5 největších tenisových soupeření všech dob

Rivalita mezi Federerem a Nadalem definuje tenis více než deset let

Rivalita mezi Federerem a Nadalem definuje tenis více než deset let

Tenis je individuální sport, a proto je o osobní slávě a úspěších. Během desetiletí se objevilo mnoho mistrovských hráčů, kteří v análech tenisové historie zanechali nesmazatelné stopy. Ale na druhé straně je tenis také o vítězství na úkor jiného hráče, a proto si skvělí hráči mezi sebou během své kariéry rozvíjejí soupeření.

Tato rivalita se často stává podstatou samotného sportu, protože fanoušci po celém světě se těší na bitvu mezi dvěma velikány. Některé z těchto zápasů se staly součástí historie díky vysoce intenzivní zábavě na hraně, kterou poskytovaly.

otevřené auto s tenisovým míčkem

Chtěli bychom se podívat na 5 nejlepších soupeření v historii tenisu:

#5 Bjorn Borg vs John McEnroe:

Kariéra hlava na hlavě: Borg 7-7 McEnroe (1-3 v Majors, 2-0 v Masters)

Borg a McEnroe

Borg a McEnroe

botník na tenisky

Pro některé je hlavní poctou soupeření Borg vs McEnroe skutečnost, že v tomto ohledu byl natočen hollywoodský film. Vážněji to však představovalo střet mezi 2 kontrastními styly hry. Borg byl typický baseliner, který si stejně liboval v červené hlíně Roland Garros a vinobraní trávy Wimbledonu. McEnroe byl naproti tomu hráč na servírování a volejbal, který strhával publikum svými hedvábnými doteky v síti a nechvalně známou povahou.

Borg byl dost možná nejchladnější mezi všemi velikány tenisu a nikdy neutratil více energie na úder, než bylo požadováno. Rád svého protivníka snesl dolů s jeho neutuchající přesností a soustředěním. McEnroe byl prvním hráčem, který zpochybnil svou dominanci.

Borgovi se podařilo vyhrát 6 po sobě jdoucích titulů French Open a 5 po sobě jdoucích wimbledonských titulů současně a tento rekord ještě nebyl překonán. McEnroe však přiměl Borga, aby se ve finále Wimbledonu v roce 1980 extrémně namáhal, než se tento zápas prosadil v 5 setech v zápase, který je stále považován za jeden z nejlepších všech dob.

pravidla dvouhry ve stolním tenise

McEnroe ho však v roce 1980 v USA otevřeně porazil, aby zdůraznil jeho zdatnost na tvrdých kurtech. V následujícím roce se McEnroeovi konečně podařilo porazit svého idola ve finále a získat tak svůj první titul ve Wimbledonu. Byl to první z jeho 7 grandslamových titulů v kariéře.

Borg brzy poté svou kariéru náhle ukončil, a proto se jejich rivalita nemohla příliš rozšířit. Zde však musí mít kvalita přednost před kvantitou a rivalita Borg-McEnroe by rozhodně měla patřit k tomu nejlepšímu v historii tenisu.

Populární Problémy

Španěl uzamkl svého mladšího rivala v extrémně fyzické hře a nakonec se prosadil.

V Jižní Koreji má začít mistrovství světa v plavání 2019. Zde je návod, jak sledovat veškerou soutěž online v USA.

Miloš Raonic se utká s talentovaným Ugem Humbertem v překvapivém čtvrtfinálovém zápase na Paris Masters. Humbert v posledních týdnech způsobil několik velkých rozrušení, ale Raonic by byl favoritem vstupu do tohoto zápasu.

Nová televizní show ABC The Fix má premiéru dnes večer. Podívejte se, jak sledovat 1. sérii seriálu online prostřednictvím živého přenosu.

Jak uvařit espresso ve francouzském tisku. Pokud toužíte po espressu nebo nápoji na bázi espressa, můžete si jej připravit doma pomocí francouzského lisu, a to tak, že uvaříte espresso, abyste získali podobnou chuť a konzistenci. Tato metoda pro ...

Jak cvičit s poraněním ramene. Ramenní kloub je nejvšestrannějším kloubem v lidském těle. Může se zvedat, otáčet, otáčet, kroutit a houpat se téměř jakýmkoli směrem. Http://www.innerbody.com/image/skel17.html Taková svoboda však ...