Jak používat zábaly na zápěstí

Zábaly na zápěstí slouží k podepření kloubů zápěstí při vzpírání. Kulturisté obvykle používají zábaly na zápěstí při provádění cviků na tlačení nebo tlačení. Cvičení jako bench press nutí zápěstí nést velkou váhu a zábaly na zápěstí budou zápěstí podporovat a snižovat napětí. Abyste správně používali zápěstí, musíte si je pohodlně nasadit, aby plně podporovaly vaše zápěstí. Poté proveďte tlačná nebo zvedací cvičení, která vyžadují rovné zápěstí.Metoda 1 ze 2: Nasazování zápěstí

 1. 1 Najděte poutko na palec. Zábaly na zápěstí budou vypadat jako kusy pevné látky, z nichž každá je dlouhá asi 46 cm. Jeden z konců bude mít poutko na palec: smyčkovaný kousek provázku trčící nahoru ze zápěstí. Najděte tento konec a držte zápěstí tak, aby palcová smyčka směřovala nahoru.
  • Můžete začít s oběma rukama, protože proces navlékání zápěstí bude pro obě ruce stejný.
  • Oba zábaly na zápěstí, které jsou dodávány v balení, jsou zaměnitelné, takže kterýkoli obal na zápěstí mohl jít na kterékoli zápěstí.
 2. 2 Zarovnejte poutko na palec s vnitřní částí zápěstí. Držte zápěstí vedle zápěstí tak, aby se poutko palce zarovnalo s palcem. Látková část zápěstí (pod poutkem na palec) by měla lícovat se spodní částí ruky, těsně pod palcem.
 3. 3 Protáhněte palec smyčkou palce. Tím udržíte zápěstí na místě na ruce.
 4. 4 Omotejte zápěstní zábal kolem paže. Než začnete, zkontrolujte obě strany látky na zápěstí a najděte stranu, která nemá suchý zip. Jakmile dokončíte balení, suchý zip bude muset skončit na vnější straně zápěstí, takže si zápěstí omotejte stranou bez suchého zipu směrem dovnitř.
  • Na straně se suchým zipem bude obvykle také velké logo značky.
  • Při balení nezapomeňte zarovnat okraje zápěstí. Zábal na zápěstí by neměl spirálovitě klesat po vaší paži.
 5. 5 Omotávejte, dokud není zápěstí pohodlně těsné, a poté jej zajistěte suchým zipem. Těsnost zápěstí je částečně záležitostí preference. Měl by být dostatečně těsný, aby vyvíjel tlak na vaše zápěstí a udržoval kloub stabilní, ale ne tak těsný, aby způsoboval nepohodlí.
  • U těžších výtahů utáhněte zábal zápěstí, protože vaše zápěstí bude potřebovat větší stabilitu a oporu.
 6. 6 Opakujte postup s druhým zábalem na zápěstí. Stejnou posloupnost kroků použijete k navlečení zápěstí na druhou ruku. Zkuste si nasadit zápěstí tak, aby byly na obou rukou utažené ve stejné míře. reklama

Metoda 2 ze 2: Zvedání pomocí zápěstí

 1. 1 Provádějte cviky na tlačení nebo tlačení. Zábaly na zápěstí poskytnou malý nebo žádný užitek, pokud provádíte cvičení, která zahrnují přitahování závaží k sobě, nebo cvičení, která nevyžadují rovné zápěstí (například boční stahování a zatáčení). Chcete -li těžit ze zábalů na zápěstí, vyzkoušejte cvičení jako:
  • Bench press.
  • Činky řady.
  • Mrtvý tah.
  • Rack táhne.
 2. 2 Jakmile zápěstí začnou být unavená, navlékněte si zábaly. Zkušení vzpěrači si nenasazují zábaly, jakmile začnou cvičit. Začněte cvičit bez zábalů na zápěstí a nechte svaly (včetně zápěstí) přirozeně unavit. Pokud se vám zápěstí unaví před svaly paží, zad a ramen, dejte si pak zápěstí.
  • Při zvedání velmi těžkých břemen můžete také použít zábaly, které vám pomohou stabilizovat zápěstí.
  • Používání vlastních svalů ke zvedání jim umožní rozvíjet se. Pokud použijete zábaly ke stabilizaci zápěstí, svaly nebudou dělat práci, kterou by měly, takže ve skutečnosti mohou časem zeslábnout.
 3. 3 Vyberte zábaly vázané na suchý zip pro lepší podporu zápěstí. Existují dvě hlavní varianty zápěstí: tenké, bavlněné a silnější ovinuté na suchý zip. Zábaly ve stylu suchého zipu jsou silnější a poskytnou větší podporu vašim zápěstím, což z nich činí celkově lepší volbu.
  • Použijte je, pokud se plánujete soustředit na výtahy, jako je benchpress, řady činek nebo mrtvý tah.
 4. 4 Pro větší flexibilitu zvolte bavlněné zábaly. Tenké bavlněné zábaly na zápěstí jsou užitečné, pokud provádíte cvičení, která vyžadují větší flexibilitu zápěstí. Patří sem úchop nebo čisté a trhané přesilovky.
  • Únos je jedním z hlavních tahů olympijského zvedání. Vzpěrači zvedají činku z podlahy ve skrčené poloze, jediným plynulým pohybem zvednou činku nad hlavu a poté se postaví.
  • Podobně, čistý a trhnutý vyžaduje, aby vzpěrači zvedli činku k ramenům, zastavili se a pak činku zvedli přes hlavu.
 5. 5 Při zvedání nepoužívejte „hákové popruhy“. Některé společnosti také vyrábějí typ zápěstních zábalů nazývaných hákové popruhy, které sportují vestavěný háček, který se pohybuje kolem tyče při provádění bench pressu nebo dřepu. Raději se však tomuto typu zápěstí vyhněte, protože mohou bránit vašemu úchopu.
  • Pouze obaly vázané na suchý zip mívají háčky. Bavlněné popruhy nejsou dostatečně pevné, aby unesly háček.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je bezpečné používat zábaly při zvedání závaží?Joel Giffin, PT, DPT, CHT
  Fyzikální terapeut Dr. Joel Giffin je doktorem fyzikální terapie a zakladatelem Flex Physical Therapy v New Yorku, New York. S více než 15 lety zkušeností certifikovaného terapeuta ruky (CHT), Dr. Giffin ošetřuje celé tělo a specializuje se na rehabilitaci ruky a horních končetin. Ošetřoval divadelníky z Broadwaye v zákulisí na přehlídkách jako The Lion King, Sleep No More, Tarzan a Sister Act. Flex Physical Therapy se také specializuje na ergoterapii a pánevní dno. Dr. Giffin získal magisterský titul z fyzikální terapie s vyznamenáním na Quinnipiac University a titul doktora fyzikální terapie (DPT) získal s vyznamenáním na Simmons College. Je členem American Physical Therapy Association a American Society of Hand Therapists.Joel Giffin, PT, DPT, CHTOdpověď odborníka na fyzioterapeuta Ano, pokud je provedena správně. Pokud zvedáte opravdu těžké váhy, obepnutí zápěstí by vám mohlo poskytnout trochu větší stabilitu a možná by mohlo zabránit zranění. Myslím si však, že je důležité na takové věci nespoléhat, protože naše svaly stabilizují naše klouby. Pokud nosíte ortézu při každém zvedání, vaše svaly nebudou dělat práci, kterou mají, a ve skutečnosti mohou zeslábnout.
 • Otázka Sejmu palcovou smyčku během zvedání, nebo ji nechám zapnutou po celou dobu? Pranav Rajput Záleží na tom, jak se cítíš dobře. Pokud to vašemu tréninku nebrání, můžete v tom pokračovat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nespoléhejte se na zápěstí na zvedání těžších břemen, pokud nejste zkušený vzpěrač. Místo toho postupně zvyšujte, jakou váhu zvedáte, dokud se vaše zápěstí nedokáže přizpůsobit.

reklama

Populární Problémy

Ať už žijete v Clevelandu nebo mimo trh, zde je několik způsobů, jak můžete sledovat každou hru Indians naživo online bez kabelového předplatného v roce 2021.

Zde je návod, jak sledovat Rafael Dos Anjos vs Leon Edwards a všechny zápasy UFC San Antonio online bez kabelu.Jak zabalit spací pytel. Nesprávné zabalení může váš útulný spací pytel proměnit v mokrou, těžkou hrudku. Naučte se, jak ji chránit a pohodlně se vejde do batohu. Až se vrátíte ze svého dobrodružství, nezapomeňte dát tašce ...

Petra Kvitová se bude snažit pokračovat ve svém solidním běhu na US Open proti domácí favoritce Jessice Pegule. Šestá nasazená ve svých dvou zápasech nepustila ani set, ale může od mladé Američanky očekávat tuhý boj.

Zde je kompletní průvodce, jak sledovat fotbalové zápasy Memphis Tigers online bez kabelu v roce 2020.Jak vidět slony na Srí Lance. Pokud jste fanouškem slonů, je pro vás Sri Lanka cílem cestování! S přibližně 7 500 slony, kteří se toulají po okolí, má ostrovní země nejvyšší hustotu divokých slonů na světě. Existují...