Jak zaregistrovat auto v Gruzii

Pokud vlastníte nebo pronajímáte auto a chcete s ním jezdit v Gruzii, musíte jej nejprve zaregistrovat u státu. Obecně platí, že pro registraci auta v Gruzii musíte vyplnit žádost a předložit platný, státem vydaný průkaz totožnosti spolu s dokladem o vlastnictví a dokladem o pojištění vozidla. Musíte také platit daně a poplatky, a to jak při počáteční registraci, tak při každoroční obnově registrace. Dokončete svou počáteční registraci osobně v krajském značkovém úřadu, poté můžete typicky obnovit online.

Metoda 1 ze 3: Registrace nově zakoupeného vozidla

 1. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 1

  1 Vyplňte žádost o značku a název. Pokud si koupíte nové nebo ojeté auto v obchodním zastoupení v Gruzii, pravděpodobně vyplníte a podepíšete tento formulář jako součást svého papírování. Všechna pole formuláře musí být buď napsána nebo vytištěna ručně modrým nebo černým inkoustem.

  Věděl jsi? Pokud si koupíte nové nebo ojeté vozidlo v Gruzii, máte 30 dní na jeho registraci. Prodejce vám obvykle poskytne dočasné provozní povolení (TOP), které vám umožní řídit auto během této doby.

  tenisové kresby
 2. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 2

  2 Shromážděte doklad o vlastnictví a doklad o pojištění. Před registrací vozidla musíte prokázat, že vozidlo vlastníte a že na jeho řízení máte platné pojištění. Vaše pojišťovna obvykle vloží váš doklad o pojištění do státní databáze ihned po přidání nového vozu do vaší pojistky.
  • Jako doklad o pojištění si můžete také vytisknout své pojistné karty nebo prohlášení o pojistce. Je dobré si tyto dokumenty přinést s sebou, pro každý případ.
  • Doklad o vlastnictví se obvykle skládá z prodejní smlouvy nebo osvědčení o původu výrobce. Prodejci automobilů obvykle upozorní na papírování, které musíte použít k prokázání vlastnictví.
  • Pokud jste vozidlo koupili od fyzické osoby, pravděpodobně budete mít k vozidlu vlastnické právo, které vám prodejce podepsal.
 3. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 3

  3 Kontaktujte svůj krajský úřad. Specifické postupy a požadavky na registraci se mohou v jednotlivých krajích lišit. Zavolejte na svůj krajský úřad a zjistěte, jaké dokumenty budete potřebovat k registraci nového auta.
  • Kancelář County Tag najdete na návštěvě https://mvd.dor.ga.gov/motor/tagoffices/SelectTagOffice.aspx a z rozevírací nabídky vyberte kraj, ve kterém žijete.
  • Při registraci vozidla budete muset zaplatit registrační poplatky a daně ad valorem. Důstojník z County Tag Office vám může pomoci vypočítat, co budete muset zaplatit, a sdělit vám, jaké způsoby platby jsou přijímány.
 4. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 4

  4 Objevte se osobně ve vaší krajské značkové kanceláři. Chcete -li požádat o počáteční registraci vozidla, musíte se obrátit na okresní úřad v kraji, kde žijete, a odeslat žádost spolu s dokladem o vlastnictví a dokladem o pojištění. Policista ve značkové kanceláři také ověří vaše ID. Můžete zaregistrovat vozidlo s platným řidičským průkazem Georgia nebo s identifikačním průkazem Georgia.
  • Můžete také požádat o titul a registraci prostřednictvím e -mailu. SPZ a registrace vám však nebudou vydány, dokud osobně nepředložíte platný řidičský průkaz Gruzie nebo státem vydaný identifikační průkaz.
 5. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 5

  5 Umístěte své nové štítky na vozidlo. Prodejci jsou oprávněni umísťovat desky s dočasným provozním povolením (TOP) na nově zakoupená vozidla. Tyto desky mají platnost 30 dní. Odevzdejte svůj TOP úřadu County Tag Office, až dostanete nový talíř.
  • Pokud jste si objednali vlastní značku, nemusíte ji obdržet okamžitě. Místo toho vám bude zasláno poštou, až bude připraveno. Pokud potřebujete při čekání na štítek rozšíření svého TOP, můžete se o to postarat na krajském značkovém úřadě.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Přenos registrace po stěhování

 1. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 6

  1 Získejte platný řidičský průkaz Gruzie. Pokud jste ve státě Georgia noví, musíte si nejprve zaregistrovat řidičský průkaz Gruzie, než budete moci zaregistrovat vozidlo. Gruzínské řidičské průkazy vydává gruzínské ministerstvo řidičských služeb (DDS). Očekává se, že odevzdáte své staré ID státu, jakmile získáte své Georgia ID.

  Spropitné: Pokud jste vysokoškolský student v Gruzii a váš trvalý domov je mimo stát, nemusíte mít řidičský průkaz v Georgii ani si v Gruzii zaregistrovat auto. Stále však odpovídáte za to, že vaše licence a registrace budou ve vašem domovském státě aktuální.

 2. Obrázek s názvem Registrace auta v Gruzii Krok 7

  2 Shromážděte svůj nestátní název a registraci. Vaše zastaralé jméno a registrace slouží jako důkaz, že vozidlo vlastníte. Oba tyto dokumenty musí obsahovat vaše úplné jméno přesně tak, jak je uvedeno na vašem řidičském průkazu v Georgii.
  • Pokud aktuálně nemáte nárok na své vozidlo, protože je financováno nebo pronajato, vyplňte formulář T-17. Tento formulář si můžete stáhnout na https://dor.georgia.gov/documents/t-17-statement-title-held-lienholder-security-interest-holder-or-leasing-company .
  • V některých situacích může mít váš titul nebo registrace mimo název jiné jméno než váš řidičský průkaz v Georgii. Můžete být například nedávno ženatý nebo rozvedený. V těchto situacích si přineste dokumenty prokazující změnu zákonného jména, například sňatkový dekret nebo rozvodový list.
 3. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 8

  3 Nechte strážce zákona zkontrolovat vaše vozidlo. Vozidla z jiného státu musí před registrací v Gruzii projít bezpečnostní kontrolou. Tuto inspekci může dokončit každý policejní důstojník v Georgii. Vyplní a podepíše formulář, který musíte odeslat spolu s přihláškou k registraci.
 4. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 9

  4 V případě potřeby vezměte své vozidlo na emisní kontrolu. Některé gruzínské hrabství, především ty v oblasti Metro Atlanta, vyžadují, aby určitá vozidla prošla emisní kontrolou, než budou zaregistrována. Kontroly jsou obecně vyžadovány, pokud je vaše vozidlo poháněno plynem nebo jde o hybridní vozidlo schopné provozu na plyn.
 5. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 10

  5 Vyplňte formulář žádosti o značku a název. Chcete-li požádat o nový titul a registraci v Georgii, musíte vyplnit formulář MV-1 a předložit jej na County Tag Office v kraji, kde žijete. Tento formulář musí být buď napsán na stroji nebo vyplněn čitelným potiskem modrým nebo černým inkoustem.
 6. Obrázek s názvem Registrace auta v Gruzii Krok 11

  6 Navštivte hrabství, kde žijete. Vezměte všechny své papíry na krajský úřad a požádejte o registraci osobně. Důstojník úřadu County Tag Office ověří váš Gruzínský průkaz a vydá gruzínskou registraci a štítek pro vaše vozidlo.
  • Pokud jste si vybrali vlastní talíř, možná budete muset počkat, až bude vyroben. Důstojník vám dá dočasné provozní povolení k nasazení vašeho auta. Desku můžete obdržet poštou nebo si ji budete muset vyzvednout na okresním úřadě. Důstojník vám dá vědět.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Obnovení registrace vašeho vozidla

 1. Obrázek s názvem Registrace auta v Gruzii Krok 12

  1 V poště vyhledejte oznámení o obnovení. Většina krajů vydává oznámení o obnově 30 dní před tím, než je potřeba obnovit registraci vašeho vozidla. Datum obnovení je vaše narozeniny. Některé kraje nevydávají oznámení o obnovení. Bez ohledu na to, zda dostanete oznámení nebo ne, však stále odpovídáte za každoroční obnovu registrace vozidla.
  • Pokud obdržíte oznámení o obnovení, před obnovením registrace zkontrolujte všechny informace, které jsou na něm uvedené, a ujistěte se, že jsou správné. To je zvláště důležité, pokud jste se nedávno přestěhovali (ve státě nebo ve stejném kraji) nebo změnili své jméno.

  Spropitné: Pokud potřebujete změnit své jméno nebo adresu, nejprve si změňte informace na svém řidičském průkazu. Poté můžete aktualizovat informace o registraci vozidla. Vaše registrace musí odpovídat informacím na vašem řidičském průkazu.

  nejlepší podpora loktů pro tenisový loket
 2. Obrázek s názvem Registrace auta v Gruzii Krok 13

  2 V případě potřeby proveďte kompletní kontrolu emisí. Některé kraje, především ty v oblasti Metro Atlanta, vyžadují kontrolu emisí u vozidel poháněných plynem vyrobených před rokem 2016. Pokud jste museli provést emisní kontrolu při první registraci vozu, pravděpodobně budete také potřebovat novou emisní kontrolu při obnově Registrace.
  • Pokud je v místě vašeho bydliště vyžadováno testování emisí, vaše oznámení o obnovení registrace bude obsahovat vložku inspekce emisí. V příbalové informaci naleznete informace o nalezení nejbližšího testovacího místa a určení, zda je vaše vozidlo osvobozeno.
  • Zprávy o inspekcích emisí jsou platné 12 měsíců. Pokud máte podezření, že váš vůz může vyžadovat opravu, proveďte prohlídku včas, abyste měli čas provést tyto opravy a nechat auto znovu zkontrolovat před vypršením registrace. V opačném případě vám bude uložena pokuta za včasné neobnovení.
 3. Obrázek s názvem Registrace auta v Gruzii Krok 14

  3 Vypočítejte si daně a registrační poplatky. Od roku 2018 stojí obnovení vaší registrace 20 USD. Kromě toho můžete také dlužit ad valorem daně na základě aktuální hodnoty vašeho vozu. Se snižováním hodnoty vašeho auta klesá i daň, kterou dlužíte. Daň ad valorem se vyměřuje ze všech vozidel s názvem Georgia v období po 1. březnu 2013.
 4. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 15

  4 Pokud je to možné, odešlete informace o obnovení online. Většina krajů vám umožňuje obnovit registraci online, což je obvykle snazší než obnovení osobně. Pokud si online registraci obnovíte, bude vám účtován další pohodlný poplatek.
  • Nemůžete obnovit online, pokud se jméno nebo adresa na vašem řidičském průkazu nebo identifikačním průkazu v Gruzii liší od údajů v registraci vozidla. Obnovit musíte osobně v krajském značkovém úřadu. S sebou si vezměte veškeré dokumenty, které vysvětlují rozpor mezi údaji ve vašem řidičském průkazu a údaji o registraci vašeho vozidla.
  • Pokud jste schopni obnovit online, vyplníte online žádost o obnovení a odešlete platbu za daně a poplatky za obnovení. Online obnovovací systém přijímá platby Visa, Mastercard, American Express, Discover a e-check.
  • Vytiskněte si potvrzení o obnovení a uschovejte ho v autě, dokud neobdržíte nové štítky poštou.
 5. Obrázek s názvem Zaregistrujte auto v Gruzii Krok 16

  5 Získejte své nové obtisky poštou. Pokud jste svou registraci obnovili online, ministerstvo financí v Georgii zašle nové nálepky na adresu uvedenou při vaší registraci. Jakmile tyto obtisky dorazí, položte je podle pokynů na talíř.
  • Pokud platnost vaší registrace vyprší dříve, než obdržíte nové obtisky, můžete být vyzváni k registraci, jejíž platnost vypršela. Ukažte důstojníkovi potvrzení o obnovení a vysvětlete, že jste ještě neobdrželi své nové obtisky poštou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Miloš Raonic se ve čtvrtek ve druhém kole Rome Masters 2020 utká s Dušanem Lajovičem. Kanaďan s velkými porcemi zatím vede srbsky v poměru 1: 0.

Zde je návod, jak sledovat online sérii „Poslední týden dnes večer s Johnem Oliverem“ online, pokud nemáte kabel nebo nemáte HBO.

Video: Wimbledonský kluk bere skvělý úlovek

Ischias může způsobit bolest od dolní části zad po nohu k nohám. Ischiatický nerv se táhne od konce míchy dolů k horní části kolenního kloubu. Je to největší a nejdelší nerv v těle. Když sedací nerv ...

Jak snížit stres, když máte mladé dospívající. Pro dítě může být matoucí, když se začíná objevovat v pubertě, a často to bývá obtížné a frustrující. Možná zjistíte, že váš pravidelný styl rodičovství již není účinný a nyní je ...