Roger Federer může v roce 2021 překonat 4 rekordy

Roger Federer

Roger Federer

Velmi očekávaný comeback Rogera Federera byl před pár týdny pozastaven, protože Švýcar prohrál s Nikolozem Basilashvilim ve čtvrtfinále Qatar Open 2021. Federer následně z dubajské akce odstoupil s odvoláním na nutnost vrátit se zpět na rýsovací prkno vzhledem k tomu, že ještě nebyl připraven soutěžit na vysoké úrovni.

Pauza snad Rogerovi Federerovi dobře poslouží, nejen proto, že si jeho tělo odpočine tolik, kolik potřebuje, ale také proto, že získá lepší pohled na své cíle pro sezónu.

Federera překonal Novak Djokovič v počtu týdnů jako světová jednička, což byl jeden z jeho nejcennějších rekordů. A Švýcar se nyní musí také obávat, že jeho grandslamový rekord předběhne Rafael Nadal a Novák Djokovic , kteří mají 20 a 18 Grand Slamů.

Na tomto pozadí by Roger Federer rád zpoplatnil Wimbledonský titul 2021 a další dva ještě chvíli zdržoval. Ale v každém případě, kdyby Rafael Nadal vyhrál svůj 21. major na French Open, znamenalo by to konec Federerovy vlády na vrcholu.

To znamená, že Roger Federer nikdy nešel potichu a nikdy nebude. Federer by si mohl svůj stav zachránit i v roce 2021, pokud skončí mimo jiné překonáním rekordu ve většině vyhraných Slamů.

Na tomto místě je pohled na čtyři historické úspěchy, kterých může Federer v roce 2021 dosáhnout, což by mu pomohlo obstát v debatě o KOZE:

1. Roger Federer může překonat rekord většiny vítězství v grandslamových zápasech v otevřené éře

Serena Williamsová a Roger Federer sdílejí rekord pro většinu grandslamových vítězství

Serena Williamsová a Roger Federer sdílejí rekord pro většinu grandslamových vítězství

Roger Federer byl nucen odstoupit Australian Open protože se úplně nevzpamatoval z operace kolene a také proto, že nebyl připraven dodržovat přísné COVID-19 karanténní opatření v Melbourne. Při absenci švýcarského mistra dokázala 23násobná vítězka Major Serena Williamsová vyrovnat svůj rekord 362 zápasových vítězství na grandslamové scéně.

Američance se nepodařilo zlomit Federerův rekord, protože ji v semifinálovém zápase porazila Naomi Osaka. Williams bude mít příště šanci nechat Federera na Roland Garros.

Pokud Serena Williamsová nepředběhne Rogera Federera v době, kdy se budou válčit Wimbledon a US Open, mohou se tabulky obrátit ve Federerův prospěch, protože by se snažil na obou akcích udělat hluboký běh.

Když to řekla, Serena Williamsová je více než schopná produkovat dobré výsledky na posledních dvou Majors sezóny sama. Američana bude motivovat také vyhlídka na překonání rekordní bilance Margaret Courtové na 24 grandslamů, takže Federer by si musel vytáhnout ponožky, pokud hodlá být jediným vlastníkem tohoto rekordu.

2. Roger Federer může překonat rekord ve většině výher na turnajích mužského hráče

Roger Federer vyhrál na turnaji ATP 1243 zápasů

Roger Federer vyhrál na turnaji ATP 1243 zápasů

Roger Federer získal v letech 2003–2020 103 titulů turné, což představuje zlatý standard, pokud jde o vyhrávání zápasů. Švýcarský šampion je možná nejuniverzálnějším hráčem všech dob, což mu pomohlo získat 1 243 zápasových výher na profesionálním turné.

Roger Federer je v současné době druhý na seznamu mužských hráčů, kteří mají nejvíce oficiálních výher, přičemž rekord drží americký Jimmy Connors na 1 274. Federer je ve skutečnosti na ocasu Connors také v jiném seznamu - to u většiny titulů ATP (Američan drží rekord otevřené éry se 109 tituly).

Po letech vytrvalosti je Federer konečně na plivání na dosah obou Connorsových rekordů.

voděodolné tenisky

Federer by mohl nechat Connorsův rekordní součet většiny výher na profi turné v prachu, pokud v této sezóně vyhraje 31 zápasů na úrovni ATP. Ačkoli to může Federerovi, kterému je letos 40 let, znít hodně, Švýcar ve druhé polovině roku pravděpodobně udělá maximum, aby odehrál co nejvíce.

Možná, že zisk pár titulů v roce 2021 pomůže Federerovi v jeho pochodu k rekordu ve většině zápasových vítězství na profi turné.

3. Roger Federer se může stát nejstarším hráčem, mužem nebo ženou, který bude hrát grandslamové finále

Roger Federer slouží ve Wimbledonu 2019

Roger Federer slouží ve Wimbledonu 2019

Roger Federer se pokusí vrátit hodiny v roce 2021, i když jeho šance dát dohromady další vítězný běh Slam začaly vypadat mizivě. Jak se říká, otec Čas je neporazitelný.

Trio Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic překonalo to, co znamená být opravdu všestranní, a do třicítky vyhráli velké tituly. Ale zatím nikdo z nich nehrál tak dlouho, aby překonal rekord nejstaršího hráče, který hrál finále Major.

Tento rekord v současné době patří skvělému Kenovi Rosewallovi za posledních 47 let. Rosewallovi bylo 39 let a 310 dní, když na US Open 1974 dosáhl posledního velkého finále své kariéry a prohrál s domácím favoritem Jimmym Connorsem.

Roger Federer by mohl mít v tomto rekordu trhlinu v roce 2021, protože na začátku srpna mu bude 40 let. To znamená, že pokud se Federer dokáže prosadit do mistrovského zápasu ve Wimbledonu, stane se nejstarším hráčem v éře Open, který bude hrát finále Slamu - na 39 let a 337 dní.

Očekává se, že Federer přesune nebe a zemi, aby si letos odvezl svou 9. wimbledonskou trofej. Ale i kdyby se švýcarský maestro nedostal na mistrovský zápas v All-England Clubu, znovu by měl šanci na zmíněný výkon na US Open, kde by se mohl stát prvním 40letým historii hry hrát finále Major.

4. Roger Federer se může znovu stát jediným vlastníkem rekordu titulů Slam

Roger Federer pózuje s muži

Roger Federer pózuje s trofejí mužů ve dvouhře na Australian Open 2018

Roger Federer byl po dlouhou dobu považován za největšího tenistu a držel rekord ve většině grandslamů, než jeho rivalové Rafael Nadal a Novak Djokovic dospěli. Djokovič a Nadal si poté mezi lety 2011–2016 rozdělili 19 hlavních titulů, zatímco Federer si ve stejném období odnesl pouze dva (2010 Australian Open a 2012 Wimbledon).

Právě když to vypadalo, že je Fed Express ve vodách mrtvý, zahájil ve věku 37 let renesanci kariéry, když vyhrál další tři hlavní tituly, aby prodloužil svůj rekordní počet na 20 Slamů.

Federer od té doby nedokázal udržet stejnou úroveň a snažil se předvádět špičkové výkony mimo All-England Club. Mezitím Nadal vyrovnal rekord Federera, což mu pomohlo jeho panství nad Rolandem Garrosem, a Djokovič se také dostal na dosah největšího švýcarského rekordu.

Ale Roger Federer je stále jedním z nejvíce spojkových hráčů všech dob. Švýcarský maestro chce být 100% připraven na Wimbledon 2021 bez ohledu na to; jeho ochota hrát v předchozí antukové sezóně získat tréninkové zkušenosti naznačuje, že neodejde potichu.

Možná, že to, že byl po mnoho let považován za KOZU, se ukázalo být pro Rogera Federera špatná věc, která se nyní v debatě ocitá ve vážné nevýhodě. Ale Švýcar je známý jako někdo, kdo dokáže vzít své údery a vrátit se houpající, takže by mohl udělat zajímavou závěrečnou kapitolu závodu GOAT.

Populární Problémy

Ačkoli nejde o skutečné diamanty, krychlové kameny zirkonu mají mnoho stejných vlastností jako hodnotnější drahokamy. Aby byl zachován jejich lesk a krása, měly by být krychlové drahokamy zirkonu čištěny každý měsíc. Čištění je rychlý a jednoduchý proces, který ...

Šéf ATP Kermode jmenován do druhého funkčního období, zaměřte se na integritu

Nejvyšší zaznamenanou tenistkou je Eva Hrdinová, ale v seznamu je i několik známých jmen. S průměrnou výškou 5 stop 7 palců má WTA několik výjimek z hráčů s výškou 6 stop a více.

Scribblenauts je hra plná kreativity a imaginárních způsobů, jak porazit nebo dokončit úrovně. Využíváním tisíců možností je vždy co používat. Podívejte se na daný nápovědu: „Pomozte nevlastním bratrům stát se přáteli! Jejich...

Strýc Toni hovořil o vítězství Rafaela Nadala na US Open 2010 a o změnách, které udělal, aby zlomil kachnu. Španělský dlouholetý trenér také poskytl pohled do dnů před turnajem.

ESPN získává vysílací práva CBS na US Open