Finále ATP World Tour: Závod dokořán na cestě do LondýnaTenisovou sezónu čeká napínavé vyvrcholení, do velkého finále v Londýně zbývá asi 50 lichých dní. V tom, co by mohlo být nejotevřenějším závodem do finále, se zatím dostali jen tři muži. Rafaela Nadala, lídra na útěku, doplňují Novak Djokovič a Andy Murray jako muži, kteří již zaplnili místo na finále světového turné Barclays ATP v londýnské O2 Areně. David Ferrer je možná také další jistota, ale o zbývající čtyři místa na prestižní akci soupeří minimálně devět hráčů. Tomáše Berdycha (3 405 bodů) a Johna Isnera (2 015) dělí pouhých 1 390 bodů a zbývá mu ještě velký tenis.

Zatímco Nadal od chvíle, kdy se vrátil z dlouhého propouštění, spěchal, zbytek smečky jen lapal po dechu z mysli otupující konzistence Španělů. Nadal vede Djokoviče o neuvěřitelných 3040 bodů v závodě až do finále. Když vezmeme v úvahu, že Djokovič má na Nadala v žebříčku slabých 120 bodů, už je těžké pochopit, jak by mohl Španělovi zabránit v získávání vyznamenání na konci roku v žebříčcích.Nadala letos ještě čeká porážka na tvrdém hřišti, když vyhrál všech svých 22 zápasů včetně dvou akcí ATP World Tour Masters Series a svého druhého grandslamového titulu v roce s dalším skvělým vítězstvím nad Djokovičem na Flushing Meadows. Djokovič letos absolvoval tři hlavní finále - vyhrál v Austrálii, ale prohrál na Wimbledonu a na US Open. Andy Murray nehrál v Paříži kvůli zranění, ale jeho postup do finále v Melbourne a historické vítězství ve Wimbledonu stačily na to, aby ho prohrál.

nejstarší profesionální tenista

Kromě vítězství v Aucklandu a Buenos Aires je Ferrer jeho obvyklým obrazem konzistence, i když se mu nepodařilo získat další titul. Neúnavný Španěl se na každé ze čtyř letošních grandslamových akcí dostal alespoň do čtvrtfinále. V Melbourne dosáhl semifinále a dosáhl prvního velkého finále své kariéry, když tak učinil na French Open. S 4 900 body v koťátku má Ferrer určitě nohu ve dveřích.

Za Ferrerem je závod ještě intenzivnější s několika možnostmi pro spoustu dychtivých mužů. V nadcházejících týdnech jsou v nabídce dvě akce Masters Series a další čtyři s 500 body. To je celkem 4 000 bodů mezi událostmi v Šanghaji, Paříži, Pekingu, Basileji, Tokiu a Valencii. Vzhledem k tomu, že pátého a třináctého hráče v závodě do Londýna dělí necelých 1400 bodů, je o tyto akce v příštích týdnech o co hrát.Nikdo není v bezpečí, ani Roger Federer. Skutečnost, že jsme museli čekat téměř 500 slov, než jsme v diskusi o finále turné přinesli jméno Švýcarů, se zdá být svatokrádežná. Pak jsou ale pro stárnoucího Federera turbulentní časy a má co dělat, než si zajistí místo u stolu na listopadovou gala událost. Federer momentálně leží na sedmém místě, 310 bodů mu chybí Juan Martin Del Potro a jen 130 před Stanislasem Wawrinkou za ním.

Švýcarský maestro by měl hrát až do finále turné v Šanghaji, Basileji a Paříži. V současné formě, kdy se hromada mužů tlačí zezadu, bude Federer potřebovat alespoň 1000 bodů nebo více z těchto tří akcí, aby si zajistil místo ve finále. Světová šestka je na turnaji končícím sezónou pevnou rukou už od jeho debutu na této akci v roce 2002. Ale pro exit round robin v roce 2008 se Federer alespoň dostal do semifinále této události, kde vyhrál rekordních šest krát ve své třpytivé kariéře.

Wawrinka a Richard Gasquetovi udělali obrovský krok směrem do Londýna, aby se sami probojovali do semifinále US Open. Oba muži však budou muset v říjnu zaznamenat některé zdravé výsledky, aby dále posílili své případy o místo na nejelitnější tenisové akci.Absence Jo-Wilfrieda Tsongy způsobená zraněním na US Open možná Francouze srazila na desáté místo v honičce, ale záhadný umělec si v minulosti užíval úspěchů na krytých kurtech. Pokud by se dokázal dobře postarat o rehabilitaci a vrátit se na prohlídku osvěžený, mohl by být jedním z mužů, kteří tvrdě běhají, aby otřásli klovacím pořádkem a vnutili si cestu do Londýna.

Miloš Raonic, Tommy Haas a John Isner vychovávají zadní konec této intenzivní honičky, ale všichni tři v posledních měsících prokázali působivou formu. Tři z nich nejsou příliš daleko od smečky a dobrý výsledek pro kteréhokoli z těchto hráčů na dvou akcích Master Series by jim mohl pomoci vytvořit přesvědčivý důvod pro umístění mezi osmi nebo devíti hráči s pozvánkou letět do Londýna v listopadu.

Poslední grandslam byl možná uložen do postele, ale tenisu je stále dost. Pýcha a odměna budou stejnou měrou pohánět mnoho mužů, kteří mají šanci uplatnit nárok hrát v O2 areně na rychlých krytých tvrdých kurtech. Připravte se a sledujte akci, abyste získali až minutové poznatky o posledním kole tenisové sezóny.

Populární Problémy

Jak uniknout z potápějícího se auta. Každá autonehoda je děsivá, ale být uvězněn uvnitř potápějícího se auta je naprosto děsivé. Naštěstí máte vy a vaši cestující velkou šanci uniknout z potápějícího se auta, pokud zůstanete v klidu a ...

V sobotu se Columbia a Princeton sejdou na otvíráku fotbalových zápasů Ivy League 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Zde je návod, jak sledovat stream Mama June: From Not to Hot: Family Crisis sezóna čtyři online bez kabelu, která má premiéru v pátek 27. března ve 21 hodin. ET/PT na WETV.

donutil Portoričana podrobit se, než rychle vzal tiebreak.

Andy Murray po léta bojoval se zraněním zad a zavolal na operaci zad, která ho pravděpodobně vyřadila do konce sezóny 2013.

Jak připravit turecký čaj. Turecký čaj je skvělý nápoj, který si můžete dopřát jako odpolední svačinu, sloužit hostům nebo popíjet jako pochoutku po jídle. K jeho výrobě budete potřebovat lístky černého čaje a tureckou konvici. Pokud nevlastníte tureckou konvici, ...