Andy Murray nyní 7:0 v rozhodujících setech letos s vyčerpávajícím vítězstvím nad Etcheverry v Indian Wells

Posledních devět výher bývalé světové jedničky na turné, které se datuje do loňského října, přišlo v rozhodující sadě.

Když jde do tuhého, Andy Murray jde.

Trojnásobný grandslamový šampion a bývalá jednička se letos v Indian Wells ve čtvrtek zlepšil na 7:0 v rozhodujících setech, když od setu porazil Argentince Tomáše Martina Etcheverryho 6:7 (5), 6:1. , 6-4, v prvním kole turnaje Masters 1000.

V rozhovoru na kurtu byl dotázán na jeho bezchybný rekord v rozhodování setů a na to, zda je to náhoda nebo ne.

'Nemyslím si, že je to náhoda,' odpověděl Murray, 'ale vloni jsem jich ztratil hodně a mluvil jsem o tom se svým týmem a říkal jsem, že zákon průměru říká, že tohle nemůže.' t pokračovat. A jakmile jsem jeden vyhrál, měl jsem pocit, že se v těchto situacích začnu cítit pohodlněji, a naštěstí to tak bylo.

'Když jsem letos vyhrál všech sedm, jsem si vědom, že v určité fázi jednoho ztratím, ale mimo sezónu jsem opravdu tvrdě pracoval.' Fyzicky jsem se dostal do skvělé pozice a cítím se velmi motivovaný, takže i když jsem v zápasech zaostával, stále jsem bojoval, snažil jsem se najít řešení.

'Kdyby se některé z těchto zápasů hrály loni, nevyhrál bych je, takže čest tvrdé práci mimo sezónu a mému týmu za to, že mě posunul.'

ANDY MURRAY V ROZHODUJÍCÍCH SETECH LETOS (7-0) :
d. Berrettini na Australian Open 1. kolo, 6-3, 6-3, 4-6, 6-7 (7), 7-6 (6)
d. Kokkinakis 4-6, 6-7 (4), 7-6 (5), 6-3, 7-5
d. Sonego porazilo Dauhá 1. kolo 4-6, 6-1, 7-6 (4)
d. Zverev v Dauhá 2. kolo, 7-6 (5), 2-6, 7-5
d. Muller v QF z Dauhá, 4-6, 6-1, 6-2
d. Lehecka v Dauhá SF, 6-0, 3-6, 7-6 (6)
d. Etcheverry v Indian Wells 1. kolo, 6-7 (5), 6-1, 6-4

Murray je nyní celkově 7-3 za rok, když propadl se Sebastianem Kordou v Adelaide, Robertem Bautistou Agutem na Australian Open a Daniilem Medveděvem ve finále v Dauhá – žádný v rozhodujícím setu.

  Murray se dostal do finále Indian Wells v roce 2009 a skončil na druhém místě za Rafaelem Nadalem. On's also reached two more semifinals and two more quarterfinals at the Masters 1000 event.

Murray se dostal do finále Indian Wells v roce 2009 a skončil na druhém místě za Rafaelem Nadalem. Dostal se také do dalších dvou semifinále a dalších dvou čtvrtfinále na turnaji Masters 1000.

Proti Etcheverrymu se Murray utkal s hráčem, který byl minulý týden v Santiagu čerstvě v prvním finále své kariéry – a Argentinec s číslem 61 prostě nedal Murraymu nic brzy, vyhrál vyčerpávající hodinu, 27 -minuta první set v tie-breaku.

Po dvou drženích před zahájením druhého setu Murray začal hořet, vyhrál dalších pět her v řadě, aby získal 38minutový druhý set – ale odtamtud se oba dostali do držení a nakonec se ocitli v patové situaci na všech 4. v rozhodující sadě.

Tehdy se Murray vrhl naposledy, vytvořil si náskok 0-40, trojitý brejkový bod a nakonec prolomil svou pátou šanci, pak ji podal v další hře a zakončil to esem.

'V některých zápasech, které se mi letos podařilo vyhrát, jsem měl pocit, že jsem měl štěstí, zatímco dnes jsem měl ve třetím setu opravdu hodně šancí a nedostával jsem je,' řekl Murray. „Byl jsem opravdu frustrovaný a on přicházel s velkými podáními, ale také jsem měl pocit, že jsem udělal také špatná rozhodnutí. A čím více šancí přibývá, tím více o tom přemýšlíte. Myslím, že jsem udělal opravdu dobře, že jsem nakonec pokračoval. Měl jsem štěstí, že trefil dvojchybu a dal mi brejk.

'Další brutální zápas a ano, dokázal jsem se přes to dostat.'

Na Murraye ve druhém kole čeká nasazený 15. Pablo Carreno Busta, což bude – možná překvapivě – první setkání.

Populární Problémy

Po delší odmlce je konečně čas na Masters. Takto můžete sledovat streamování turnaje na svém zařízení Roku, Firestick nebo jiném zařízení.

Jak získat vlnité vlasy. Vlnité vlasy jsou trendový, uvolněný styl bez námahy, kterého mohou dosáhnout i lidé s nejrovnějšími nebo kudrnatějšími vlasy. Pokuste se získat kudrnaté vlasy pomocí copů, zákrutů a stočených drdolů. Pomocí fénu vytvořte ...

Eugenie Bouchard a Paula Badosa se v sobotu setkají v semifinále Istanbul Open. Badosa vede hlavou 1: 0 nad Bouchardem přicházejícím do zápasu.

Sania Mirza odešla do důchodu během druhé sady ženského čtyřhry v prvním kole zápasu na Australian Open 2020.

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Chelsea vs Manchester United online bez kabelu, pokud jste ve Spojených státech.

Alexander Zverev čelil v posledních fázích roku 2020 velkému zkoumání poté, co ho jeho bývalá přítelkyně Olga Sharypova obvinila z „fyzického a emocionálního násilí“.