Jak se vyhnout nemoci z auta

Pokud se vám stýská po autě, s největší pravděpodobností se děsíte každého prodlouženého výletu. Může to negativně ovlivnit vaše dojíždění nebo zábavné aktivity s přáteli. Nemoc z auta je jen jeden druh pohybové nemoci (nebo kinetózy), který někteří zažívají, když jedou v automobilu. Závratě, únava, studený pot a nevolnost jsou běžnými příznaky automobilové nemoci. Jak tedy postupujete při prevenci nemoc z auta na prvním místě? Použijte několik jednoduchých tipů a triků, abyste si jízdu užili bez nemoci.Metoda 1 ze 3: Změna způsobu cestování

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 1

  1 Posaďte se na přední sedadlo auta. Lékaři se domnívají, že pohybová nemoc je způsobena konfliktem mezi tím, co vidí vaše oči, a tím, jak vaše tělo interpretuje pohyb vozidla, které využívá signály pocházející z vašeho vnitřního ucha k pocitu rovnováhy. Pokud například vaše oči vidí autosedačku před vámi, ale vaše tělo cítí křivky a rychlost vozovky, může dojít k vymrštění vašeho vnitřního ucha. To pak vede k nevolnosti a závratím tak typickým pro automobilový provoz. Abyste se tomuto pocitu vyhnuli, zkuste mít oči upřené na silnici před sebou, aby vaše oči i tělo mohly interpretovat stejné informace. Když sedíte na předním sedadle, je mnohem méně pravděpodobné, že zažijete rozpor mezi tím, co vidíte, a tím, jak vaše tělo interpretuje pohyb.
  • Řízení auta vlastní výhodou je, že se můžete soustředit na něco, co vás může odvrátit od nemoci.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 2

  2 Zaměřte své oči na horizont. Mít před sebou pevný zrakový bod pomůže udržet oči, vnitřní ucho a nervy na uzdě. Podívejte se z předního okna a najděte stabilní bod na obzoru, někde v dálce. Tímto bodem může být hora, strom, budova nebo jednoduše bod ve vesmíru. V tomto bodě soustřeďte veškerou svou vizuální pozornost. Držte tam zrak, i když jsou tam nerovnosti, zatáčky a kopce. Odolejte pokušení podívat se z bočního okna: dívejte se pouze z předního okna.
  • Pokud máte vozidlo pod kontrolou, ujistěte se, že dáváte pozor na silnici a okolní auta a také na horizont před vámi.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 3

  3 Zachovat chladnou hlavu. Chladná, dobře větraná atmosféra může pomoci zmírnit automobilovou nevolnost a také zmírnit příznaky, jako je pocení a nevolnost. Pokud můžete, rozbijte okna auta a vytvořte křížový vánek. Případně můžete zapnout klimatizaci auta. Namiřte větrací otvory na obličej, abyste získali co největší užitek.
  • Větrání může také pomoci omezit pachy z jídla v autě. Onemocnění automobilu může být zhoršeno silnými pachy z jídla.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 4

  4 Stabilizujte hlavu. Někdy je těžké udržet oči zaměřené na jeden bod, když jste v poskakujícím, hrbolatém autě. Chcete -li stabilizovat svůj zrak, ujistěte se, že je stabilizována i vaše hlava. Položte ji na opěrku hlavy za sebou, aby zůstala v klidu. Polštář na krku vám také může pomoci udržet hlavu - a tedy i zrak - stabilní.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 5

  5 Dělejte si časté přestávky. Jděte ven protáhnout nohy. Posaďte se na lavičku nebo pod strom a zhluboka se nadechněte ústy, abyste se uvolnili. To je zvláště důležité při cestách, které zahrnují dlouhou vzdálenost klikatých silnic. Nejen, že časté zastavování pomáhá zmírnit nemoc z auta, ale je také dobré, když si řidič jednou za čas udělá přestávku. Pokračujte v jízdě, jakmile se budete cítit ve střehu a když vás přejde závratě a nevolnost.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 6

  6 Zkuste si zdřímnout. Spánek pohybovou nemocí může také dělat zázraky pro cestující v autě. Nebudete si vědomi rozdílů mezi vašimi vizuálními informacemi a signály, které vaše tělo vysílá, protože vaše oči budou zavřené. Mnoho lidí zjistilo, že spánek je nejlepší způsob, jak se dostat na dlouhou cestu autem bez kinetózy.
  • Pokud máte problémy s usínáním v autě, zvažte použití formy pomoci při spánku. Pokud však používáte pomůcku na spaní, musíte si být jisti, že v žádném místě během cesty nebudete muset řídit.
 7. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 7

  7 Zaměřte se na něco jiného. Rozptýlení je skvělý způsob, jak snížit nevolnost, zejména u dětí nebo těch, kteří musí jezdit na zadním sedadle. Zbavte se závratí a nevolnosti poslechem hudby, zpěvem nebo hraním hry 20 otázek se svými spolucestujícími.
 8. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 8

  8 Odložte knihy, telefony a zařízení. Nemoc z auta se zhoršuje, když se soustředíte na vizuální předmět, který je uvnitř auta místo mimo něj. Zírat na kniha „Telefonní hra, zapalovač nebo tablet mohou zvýšit nesoulad mezi očima a zbytkem těla. Abyste předešli nevolnosti, ujistěte se, že jediné předměty, na které zaměřujete oči, jsou mimo auto, na obzoru před vámi.
  • Existuje mnoho lidí, kteří mají automobilovou nemoc pouze při čtení v autě. Zajistěte, aby se vám to nestalo!
  • Zvukové knihy, autorádio a disky CD jsou skvělým způsobem, jak se v autě pobavit, aniž byste způsobili nemoc z auta.
 9. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 9

  9 Dýchej z hluboka . Nemoc z auta se zhoršuje pocity úzkosti a nervozity. Relaxační techniky, jako jsou pomalá, záměrná dechová cvičení, vám mohou pomoci zpomalit srdeční frekvenci a uvolnit tělo, takže je méně pravděpodobné, že se u vás objeví příznaky pohybové nemoci.
 10. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 10

  10 Vyhněte se hrbolatým silnicím. Čím hladší je vaše jízda, tím menší je pravděpodobnost, že se u vás objeví nemoc z auta. Mezi způsoby, jak vyhladit jízdu, patří jízda po dálnicích namísto městských ulic stop-and-go a zajištění toho, aby vaše auto mělo aktuální otřesy. Při plánování trasy můžete také dávat pozor, abyste se vyhnuli kopcovitým nebo horským silnicím tím, že budete objíždět zvláště kopcovité oblasti. Usilujte o co nejrovnější jízdu.
  • Řízení mimo špičku může také pomoci zabránit uvíznutí v provozu typu stop-and-go.
 11. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 11

  jedenáct Kupte si náramek z pohybové nemoci. Pohybový pásek na zápěstí poskytuje mírný, konstantní tlak na vaše předloktí, asi jeden palec od zápěstního kloubu. Tento tlak má pomoci zmírnit nevolnost způsobenou pohybovou nemocí. I když náramky proti nevolnosti nebyly vědecky prokázány jako užitečné, jsou relativně levné a nemají žádné negativní vedlejší účinky. Můžete to zkusit a zkusit zjistit, jestli to pro vás funguje.
  • Pokud nevlastníte náramek z pohybové nemoci, můžete vyvíjejte jemný tlak na předloktí (mezi oběma šlachy) asi 3 centimetry (1 palec) (zhruba palec) zpět od zápěstního kloubu.
 12. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 12

  12 Zvažte alternativní způsoby dopravy. Někteří lidé, kteří mají automobilovou nemoc, mají také pohybovou nemoc v jiných vozidlech, jako jsou vlaky, autobusy a letadla. Někteří lidé však pociťují pohybovou nemoc pouze v autě. Vlaky, autobusy a letadla mohou být životaschopnými formami tranzitu. Tato jiná vozidla mohou být lepší volbou, protože jsou schopna zajistit plynulejší jízdu, méně pravděpodobně zaměňují vaše oči a umožňují vám sedět výše na sedadle.
  • Je užitečné najít nejstabilnější místa v těchto alternativních formách tranzitu. Ujistěte se, že je vaše sedadlo otočeno ve směru, ve kterém cestujete (nevybírejte sedadlo obrácené proti směru jízdy); sedět před vlaky a autobusy; v letadle si vyberte křídlové sedadlo. Je méně pravděpodobné, že budete na těchto sedadlech poskakovat.
  • Na kratší vzdálenosti vám chůze nebo jízda na kole umožní vyhnout se autu úplně.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Provádění dietních změn

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 13

  1 Před výlety se vyhněte tučným jídlům a alkoholu. Mastná jídla způsobí, že se vaše tělo začne cítit nevolně. A alkohol může způsobit příznaky kocoviny, které mohou zhoršit nevolnost, jako jsou závratě, bolesti hlavy, nevolnost a pocení. Pokud víte, že brzy budete muset jet autem, držte se dál od jídel s vysokým obsahem tuku a alkoholických nápojů, abyste se vyhnuli nemoci z auta.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 14

  2 Jezte častá, lehká jídla. Těžká jídla mohou usnadnit pocit nevolnosti. Pokud jedete v autě-zejména na dlouhé cestě-držte se světla, zdravý , nízkotučná, malá jídla, která jíte častěji. Pokud najdete jídlo s nízkým obsahem tuku, ale s vysokým obsahem bílkovin, je to ideální jídlo, jak předcházet nemoci z auta.
  • Například nejezte hamburger na výletě. Místo toho si kupte salát s grilovaným kuřecím masem. Na výletě nepijte koktejl. Místo toho pijte nízkotučné jogurtové smoothie s přidaným proteinovým práškem.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 15

  3 Dejte si nevýrazné, moučné občerstvení v autě. Obyčejné, nevýrazné občerstvení bez chuti může pomoci uklidnit neklidný žaludek. Občerstvení, jako jsou suché toasty, slané soli a preclíky, může pomoci absorbovat žaludeční kyseliny a uklidnit žaludek. Jsou také dobrým způsobem, jak zmírnit záchvaty hladu, aniž by způsobily zažívací potíže.
  • Tyto svačiny také nemají žádný zápach, což je užitečné, protože silné pachy a příchutě v jídle mohou zhoršit nevolnost.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 16

  4 Zůstaňte hydratovaní. Dehydratace může zhoršit příznaky nemoci z auta. Ujistěte se, že pijete hodně vody před a během cesty autem, abyste se vyhnuli pocitu nemoci. Zatímco voda je nejlepší způsob zůstaň hydratovaný ochucený nápoj může sloužit jako potřebné rozptýlení od vašich pocitů závratí nebo nevolnosti: klidně si dopřejte sódu bez přidaného kofeinu, například zázvorové pivo nebo Sprite.
  • Ukázalo se, že nápoje s vysokým obsahem bílkovin pomáhají také snižovat nevolnost.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 175 Konzumujte hodně zázvoru. Ukázalo se, že zázvor pomáhá zmírnit automobilovou nemoc a jiné formy pohybové nemoci. Zázvor můžete jíst (nebo pít) v mnoha různých formách. Existují zázvorové lízátka, zázvorové pastilky, zázvorové čaje , zázvorové limonády , zázvorové pilulky, kandovaný zázvor , a zázvorové sušenky . Kterýkoli z nich pomůže uklidnit váš žaludek. Jen se ujistěte, že vaše svačina je vyrobena ze skutečného zázvoru-ne z imitace příchuti.
  • Zeptejte se svého lékaře, zda je pro vás zázvor bezpečný. Je možné, že zázvor může interferovat s některými léky.
 6. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 18

  6 Mějte po ruce zásoby mincovny a gumy. Máta peprná, stejně jako zázvor, je přírodní lék na nevolnost. Mátové dásně a bonbóny také pomáhají vašemu tělu produkovat více slin, které mohou neutralizovat žaludeční kyseliny. Navíc tyto příchutě mohou sloužit jako vítané rozptýlení, když nemůžete myslet na nic jiného než na vaše příznaky. Nasajte mátový bonbón nebo žvýkejte mátovou žvýkačku, která vám pomůže uklidnit žaludek a soustředit se na něco jiného. reklama

Metoda 3 ze 3: Používání lékařských ošetření

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 191 Poraďte se svým lékařem o nemoci z auta. Většinu případů nemoci z auta lze řešit změnami životního stylu a domácími prostředky. Někdy vám ale může do práce nebo každodenního fungování překážet automobilová nemoc. V takovém případě byste se měli poradit se svým lékařem o možných lékařských zákrocích, jako jsou volně prodejné léky nebo léky na předpis.
  • Také byste měli promluvit se svým lékařem, pokud se u vás (nebo vašeho dítěte) projeví příznaky dobře poté, co jste vystoupili z auta, silné bolesti hlavy, potíže se sluchem nebo viděním a potíže s chůzí. Mohlo by to znamenat problémy, které jsou vážnější než běžná nemoc z auta.
  • Citlivost na automobilovou nemoc může souviset s věkem, rasou, pohlavím, hormonálními faktory, smyslovým onemocněním a migrénami. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte zvýšené riziko pohybové nemoci.
 2. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta Krok 20

  2 Užívejte antihistaminika 30 - 60 minut před nástupem do auta. Existují volně prodejné léky na předpis a léky na předpis, které jsou účinné proti nemoci z auta. Většina z nich obsahuje dimenhydrinát (alias dramamin) nebo meklizin. Některé oblíbené značky jsou Dramamine a Bonine/Antivert. Některé z nich jsou k dispozici jako náplasti a mohou být zvláště užitečné, protože mohou časem uvolňovat lék. Antihistaminika může zabránit nevolnosti způsobené pohybovou nemocí otupením pohybových senzorů vnitřního ucha. Aby fungoval správně, měli byste užívat léky 30–60 minut před cestou autem.
  • Než použijete některý z těchto léků (zvláště pokud řídíte), podívejte se na vedlejší účinky a pro každý případ se zeptejte svého lékaře. Antihistaminika vám mohou způsobit ospalost a ovlivnit vaši schopnost obsluhovat stroje.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se nemoci z auta, krok 213 Požádejte svého lékaře o recept na skopolamin. Scopolamin je bezpečný pouze pro dospělé-nikoli pro děti. Je pouze na předpis a nosí se jako náplast za uchem. Musíte jej nosit 4 hodiny před zahájením cestování. Přestože jeho vedlejší účinky mohou být závažné (rozmazané vidění a sucho v ústech), je velmi účinný v boji proti nevolnosti způsobené pohybovou nemocí. Promluvte si se svým lékařem o tom, zda by to pro vás mohla být dobrá volba. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohou parfémy používané v autě způsobit nevolnost? Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007. Zora Degrandpre, ND Lékař pro přírodní zdraví Expertní odpověď Ano, existují vůně, které mohou u některých lidí způsobit nevolnost. Existuje také mnoho parfémů s řadou chemikálií, které mohou u citlivých lidí způsobit nevolnost nebo nevolnost z auta.
 • Otázka Je normální, že mám astmatické záchvaty, když se mi dostane do auta? Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007. Zora Degrandpre, ND Lékař z oblasti přírodního zdraví Expertní odpověď Astma může být vyvolána řadou různých věcí, včetně chemikálií a výparů. V autě se mohou vyskytovat výpary nebo chemikálie, které mohou vyvolat vaše astmatické záchvaty, zvláště pokud používáte nové auto.
 • Otázka Proč mám nemoc z auta? Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007. Zora Degrandpre, ND Přírodní zdravotní lékař Expertní odpověď Odpověď může být u různých lidí odlišná. Mohou to být výpary, skákací jízda, rozdíl ve vizuálních polích, to, co jste právě museli pít, nebo problémy s vnitřním uchem. Domluvte si schůzku se svým lékařem, pokud je pro vás nemoc z auta vážným problémem.
 • Otázka Jaký typ auta je nejlepší k prevenci kinetózy? Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007. Zora Degrandpre, ND Lékař z oblasti přírodního zdraví Expertní odpověď Neexistuje žádný typ automobilu, který by mohl zabránit pohybové nemoci, ale je nejlepší, když můžete použít auto bez chemických výparů a s opěrkou hlavy, kterou můžete použít ke stabilizaci hlavy.
 • Otázka Musím jíst svačiny, i když na svačinu nemám chuť? Musím mít jídlo, než odejdu z domu? Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007. Zora Degrandpre, ND Lékař pro přírodní zdraví Expertní odpověď Pokud vám svačení nebo jídlo nepomůže, zkuste další přístup, abyste zjistili, zda to pomáhá.
 • Otázka Mám si sednout na sedadlo uličky nebo k oknu, pokud se chci vyhnout cestovní nevolnosti v autobuse nebo autokaru? Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007. Zora Degrandpre, ND Lékař pro přirozené zdraví Odpověď odborníka Mnohým lidem může dýchání na čerstvém vzduchu pomoci při nemoci z auta. Nejprve zkuste sedadlo u okna a zjistěte, zda vám to pomůže.
 • Otázka Fungují lízátka na nemoc z auta? Zora Degrandpre, ND
  Přírodní zdravotní lékař Dr. Degrandpre je licencovaným přírodním lékařem ve Vancouveru ve Washingtonu. Je také recenzentkou grantů pro National Institutes of Health a National Center for Complementary and Alternative Medicine. Získala ND z National College of Natural Medicine v roce 2007. Zora Degrandpre, ND Přírodní lékařka Odborná odpověď Lízátka se obecně nedoporučují při nevolnosti nebo nevolnosti, ale mohou být užitečné, pokud z jakéhokoli důvodu pomohou uklidnit vaši automobilovou nemoc. Vyhněte se však jakýmkoli cukrovinkám s vysokým obsahem cukrů: ty mohou zhoršit nevolnost.
 • Otázka Mohu poslouchat hudbu v autě? Ano, v autě můžete poslouchat hudbu. Mohlo by vám to pomoci odvést pozornost od jakékoli bolesti břicha nebo hlavy, pokud máte hudbu jemnou a tichou.
 • Otázka Kde mohu koupit náramky na úlevu od pohybové nemoci? Náramky na úlevu od pohybové nemoci najdete ve většině drogerií. Můžete je také najít online.
 • Otázka Jak dlouho může trvat nemoc z auta? Nemoc z auta může přicházet a odcházet. Může trvat celou jízdu autem, nebo se může částečně zastavit. To opravdu záleží na člověku.

Populární Problémy

Del Potro zakončil sezónu na turnaji ATP Tour.Jak léčit hyperextended loket. Zatlačili jste loket za jeho hranice, a to doslova! I když je to nepochybně bolestivá zkušenost, hyperextended loket se obvykle může uzdravit s trochou odpočinku a ledu. Obecně platí, že hyperextending váš loket ...

13násobný vítěz Roger Federer není mezi nominovanými na ocenění ATP Sportsmanship Award 2020. Federer v roce 2020 odehrál pouze jeden turnaj, což je nejpravděpodobnější důvod jeho opomenutí.Upnutí: (3) Marin Cilic vs Taro DanielJak stylovat kalhoty Adidas. Kalhoty Adidas se mohou zdát, že jsou jen sportovním oblečením, ale ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak s nimi vytvořit oblečení pro každou příležitost. Chcete-li mít sportovní vzhled, spárujte s přiléhavou mikinou nebo výkonným tričkem ...