Aryna Sabalenka a Zheng Qinwen by měly předvést současný stav umění WTA v energické hře s vysokou energií.

Náhled a předpověď (poněkud) pořadí, které obnovuje ženské finále Australian Open.Aryna Sabalenka vs. Zheng Qinwen

V losování žen byl z velké části obnoven pořádek. Po rozrušeném prvním týdnu a pár hlubokých Popelkách běžících do druhého týdne se č. 2 střetne ve finále s č. 12. Sabalenková je obhájkyní titulu a Zheng, i když je jí pouhých 21 a ještě není v Top 10, je hráčkou, jejíž hra měla od začátku napsáno adept na hlavní titul.

tenisové termíny ve španělštině

Tento zápas proti sobě nepostaví dvě nejlepší hráčky světa, ale i tak bude přehlídkou současného stavu na okruhu WTA. Sabalenka a Zheng jsou agresivní, atletičtí, energičtí hráči, kteří udeří mixem síly a těžké rotace a také smyslem pro účel. Vždy se snaží dostat do prvního úderu a nespokojí se s pouhým vrácením míče do hry.Už se jednou potkaly, loni v létě na US Open a Sabalenka vyhrála 6-1, 6-4. V Melbourne byli oba na misi; Sabalenka obhájila titul a posunula se zpět na pozici číslo 1; Zheng, aby naplnila svůj potenciál poté, co v roce 2023 viděla, že její zápas a její trenér odcházejí. Nebyla šťastná, když si Wim Fissette vybral místo ní Naomi Osakaovou. Od té doby se sešla se starým trenérem Perem Ribou a pomsta byla její.

'Můj sen není jen finále,' říká Zheng. 'Už jsem skoro tam, ale vím, že tahle malá vzdálenost je ještě daleko.'

'Všichni musí ve finále čelit tlaku,' říká Zheng. 'Kdo může jednat lépe a kdo umí hrát svůj tenis, kdo vyhraje zápas.'Zheng se bude muset hodně snažit, aby projel cílem. Ještě musí hrát semeno; nyní bude čelit ženě, která byla mimo ligu všech ostatních na této akci. Sabalenka neprohrála ani set a ve svém posledním zápase zabila dva démony jednou ranou tím, že (a) porazila Coco Gauff, ženu, která ji porazila v loňském finále US Open; a (b) prošla grandslamovým semifinále, aniž by podlehla svým nervům. Má za sebou historii plýtvání vedení v tomto kole.

'Jsem si jistý, že finále bude opravdu konkurenceschopné, protože si myslím, že Sabalenka je jednou z, řekl bych, největších hither právě teď na turné,' říká Zheng. „Má největší podání, největší forhend, velký bekhend. Je to opravdu kompletní hráčka.'Obě ženy mají skutečně silné podání, ale Sabalenka byla efektivnější než kdy jindy v tom, že použila své k vytvoření pronikavého a často vítězného úderu země. Její podání plus jedna může z forhendové nebo bekhendové strany. Zheng mezitím hraje se vzrušující svobodou od základní čáry. Nedělá jí problém pálit po lajně a Sabalenčině famózní intenzitě se vyrovná.

Ale ona se svým zkušenostem nevyrovná. Pro 25letou Sabalenkovou to bude třetí slamové finále, zatímco Zheng bude debutovat. Všichni víme, že na atmosféru, na kterou se všichni díváte, která přichází s touto scénou, si budete muset trochu zvyknout.

„Když hrajete první finále, máte někdy rádi emoce a uspěchané věci,“ říká Sabalenka. 'Když jste jako potřetí ve finále, jste jako, OK, je to finále, to je v pořádku.'

Zheng si dobře uvědomuje, co ji čeká.

'Všichni musí ve finále čelit tlaku,' říká. 'Kdo může jednat lépe a kdo umí hrát svůj tenis, kdo vyhraje zápas.'

'To je jedna z mých výzev. Musím se s tím vypořádat.'

Pokud jde o Sabalenku, ta doufá – možná proti naději –, že její dvě předchozí finále pomohou.

'Řekla bych, že emocionálně budu, hmm, nevím, jako, velmi připravená bojovat,' říká. 'Nezbláznit se.' Protože když hrajete první finále, máte někdy rádi emocionální a uspěchané věci. Když jste jako potřetí ve finále, jste jako, OK, je to finále, je to v pořádku.'

tenisový sklad wiki

Zkušenosti však ne vždy zvítězí. Sabalenka se za ta léta naučila zvládat své emoce mnohem lépe, ale loni v New Yorku proti jiné první finalistce Coco Gauff nezvládla tuto příležitost.

To znamená, že i když se může stát cokoli, a zatímco Zhengova chvíle zjevně přichází, tato pravděpodobně patří Sabalence. Vítěz: Sabalenka

Populární Problémy

„Young Rock“, nová série o životě Dwayna Johnsona, má premiéru v úterý. Zde je návod, jak můžete sledovat show online, pokud nemáte kabel.

Andy Murray odstoupil z Rogers Cupu

Tento týden má premiéru nový Spongebob Squarepants s názvem Kamp Koral. Zde je návod, jak můžete show sledovat online.

Chcete-li streamovat Disney Tarzan (animovaný!)-máme pro vás přehledného průvodce krok za krokem, jak streamovat Tarzana nyní.

Lob je podceňovaný tenisový úder, zřídka spojený s jakýmkoli tenisovým hrdinou - ale měl by být. Zde je několik ikonických hráčů, kteří jej efektivně využili.

V neděli večer má premiéru nová série Starz „Hightown“. Zde je návod, jak sledovat epizody online, pokud nemáte kabel nebo nemáte Starz.