Jak hodit Forkball

Forkball je mnohem odpornější a pomalejší verze fastball s rozdělenými prsty . Když se to udělá dobře, míč se bude kopit dolů dolů a nechá těsto houpat na vzduchu. Ve velkých ligách z velké části upadl v nemilost, ale stále se zdá, že má občas zničující účinek. Je to velmi těžké hřiště a jeho relativní pokles může být částečně způsoben stresem, který klade na lokty, a rizikem zranění. Z tohoto důvodu se nedoporučuje těm, kteří stále rostou a vyvíjejí se. Pokud to však dokážete vytáhnout, máte ve zbrojnici vážné stoupání.

Část 1 ze 3: Správná přilnavost

 1. Obrázek s názvem Hoď Forkball Krok 1

  1 Uchopte míč středními a ukazováky. Vidlička je uchopena mezi prostřední a ukazováčky. Začněte tím, že tyto prsty položíte na švy stejným způsobem, jako kdybyste házeli rychlou kouli se dvěma švy.
 2. Obrázek s názvem Hoď Forkball Krok 2

  2 Roztáhněte prsty dále. Pro vidlicový míč potřebujete velmi široký úchop. Takže jakmile máte prsty na švech, musíte je zkusit roztáhnout ještě dále, aby šly mimo švy. To vám pomůže uchopit míč hlouběji mezi ukazováček a prostředníček než obyčejný rychlý míč s rozdělenými prsty.
 3. Obrázek s názvem Hoď vidličku Krok 3

  3 Strčte palec pod míč. S vidlicovým úchopem většinu práce provádějí ukazováčky a prostředníčky. Váš palec by měl být ohnutý a držený pod míčem. Váš palec míč více podporuje, než ho svírá.
 4. Obrázek s názvem Hoď Forkball Krok 4

  4 Zasekněte míč hluboko do svých dvou prstů, aby pevně držel. Dva hlavní rozdíly ve fastball úchopu s děleným švem jsou v tom, jak široce roztáhnete prsty a jak hluboko v úchopu držíte míč. Když držíte míč, budete cítit, jak čím širší je váš stisk, tím více bude míč tlačen do vašich prstů. Chcete zaseknout míč tak hluboko do úchopu, jak můžete pohodlně.
 5. Obrázek s názvem Hoď vidličku Krok 5

  5 Nepřetahujte prsty. Vidlicový míč vyžaduje obzvláště široký úchop a jako takový se snáze vytáhne, pokud máte dlouhé prsty. To je jeden z důvodů, proč to bude pro mladší hráče velmi obtížné, a je obecně vnímáno jako hřiště, které se musíte naučit, jakmile jste dospělí. Některé prvoligové týmy dokonce aktivně odrazují mladé hráče od toho, aby se to naučili kvůli riziku zranění.
  • Úchop s prsty tak daleko od sebe klade větší důraz na loket.


  reklama

Část 2 ze 3: Pitching the Forkball

 1. Obrázek s názvem Hoď vidličku, krok 6

  1 Přineste ruku zpět. Forkball je postaven v podstatě se stejnou akcí paže jako pravidelný fastball . Široký úchop prstů je hlavním faktorem, který produkuje charakteristickou akci vidlicového míče, která vidí, že se ocitá nebo padá dolů na poslední chvíli. Počínaje nohama od sebe na šířku ramen a tváří k chytači se dostaňte do navíjecí polohy. Když jste připraveni na hřiště, vraťte ruku zpět, jako byste dělali a fastball s rozdělenými prsty .
  • Posuňte váhu trochu doleva (u praváků) a otočte pravou nohou tak, aby byla vedle gumy a vnější strana chodidla tlačila na kopec.
  • Zvedněte levou nohu tak, aby vaše stehno bylo rovnoběžně se zemí nebo výše. Když to uděláte, vaše tělo se otočí doprava, aby čelilo třetí základně.
  • Vraťte házející paži zpět a levou paži držte před sebou s ohnutým loktem.
 2. Obrázek s názvem Vyhoď si vidličku Krok 7

  2 Natáhněte paži dopředu. Nyní je čas na hřiště. Udržujte svůj úchop pěkný a široký s palcem pod míčem pro podporu. Měli byste používat stejnou akci jako s fastball , ale jen s mírně tužším zápěstím. Aby vaše zápěstí zůstalo tuhé, držte ho pevně na svém místě a nedovolte, aby se ohýbalo nebo otáčelo, dokud se uvolněním nezacvakne.
  • Začněte spouštět přední nohu, aniž byste ji nechali dotknout se země.
  • Když to uděláte, vykročte touto nohou a začněte švihat paží.
  • Dopřejte přední nohu v 75 stupňovém úhlu k desce.
  • Zatlačte zadní nohu a otočte přední nohu tak, aby byla v úhlu 90 stupňů od desky.
  • Přitom natáhněte paži tak daleko, jak jen můžete.
 3. Obrázek s názvem Hoď vidličku, krok 8

  3 Uvolněte míč. Když přijdete k uvolnění míče, měl by vám vyjít z ruky ve stejném bodě a výšce jako by to byl rychlý míč, s loktem v přímé linii nad ramenem. Díky tomu těsto bude těžší poznat, že se jedná o vidličku, protože opouští vaši ruku. Pokud se vám to podaří správně, skrývání toho, jaký typ hřiště hodíte, poskytne těstovi menší šanci reagovat na neobvyklou trajektorii hřiště.
  • Při vypouštění míče se snažte mít nadhazovací loket zarovnaný s rameny.
  • Projděte paží a zvedněte zadní nohu, abyste získali větší sílu.
  • Forkballs jsou normálně hozeny tvrdě, stejně jako fastball, ale změněný úchop bude znamenat, že se bude vynořovat z ruky při nižší rychlosti.
 4. Obrázek s názvem Throw a Forkball Krok 9

  4 Uvolněte míč zápěstím. Po širokém úchopu je druhým zásadním faktorem úspěšného vidličkového míče předání topspinu na míč, který opouští vaši ruku. Uděláte to lusknutím zápěstí ve chvíli, kdy míč pustíte. Pokud je to provedeno dobře, způsobí to, že míč bude mít nějaký topspin nebo dopředné točení, než jakékoli backspin. Topspin způsobí pád míče dolů, jak dosáhne těsta.
  • Takto lusknutí zápěstí může vést ke zranění.
  reklama

Část 3 ze 3: Trénujte svůj Forkball

 1. Obrázek s názvem Hoď vidličku, krok 10

  1 Soustřeďte se na akci paží. Přestože dobrá rozteč vyžaduje, aby celé vaše tělo pracovalo plynule, konkrétní partie můžete cvičit pomocí konkrétních cviků. Dobrým nácvikem, který se zaměřuje na činnost paží během hřiště, jsou vrtačky. Pokud jste pravák, poklekněte na pravé koleno a postavte míč příteli z této pozice.
  • U levičáků udělejte opačnou stranu.
 2. Obrázek s názvem Hoď vidličku, krok 11

  2 Zaměřte se na udržení tuhého zápěstí. Ztuhlé zápěstí je důležitou součástí toho, co je zapotřebí k házení dobrého vidličkového míče, ale může to být ošemetná věc, kterou je možné cvičit samostatně. Dobrým způsobem, jak se soustředit na zápěstí, je zvednout paži tak, aby byla ohnutá v lokti a předloktí bylo svislé. Držte ho rukou těsně pod zápěstím. Držte paži v této poloze a procvičujte si házení míče pouze zápěstím a prsty.
 3. Obrázek s názvem Hoď vidličku, krok 12

  3 Procvičte hřiště proti zdi. Chcete -li se pokusit dát to všechno dohromady, můžete cvičit nadhazování proti zdi. Pokud označíte cíl, na který chcete mířit, uvidíte, jak moc se vám daří dostat se na hřiště pozdě. Pokud máte vybavení, můžete si natočit cvičné hřiště a zpomaleně pozorovat, jak vaše akce vypadá a jaký druh pohybu se na míči vytváří.
  • Pokud bojujete s rovnováhou, před položením nacvičte několik sekund držení rovnovážné polohy se zvednutou přední nohou a paží dozadu.
 4. Obrázek s názvem Hoď Forkball Krok 13

  4 Cvičte s přáteli. Pravděpodobně nejzábavnější způsob, jak provádět jakékoli nadhazování, je s přáteli. Hrajte chyť a vhoďte několik vidliček, abyste se navzájem pokusili chytit. Pokud je váš přítel podveden míčem, když padá na poslední chvíli, víte, že se blíží. Je dobré trénovat s chytačem, protože vám budou moci poskytnout dobrou zpětnou vazbu o letu míče.
  • Můžete požádat přítele, rodiče nebo trenéra, aby sledovali vaše hřiště, aby zjistili, zda zjistí nějaké problémy, které by vás mohly zdržovat.
 5. Obrázek s názvem Hoď vidličku, krok 14

  5 Nepřehánějte to. Pamatujte, že toto je hřiště, které je velmi těžké zvládnout a může vést ke zranění. Uvolněte se svými praktikami a přestaňte, pokud vás začne bolet loket, zápěstí nebo prsty. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Na jaký počet hřišť by bylo vhodné hodit vidličku? Počet 0–2 nebo 1–2 je normální, když hodím vidličku. Je to obzvláště dobré poté, co jste hodili fastball. Vypadá to jako fastball, pak to prostě padá.
 • Otázka Jsem teenager, mohu to použít jako hlavní hřiště? Být teenagerem, který se sám postavil na vidličku se spravedlivým úspěchem, nedoporučoval bych to jako hlavní hřiště, pokud to nevypadá jako koleno (nebo pokud můžete změnit rotaci z kolena na vidličku, aby to bylo nepředvídatelné), jako to dělá pro mě . Fastball by měl být vaším hlavním hřištěm s vidličkou jako sekundárním hřištěm (nebo zaměnitelný s fastballem, pokud je to docela dobré), abyste odpálili těsto.
 • Otázka Měli by to děti praktikovat? Ne. Široký úchop míče se nejlépe provádí s dospělými rukama. Menší ruce mají při tomto hřišti větší šanci na zranění.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Neházejte příliš silně. Umístění je to, na čem záleží.
 • Zajistěte, aby vás při cvičení sledoval někdo, kdo vám může dobře poradit.
 • Při házení vidličkou mířte rovnou paží - neotáčejte zápěstím jako při křivce.
 • Strávte asi měsíc protahováním šlachy mezi ukazováčkem a prostředníčkem, než začnete vážně házet toto hřiště.
 • Vždy se protáhněte, aby nedošlo k nadhazování nebo zranění.
 • Buď trpělivý! Ovládání vidlice je velmi obtížné a její zvládnutí může trvat roky.
 • Míč obvykle spadne, ale někdy bude stejně nepředvídatelný jako koleno.
 • Když hodíte hřiště, měl by váš loket skončit za zápěstím.
 • A bavte se tím.
 • Otáčení vidlice můžete změnit buď tak, že budete po celou dobu udržovat své zápěstí ztuhlé (což bude připomínat spíše koleno) nebo během švihu zápěstím lehce pootočíte ruku dolů na palec (čímž se míč prudce ponoří).

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Bývalá světová jednička Maria Šarapovová vydržela ve svém vystoupení v Tie Break Tens pouze jeden zápas.

Naučit se konjugovat slovesa ve francouzštině je často největší překážkou, se kterou se studenti při učení jazyka setkávají. Naštěstí jsou základy konjugace stejné jako v angličtině: změníte nebo upravíte sloveso (běžet, mluvit atd.) V závislosti na ...

Váš průvodce streamováním Meče v kameni online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

I když byste měli svému okolí věnovat velkou pozornost a dělat vše pro to, abyste se vyhnuli výhružným situacím, možná budete považovat za nutné bránit se před útočníkem. Můžete použít úder dlaní vzhůru a pokusit se zlomit ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru 76ers vs Celtics Game 1 online, pokud nemáte kabel.

Tento týden zamíří turné WTA do státu Florida v USA, kde od úterý začne Miami Open.