Jak si naplánovat prodloužený víkend

Pravděpodobně jste nadšeni z nadcházejícího prodlouženého víkendu a plánování toho, co budete dělat, je součástí zábavy! Prodloužený víkend je ideálním časem na vzpomínky, ať už vyrazíte na výlet nebo zůstanete doma. V závislosti na tom, jak je to kvůli COVID-19 bezpečné, možná nebudete moci vyzkoušet všechny tyto možnosti. Zasloužíte si však čas na odpočinek a zábavu, takže využijte volna k tomu, abyste bezpečně dělali něco, co vás baví.otevřené dveře auta s tenisovým míčkem

Metoda 1 ze 4: Chystáte se na víkendový útěk

 1. 1 Porovnejte cestu autem s letem. Krátké výlety jsou obecně nejlepším způsobem, jak strávit prodloužený víkend, protože vám umožní strávit více času užíváním si cíle. Můžete si však rezervovat let, pokud chcete jet dále z domova. Naplánujte si výlet, pokud je váš cíl vzdálený 2–3 hodiny, ale zvažte létání, pokud chcete cestovat dále z domova.
  • Podívejte se na cenu letenek a cenu plynu, abyste zjistili, o kolik dražší by bylo létat. Pro některé destinace můžete najít nabídky.
  • Pokud se po cestě chcete zastavit v jiných městech, mohl by vám fungovat dlouhý výlet.
  • Promluvte si se svými společníky o tom, co chtějí dělat, pokud cestujete s ostatními.
 2. 2 Naplánujte si výlet a navštivte přátele a rodinu v jiném městě. Možná si budete moci užít zábavný a levný víkendový pobyt tím, že zůstanete s někým, koho znáte. Kontaktujte své nejbližší přátele a členy rodiny a zeptejte se, zda vás mohou ubytovat na víkend. Nabídněte jim, že jim přinesete hostitelský dárek nebo zaplatíte skupinový výlet výměnou za pobyt v jejich domě.
  • Pokud nemůžete zůstat s rodinou nebo přáteli, můžete je přesto navštívit! Zeptejte se, zda se mohou setkat na odpoledne nebo na večeři, a ujistěte se, že dostanete doporučení, co dělat ve městě.
 3. 3 Zarezervujte si výlet, pokud si můžete dovolit hotel a cestovní náklady. Maximalizujte prodloužený víkend tím, že si uděláte malou dovolenou. Můžete jít někam vzrušující, například do Las Vegas nebo New Yorku, ale můžete také zůstat blíže svému domovu. Zajistěte si předem cestování a hotel, abyste se nemuseli starat o vše, co je zarezervováno. Pak si užijte výlet na smršti.
  • Užijte si krátkou dovolenou naplno tak, že v pátek večer odjedete co nejdříve a v neděli se vrátíte co nejpozději.
 4. 4 Vydejte se na víkendovou dovolenou do blízkého města. Pro zábavu nemusíte chodit daleko! Vydejte se na krátký výlet do města, které je blízko vašeho domova. Zábavnou změnu tempa zajistí velká i malá města.
  • Vyberte si hlavní město, pokud je nějaké blízko vás. Například navštivte Chicago, Seattle, Portland, Houston, Austin, New Orleans, Atlanta, Boulder, Miami Beach, Philadelphia, San Diego, San Francisco nebo New York.
  • Pokud ve vašem okolí nejsou žádná velká města, nezoufejte! Stále se můžete bavit v jiném malém městě. Podívejte se na jejich místní restaurace, parky a obchody.
 5. 5 Hledejte svérázné hotely, restaurace a aktivity, které byste si užili. Mnoho měst se pyšní něčím jedinečným, co pro vás vytvoří nezapomenutelný zážitek. To může zahrnovat funky restauraci, módní butikový hotel nebo místní orientační bod, jako je velká příze nebo velký požární hydrant. Naplánujte si návštěvy bizarních atrakcí ve městě, které si vyberete pro útěk.
  • Pokud zůstanete přes noc, zaměřte se na butikové hotely, které mají jedinečnou chuť, nebo si vyberte Airbnb a zažijte město jako místní.
  • Když jíte venku, podívejte se online a najděte hotspotové bary a restaurace, kam jdete. Můžete navštívit čajovnu, food truck park nebo fúzní restauraci, která kombinuje různé kuchyně.
  • Na webových stránkách města najdete seznam všech speciálních událostí, které se konají o víkendu. Podobně se dozvíte o oblíbených městských atrakcích, jako jsou muzea.
  • Seznam zábavných atrakcí ve vašem okolí najdete zde: https://www.onlyinyourstate.com/
 6. 6 Naplánujte si aktivity předem, abyste si cestu maximalizovali. Při cestování přes prodloužený víkend je snadné mít pocit, že jste přijeli a odjeli. Provádění různých aktivit na útěku vám pomůže cítit se, jako byste si udělali celý výlet. Naplánujte si, jak budete trávit každý den, a v případě potřeby si rezervujte rezervace na své aktivity. Ujistěte se, že ponecháte čas přechodu mezi aktivitami, abyste se nedostali pozadu.
  • Například vaše sobotní plány v plážovém městě mohou zahrnovat sledování východu slunce nad oceánem, snídani v místní kavárně, návštěvu muzea, oběd v potravinářském autě, plavání v oceánu, večeři v oblíbené přímořské restauraci a sledování filmu s rodinou.
  • Některé aktivity se mohou zaplnit nebo vyprodat o víkendu, takže je nejlepší si věci rezervovat, než vyrazíte.
 7. 7 Budujte očekávání tím, že budete mluvit o své cestě ve dnech před ní. Diskuse o tom, co budete na cestě dělat, než odjedete, vám může pomoci cítit, že vaše cesta byla delší, než ve skutečnosti byla. Promluvte si s rodinou a přáteli o svých cestovních plánech. Kromě toho si prohlédněte fotografie místa, kam se chystáte, a přečtěte si rady od ostatních cestovatelů, jak ze svých zážitků vytěžit maximum.
  • Řekněte například: „Už se nemůžu dočkat, až se tento víkend vydám na sjezdovku“ nebo „Tentokrát budu zítra odpočívat na pláži. Nemůžu se dočkat, až ucítím písek mezi prsty na nohou. '
  • Pokud jde o hledání tipů, můžete si přečíst recenze o slavné restauraci, kterou chcete navštívit, abyste zjistili, kdy je méně pravděpodobné, že budete muset čekat na stůl.
 8. 8 Vzdělávací aktivitu najdete ve státním orientačním bodu nebo historickém místě. Většina oblastí má v blízkosti důležitý orientační bod nebo místo, které je otevřené pro návštěvníky. Vydejte se na procházku po památce nebo historickém místě, přečtěte si zveřejněná fakta a pořiďte fotografie. Pozvěte rodinu a přátele, aby se k vám přidali, abyste mohli všichni mluvit o tom, co jste se dozvěděli.
  • Můžete například navštívit Alamo, pokud jste v Texasu, Sochu svobody, pokud jste v New Yorku, Independence Hall, pokud žijete poblíž Philadelphie, Mount Rushmore, pokud jste poblíž Jižní Dakoty, nebo ostrov Alcatraz, pokud jsou blízko Kalifornie.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Užívejte si skvělé venku

 1. 1 Vydejte se na túru nebo kempování za chladného a jasného počasí. Trávení času venku vás uvolní a povzbudí vašeho dobrodružného ducha. Naplánujte si výlet do místního parku nebo přírodní rezervace. Pokud chceštáborpřes noc si rezervujte místo na kempování, zabalte si kempingové vybavení a pozvěte ostatní, aby šli s vámi.
  • Pokud kempujete, ujistěte se, že váš stan pojme každého, kdo přichází.
  • Pokud žijete v teplé oblasti, může být jaro a podzim tím nejlepším obdobím pro pěší turistiku a kempování. V chladnějších oblastech může být na jaře, v létě a na začátku podzimu nejlepší čas na turistiku nebo kempování.

  Variace: Kempujte na svém vlastním dvorku a získejte levný a snadný způsob, jak si užít dobré počasí.

 2. 2 Vyrazte si na teplý, slunečný víkend na pláž nebo k jezeru. Zábavný den na pláži vám dodá okamžitou atmosféru dovolené. Pokud je teplé a jasné počasí, neexistuje lepší místo než pláž nebo jezero. Sbalte si plavky, deky, ručníky a piknik. Pak si užijte dlouhý den na pláži nebo u jezera.
  • Pláž nebo jezero můžete navštívit na jednodenní výlet nebo na víkendový útěk.
 3. 3 Navštivte státní nebo národní park na jaře, v létě nebo na podzim. Národní parky vám umožňují vidět přírodní divy a divokou zvěř zblízka, takže vám mohou poskytnout zážitek, který se naskytne jednou za život. Najděte národní park, který je vám nejblíže. Zkontrolujte otevírací dobu parku a v případě potřeby zakupte lístky. V den návštěvy si do parku vezměte pohodlné oblečení a vycházkovou obuv a vezměte si s sebou pitnou vodu.
 4. 4 Vydejte se na lyžařský výlet během zasněžených přestávek. Návštěva hor vám umožní užít si vzrušující dobrodružství a pomazlit se u ohně. V chladném počasí může být výlet do hor dokonalým útěkem na prodlouženou víkendovou dovolenou. Rezervujte si krátkodobý pobyt v horské chatě nebo lyžařském středisku a poté strávte volný čas na sjezdovkách.
  • Můžete například strávit víkend v Aspenu, CO, Bendu, OR nebo ve Whistleru v Britské Kolumbii.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Prohlídka vašeho města

 1. 1 Naplánujte si speciální aktivitu na každý den a noc. Ozvláštněte svůj prodloužený víkend předstíráním, že jste na dovolené. Naplánujte si zábavné akce na každý den, aby váš víkend byl vzrušující. Podívejte se na speciální akce, jako jsou koncerty, přehlídky a festivaly, které se konají o víkendu. Kromě toho si vyberte činnosti, kterým byste se mohli věnovat, pokud jste byli ve městě na dovolené.
  • Například můžete v pátek večer vidět film, v sobotu navštívit muzeum a novou restauraci, v neděli si zahrát minigolf a sledovat živou hudbu a v pondělí se připojit k přátelům nebo rodině v místním parku.
 2. 2 Strávit odpoledne v parku. Parky jsou zábavné, protože mají vybavení dětských hřišť, turistické stezky a atraktivní přírodní prvky. Navštivte svůj místní park na piknik, hry nebo scénickou procházku. Udělejte si ještě zábavnější odpoledne pozváním přátel a rodiny! Zde je několik aktivit, které můžete vyzkoušet:
  • Vezměte si stolní hry a hrajte u piknikového stolu nebo na dece.
  • Kopněte kolem fotbalu nebo kickbalu.
  • Zahrajte si vyzvedávací hru baseballu.
  • Pokud je to povoleno, nakreslete na chodník křídou.
  • Hrát badminton.

  Variace: V parku si můžete užít spoustu zábavy sami. Například si můžete užít piknik, přečíst si knihu, sledovat mraky, jít na procházku nebo si hrát na vybavení. 3. 3 Jezte v restauraci, kterou jste vždy chtěli vyzkoušet. Ochutnávka nějaké nové kuchyně je zábavný způsob, jak míchat věci, aniž byste museli cestovat mimo své rodné město. Vyberte si restauraci, kterou jste nikdy předtím nezkusili, nebo místo, kde je spousta různých druhů jídel. Poté si objednejte něco, co obvykle nedostanete.
  • Pokud má vaše město omezený počet restaurací, můžete si ve své oblíbené restauraci objednat jiný předkrm.
 4. 4 Navštivte místní atrakci ve vašem městě nebo obci. Je snadné zapomenout na zábavné věci, které vaše město a obec může nabídnout, a dlouhý víkend je ideálním obdobím, kdy si můžete připomenout, že všude kolem vás je zábava. Předstírejte, že jste na dovolené ve svém rodném městě a užijte si dostupné rekreační aktivity. Zde jsou některé skvělé možnosti:
  • Zahrajte si minigolf.
  • Jít na bowling.
  • Prohlídka místního muzea.
  • Navštivte nedaleké vinařství nebo pivovar.
  • Projděte se po místním nábřeží.
  • Jít do zoo.
  • Navštivte kurz malování.

  Spropitné: Pokud žijete na venkově nebo v malém městě, snadno vás odradí, co vám vaše oblast může nabídnout. Můžete však vyzkoušet něco zábavného, ​​i když je to něco jako procházka lesem nebo koupání v místním rybníku. Zeptejte se ostatních místních, jak se baví, a vyzkoušejte své nápady!

  Stáhněte si disney plus na notebook
 5. 5 Podívejte se na místní události, které se dějí o víkendu. Nikdy nevíte, jaké zábavné aktivity se dějí, dokud se nepodíváte! Ve vašem městě se může konat promítání filmu, farmářský trh, festival nebo něco jiného, ​​o čem jste nikdy nevěděli - a dlouhý víkend je čas to vyzkoušet.
  • Chcete -li najít zábavné akce, které se ve vašem městě odehrávají, podívejte se na nástěnky komunity, kde mohou lidé zveřejňovat letáky o tom, co se děje. Ty lze často nalézt v kavárnách, knihovnách, supermarketech nebo veřejných budovách.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Užívání přestávky doma

 1. 1 Věnujte svůj čas práci koníčkem. Váš zaneprázdněný pracovní nebo školní týden může ztěžovat práci, která vás baví. Prodloužený víkend je ideálním časem, kdy se můžete věnovat oblíbenému koníčku. Věnujte pár hodin o víkendu svým koníčkům. Můžete například provést následující:
  • Knit šátek.
  • Malovat.
  • Postavte ptačí budku nebo poličku.
  • Napište krátký příběh.
  • Hrát hru.
  • Procvičte si kytaru.
  • Vyrobte si domácí koupelové výrobky.
 2. 2 Přečtěte si knihu, která upoutá vaši plnou pozornost. Čtení může být skvělý útěk, takže je to vynikající víkendová aktivita. Vyberte si knihu, která vás zaujme a zaujme. Pak se přitulte dekou a teplým nápojem, abyste si mohli pohodlně číst.
  • Pokud si přejete být přeneseni do jiného světa, můžete si například vybrat fantasy, sci -fi nebo dobrodružný román. Na druhou stranu si můžete vybrat útulnou záhadu, pokud chcete vyřešit svéráznou hádanku.
 3. 3 Binge sledujte televizní pořad nebo filmovou franšízu, která je ve vaší frontě. Ponoření se do televizního pořadu nebo filmu je zábavný způsob odpočinku a relaxace. Nejlepší ze všeho je, že to pravděpodobně můžete udělat zdarma. Vyberte si pořad, na který jste se chtěli podívat, nebo znovu sledujte své oblíbené.
  • Pokud chcete, pozvěte přítele nebo člena rodiny, aby si s vámi užili maraton.

  Spropitné: Udělejte ze svého televizního nebo filmového maratonu zážitek. Dejte si popcorn, dejte si pár oblíbených občerstvení a oblečte si své oblíbené pyžamo. Poté ztlumte světla a užívejte si.

 4. 4 Udělejte velké jídlo pro svou rodinu nebo přátele. Užít si jídlo s lidmi, na kterých vám záleží, je skvělý způsob, jak si vybavit vzpomínky, relaxovat a připomenout si, co je důležité. Pozvěte přátele a rodinu k sobě domů na oběd nebo večeři. Poté uvařte chutné jídlo nebo požádejte všechny, aby si přinesli své oblíbené jídlo.
  • Pokud je venku například teplo, můžete uspořádat piknik nebo grilování.
  • V chladný den si udělejte velký hrnec chilli nebo gumbo a podělte se o ně se svými blízkými.
 5. 5 Dokončete velký projekt domácích úprav. Pravděpodobně máte projekty, které chcete řešit, ale nemáte na ně dostatek času. Naštěstí může být prodloužený víkend ideálním časem, jak tyto věci dokončit. Vyberte si projekt, který vám pomůže cítit se doma šťastnější a spokojenější. Můžete například provést jednu z následujících akcí:
  • Vyčistěte svůj nepořádek a uspořádejte si domov.
  • Znovu vyzdobte pokoj ve svém domě.
  • Vymalovat místnost.
  • Zasaďte zahradu.
  • Opravte si auto.
  • Položte kameny na novou terasu.
  • Pořiďte si palubní nábytek.
  • Postavte houpací soupravu.
 6. 6 Stíhejte nebo pracujte dopředu na práci nebo školní úkoly. I když je důležité využít dovolenou k odpočinku, můžete se rozhodnout pracovat, pokud vám to v budoucnu usnadní život. Vydělejte si o víkendu několik hodin, abyste se postarali o úkoly nebo projekty, které jsou za termínem, nebo abyste pracovali den nebo dva dopředu. Nezapomeňte však také trochu relaxovat.
  • Můžete například dohnat úkol ke čtení do školy nebo začít pracovat na výzkumu, o kterém víte, že brzy přijde.
  • Podobně můžete dokončit prezentaci práce, kterou je třeba odeslat co nejdříve.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nejlepší je naplánovat si své aktivity předem, abyste si mohli zařídit vše, co byste chtěli. Snažte se však zůstat flexibilní, aby váš zábavný víkend nebyl stresující.
 • Dejte si povolení k relaxaci a zábavě, abyste si mohli užít přestávku.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Spladle je obranná technika používaná v soutěžním zápase ve volném stylu. Běžně se používá jako protiklad k zastavení jedné nohy, tento manévr zahrnuje zachycení a rozdělení nohou soupeře, aby účinně neutralizoval jejich ...

Komplexní průvodce přírodními tenisovými strunami včetně recenzí našich oblíbených značek, výhod, nevýhod, tipů na navlékání a dalších!