3 hráči WTA, kteří by mohli vyhrát první Grand Slam v roce 2021

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka

Od začátku roku 2010 WTA každoročně produkuje první grandslamové vítěze téměř vždy. V roce 2014 byl tento trend krátce narušen - Li Na a Petra Kvitova zachytily své druhé grandslamové tituly ve dvouhře - ale hned příští rok se to obnovilo.

Na rozdíl od turnaje ATP, kde se Big 3 objevovaly převážně v kruhu vítězů na čtyřech prestižních turnajích v kalendáři, zaznamenal ženský tenis mnohem větší rozmanitost. Serena Williamsová měla v posledním desetiletí svůj spravedlivý podíl na grandslamových úspěších, když v letech 2010-2019 vyhrála celkem devět, ale žádná jiná žena se nepřiblížila její konzistenci.

Místo toho každý rok hodil nového prvního šampiona, a to bude pravděpodobně pokračovat i v roce 2021. Ale kdo jsou ti tři hráči, kteří letos pravděpodobně dosáhnou statusu superstar na čtyřech grandslamech?

1. Elena Rybakina

Loni v lednu získala Elena Rybakina v Hobartu svůj druhý titul v kariéře

Loni v lednu získala Elena Rybakina v Hobartu svůj druhý titul v kariéře

Aktuální pořadí: 19. místo

učit se badminton

Nejlepší grandslamový výsledek: Kolo 32 (Australian Open 2020)

roku at & t tv

Elena Rybakina vypadá, že je předurčena jít ve šlépějích Sofie Keninové, která v roce 2019 získala tři tituly WTA před svým velkolepým triumfem na Australian Open v roce 2020.

Rybakina zatrhává všechna políčka potenciální budoucí hvězdy. Na 6 stop je Kazachová jednou z nejvyšších hráček na ženském okruhu a je obdařena spoustou síly a průbojnosti.

Rybakina monstrózní podání a ploché údery z ní dělají trvalé nebezpečí pro všechny špičkové hráče. Ve skutečnosti se žádný hráč WTA v sezóně 2020 nepřiblížil shodě 21 es ve 193 esech.

Rybakina získala v lednu v Hobartu svůj druhý titul na turnaji WTA a na dalších čtyřech turnajích skončila na druhém místě. Její výbušný začátek roku jí umožnil vyhrát 21 z jejích prvních 25 zápasů a trvalo několik nejlepších hráčů ve hře, aby ji zastavili - Simona Halepová ji porazila klasicky v Dubaji a Elina Svitolina přišla z vyrazil vyhrát finále ve Štrasburku.

Rybakina byla nominována na cenu WTA Nejlepších hráčů, když se vyhoupla z 37. do první dvacítky žebříčku WTA. Jejím nejlepším grandslamovým výsledkem je třetí kolo na Australian Open, kde podlehla světové jedničce Ashleigh Bartyové.

Pokud se Rybakině podaří v roce 2021 uskutečnit další ze svých ochranných známek, může být Melbourne dějištěm prvního prvního grandslamového šampiona.

2. Coco Gauff

Coco Gauff

Coco Gauff

vysvětleny výsledky tenisu

Aktuální pořadí: 48

Nejlepší grandslamový výsledek: Čtvrté kolo (Wimbledon 2019, Australian Open 2020)

Coco Gauff je klasickým příkladem hráče, který se probouzí nad její váhu. Na turné, kde by se mnoho šestnáctiletých cítilo jako jeleni chycení ve světlech reflektorů, hraje Gauff jako veterán zkoumající dlouhou kariéru-chladný, klidný a sebraný.

Aktuálně se umístila na 48. místě žebříčku WTA, přičemž Iga Swiatek a Amanda Anisimova (obě 19) byly jedinými teenagery s vyššími žebříčky v první světové padesátce. To svědčí o úžasném Gauffově vzestupu v posledních dvou sezónách .

Pokud jde o kontext, další šestnáctiletý mladík (také Američan-Robin Montgomery) je na světovém žebříčku číslo 413.

Gauff oznámila svůj příchod na velkou scénu, když knokautovala sedminásobnou grandslamovou šampionku Venus Williamsovou v prvním kole Wimbledonu 2019. Tomuto vítězství předcházela historická kvalifikační jízda; ve věku 15 let a 122 dní byl Gauff nejmladším hráčem v historii Wimbledonu, který získal místo v hlavním losování.

Američanův běh do čtvrtého kola Wimbledonu toho roku udělal tak silný dojem, že mnoho lidí si nevšimlo jejího prvního titulu WTA v Linci ke konci sezóny.

Její akcie od té doby za posledních 18 měsíců výrazně vzrostly. Loni v lednu také absolvovala druhý týden grandslamu na Australian Open a podruhé porazila Venus Williamsovou.

míček na stolní tenis

Na Gauffových tenisových schopnostech je co obdivovat. Je elektrická. Její práce nohou a celková koordinace jsou stále nedokončenou prací, ale ve srovnání se svými současníky, kteří se pohybují menšími a méně účinnými kroky, pokrývá hodně prostoru. To jí pomáhá rychleji se dostat k míčům a dosáhnout bodů podle svých podmínek.

Gauffův grandslamový rekord v pouhých 16 letech je něco, za co by polovina turné zabila. A jako bývalá juniorská světová jednička a vítězka titulu dívek French Open 2018 je americká teenagerská senzace na cestě k monumentálnímu průlomu na grandslamové úrovni v roce 2021.

V Gauffově světě je všechno možné.

3. Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka získala v Abú Zabí svůj devátý titul v kariéře

Aryna Sabalenka získala v Abú Zabí svůj devátý titul v kariéře

Aktuální pořadí: 7. místo

Nejlepší grandslamový výsledek: Čtvrté kolo (US Open 2018)

jak hrát tenisová pravidla

Bohatá forma Aryny Sabalenky ji vynesla do první desítky žebříčku WTA. Letos začala přesně tak, jak skončila předchozí - ziskem titulu.

Sabalenka je momentálně nejformálnějším hráčem na turné. Minulý týden získala svůj devátý titul v kariéře na Abu Dhabi Open, což bylo extrémně těžké pole.

Její úspěch v hlavním městě Emirati prodloužil její vítěznou sérii na 15 zápasů a podle sázkových kanceláří nyní patří mezi pět nejlepších žen, které by mohly příští měsíc vyhrát Australian Open.

To znamená, že Bělorus se v posledních sezonách lichotil, aby oklamal každý ze čtyř grandslamů. Její nejlepší Slam výsledek zůstává ve čtvrtém kole (dosaženém na US Open v roce 2018), což je jediný případ, kdy absolvovala druhý týden Major.

Zdá se však, že kolem Sabalenky panuje aura neporazitelnosti, když se nyní dostává k soudu. Její sebevědomí je na historicky nejvyšší úrovni a bije do míče neuvěřitelnou silou a přesností.

Možná právě teď nastal čas, aby se hvězdy srovnaly a nakonec na ně Sabalenku začaly střílet, počínaje Australian Open.

Populární Problémy

Jak sledovat ESPN živě na zařízení Android. ESPN je sportovní kanál, který se zaměřuje na sportovní programy, jako jsou živé přenosy a televizní přenosy a sportovní zprávy. ESPN vydala finální verzi své aplikace pro zařízení Android. Li...

Sestry Williamsové havarovaly ze čtyřhry

Jak zacházet se zlomeným růžovým prstem. Váš růžový prst je nejmenším prstem na vnějším okraji chodidla a může se zranit v důsledku zakopnutí, pádu, strčení o něco nebo upuštění něčeho na něj. Zlomený prst na noze může vypadat oteklý a ...

Dominic Thiem se připojí k Rogeru Federerovi v týmu Evropy na ročníku Laver Cupu 2021, který se bude konat v Bostonu. Rakušan bude hrát hvězdně obsazenou akci potřetí v kariéře.

Naomi Osaka dostala během pátečního zahajovacího ceremoniálu tu čest být poslední nositelkou pochodně na olympijských hrách v Tokiu.

Po delší odmlce je konečně čas na Masters. Takto můžete sledovat streamování turnaje na svém zařízení Roku, Firestick nebo jiném zařízení.