Australian Open 2017: Roger Federer poráží Kei Nishikoriho v mamutovém pětici setrů

MELBOURNE, AUSTRÁLIE - 22. ledna: Švýcar Roger Federer slaví vítězství ve svém zápase čtvrtého kola proti Kei Nishikori z Japonska v sedmý den 2017 Australian Open v Melbourne Parku 22. ledna 2017 v Melbourne v Austrálii. (Foto: Michael Dodge/Getty Images)

Jubilující Federer dnes slaví tříhodinové vítězství v pěti setech nad pátým nasazeným

Bývalý světový hráč číslo 1 Roger Federer dnes vyhrál pět setů nad Japonci 5thsemeno Kei Nishikori 6-7 (4), 6-4, 6-1, 4-6, 6-3. postoupit do čtvrtfinále Australian Open.

Toto bude Federerova 13thČtvrtfinále Australian Open za 14 let.

svatí vs berani live stream zdarma

V silně sporném zápase se Nishikori ujal brzkého-a zdánlivě silného vedení-když světová jednotka č. 5 vedla do vedení 5: 1, protože sada vypadala, ale pro Švýcary byla hotová. Ale Federer, s některými velkými porcemi, vyvedl Nishikoriho ven, protože oba hráči se navzájem posílali přes soud.

Když se pravidelně odlamoval, Federer stáhl zápas zpět a vzal první set do tiebreaku. Nishikori si vzal krátkou minibrejk a v tiebreaku si zahrál silný obranný tenis a i přes pár es ze Švýcarska se více než držel za vítězství v první sadě v tiebreaku.

V naději, že přenesou tuto dynamiku do vteřiny, našli oba hráči stabilní drážku, ve které mohli držet své příslušné servisní hry. Tyto hry se rychle prodlužovaly a Federer hrál „dlouhodobý“ tenis, když si pečlivě budoval body, a některé dobře zahrané nízké voleje se vyhýbaly jinak hbitému Nishikori. Ve druhém se Federer rozhodl pro zlomení podání, což byla přestávka, ze které se Nishikori nikdy úplně nevzpamatoval.

Japonské eso prohrálo druhý set 6: 4, což bylo pro Federera možná klíčové, pokud jde o mentální setrvání v zápase, přestože předtím byl od dvou setů nesmírně úspěšný.

To v žádném případě neznamená, že Nishikori zde nehrál žádný neuvěřitelný tenis. Devětadvacetiletý hráč jasně zahrál ohromující a silné forhendové voleje a více než ukázal svou obratnost na hřišti zde v Rod Laver Arena.

Nishikori zdatně očekával řadu Federerových trikových výstřelů, rychle a efektivně se vracel ke Švýcarům, kteří se přesto hnali do vedení 5: 1-že upevnili na 6: 1 s trojnásobná přestávka sloužit.

Federer vyhrál třetí set za 26 minut poté, co si vybudoval neuvěřitelnou dynamiku.

jak dlouho rakety vydrží

Čtvrtý set zahájil dvěma po sobě jdoucími esy, čímž si brzy vytvořil nadvládu, a obvykle klidný Nishikori byl viděn ve vzácném výbuchu, jak odhodil raketu na zem. Ale eso se konsolidovalo, přestože prohrálo předchozích 5 her, aby zapojilo Federera do rychlých a silných rally.

Poté, co se Nishikori ujal rychlého vedení 5: 3, měl nyní pozitivní náladu a pobídl ho vlastní úspěch, vzal čtvrtý set 6: 4-aby zajistil, že se na zápas bude hrát pátý a poslední set.

Federer si však v závěrečné sadě bral přestávku na podání pro vedení 2: 0 a na cestě zasáhl eso za esem; v tu chvíli bohužel Nishikori, který se v zimě potýkal s bolestí způsobenou starým zraněním kyčle, zavolal lékařský oddechový čas a kvůli zranění absolvoval fyzioterapii na kurtu.

kde mohu sledovat světové série online

Navzdory bolesti pátý nasazený pokračoval několika silnými bekhendovými střelami jednou rukou a forhendovými voly, ale nakonec nic nestačilo, protože Federer, který v tomto zápase zasáhl 24 es, vyhrál mamutí pětisetový, 3hodinový 23minutový zápas .

Švýcaři trefili 83 vítězů na Nishikoriho 42, se 47 nevynucenými chybami na Nishikoriho 32.

Bývalá č. 1 nyní bude hrát Mischu Zvereva, který dříve dnes vyloučil z Australian Open nejlepší semeno a světovou jedničku Andyho Murraye.

Populární Problémy

49ers a Rams se setkají v neděli večer v zápase NFC West. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Pořadatelé turnajů oznámili v neděli v Melbourne bývalou světovou jedničku Andyho Murraye, která získala divokou kartu na Australian Open 2021.

Bývalý švýcarský profesionál diskutuje o přátelství Federera a Djokoviče mimo kurt.

Maria Sharapova a Ana Ivanovic Brisbane, 26. listopadu (IANS) Tenistky Maria Sharapova a Ana Ivanovic zahájí novou sezónu v Brisbane.

Anglie a Island se ve středu setkají ve skupinové hře Ligy národů UEFA. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.

Zde je návod, jak sledovat hry Pacers online bez kabelu v letech 2019-20, ať už jste na trhu nebo mimo trh.