Bitva o pohlaví: Když Bobby Riggs rozdrtil Margaret Court při masakru ke Dni matek

Bobby Riggs v roce 1973Mohl by John McEnroe porazit Serenu Williamsovou, kdyby hrály zítra?

Je to ekvivalentní otázka, která byla položena v roce 1973, kdy se Bobby Riggs postavil proti Margaret Court.A stejně jako by se celosvětové televizní publikum určitě naladilo na jakýkoli střet McEnroe-Williamse, tak bitva o pohlaví, která se odehrála před 47 lety tento týden, zaujala představivost světa.

Dne 13. května 1973-před 47 lety tento týden-došlo ke krachu předpovědi, zda se 55letý Riggs, dlouholetý wimbledonský šampion z roku 1939 a dvakrát vítěz US Open, může rovnat až třicetiletému Soud, do té doby již dvaadvacetinásobný grandslamový vítěz.

To se stalo známé jako masakr ke Dni matek.Kdo byl Bobby Riggs a co musel získat?

Riggs byl 55letý Američan, který ve své době soupeřil s Jackem Kramerem a Fredem Perrym. Okázalý Riggs, známý jinak pro své hazardní hry a shon, byl považován za dlouho trvajícího vážného tenistu, než vyzval Billie Jean Kingovou, která ho odmítla hrát, a poté Court na zápas vítěz bere vše.

Australský soud přijal a přiměl Kinga, aby podle zprávy v té době Sports Illustrated řekl: „Pokud Margaret prohraje, máme potíže. Budu ho muset vyzvat sám. 'tipy na wii tenis

Oba hráči mají údajně kapesné za zdravý vzhled, přičemž v samotné soutěži se hraje o 10 000 dolarů.

Kde se stal Court vs Riggs?

Kalifornské údolí San Vicente představilo showdown, slavné místo mimo trať pro nedělní odpolední tenis.

Drama se odehrávalo na zeleném tvrdém hřišti obklopeném čtyřmi dočasnými tribunami, kde se nacházelo 3000 diváků, kteří platili 10 dolarů za hlavu, včetně hvězd dne, mezi těmi, kteří byli přitahováni do pouště, byla hvězda amerického fotbalu OJ Simpson a herec Bill Cosby.

'Myslím, že pokud budete pořád vážně soutěžit, Margaret Courtová bude mít výhodu,' řekl Simpson členům americké televize.

Jak Riggs přistoupil ke svému největšímu shonu?

Riggs, který měl černé brýle se silnými obroučkami, se odhodlaně držel a soustředil se na to, aby zajistil, že tento zápas bude o shonu stejně jako o tenisu.

Jeho cílem bylo vyřadit Court z jejího kroku, než začnou, a soudobé zprávy spekulovaly, že zarytý hazardní hráč Riggs měl na výsledku raději více než relativně skromné ​​prize money.

Zahrál svou image jako nepřítel ženy a mnoho Američanů se vzbouřilo a Riggs zakokrhal: „Jsem největší hráč na peníze v historii.“

Bylo tu datum, Den matek, které přineslo další intriky. Den oslavy matek a žen byl v nebezpečí únosu. Court byla čerstvá matka sama.

Zásadní je, že Riggs tvrdě trénoval, srazil několik neřestí na hlavu, nebo je alespoň omezil, a dosáhl prvotřídního tvaru, určitě pro muže kolem padesáti let.

Dvůr oblečený pro tuto příležitost, ve vlastenecké žluté a zelené pastelové soupravě, „Margaret“ našité na límec. The New York Times uvedl, že to bylo poprvé, co neměla na sobě bílou.

Měla také spoustu podpory. „Ženní libberi“, jak byli v té době všeobecně známí, platili, aby podpořili Soud.

Riggs však neměl být překonán a showman sestoupil na kurt ze schodiště na tribunách vyzdobených teplákovou soupravou modrou jako obloha a nesl kytici růží, kterou nonšalantně předvedl Courtovi, který instinktivně zaklel.

První krev, Riggsi.

Jaký Bobby oslňovač!

Sázka, kterou bookmakeři nemohli nazvat, byla dokázat naprosto jednostrannou, vskutku nesmírně protiklimatickou.

Jakmile bylo dokončeno drama náskoku, Riggs zavěsil kurt na podávací volejbal a roztrhl se na vítězství 6-2 6-1.

Těžko to očekávalo televizní publikum CBS a ti, kteří se dívali zpět v Austrálii.

Courtův výkon byl neobvykle bezohledný, a ona poté řekla, že ji chytila ​​jemná povaha Riggsovy hry, kterou smíchal s přesvědčivým efektem.

Jako výmluva to byla opravdu palanda. Riggs, výstavní poník, ji úplně vyvedl z míry, což ji vedlo k rozptýlení.

„Moje koncentrace byla dnes špatná,“ řekl soud novinářům, „a já jsem se v posledních šesti měsících soustředil opravdu dobře. Viděl jsem všechno, co se dnes kolem soudu děje, což pro mě bylo velmi neobvyklé. '

Riggs se raduje a „dokazuje smysl“

Court před zápasem zdůrazňovala, že se nezajímá o prvek soutěže „Bitva o pohlaví“ a nenese žádný transparent, ale Riggs byl v tomto ohledu.

'Myslím, že to dokazuje smysl,' řekl poté.

'Padesát pět let, jedna noha v hrobě, rozdíl mezi nocí a dnem.' A je to nejlepší ženská hráčka všech dob.

'Šedesát milionů lidí se dívá.' Největší zápas všech dob. Bitva o pohlaví. A všichni jsme měli dost času se na to připravit. A viděl jsi, co se stalo, nemusím ti to vysvětlovat.

„Myslím, že to bylo tím napětím, tlakem a největším zápasem, jaký kdy byl odehrán. 60 milionů diváků v televizi. Veškerý tisk, způsob, jakým byla věc za posledních šest měsíců vybudována

'Přijela sem s celým tlakem ženského světa.'

King a já

Poté, co Riggs dohlédl na Court, mohl pojmenovat svou cenu za následný zápas za předpokladu, že najde hodného soupeře.

Ve steped King, jak slíbila, a oba údajně přistáli 75 000 $ jen za účast ve střetu v září 1973, přičemž dalších 100 000 $ pro vítěze.

Hostovaný v Houston Astrodome, King se vydal na vítězství 6-4 6-3 6-3, aby získal peníze, zasadil zásadní ránu pro ženy ve sportu a určitě dal Courtovi více než malou přestávku na přemýšlení.

Populární Problémy

Jak vyrobit ochrannou výbušninu. Ačkoli je zodpovědná občanská neposlušnost základním kamenem demokracie, bohužel i ty nejmírumilovnější a nejlépe míněné protesty mohou být násilné. S policejními obušky, slzným plynem, tasery a dokonce i kolegy ...

Co by mohlo být nejlepší hrou 11. týdne, Packers se v neděli odpoledne vydají na hříbata. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry bez kabelu.

USC si v sobotu odpočinul od hry Pac-12 na obrovský zápas v Notre Dame. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy hry online bez kabelu.

Když se dostanete na hloupost, je hubnutí o ztrátě kalorií. Vypálit ty přísavky co nejrychleji je ideální pro naše plány, naše pasy a naše zdraví. Chcete -li spálení maximalizovat, čtěte dále. Vyzkoušejte vysokou intenzitu ...