Andy Murray a Ivan Lendl ukončují trenérský vztah

Ivan Lendl a Andy Murray

Ivan Lendl a Andy Murray

Téměř dvouletý vztah se chýlí ke konci. V překvapivém prohlášení zveřejněném na webu Andyho Murraye (http://www.andymurray.com/) trenér a jeho svěřenec potvrdili, že se vzájemně dohodli, že půjdou každý svou cestou.

Příchod Lendla na Australian Open v roce 2012 přinesl Britovi tolik potřebnou ostrost a odhodlání, že pokračoval ve sbírání zlaté olympijské medaile a grandslamových titulů na US Open a Wimbledonu.

Spolupráce s Andy za poslední dva roky byla pro mě fantastická zkušenost, řekl Lendl. Je to chlap první třídy. Když jsem mu pomohl dosáhnout cíle dosáhnout velkých titulů, cítím, že je načase, abych se soustředil na některé své vlastní projekty, které budou pokračovat, včetně hraní dalších akcí po celém světě, které mě opravdu baví.

Při rozloučeném výstřelu plném sentimentu, dodal Lendl, budu vždy v Andyho koutku a přeji mu jen úspěch, protože i on vstupuje do nové fáze své kariéry.

Jsem věčně Ivanovi vděčný za veškerou jeho tvrdou práci za poslední dva roky, nejúspěšnější v mé dosavadní kariéře, řekl Murray. Jako tým jsme se toho hodně naučili a určitě to bude v budoucnu přínosem. Udělám si s týmem nějaký čas na zvážení dalších kroků a toho, jak odtud postupujeme.

Světová šestka má před sebou nabitý program - je v Miami, aby obhájil titul Sony Open a má náročný úkol vést Velkou Británii proti Itálii ve čtvrtfinále Davis Cupu letos v dubnu. Mezitím se Lendl bude věnovat tenisovým klinikám, exhibičnímu tenisu a práci v Ivan Lendl Junior Tennis Academy.

Odolný Čech setřel na svém svěřenci trochu svého zarputilého ducha a pomohl Murrayovi získat zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně v roce 2012. Skot pokračoval ve svém tahu, aby si zajistil US Open, svůj první grandslamový titul. Když měl Murray opici na zádech, loni hrál s větší svobodou a stal se prvním britským hráčem za posledních 77 let, který vyhrál posvátnou trofej ve Wimbledonu.

Murray se vrací z chirurgie zad a snaží se prosadit zpět mezi elitní čtyřčlennou skupinu, kam v posledních sezónách patřil. Ale jen málokdo, pokud vůbec nějaký, viděl, jak se blíží rozchod.

Populární Problémy

Jak si nechat udělat první tetování. Od školních emblémů přes keltské vzory až po fotorealistické portréty může být tetování skvělým způsobem, jak vyjádřit svůj osobní styl. Pokud jste se ještě nikdy nenechali tetovat, nemusíte do tetování chodit ...

Jak bezpečně tónovat tělo během těhotenství. Tónování těla během těhotenství vám může pomoci zůstat zdravý, cítit se dobře ve svém těle a lépe vás připravit na porod. Ve skutečnosti by se těhotné ženy měly pokusit udělat alespoň 150 minut ...

Lille a PSG se v neděli setkají na turnaji Trophee des Champions 2021. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud žijete v USA.

Poté, co byl otec zakázán, byla Tomicovi nabídnuta podpora

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Cowboys vs Lions, ať už jste v Dallasu, Detroitu nebo mimo trh.

Návrat Rogera Federera na antuku se v úterý prudce zastavil, když v úvodním zápase na Ženevském Open podlehl Pablu Andujarovi.