniky servírování .

Tato fotografie byla zachycena ve výšce hodu, abyste získali pocit přesného umístění.

pažní ortéza tendonitidy

Ploché podávání: Umístění

Kontaktní bod a úhel rakety

Dále si promluvíme o tom, jak navázat kontakt s míčem. Protože chcete trefovat míč naplocho nebo bez roztočení, budete se chtít pokusit zasáhnout míč přímo zezadu, aniž byste se o něj oprášili nebo zasáhli jeho část.

Zde je fotografie, která ukazuje kontaktní bod proti míči a také správný úhel čela rakety, který je plochý, aby nedocházelo k otáčení míče.

Ploché podávání: kontaktní bod a úhel rakety

Ploché podávání videa

Nyní, když víte, na co se zaměřit při úderu na ploché podání, je zde video, které ukazuje celý pohyb ploché služby. Zahrnul jsem krátké zastávky, které vám pomohou získat smysl pro umístění hodu, kontakt, bod a úhel rakety.

Tenisové servírování - umístění plochého servírování

Ploché tipy pro podávání

Při zasílání plochého podání je třeba mít na paměti několik tipů:

Vyhněte se nadměrnému používání

Mnoho hráčů si užívá zasažení velkého plochého podání a spoléhá se téměř výlučně na své první podání, i když z nich vydělá pouze 10%. Problém s touto mentalitou a nízkým procentem prvního podání je, že to vyžaduje velký tlak na vašeho protivníka.

Při návratu prvního podání bude váš protivník obvykle v obranném režimu, protože ví, že na něj můžete hodit cokoli. Jakmile však vynecháte první podání, tlak se do určité míry vyrovná.

Na vaší straně je tlak na zasažení vašeho druhého podání, což vás donutí trochu podat podání a následně dá vašemu soupeři větší jistotu v jeho návrat.

V důsledku toho může být prospěšné vyhnout se nadměrnému používání velkého plochého podání a používat jiné typy podání, které mají vyšší chybovost, a zároveň se zaměřit na kvalitní umístění, aby byl tlak na vašeho soupeře.

Využijte to strategicky

Protože velké ploché podávání má nižší rezervu na chyby, stojí za to přemýšlet, když se ho rozhodnete použít. Pokud je vám při podávání například 40–15, můžete hodit velké ploché podání a pokusit se hru uzavřít. Pokud vynecháte, tlak je stále na vašeho soupeře, aby dosáhl skvělého návratu z vašeho pomalejšího druhého podání.

Na druhou stranu, pokud máte 15-40, velká plochá porce může být značným rizikem. Pokud vynecháte, budete se muset spolehnout na své druhé podání, aby vás udrželo ve hře se svým soupeřem, který je připraven sám využít šanci a ukončit hru.

Použijte střed sítě

Střed sítě je její nejnižší bod, takže je snazší provést ploché podání v tomto bodě sítě na obou stranách.

Hraj stolní tenis

Plátek slouží

Slice serve je vysoce efektivní podání, které se může stát dokonalou obrovskou zbraní. Plátek je jedinečný díky použitému postrannímu čepu, který způsobí, že se míč pohybuje zprava doleva (pokud jste správný) a pokračuje v pohybu tímto směrem mimo odraz.

Název podání plátek pochází z kartáčovací akce nebo řezu aplikovaného na tenisový míček k vytvoření postranního čepu.

Výhody

 • Přirozené zasáhnout: Pokud používáte rukojeť kontinentální služby, pak je výseč pravděpodobně servírováním, které najdete nejpřirozenějším úderem na základě kontaktního bodu a úhlu použité rakety, o kterém budeme diskutovat níže.
 • Otevřete kurt: Jedním z nejúčinnějších způsobů využití výřezu je vytáhnout protivníka zeširoka na dvoře dvojky, pokud jste spravedliví, a reklamního soudu, pokud jste levák. Tím otevřete hřiště a získáte širokou škálu příležitostí k tvorbě výstřelů.
 • Dav svého protivníka: Dalším častým používáním podání plátek je trefit se do středu pole pro podání, aby se míček po odrazu odrazil do těla vašeho soupeře. Obsluha těla zaplní vašeho protivníka a ztěžuje mu to dostat se z cesty, aby dosáhl čistého returnu.
 • Nízký odskok: Dobře provedená porce řezu donutí vašeho soupeře použít nohy a ohnout se nebo zasáhnout ze své útočné zóny, protože míč díky nízkému postrannímu čepu zůstává nízko.
 • Opačné paže: Pokud jste pravák a hrajete na leváka nebo naopak, pak podání na plátek může být skvělou zbraní k útoku na bekhend vašeho protivníka zeširoka na dvoře dvojky, pokud jste pravák, a na reklamním hřišti, pokud jste levičák.

Nevýhody

 • Konzistence: Vzhledem k tomu, že služba slice vyžaduje, aby byla účinná, vyžaduje velké množství sidespinů, mnoho hráčů má tendenci přehazovat, což často vede k nekonzistentnosti.
 • Telegrafování: Hráči často přehánějí své hody, aby dosáhli většího roztočení, a tím odloží skutečnost, že se chystají zasáhnout podání výseče. Nezáleží na tom, zda podáváte podání dobře, ale tento tip na zlomek sekundy může dát vašemu soupeři výhodu při návratu.

Slice Serve Technique

Pojďme se podívat na to, jak trefovat výseč správnou technikou.

Rukojeť

Zatímco někteří hráči a trenéři by mohli navrhnout, abyste pro podání slice mohli použít východní rukojeť, doporučil bych to ze dvou hlavních důvodů.

Za prvé, pokud používáte východní sevření , s největší pravděpodobností nadměrně kompenzujete špatnou techniku.
Za druhé, změna úchopu může být pro vašeho protivníka smrtící dar, jaký typ podání se chystáte zasáhnout.

Pravdou je, že kontinentální podání je velmi účinné u všech typů tenisových podání. Jen se ho musíte naučit používat ke skvělému krájení, které vyžaduje čas a trpělivost.

Přemístění

Podobně jako u plochého podání budete chtít hodit asi 12–18 palců před sebe a přibližně 6 palců napravo od ramene házející paže na vrchol losování, což umožní přirozený kontakt s míčem.

Zpočátku můžete mít tendenci hodit míč o něco více doprava, než pro svou plochou službu, aby kontaktování strany míče bylo o něco výraznější a navodilo pocit.

Pokud však svůj los upravíte, mějte na paměti, že dobrý vracející se hráč může změnu ve vašem hodu zachytit a dát mu náznak typu podání a místa, kde byste mohli být nakloněni.

Slice Serve: Toss Placement

Kontaktní bod a úhel rakety

Když podáváte plátek, budete chtít navázat kontakt s vnějším okrajem míče a vygenerovat postranní čep. Budete však také chtít mírně zasáhnout, aby míč dostal topspin, aby spadl zpět na hřiště.

Zde je fotografie, která vám ukáže, jak by měl vypadat váš kontaktní bod pro podávání plátek. Je to jemné, ale doufejme, že ve srovnání s plochým podáním můžete říct, že raketa se blíží k míči pod úhlem s trochou pohybu nahoru.

Tento pohyb dává míčku rotaci nebo plátek, který hledáte, a zároveň zajišťuje, že je tam jen tolik topspinů, aby se míč vrátil dolů na hřiště.

Slice Serve: Contact Point & Racquet Angle

Slice Serve Video

Zde je video, které spojuje všechny různé části výseče a opět obsahuje pauzu, takže můžete vidět umístění hodu, kontaktní bod a úhel rakety jako součást celého pohybu služby.

Tenisové servírování - umístění porce porce

Plátky Tipy na servírování

Zde je několik tipů, které vám pomohou s efektivním zobrazováním výseků:

Vyvarujte se přehánění

Když se učíte servírovat plátek, může být relativně snadné přehrát, když se pokoušíte generovat postranní rotaci. S praxí a správnou technikou byste ale nemuseli švihnout výrazněji, abyste vytvořili více roztočení.

Ve skutečnosti může trefovat plátek 75% vaší maximální rychlosti švihu být skvělou taktikou, protože postranní čep spojený se změnou tempa často odhodí vašeho protivníka.

Jděte ven široko

Podání plátek je ideální pro otevření tenisového kurtu. Pokud jste spravedliví, trefíte plátek, který bude široký na dvoře dvojic, protáhne vašeho soupeře z kurtu, takže zbytek hřiště bude otevřený pro následnou střelu, která vás postaví do pozice vpřed a útoku.

Mějte na paměti povrch soudu

Slice serve je fantastická zbraň na jakémkoli povrchu hřiště. Můžete jej však ve svůj prospěch použít na určitých povrchech hřiště.

Pokud máte například to štěstí, že máte přístup na travnaté hřiště, mějte na paměti, že podávání plátek je pro tento povrch fantastické. Míč bude přirozeně méně odrážet na trávě, což si skvěle hraje s podáním řezu, které také neodskakuje vysoko. Výsledkem může být velmi nízké odskakující podání, které je těžké vrátit.

Kick Serve

Ze všech podání je podání kopu pravděpodobně nejcennější a velmi žádané, aby se ho hráči naučili. Často je to však jedna z nejnáročnějších služeb, které lze vyvinout.

Pro většinu hráčů se kopové podání stalo výchozím druhým podáním. Je konzistentní, poskytuje hráčům značnou úroveň kontroly a lze jej použít k přesnému útoku na slabiny vracejícího se.

Podání kopu je pojmenováno podle toho, jak míč vyskočí nebo vyletí ze země v důsledku silného topspinu aplikovaného na míč.

Výhody

 • Konzistence: Časem a praxí se z kopacího podání může vyvinout neuvěřitelně konzistentní a spolehlivé podání pro hráče všech úrovní. Konzistence vychází ze skutečnosti, že podání kopu je zasaženo vysoko nad síť s výrazným topspinem, což způsobí, že míč spadne zpět do pole služeb. V důsledku toho může podání kopu přirozeně snížit chybovost hráče, což z něj činí oblíbenou volbu jako druhé podání.
 • Řízení: Podobně jako konzistence, těžký topspin aplikovaný na míč při podání kopu poskytuje hráčům zvýšenou kontrolu. Díky tomu můžete přesně umístit míč do servisního boxu a zaútočit na slabiny ve hře svého soupeře. Pokud si například všimnete, že má váš protivník slabý bekhend, můžete na něj vyvíjet tlak neustálým podáváním na tuto stranu.
 • Vysoký odraz: Věrná svému jménu, kopová služba pramení ze země a odráží se vysoko. Opět je to způsobeno těžkým topspinem aplikovaným na míč během pohybu při podání, který vám umožňuje zasáhnout vysoko nad síť, přičemž se míč rychle ponoří zpět dolů do servisního boxu a poté po odrazu vykopne. Hráči často mohou dostat míč tak, aby dobře vyskočil z útočné zóny soupeře, což z něj činí skvělé podání, jehož návrat může být náročný.

Nevýhody

 • Pomalejší tempo: Protože na tenisový míček nanesete obrovské množství topspinu, podání kopu je od přírody pomalejší podání, což vám ve srovnání s jinými typy podání poskytuje soupeři delší reakční dobu. Zde samozřejmě vstupuje do hry výhoda ovládání a umístění, které by mělo být vědomou součástí vašeho podávání.
 • Topspin: Pokud na tenisový míček neaplikujete dostatek topspinu, míč bude pravděpodobně sedět ve výšce pasu pro mnoho hráčů a poskytne jim snadný návrat, který vás může rychle dostat do obrany. V důsledku toho se musíte zavázat k podání kopu a trefovat míč s důvěrou.

Kick Serve Technique

Pojďme se ponořit do správné techniky pro podání podání kopu.

Rukojeť

Opět platí, že při úderu do podání kopu byste se měli spoléhat na svou přilnavost kontinentální služby, která se pro toto podání ideálně hodí.

Přemístění

I když byste se měli snažit zachovat identický hod pro vaše ploché a řezové porce, kopové podání spadá do vlastní kategorie, s jiným hodem, který vám umožní vygenerovat potřebný topspin.

Pokud si pamatujete, hod na plochý a plátek je asi 12–18 palců před vámi a přibližně 6 palců napravo od ramene vaší vrhající se paže na vrcholu losování. Toto umístění hodu vám umožňuje dosáhnout správného úhlu rakety pro tyto porce. Je však náročné dostat se pod míč a aplikovat maximální topspin na podání kopu.

V důsledku toho byste se měli snažit hodit míč přímo nad hlavu a mírně za sebe, takže když se můžete švihem dotknout míče, přicházíte zpod míče.

Užitečný tip:
Mnoho hráčů předpokládá, že „za“ znamená, že musíte hodit míč směrem k zadnímu plotu, tj. Za základní čáru. Avšak za předpokladu, že máte správný postoj k podání, je za vámi rovnoběžnost se základní linií a důležité rozlišení, pokud jde o podání kopu.

Kick Serve: Toss Placement

Kontaktní bod a úhel rakety

Při podání kopu budete chtít kontaktovat míč odspodu k jeho horní části, abyste udeřili nebo oprášili míč.

Bít nahoru je pro mnoho hráčů zpočátku neintuitivní, protože se bojí, že míč bude dlouho plout. Když však trefíte míč, vygenerujete topspin, který může vrátit míč zpět na hřiště, přestože trefujete.

Pokud jde o úhel hlavy vaší rakety, budete chtít, aby byl okraj zhruba rovnoběžný se základní linií. Místo toho, abyste zasáhli míč, jako byste to udělali při plochém podání, budete chtít zasáhnout.

Zde je fotografie, která ukazuje kontaktní bod a úhel rakety při zasažení kopu.

Kick Serve: Kontaktní bod a úhel rakety

Kick Serve Video

Zde je video, které ukazuje podání kopu, včetně hodu, kontaktního bodu a úhlu rakety nezbytného ke generování topspinu. Opět jsem poskytl pohled na tuto službu zpomaleně, abyste mohli snadno vidět nuance různých kusů.

Tenisové servírování - umístění kopu

Tipy na podávání kopů

Zde je několik tipů, které je třeba mít na paměti při úderu do podání kopu.

Kartáčujte

Chcete -li vygenerovat potřebný topspin pro podání kopu, musíte vyčistit stranu tenisového míčku od nízkého k vysokému. Tato akce kartáčování znamená, že dovolíte strunám vaší rakety, aby se dostaly do kontaktu s nejzazším okrajem tenisového míčku, což způsobí, že se míč otočí a nakonec se odrazí ze země, když zasáhne kurt.

Rychlost raketové hlavy

Dalším zásadním prvkem při podání kopu je rychlost hlavy rakety. Věřte tomu nebo ne, když profesionálové trefí podání kopu, jejich raketa se pohybuje zhruba stejnou rychlostí nebo rychleji, než podává jejich plochý nebo plátek. Důvodem je, že k vytvoření topspinu je nutná rychlost hlavy rakety.

Snap zápěstí

Jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit rychlost hlavy rakety, je zaklapnutí zápěstí, když natáhnete ruku, abyste dosáhli kontaktu s tenisovým míčem. Jak naznačuje předchozí tip, musíte uvolnit úchop a zápěstí, aby se zápěstí mohlo volně pohybovat. Výsledek vám pomůže vygenerovat ještě více topspin.

Nad rámec 3 typů tenisových služeb

Nyní, když znáte tři různé druhy tenisových podání, vyplatí se mít na paměti, že každé podání lze zasáhnout na bezpočtu míst v poli služeb, což vám poskytne ještě větší rozmanitost.

Obecně lze říci, že trenéři a hráči budou hovořit o třech hlavních místech v poli služeb:

 • Venku
 • Uprostřed, tj. U těla
 • Dole uprostřed

Vzhledem k tomu, že můžete zasáhnout své podání na kterémkoli z těchto míst, budete mít v zadní kapse minimálně 9 porcí, které můžete zasáhnout kdykoli - docela sladké, že?

nejlepší tenisové rakety pro středně pokročilé

Přidejte k tomu schopnost zasáhnout vaše podání při různých rychlostech, abyste shodili svého protivníka, a můžete začít chápat, proč může být rozvoj různých typů podání tak obrovskou výhodou.

Obecné tipy pro různé typy služeb

Relaxovat

Bez ohledu na typ podání, které zasáhnete, je relaxace pohybem služby zásadní. Hráči, kteří se právě učí sloužit, často chtějí zasáhnout silou, takže se snaží a snaží se naservírovat podání přes síť. Bohužel se tento přístup obvykle hodí k napětí, které je nejhorším nepřítelem vašeho podání, a postupem času může vést ke zranění.

Abyste si pomohli, věnujte si chvilku, než půjdete sloužit. Zhluboka se nadechněte, odrazte míč a vědomě uvolněte svaly včetně úchopu a zápěstí. Výsledkem bude plynulejší pohyb, který vám pomůže dosáhnout lepšího podání.

Použijte své nohy

Mělo by být samozřejmé, že vaše nohy jsou pro vaše podání rozhodující, ale bohužel to není pro většinu hráčů druhá přirozenost.

Pokud jste tuto možnost neměli, vřele doporučuji podívat se na náš příspěvek na sloužit trofejní póza , který vám ukáže, jak ze svého podání vytěžit maximum, a přitom začlenit nohy, které vám pomohou generovat energii.

Hit s důvěrou

V neposlední řadě další prvek, který vám pomůže vytvořit fantastické podání, se do toho pustí a zasáhne s důvěrou. I když se to může zdát jako další zbytečnost, je běžné, že se hráči ke svému podání pokusí, což jim brání v plném výkonu.

Když pracujete na praktikování svého podání, dělejte to s důvěrou a nechte si svobodu pokazit, zatímco si vytvoříte základní pocit a rytmus pro rozvoj svého podání.

Balení

Naštěstí se vám tento příspěvek na třech různých typech servírování líbil. I když jsme se pokusili poskytnout důkladné prozkoumání tří druhů služeb, uvědomujeme si, že odpovědět na každou otázku, kterou by čtenář mohl mít, může být náročné.

Pokud vám něco není jasné nebo máte nějaké dotazy, neváhejte odeslat komentář níže - rádi se ozveme! Koneckonců, pokud máte otázku, pravděpodobně to udělá i jiný čtenář, což pomáhá celé naší komunitě.

Populární Problémy

Kabaddi je populární, snadno osvojitelný týmový kontaktní sport s kořeny v tisícileté historii starověké Indie a jižní Asie. Základní pravidla Kabaddi jsou jednoduchá: dva týmy po sedmi hráčích se utkají ve velké čtvercové aréně ...

Bývalá hvězda NFL Greg Hardy debutuje v UFC proti Allen Crowderovi v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat boj online.

S Daniilem Medveděvem, Stefanosem Tsitsipasem v čele turnaje, Rotterdam Open slibuje vzrušující záležitost! .

Jak posílit kolena. Je důležité udržovat kolena silná a zdravá, aby se vaše mobilita s věkem nezhoršovala. Zdraví kolen často považujeme za samozřejmost, aniž bychom si všimli, že je problém, dokud ...

Sada cvičebních cviků pro začínající sprintery speciálně pro posílení svalů potřebných ke sprintu. Doporučuje se cvičit s někým, a to jak z bezpečnostních důvodů, tak pro společnost. Zahřát se. 10 minut zahřívání, buď ...

Hledáte v neděli přímý přenos ze zápasu 2. týdne Patriots vs. Dolphins? Zde je úplný přehled všech vašich možností.