Australian Open 2021: Grigor Dimitrov vs Aslan Karatsev, náhled, souboj a předpověď

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov

Podrobnosti zápasu

Svítidlo : Grigor Dimitrov vs. Aslan Karatsevdatum : 16. února 2021Turnaj : Australian Open 2021

Kolo : ČtvrtfináleMísto : Melbourne, AustrálieKategorie : Grand Slam

Povrch : Venkovní hardcourtcvičení ke zmírnění bolesti tenisových loktů

Odměna : 80 000 000 AUDŽivé televizní vysílání : USA - ESPN / Tenisový kanál | Spojené království - Eurosport 1 | Indie - Sony Six

Náhled Grigor Dimitrov vs Aslan Karatsev

Aslan Karatsev naštval Felixe Augera-Aliassimeho, aby se dostal do čtvrtfinále v Melbourne

Aslan Karatsev naštval Felixe Augera-Aliassimeho, aby se dostal do čtvrtfinále v Melbourne

18. nasazený Grigor Dimitrov se bude snažit vrátit se k posledním čtyřem na Australian Open, když v úterním čtvrtfinále nastoupí s nenasazeným Aslanem Karatsevem.

Dimitrov způsobil zatím největší rozruch v Melbourne, když ve čtvrtém kole porazil světovou trojku Dominica Thiema 6: 4, 6: 4, 6: 0. Thiem byl možná vyčerpaný ze svého namáhavého zápasu proti Nicku Kyrgiovi, ale Dimitrovova úroveň byla působivá po celou dobu, kdy zasáhl 25 vítězů proti pouhých 18 nevynuceným chybám.

Bulhar na začátku týdne porazil bývalého šampiona ve slamu Marina Cilice, místního favorita Alexa Bolta a 15. nasazeného Pabla Carrena Busta, to vše ve dvou setech. Dimitrov je další překvapivý balíček tohoto týdne Aslan Karatsev, který šokoval světovou jedničku Felixe Augera-Aliassimeho v pěti setech, aby se v neděli dostal na posledních osm.

Karatsev prohrál první dva sety 3: 6 a 1: 6, ale poté další tři sety navíjel, aby přišel jako vítěz. Sedmadvacetiletý hráč také dříve odeslal ve třetím kole osmého nasazeného Diega Schwartzmana ve dvou setech.

Karatsev, který je v současné době zařazen na světové č. 114, by se měl příští týden dostat do první stovky - a pravděpodobně tam ještě nějakou dobu zůstane. Rus strávil velkou část své kariéry na nižších příčkách tohoto sportu, ale teď, když poprvé hraje hlavní tah Major, se mu to počítá.

Karatsev loni vyhrál 35 zápasů na hlavním turné a na okruhu Challenger dohromady a toto číslo by mohlo v roce 2021 ještě stoupnout.

Aslan Karatsev vs Grigor Dimitrov proti sobě

Grigor Dimitrov a Aslan Karatsev se nikdy na profesionálním turné nepotkali, takže jejich současný vzájemný stav je 0: 0.

Predikce Grigor Dimitrov vs. Aslan Karatsev

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov

Jakmile byl Dimitrov nabízen jako další nejlepší věc, během své kariéry do značné míry nesplnil očekávání. Bulhar vypadl z první padesátky brzy po nejlepší sezóně 2017 v kariéře a až zpět na místo mu pomohl až jeho semifinálový běh na US Open 2019.

Dimitrov ale za ta léta ukázal, že jeho talent je nezpochybnitelný a každou chvíli se dostal do pozdějších kol velkých turnajů.

Na letošním Australian Open měl Dimitrovův návrat podání velký dopad. Devětadvacetiletý hráč dokázal při forhendovém returnu zasáhnout ve velkém a měnit tempo při bekhendovém returnu, míchat plátek a topspin, aby neutralizoval podání soupeře.

Ve svém zápase čtvrtého kola proti Thiemovi získal Dimitrov více než 60% bodů za druhé podání Rakušana, které je všeobecně považováno za jedno z nejlepších na světě.

Aslan Karatsev je mezitím specialista na hardcourt, který si letos pochutnává na rychlých kurtech v Melbourne. Rus má konzistentní podání spolu s výkonným forhendem, který může napáchat hodně škody odkudkoli na hřišti. Karatsev je také docela efektivní na síti, když vyhrál 20 ze svých 25 čistých bodů proti Auger-Aliassime.

Klíčem pro Dimitrov bude ukázat stejný agresivní záměr, jaký projevoval po celý týden, a nespadnout do hry kočky a myši s ruským power hitterem. Pokud se mu to podaří, jeho zkušenosti ho pravděpodobně prokouknou.

Předpověď : Grigor Dimitrov k vítězství ve dvou setech.

Populární Problémy

Jak nosit Fanny Pack. Pokud vše, co víte o balíčcích pro fanoušky, je ten neonově růžový, který měla vaše máma v 80. letech, je na čase přehodnotit svůj názor na ně! Fanny packy, známé také jako tašky na opasek nebo bum tašky, nyní přicházejí ve všech stylech a barvách a ...

Průvodce, jak sledovat živý přenos Michigan vs Texas Tech v turnaji Sweet 16 turnaje NCAA 2018-19.

Neúnavná Kuznetsova hraním Radwanské v singapurském thrilleru

Jak podávat volejbal nad hlavou. Většina z nás viděla někoho, kdo dělá volejbalové podání nad zemí, které vypadalo bez námahy. Zatímco podání volejbalu přes rameno je univerzálnější podání, je také obtížnější. Vyžaduje větší koordinaci, ...

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat americký amatérský golfový šampionát 2020 v televizi nebo v přímém přenosu, pokud nemáte kabel.