Alexander Zverev vypadal jako lepší hráč, ale Daniil Medveděv odešel s velkým vítězstvím na ATP Finals

Rus je nyní v Turíně 2:0 a postoupil do semifinále.Daniil Medveděv a Alexander Zverev měli v roce 2023 minisezónu sami.

Ve středu večer se v Turíně sešli letos už pošesté. Předchozích pět běželo emocionální gamut. V Indian Wells se Medveděv pustil s památným žvástem o pomalém povrchu. V Monte Carlu Zverev vypálil svá vlastní naštvaná slova, tentokrát o Medveděvově herním umění. V Cincinnati zaznamenal Zverev svou první výhru nad Rusem od roku 2021 a na tenisovém kurtu vypadal tak šťastně, jako nikdy předtím. Jak se sezona chýlí ke konci, zakopali mezi sebou válečnou sekeru a každý muž může říci, že celkově prožil uspokojivý rok. Skutečnost, že se potkali ve finále ATP, byla daň za to.Jedna dynamika prochází všemi jejich zápasy, bez ohledu na povrch nebo příležitost: Medveděv klade otázky a Zverev musí přicházet s odpověďmi. Medveděv se stahuje daleko za základní čáru a proměňuje se v neprostupnou zeď, která pokrývá každý centimetr kurtu od postranní čáry k postranní čáře. Aby se Zverev dostal přes tu zeď, musí si prorazit cestu vpřed a vytvořit otvory. Jeho spoluhráč Nick Kyrgios, který komentoval pro Tennis Channel, naléhal na Zvereva, aby to udělal, a to co nejdříve a co nejčastěji. Problém je v tom, že to není německá silná stránka nebo to, co dělá nejraději.

Daniil Medveděv využil své příležitosti proti Alexandru Zverevovi a ve finále ATP zlepšil na 2:0.Tentokrát se o to Zverev statečně snažil, a kdybyste sledovali pouze body, aniž byste se dívali na skóre, mohli byste si myslet, že vyhrál. Zverev byl ten, kdo riskoval svým forhendem po lajně, uháněl vpřed, když měl Medveděva na útěku, a snažil se zkrátit body a zakončit je u sítě. Měl dvakrát tolik es než Medveděv (od devíti do čtyř); přišel k čistému dvakrát tolikrát (31 až 15); a zasáhnout více vítězů (26 až 18). V každém setu to byl Zverev, kdo se prosadil jako první a vypadal, že je předurčen to uzavřít. Ale v obou případech udělal zásadní chybu, která lámala hlavu, přesně ve špatnou chvíli. (Na rozdíl od v jeho předchozí zápas proti Carlosi Alcarazovi.)

První přišel v tiebreaku úvodního setu. Agresivně a sebevědomě hrající Zverev odskočil do vedení 4:1. Při dalším bodu se znovu posunul dopředu a zdálo se, že bod získal bekhendovým volejem do otevřeného kurtu. Až na to, že se míč nikdy nedostal do otevřeného hřiště; místo toho přistálo v síti.

Přesto se Zverevovi podařilo dosáhnout setpointu o pár minut později za stavu 6-5. Tentokrát si dobře prohlédl forhend uprostřed hřiště – a znovu ho poslal do sítě. Brzy poté Medveděv dosáhl setpointu, Zverev minul další bekhendový volej a ve vzteku málem rozbil raketu. Zverev se v průběhu let zlepšil v volejích, ale není to jeho komfortní zóna a dnes večer se to ukázalo ve spojce.Ve druhém setu oba dosáhli stavu 4:4, aniž by čelili brejkbolům. Nakonec v deváté hře získal Zverev jeden poté, co Medveděv zpackal drop shot. Při brejku měl Zverev šanci na problém, ale rozhodl se zůstat vzadu a minul rutinní bekhend mimo.

Nakonec to byl Medveděv, kdo využil své šance, když je měl. Za stavu 4:5 podával Zverev, Medveděv vedl bekhendové podání přímo po lajně pro vítěze a šťastně sledoval, jak Zverevův forhend doplul dlouho na mečbol.

Zverev mohl vypadat jako lepší hráč, ale byl to Medveděv, kdo odešel s výhrou 7-6 (7), 6-4. S tím postupuje do semifinále; Zverev se k němu pokusí připojit tím, že v pátek porazí Andreje Rubleva. Jak se tato sezóna ubírala, dávalo by smysl, kdyby se tito dva potkali ještě jednou v neděli ve finále.

Populární Problémy

Vévoda a Virginie se v sobotu setkají ve Final Four lakrosového turnaje mužů NCAA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.

Ceny Global Citizen Prize 2020 se budou vysílat v sobotu večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos pořadu online.

Světová jednička Novak Djokovič si podle všeho užívá každou vteřinu svého pobytu na tokijské olympiádě.

Vyhrnutí rukávů u košile je skvělý způsob, jak se ochladit, když je horko, nebo dát svému outfitu ležérní atmosféru bez námahy. Ať už se chystáte k základnímu, snadnému vzhledu nebo chcete trochu vkusu, vyhrnutí rukávů košile s manžetou je snadné, jakmile ...

Ještěrky jsou vidět po celém světě, ale často jen jako letmý pohled, než zmizí zpět do úkrytu! Naštěstí můžete tyto metody použít k přelstění a zajetí ještěra, než se přiblížíte dostatečně blízko, abyste ho vyděsili. Prostě...