ATP Sarasota Challenger: Somdev-Bozoljac dvojice skic korun mužské čtyřhry

Somdev Devvarman z Indie trefuje forhend do Ryana Sweetingu během 1. dne Farmers Classic, který představila společnost Mercedes-Benz v LA Tennis Center 25. července 2011 v Los Angeles v Kalifornii. (Foto: Stephen Dunn/Getty Images)

Soubor Fotografie Somdeva Devvarmana z Indie, který vyhrál titul ATP Sarasota Challenger ve čtyřhře s Ilijou Bozoljacem ze Srbska. (Getty Images)

Indický Somdev Devvarman vynahradil neuspokojivou prohru v semifinále mužské dvouhry s Američanem Alexem Kuzněcovem na antukovém tenisovém turnaji ATP Sarasota Challenger, který se hraje v tenisových zahradách Longboat Key and Resort v Sarasotě na Floridě v USA, když vyhrál mužské v neděli zdvojnásobí korunu.

Somdev, který se spojil se Srbkou Ilijou Bozoljac, vyvedl v poutavém střetu americkou dvojici Steve Johnson a Bradley Klahn 6-7, 7-6, 11-9.

Je zajímavé, že Somdev porazil Bozoljac ve druhém kole mužů, ale jejich bonhomie byla nejlepší, protože kopali hluboko, aby odolávali tuhému odporu dvojice Johnson-Klahn.

Úvodní set šel do tie-breaku, který indo-srbská dvojice vyhrála 7: 6. Americké duo zdaleka neházelo ručník. Tvrdě bojovali a natáhli druhou sadu do tie-breaku a vyhráli ji kůží zubů za stavu 7-6.

Rozhodující byla stejně bezvýhradná záležitost.

Oba páry držely podání a nakonec to byla dvojice Somdev-Bozoljac, která se smála naposledy, když vyhrála třetí set 11-9 a vznesla nárok na vítěznou trofej.

Čtyřhra triumfovala více než odčinila Somdevovu semifinálovou porážku v semifinále dvouhry mužů.

Indián klesl 3-6, 6-1, 3-6 na Alexe Kuzněcova, který si vynutil sladkou pomstu, když na svých předchozích dvou setkáních prohrál se Somdevem.

Vzhledem k tomu, že prohrál s 271. Kuzněcovem z pořadí, který si zajistil titul ve dvouhře, přinese Somdevovi další uspokojení, když ve dvou setech zpomalí 120. místo Wayna Odesnika.

Kuznetsov nejprve zamkl rohy se Somdevem na Aptos Challenger 2009, kde prohrál ve dvou setech 6-1, 6-3. Američan se opět dostal na Somdev jako druhý nejlepší na tenisovém turnaji v Indian Wells v roce 2010, kde prohrál ve třech setech 4-6, 6-3-6, 0-6.

Ve čtvrtfinále Somdev potlačil výzvu 152. Němky Mischy Zverevové 6: 4, 6: 2. Ind už dříve porazil Němce, v jejich jediném dřívějším setkání ve třech setech 4-6, 7-5, 6-4 v roce 2012 ATP Charlottesville Challenger.

Pro Somdeva to bylo druhé vítězství nad výše postaveným hráčem v turnaji.

Ind už v prvním kole porazil 93. kanadského Jesseho Levina.

Výhry nad výše postavenými hráči jako Levine a Zverev by měly Somdevovi pomoci vyšplhat se na žebříček ATP. Když budou zveřejněny nejnovější žebříčky ATP, Ind má slušnou šanci proniknout do top 200.

Populární Problémy

11. sezóna seriálu „Swamp People“ má premiéru na kanálu History Channel ve čtvrtek 23. ledna. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat show online zdarma.

Výzva se vrací dnes večer pro sezónu 35 s názvem „Totální šílenství“. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

Třetí nasazený Casper Ruud zahajuje kampaň na Sardinii proti velce sloužícímu Yannicku Hanfmannovi. Půjde o první setkání kariéry mezi oběma hráči.

Zde je návod, jak můžete sledovat sérii 10 „Married at First Sight“ online, bez kabelu. Epizoda 4 s názvem „One Night Manželka“ se bude vysílat ve 20 hodin. EST. na celý život.

Britská č. 4 získala titul před příští týden akcí ATP Challenger v Pune.