Anna Kournikova: Konec cesty v Charlottesville a jak Rus znovu začal

Anna Kournikova - oříznuta

Anna Kournikova, na NASDAQ-100 Open 2003

V době, kdy Anna Kournikova hrála svůj závěrečný zápas na turné, si už supi vybírali kosti kdysi velkého tenisového talentu.

Mnozí samozřejmě lechtali nad stejnými kostmi, zatímco se chválili jejím pádem. Vybírala si mladou Rusku jako hlavní krmivo pro schadenfreude a přitom šmrncávala tak šetřením na její fyzickou podobu, jako na její tenisovou formu.

Když veteránský sportovní spisovatel Daily Progress Jerry Ratcliffe vzpomínal na den v roce 2003, kdy viděl Kournikovou přijet do Charlottesville ve Virginii, poznamenal: „Byli jsme tam, abychom viděli křivky Anny, ne její porce.“

Někdy vše, co hledáte v novinách, je upřímnost, trocha pravdivého vyprávění, jednoduché vysvětlení příběhu a utažení.

A víte, kde stojíte, když noviny nechají tuto větu upravit.

Vzhledem k tomu, že to bylo v jeho rytmu, byl Ratcliffe u soudu na turnaji $ 25k Boyd Tinsley Clay Court Classic, turnaji tak menším, že přítomnost Kournikové, která se pokoušela najít nějakou formu, byla divoce nesourodá.

Zařadila se na 72. místo na světě a jen před několika dny se kvůli zranění vytratila ze semifinále na podobně nízkoprofilovém turnaji v Sea Island v Georgii. Soupeřkou Kournikové by ten den byla šestnáctiletá málo známá Maria Šarapovová.

V době, kdy Kournikova kariéra dosáhla Charlottesville, už hraničila se zoufalstvím, fyzickými tahy, nigglemi a herniovanými ploténkami, které si vzaly těžkou daň, a její důvěra se nevyhnutelně vytratila. Jakmile byla hráčkou top 10, hrozilo, že se propadne mimo top 100. Zlomovým bodem bylo to, co hledala, ten nepolapitelný první singlový titul.

A tak 14. května 2003 - před 17 lety - Kournikova hrála to, v co doufala, že bude jejím prvním z pěti zápasů v tomto týdnu.

Ukázalo se, že to byl úplně poslední zápas, který by na turné odehrála, Rusku ve třech setech porazila Brazilka Bruna Colosio, hráčka, která ve světovém žebříčku obsadila 384. místo.

Dívka, která se svým nadšením klaněla koučujícímu titánu Nicku Bollettierimu, když vstoupila do jeho akademie sotva o deset let dříve, skončila. Nespadla dolů, ale podle zpráv z toho dne byla zasypána lavinou dvojitých chyb.

podmínky bodování tenisu

O několik týdnů později, na začátku června, byla Kournikova v Anglii vidět v slzách, když se vytáhla z trávníkové sezóny, aniž by hrála zápas.

Přehlídka skončila, série zrušena. Kournikové bylo právě 22 let.

„SLÁVU VYTVOŘILI VÁS, Kluci“

Zde je pozoruhodný citát Kournikové, vystřižený z tiskové konference ve Wimbledonu 2010, které jsem se zúčastnil.

Stalo se to po exhibiční čtyřhře, kterou hrála po boku Martiny Hingisové, v době, kdy si Kournikova i Hingis, kdysi samozvané tenisové 'Spice Girls', užívaly důchodu.

'Víte, sláva a všechno, myslím, že většinu z toho jste vytvořili vy, lidi, média mnohokrát, většinou žlutý tisk,' řekla Kournikova ten večer.

„Nikdy jsem se nepokoušel dávat pozor. Chci říct, očividně to bylo trochu těžké se vyrovnat s tím, že je ti 16, 17 let, číst o sobě nějaké c ** p, víš. Většina z toho byla vymyšlená.

Zkoušky a strasti Anny Kournikové. Vzlykající příběh se sám píše a byl psán znovu a znovu. Podívejte, ona stále viní média. A co ty výsledky, Anno? A co vaše výsledky c ** ppy? Nikdo je nevymyslel.

Samozřejmě jste mohli rozebrat Kournikovu kariéru a vznášet myšlenku, že jde o vymývání, protože nedokázala naplnit potenciální zjevné, když dosáhla wimbledonského semifinále v roce 1997, když prohrála s případným šampionem a šestnáctiletou Hingisovou.

Ale zdálo by se, že je to nevkusné, bezduché, stěží originální počítání.

Kournikova, největší výdělek v tenise, která vydělala miliony na doporučení, ale nemohla z lásky ani z peněz položit ruce na korunu dvouhry. Kournikova, pin-up, jejíž tenis byl doplňkem její modelové kariéry, která se točí peníze. Kournikova, nejlehčí cíl od sestřelení posledního cíle.

Všichni to říkali a říkali příliš často ti, kteří „tam byli, aby viděli křivky Anny, ne její služby“. Těmi, kteří věděli, kde stojí v top 100 nejsexičtějších žen FHM, ne -li ve světovém žebříčku.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

#tbt #waybackwhen #australianopen #winners #tennis #bestfriends

Příspěvek sdílený uživatelem Anna Kournikova Iglesias (@annakournikova) 22. ledna 2015 v 12:51 PST

„ŘEKNĚTE NÁM O SVÉM ROZVODU“

Když to vezmeme izolovaně, jakýkoli archivní přepis rozhovoru nebo tiskové konference bude mluvit o čase a místě.

jak položíte tenisové míčky na chodítko

Ale když se přepisy hromadí, začnou se objevovat vzory, které jste v té době možná zmeškali.

Tehdy si všimnete, jaký rozdíl může udělat šest a půl roku.

Z 61 zpravodajských konferencí přepsaných a zpřístupněných stenografy sportovních akcí ASAP Sports, od začátku kariéry Kournikové až po rozuzlení v roce 2003, jsou to právě otázky, které odrážejí otázky, které dokládají, jaký v těchto letech musel být vrtošivý a matoucí spěch.

Na první z těchto tiskových konferencí, na US Open 1996, byla první otázka pro Kournikovou něžná „Proč jste dnes vyhráli?“ A pozornost se soustředila na její tenis.

V době, kdy tyto přepisy přestaly přicházet, poslední z nich z NASDAQ-100 Open v březnu 2003, Kournikova odešla poté, co byla dotázána: „Příběh o rozvodu byl takový jakýkoli druh rozptýlení pro vás, příprava na tento turnaj. ''

Ona a hokejový hráč Sergej Fedorov se skutečně rozešli, ale Kournikova byla tímto bodem rozčilená.

Pro novináře je snadné spojit zpravodajská a sportovní média a reportéři z přední i zadní strany novin mohou pohrdat vzájemnými otázkami. Kournikova začala být nedůvěřivá, a jak se její ztráty hromadily a následovala kritika, začala být čím dál víc rozhořčená.

PO TENISU TICHÝ ŽIVOT

Na téže tiskové konferenci NASDAQ-100 se jí zeptali na její pokračující ztráty, na kritiku, které čelila, a zda ji to bolí.

'Nemohu změnit to, co si ostatní myslí, a jediné, co mohu udělat, je jít si hrát,' řekla. „Na to bych se měl opravdu soustředit, je to dělat svou věc, cvičit a hrát, a pak, když se mi bude dařit, bude méně kritiky.

'Bude kritizováno něco jiného.' Ale na konci dne s tím opravdu nemohu nic dělat. Bude tu jedna nebo druhá věc, takže je to vaše práce, lidi, ne? '

Ať udělala cokoli, Kournikova věřila, že dojde ke kritice.

Což možná do značné míry vysvětluje její současný život v důchodu a soukromý život v Miami s dlouholetým partnerem Enrique Iglesiasem, španělským popovým zpěvákem.

Takové je utajení páru, není známo, zda jsou manželé. Mají spolu tři děti, včetně dvojčat, která se narodila v prosinci 2017, aniž by měl svět tušení, že je Kournikova těhotná.

Bulvár šeptá, že Kournikova mohla znovu čekat jen několik dní předtím, než porodila jejich třetí dítě v lednu tohoto roku. Drží si tak nízký profil a proč ne?

hrát raketbal

Ona a Iglesias zůstávají oblíbenými drby, ale jen zřídka poskytují rozhovory.

Vybírá si, kdy přijme modelingové koncerty, přičemž přeskočí striktně do svého vlastního rytmu.

Prohlédněte si tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený uživatelem Anna Kournikova Iglesias (@annakournikova) 6. dubna 2020 v 11:15 PDT

„BÝVAL JSEM V KAŽDÉM JEDNOM SMĚRU“

Na té tiskové konferenci ve Wimbledonu 2010 si Kournikova hodně sjela z hrudi, sotva nechala Hingise zasáhnout.

Mluvila o tom, jak se ji matka Alla snažila během dospívání chránit, ale narazila na odpor, když zjistila, že „lidé ji za to vlastně tolik nemají rádi“. Kournikova slíbila, že se „pokusí je střežit, jak jen budu moci“, pokud bude mít svého 16letého.

'Je to těžké,' řekla Kournikova. „Táhli mě všemi směry. Opravdu neexistovali žádní průvodci ani pravidla.

„Moje máma a já jsme se všechno učili, jak jsme si tím procházeli. Byl jsem tu 15 let, Wimbledon. Odehrál jsem zápas na středním hřišti. Nebyl jsem ani naočkovaný nebo tak něco.

'Pro dítě je to hodně.'

Dítě. Dítě, které běžně čelilo výslechům mužů - obvykle byli reportéři muži - na témata, která by odmítli protahovat se svými vlastními dospívajícími dcerami.

Dítě, které se v 16 letech dostalo do zděšeného wimbledonského semifinále, se dostalo na osmou příčku na světě, porazilo Hingise, Grafa, Davenporta a Capriatiho, získalo dva grandslamové tituly ve čtyřhře a díky hraní získalo přes 3,5 milionu dolarů-a mnohem více díky sponzorským dohodám které byly urychleny jejím vzhledem, ale v první řadě závisely na tom, že je elitní sportovní hvězdou.

Dítě, které se neubránilo slzám, když věděla, že tenisové sny jejího dětství skončily.

Dítě, jehož jméno se stalo synonymem neúspěchu, když to bylo zlomené tělo, nikoli zlomené odhodlání, které ukončilo její kariéru, a náš zlomený morální kompas, který nasměroval supy k jejich kořisti.

Populární Problémy

Vzhledem k tomu, že Paris Masters se blíží koncem tohoto měsíce, zde je pohled na několik relativně méně známých faktů o této události.

Berani se chopí Browns v potenciálně výbušném zápase Sunday Night Football. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.

Garbine Muguruzaová se v sobotu ve třetím kole 2020 French Open utká s Danielle Collinsovou. Jak Muguruza, tak Collins ve svých zápasech druhého kola shodili pouze po 5 hrách.

ETSU a VMI se v sobotu setkají ve čtvrtfinále SoCon. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Batmanův komorník je hlavní postavou nové série Epix „Pennyworth“. Zde je návod, jak sledovat show online, pokud nemáte kabel nebo nemáte Epix.

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Coppa Italia mezi Juventusem a Udinese, pokud jste ve Spojených státech.