5 největších singlových vystoupení indických mužů ve WimbledonuNejprestižnější mezi tenisovými grandslamovými akcemi, Wimbledon, bylo vždy místem, kde každý tenista sní o úspěchu. Ne každý to dokáže, ale ti, kteří ano, vám jistě řeknou, že neexistuje lepší pocit, než se proslavit na této tenisové akci epických rozměrů.

Indičtí fanoušci tenisu za posledních pár desetiletí zaznamenali ve Wimbledonu spoustu úspěchů. Přicházelo to však hlavně ve čtyřhře a hlavními orchestry úspěchu byli Leander Paes a Mahesh Bhupathi. V nedávné minulosti nebylo na událostech ve dvouhře moc k povzbuzení, ale to neznamená, že v této velké fázi nikdy neexistovaly úspěšné příběhy jednotlivců pro Indii.

Zde je 5 největších výkonů, které ve Wimbledonu předvedly některé indické tenisové legendy:

atp tenisové kariéry

1. Ramanathan Krishnan (semifinalista v roce 1960)

První skutečný tenista z mistrovství světa, produkovaný Indií, Ramanathan Krishnan, ukázal příkladnou třídu v překonávání jednoho soupeře za druhým na cestě do semifinále v roce 1960. Nakonec byl poražen ve dvou setech případným šampionem a bývalým světovým hráčem číslo 1. Neale Fraser, ale získal mnoho srdcí, protože se stal prvním Indem, který dosáhl poslední čtyři fáze grandslamu.

Tento výkon však nebyl překvapením, protože byl před začátkem turnaje nasazen sedmý. Snadno se kvalifikuje jako jeden z nejlepších výkonů indického tenisty.2. Ramanathan Krishnan (semifinalista v roce 1961)

Mistrovství Wimbledonu v roce 1961 vidělo Krishnana posunout jeho hru na další úroveň, když se mu podařilo podruhé za dva roky stát semifinalistou. Tento výkon lze hodnotit o stupeň výše než v roce 1960, hlavně kvůli lepší kvalitě opozice.

Ve čtvrtfinále neporazil Ramanathan nikoho jiného než legendárního australského tenistu Roy Emersona ve dvou setech, aby se střetl s další legendou této hry Rodem Laverem. Přestože byl Laver v semifinále komplexně poražen, Krishnanův výkon zůstává nejlepším indickým hráčem dosud na žádném grandslamu, natož ve Wimbledonu.

3. Vijay Amritraj (Čtvrtfinálec v roce 1973)

Jedna z nejpopulárnějších tváří indického tenisu Vijay Amritraj předvedla skvělý výkon na wimbledonském mistrovství 1973, když se dostala do čtvrtfinále. Přestože byl nenasazen, bez větších problémů pokračoval do ubikací.

Případnému šampionovi Janu Kodesovi svedl tuhý boj ve čtvrtfinále, když těsně prohrál v pětisetovém thrilleru. Amritraj získal ocenění ze všech koutů za své působivé představení v největší tenisové akci ze všech.

tenisový míček golf4. Vijay Amritraj (Čtvrtfinále v roce 1981)

O osm let později Vijay Amritraj prokázal svou odvahu jako jeden z největších tenistů produkovaných Indií, když se podruhé dostal do čtvrtfinále Wimbledonu. I tentokrát byl před začátkem turnaje nenasazen.

Probojoval se až do čtvrtfinále a jeho cesta zahrnovala bojový triumf nad šestým nasazeným Brianem Učitelem v pětici. Ve čtvrtfinále nastoupil proti ikonickému americkému tenistovi Jimmymu Connorsovi. Bylo to další vzrušující setkání na pět setů a Amritraj vedl v jedné fázi 2: 0; ale Connors vytáhl svou A-hru a prošel dalšími třemi.

tenisové boty puma semiš

I přes prohru to byl jeden z nejlepších výkonů Indie v grandslamovém tenise.

5. Ramesh Krishnan (Čtvrtfinále v roce 1986)Ramesh Krishnan, syn indické tenisové legendy Ramanathana Krishnana, udělal na svého otce a celý národ hrdost, když dosáhl čtvrtiny wimbledonského mistrovství 1986. Vrcholem Krishnanovy cesty do čtvrtfinále bylo nepravděpodobné vítězství nad šestým týmem, švédským Joakimem Nystromem ve třetím kole.

Hodně se snažil i ve čtvrtích, kde narazil na Slobodana Zivojinoviče z Jugoslávie a vzal zápas do čtvrtého setu, než nakonec podlehl. Toto byl poslední pozoruhodný výkon indického hráče ve Wimbledonu.

Několik indických hráčů za posledních několik let vzbudilo naději ve dvouhře, jen aby pokulhávalo, když to bylo nejdůležitější. S neustálým zlepšováním tenisové infrastruktury v zemi však nemusíme být daleko od nalezení dalšího šampiona.

Populární Problémy

Jak vyrobit česnekovou šťávu. Mnoho lidí vyzdvihuje zdravotní výhody česnekové šťávy. Někteří tvrdí, že česnek slouží jako účinné antibiotikum, které pomáhá vašemu imunitnímu systému odvádět nachlazení, a mnozí věří, že antioxidanty v česneku mohou ...

Fantastická dvojice vynikla jako tým čtyřhry za posledních 25 let. Zde je pět zajímavých faktů o Američanech.

Noah Rubin nedávno hovořil o PTPA vedené Novakem Djokovičem a jeho motivaci vstupu do asociace. Podle Rubina několik minut po setkání začali hráči dostávat varovné textové zprávy od samotného ATP.

Jak dočasně opravit uvolněný drát na rovnátkách. Pokud máte rovnátka, pravděpodobně se vám v určitém okamžiku uvolní drát. Drátěné šňůry se nejčastěji uvolňují brzy po umístění šle. Ať už je příčina jakákoli, uvolněný vodič je ...

Krátký náhled a plán New York Open 2020, který začíná 10. února.

Premiéra „24/7 Kelly Slater“ v úterý večer. Zde je návod, jak sledovat nový dokument HBO online bez kabelu.