Australian Open 2021: žebříček žen ve dvouhře

Naomi Osaka (L) a Petra Kvitova

Naomi Osaka (L) a Petra Kvitova

Po bohatých čtrnácti dnech se tenisové akce v Melbourne Parku konečně rozběhnou už toto pondělí. Na zahřívacích turnajích před Australian Open 2021, které má začít 8. února, bude v akci několik nejlepších jmen.

Vítězem remízy žen na Melbourne Slam bude nejlepší nasazená Ashleigh Bartyová, loňská vítězka Sofia Keninová a další grandslamové šampionky včetně Sereny Williamsové, Simony Halepové, Viktorie Azarenkové, Petry Kvitové a Naomi Osaky.

dobré tenisové rakety

Do zahájení hlavní losovací akce zbývá něco málo přes týden, nyní je ideální čas podívat se na vyhlídky některých z těchto velkých jmen. Zde řadíme osm nejlepších uchazečů o titul na základě výkonů hráčů v sérii Australian Open za poslední tři roky.

8. Anastasia Pavlyuchenkova

Anastasia Pavlyuchenkova

Anastasia Pavlyuchenkova

Její forma na letošní Australian Open je docela zdrcující, ale bývalá juniorská jednička 1 Anastasia Pavlyuchenkova dokázala v Melbourne za ta léta solidní výsledky. Rus se může pochlubit dvěma čtvrtfinálovými představeními zády k sobě a mohl by se těšit na to, jak na tyto výsledky navázat.

S hodnocením č. 39 by Pavlyuchenkova mohla vynechat škrty v zajištění semene na letošním turnaji. Ale ona bude nebezpečným plovákem, kterému se budou všechna přední jména snažit vyhnout.

7. Simona Halepová

Simona Halepová

Simona Halepová

Finální podoba před třemi lety pomohla bývalé světové jedničce Simoně Halepové udržet se na sedmém místě v letošním žebříčku sil. A přestože v Austrálii příliš mnoho titulů nezískala, důsledné předvádění Halepové na zahřívacích turnajích pro ni znamená dobrou situaci.

Při správném losování není důvod, proč by Simona Halep nemohla letos uspořádat další hluboký běh v Melbourne Parku.

6. Naomi Osaka

Naomi Osaka

Naomi Osaka

Naomi Osaka měla na začátku minulé sezóny zapomenutelných prvních pár týdnů. Japonská hvězda nedokázala znovu vytvořit formu, díky které získala titul na Australian Open 2019, a předčasně opustila Melbourne i Brisbane.

Ale tyto výsledky ve skutečnosti neodrážejí schopnosti Osaky, zejména na hardcourt. S touto nabitou hrou, jako je ona, podpořenou titulem v roce 2019, bude na mladého hráče nadále pohlíženo jako na impozantního soupeře.

5. Karolina Pliskova

Karolina Pliskova

Karolina Pliskova

Karolina Plíšková si zvykla na to, že začíná sezonu ničím jiným než titulními běhy na australském subkontinentu. V posledních čtyřech letech třikrát vyhrála korunu otvíráku sezóny v Brisbane, a to včetně edic turnaje 2019 a 2020.

To spolu s semifinálovými a čtvrtfinálemi na Australian Open 2018 a 2019 by mělo dát Pliskové - která ke konci sezóny 2020 vypadala úplně jinak - na čem stavět.

4. Garbine Muguruzaová

Garbine Muguruzaová

Garbine Muguruzaová

mohu dát tenisky do sušičky?

Na hraní na Australian Open má Garbine Muguruza několik hezkých vzpomínek. Španělka nejenže zaregistrovala svůj první grandslamový průlom v Melbourne, ale také zde v loňském roce oživila své ponořené bohatství představením neočekávaného běhu na vrcholný střet.

Právě na tomto běhu, spolu se slušným předváděním na zahřívacích turnajích za poslední tři roky, se Muguruza ocitla na čtvrtém místě letošního seznamu silových žebříčků.

3. Petra Kvitová

Petra Kvitová

Petra Kvitová

Tenisová cesta Petry Kvitové se na Australian Open 2019 naplno roztočila. Kvitova, která hrála ve svém prvním major finále od útoku nožem v roce 2016, který jí způsobil vážně zraněnou ruku, byla viditelně emocionální po celé čtrnáct dní. A zatímco ve třech setech prohrávala finále, česká hvězda přesto dokázala udělat obrovské prohlášení.

Po svých bojích v rané fázi své kariéry Kvitova konečně zdá se našla způsob, jak se přizpůsobit horkým podmínkám Down Under. Nyní jí patří 7. místo ve většině zápasových výher v Austrálii mezi aktivními hráči.

Velká levák také jasně ukázal její touhu vyhrát další Grand Slam. Pokud ji dokáže najít od začátku, Kvitova se může ukázat jako stejně silná soupeřka jako kterákoli jiná.

technika podání tenisu

2. Ashleigh Bartyová

Ashleigh Bartyová

Ashleigh Bartyová

Světová jednička Ashleigh Bartyová, která se rozhodla obětovat velkou část sezóny 2020 kvůli obavám z COVID-19, se v pátek konečně vrátila k tenisové akci v Adelaide. Když hrála proti Simoně Halepové, Australanka by si po tak dlouhé pauze udělala spravedlivou představu o tom, kde je její hra.

Čas strávený na kurtu v Adelaide by také pomohl uklidnit nervozitu na začátku sezóny pro Bartyho, který vstupuje na Australian Open s obrovskými očekáváními.

S titulem na domácí půdě a několika hlubokými běhy v Melbourne za poslední tři roky má Barty správné navázání na turnaj 2021.

1. Sofia Kenin

Sofie Kenin

Sofie Kenin

Sofia Keninová je v čele žebříčku díky svému vysněnému běhu o titul na loňském Australian Open. Dvaadvacetiletý mladík po celých čtrnáct dní předváděl skvělý charakter a připravil se o řadu úspěšnějších protivníků na největších pódiích.

Keninová ukončila minulou sezónu dalším finále Slam a cenou WTA Player of the Year, což by oba posílilo její sebevědomí.

Zdá se, že si Kenin také užívá čas v Austrálii; Američanka získala svůj první titul v kariéře v Hobartu. Soudy v této části světa její hře dobře vyhovují a není důvod, proč by mladík neměl být podpořen opakováním z minulého roku.

Čestná uznání

Bývalé vítězky Serena Williamsová, Angelique Kerberová a Victoria Azarenková, 10 nejlepších hráček Elina Rybakina a Aryna Sabalenka a také mladé talenty Ons Jabeur a Elena Rybakina si v minulosti v Austrálii vedly dobře a mohly by pro všechny představovat vážnou výzvu hlavní uchazeči.

Populární Problémy

V očích tenisových fanoušků Federer nemůže udělat nic špatného. Ale možná tímto kouskem několik naštval.

Šampion US Open 2020 Dominic Thiem nedávno hovořil o zranění zápěstí, které ho donutilo ukončit sezónu 2021. Rakušan se také dotkl své zkušenosti s loňským ziskem prvního hlavního titulu na Flushing Meadows.

Státy Oregon a Iowa se v sobotu setkají ve Fiesta Bowl. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry, pokud nemáte kabel.

Vévoda č. 1 se chce v sobotu večer trochu pomstít Syrakusám. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Nechodili jste na venkovní rockové koncerty, když vám bylo 20 let ... ale přáli byste si to? Nebo byste chtěli tuto zkušenost znovu zažít? Zde je spousta tipů, jak si užít kouzlo Bonnaroo jako starší účastník. Rozhodněte, které ...

Kyrgios končí US Open se zraněním kyčle