Andy Roddick hovoří o obtížnosti setkání s Rafaelem Nadalem, říká, že Španěl má ve svém forhendu „kartu bez vězení“

Rafael Nadal útočí na forhend

Rafael Nadal útočí na forhend

U příležitosti Mezinárodního dne leváků (13. srpna) Andy Roddick zářivě promluvil o nejslavnějším levém tenisu - Rafaelovi Nadalovi. Roddick zvláště zmínil Nadalův crosscourtový forhend a zdůraznil, jak to byla v průběhu let jedna z největších Španělových zbraní.

Při mluvení v rozhovoru pro Tennis Channel Roddick byl nejprve požádán, aby pojmenoval nejtvrdšího leváka, kterému čelil na turné. Američan, který má proti Southpaws bilanci vítězství a ztrát 75-17 v kariéře, si bez váhání vybral Rafaela Nadala.

Roddick dále poukázal na to, že proti levákům je těžké cvičit, protože jich je méně, takže úkol postavit se jednomu na kurtu je o to náročnější.

opravna tenisových bot
'Ano, mnoho z těchto ztrát bylo (proti) chlapci jménem Rafa, bohužel,' řekl Andy Roddick. „Jde o to, že (jen) 13% lidské populace je levicových. Prostě nedostanete tolik opakování s opačným otočením. '

Bývalá světová jednička se také domnívala, že Rafael Nadal není typická jižní tlapa, protože jeho široké levé podání není tak smrtící jako u někoho jako Feliciano Lopez, Greg Rusedski nebo Goran Ivaniševič .

'A Rafa opravdu nepředváděl jako normální levák, pokud jde o podání (týká se),' pokračoval Roddick. 'Myslíš na tradičního leváka, myslíš na velké levácké servery v pánské hře, Feliciana Lopeze, Rusedkiho, dokonce i Iveniseviče, to byla úplná bolest v zadku.' Ale vlastně mi tolik nevadilo hrát ty kluky, protože jsem se lépe vrátil na bekhendové straně; to je jediná věc, kterou jsem udělal lépe na bekhendové straně. '

Andy Roddick věří, že největší předností Rafaela Nadala je jeho forhend na crosscourt, který kvůli velkému množství topspin na něm dost často nechává soupeře bamboozled.

I když Nadalův forhend nemusí být nejrychlejší ani nejplošší, je stále velmi obtížné mu čelit. Nadalův crosscourtový hák vyskočí na jeho protivníky a často je donutí jej vrátit z velké výšky ramen. Díky tomu je téměř nemožné udělat mnoho, kromě toho, že poslat míč zpět krotce, a tím získat Nadala okamžitou výhodu v rally.

`` Ale Rafe, vždy měl kartu bez vězení, kde bys mohl být v rally napřed, a tak nějak švihá dopředu, 'vysvětlil Roddick. 'A i když to přehlédne a bude to krátké, stále se to zvedá a vy opravdu nemáte dobrou možnost, zvláště pokud nemůžete srazit míč po čáře, což pro mě bylo opět těžké.'

Roddick nicméně poukázal na to, že Novak Djokovič ovládl umění vypořádat se s forhendem crosscourt Rafaela Nadala. Srb může střelu vrátit se zájmem v obou směrech - down -the -line nebo crosscourt - což je velký důvod, proč dokázal Nadala tak často porazit.

'Myslím, že proto Novak opravdu změnil hru, protože dokáže přesměrovat míč tak přesně po čáře jako crosscourt,' pokračoval Roddick.
Novak Djokovič se vrací k Rafaelovi Nadalovi

Novak Djokovič se vrací k Rafaelovi Nadalovi

Američan dodal, že to nebyla žádná legrace, když se o to pokoušel Nadalův jedovatý crosscourtový forhend .

'Ale Rafa je schopen něco jako začít monopolní hru znovu, pokud má vál s tím forhendem,' řekl Roddick. „Pokaždé se může dostat z vězení a získat vzor, ​​jaký chce. Nebyla to legrace. '

Pohled na rekord Rafaela Nadala proti Andy Roddickovi

Andy Roddick v akci proti Rafaelu Nadalovi na US Open 2011

Andy Roddick v akci proti Rafaelu Nadalovi na US Open 2011

Na konci kariéry Andyho Roddicka v roce 2012 měl proti Rafaelu Nadalovi bilanci vítězství a prohry v kariéře 3-7.

Roddick porazil Nadala při prvním setkání na turné v roce 2004 na US Open. Ve skutečnosti ten den Američan naservíroval Nadalovi rohlík a vyhrál 6: 0, 6: 3, 6: 4.

thiem djokovic hlava na hlavě

Poté už to ale byla pro 20násobného šampiona Major proti Roddickovi většinou jednosměrná doprava. S Američanem prohrál jen dvakrát v devíti dalších setkáních, z nichž poslední přišlo na Miami Masters 2010.

Populární Problémy

Světová jednička Novak Djokovic a jedenáctinásobný šampion Rafael Nadal budou v roce 2021 na mistrovství světa v Monte Carlu titulovat pole spolu se světovou dvojkou Daniilem Medveděvem a světovou jedničkou.

Váš průvodce sledováním filmu Even Stevens online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Basketbal v Daytonu otevírá v úterý večer sezonu proti Eastern Illinois. Zde je návod, jak a kde můžete hru sledovat.

Jak se zbavit cvrčků. Cvrčci v létě zvoní svým charakteristickým zpěvem a v malém počtu jsou docela neškodní. Když se však začnou rozmnožovat uvnitř domu, mohou poškodit papírové výrobky, oblečení, ...

Andy Murray nastoupí proti Albertovi Montanesovi nebo Felicianovi Lopezovi ve třetím kole Barcelona Open po odstoupení Bernarda Tomica.

Tenisové tašky udržují hráče organizované a chrání veškeré jejich tenisové vybavení.