Australian Open 2017: Rafael Nadal postupuje do čtvrtfinále

Rafael Nadal Australian Open

Nadal tlačil na čtyři sety bojující Monfils

14násobný grandslamový šampion Rafael Nadal se v pondělí vrátil do čtvrtfinále Australian Open vítězstvím 6-3, 6-3, 4-6, 6-4 nad šestým nasazeným Gaelem Monfilsem v Melbourne. Deváté nasazení zasáhlo 21 vítězů a udělalo 27 nevynucených chyb v této 2hodinové 55minutové soutěži, aby poprvé od roku 2015 postoupilo do osmičky prvního ročníku Major.

Rafa vypadal, že míří k vítězství ve dvou setech, dokud nezamrkal na samém konci třetí sady, která Monfilsovi umožnila vrátit se do tohoto zápasu.

Nadal se příště setká se třetím nasazeným Milošem Raonicem, hráčem, kterému podlehl ve čtvrtfinále Brisbane International ve třech napínavých setech jen něco málo před dvěma týdny.

Rafa se zotavuje z pomalého startu

Pro šampiona z roku 2009 to nebyl nejlepší start. Rafa opět trpěl pomalým startem a hned v první hře zápasu čelil bodu zlomu. Stejně jako to udělal mnohokrát předtím, Španěl brzy znovu objevil svůj dotek, aby nejen udržel, ale dokonce zlomil Monfils v další hře o vedení 2: 0.

Rafa dostal další bod zlomu, když Monfils sloužil za stavu 1-4, ale Francouz se dokázal vymanit z problémů. Když byla střecha zavřená, vnitřní podmínky jen málo vykolejily Španěla, o kterém se tradičně neví, že by měl v interiéru skvělé výsledky.

Zatímco Rafa sloužil na setu, Monfils bavil dav úžasným bekhendovým řezem kombinovaným s lobem. To nemohlo rozdrtit deváté nasazené, kteří brzy zaplnili set 6: 3 forhendem po lajně, který Monfils nedokázal vrátit.

Rafa nikdy neustoupil a pokračoval ve stejném odhodlání ke každé ráně i ve druhé sadě. Našel velmi brzký průlom a zvýšil na 2: 0, když Monfils stále vypadal roztřeseně.

Monfils ukazuje svou palebnou sílu, zatímco Rafa bliká

Monfils, který do té doby vypadal, že postrádá herní plán, nakonec v šestém zápase našel další rychlostní stupeň a zlomil se zpět, aby vyrovnal set na 3: 3. Radost však byla krátkodobá, protože Rafa se hned v další hře znovu zlomil, aby vrátil impuls.

Čtrnáctinásobný grandslamový vítěz pokračoval v útočném přístupu, přesouval Monfils svými forhendy ze strany na stranu a druhou sadu zabalil se stejným skóre 6-3.

Ve třetím setu to byla vylepšená show od šestého semene, který na rozdíl od posledních dvou sad zabránil brzké kapitulaci. V páté hře dokonce přinutil dvojku Rafovu podání, přestože jižní tlapa vydržela.

Pod tlakem svého vysoce úspěšného rivala Monfils implementoval několik taktik, ve kterých se servírovalo a volejbal, aby udržel set při podání až do stavu 4: 4.

Právě v deváté hře byla Francouzova trpělivost a vytrvalost nakonec odměněna, když Rafa odehrál hru se špatnými službami. Monfils zlomil deváté semeno, aby dostal šanci na podání pro třetí set.

V dramatické desáté hře Monfils klesl 0-40 při svém podání, než si odseděl cestu z potíží chytit set, 6-4.

To Francouzi přineslo nový život a on zaútočil na Nadala s autoritou, aby ve čtvrté sadě odebral první krev. Protože Rafa vypadal mírně pasivně, Monfils se vrhl na své příležitosti a posunul se dopředu na 4-2.

Bývalá světová jednička nakonec svoji šanci našla v osmé hře setu. Agresivita, která zmizela z jeho rakety, se opět vrátila a Rafa jel na planoucím bekhendu, aby se odrazil.

Nadal získal mečbol na podání Monfils hned v další hře, kterou Francouz vymazal. Rafa na sebe nenechal dlouho čekat, protože brzy získal svůj druhý mečbol, a proměnil jej, když Monfilsův bekhend proplul.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat dokument History Channel 'Black Patriots' online bez kabelu.

Jedna z nejsilnějších obranných střel v tenise, bekhend, je na současném tenisovém kurtu docela běsnění.

Je vhodné nechat si pravidelně kontrolovat krevní tlak. Pokud však trpíte „hypertenzí v bílém plášti“ - stavem úzkosti, který způsobí prudký vzestup krevního tlaku, jakmile vás osloví lékař ...

Není žádným tajemstvím, že Naomi Osaka je jednou z nejpopulárnějších sportovních ikon na světě a nejlépe vydělávající atletkou v historii.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Nevada vs Davidson.

Jak se zbavit canklů. Cankles, kontrakce z termínu 'lýtko-kotníky', se vztahuje na baculaté kotníky se špatnou definicí nebo s nedostatkem rozlišení od místa, kde končí spodní část lýtkového svalu a začíná kotníkový kloub ....