Jak udržet sovy mimo kuřata

Stejně jako jestřábi jsou sovy draví ptáci, kteří mohou představovat značnou hrozbu pro váš kurník - zejména sovy rohaté. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak můžete udržet svá kuřata v bezpečí, od preventivních opatření a ochranných technik po děsivé taktiky.

Metoda 1 ze 3: Provádění preventivních opatření

 1. Obrázek s názvem Chraňte sovy od kuřat Krok 1

  1 Nechte svá kuřata volně pobíhat během dne. Pokud si zvyknete pouštět svá kuřata z kotce pouze během dne a během této doby jim poskytovat jídlo a vodu, můžete je vycvičit vrátit se do jejich družiny až přijde noc. V tomto okamžiku začnou sovy kořist a doba, kdy vaše kuřata potřebují největší ochranu.
  • Kuřata by měla být od západu slunce do východu vždy ve své kotlině. To posiluje umístění jako jejich bezpečnou zónu.
  • Pokud váš coop překročí teploty 21 ° C (70 ° F), zvažte instalaci ventilátorů, které vám poskytnou pohodlnější domov.


 2. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata Krok 2

  2 Každý den odstraňte veškeré zbytky kuřecího jídla nebo potenciální sovy. Udržujte si přehled o úklidu okolí své bedny a udržujte pero bez zbytků jídla. Odstraňte potravu sov, jako jsou myši, hraboši, rejsci a hmyz. Měli byste také sledovat nemocná, umírající nebo mrtvá kuřata a okamžitě je odstranit ze svého stáda.
  • Zvykněte si denně odstraňovat vajíčka. Zkuste je odstranit před západem slunce, kdy sovy začínají lovit.
 3. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata Krok 3

  3 Pro větší flexibilitu udržujte svá kuřata v bezpodlažním kotci. Jedná se o nejjednodušší druhy kurníků a obvykle se skládají z dřevěné krabice bez podlahy a kolem ní je slepičí drát (některé jsou vybaveny střechou). Střely bez podlahy jsou levnější a jejich přesun je mnohem snazší než u větších produktů, což vám umožňuje pravidelně přesouvat svá kuřecí hejna, přizpůsobovat se novým lokalitám predátorů a hnízdním místům.
  • Použijte drátěnou síť nebo plachtu k zakrytí podlahových beden bez střechy.
  • Vždy hledejte nová místa predátorů tím, že prohledáte půdu pod blízkými stromy pro velké peří a regurgitované pelety kostí a vlasů.
  • Přechod kuřat na bezpodlažní kotec [[[ vyžaduje rekvalifikaci založit coop jako svůj nový domov.
 4. Obrázek s názvem Chraňte sovy od kuřat Krok 4

  4 Umístěte kolem svého dosahu bezpečnostní úkryty, aby se vaše kuřata mohla schovat. Přístřešky jsou ideální pro situace, kdy sovy útočí ze zoufalství, protože dávají vašim kuřatům kam se schovat. Pro snadné řešení umístěte na bok 210 l (55 galonů) plastový buben a podél něj vyřízněte otvor, který je dostatečně velký, aby se do něj mohla schovat kuřata.
  • Naplňte přístřešek senem, abyste zajistili pohodlí.
  • Položte 1 cihlu na každou stranu bubnu, aby se nepřevaloval.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ochrana vašich kuřat

 1. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata Krok 5

  1 Zakryjte kurník ochranným materiálem. Materiály z ptačí sítě mohou zabránit tomu, aby se sovy dostaly do vašeho kurníku. Síťovina je obvykle umístěna přes strukturální otvory na vaší bedně a lze ji připevnit pomocí montážních spon pro ptačí síť. Můžete také použít plachtovinu, pokud chcete dát svým kuřatům nějaký stín.
  • Místní železářství nebo zahradní obchody by měly všechny tyto materiály skladovat. Ujistěte se, že získáte nějaké míry ze svého coopu, abyste si koupili něco, co je dostatečně velké.
  • Pokud je to možné, použijte oranžovou síťovinu, protože sovy i jestřábi tuto barvu dobře vidí.
  • Větší kotníky obvykle poskytují vašim kuřatům adekvátní ochranu, takže je síťování zbytečné.
 2. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata, krok 6

  2 Zvedněte svá kuřata v oblastech pomocí dostatek zemního krytu . Oblasti se spoustou keřů a keřů mohou poskytnout přirozené krytí dravým ptákům, jako jsou sovy, a ztížit jim útok.
  • Pokud vysazujete vlastní půdopokryvné rostliny, ujistěte se, že jde o odrůdy, které kuřata mohou jíst jako levandule, rozmarýn, šalvěj, pelyněk, fenykl, tymián, nasturtium a kostival. Znovu zkontrolujte, zda jsou vhodné pro vaše klimatické pásmo.
  • Nákup pH papíry online a zkontrolujte, zda vaše půda odpovídá optimálním hodnotám pH. Pokud je mimo doporučený rozsah rostliny, kterou budete pěstovat, použijte vhodná seřizovací technika .
  • Půda také poskytuje stín vašim kuřatům v horkých letních měsících.
 3. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata Krok 7

  3 Odstraňte místa, kde se nacházejí slepice, do 91 metrů (299 stop) od vašich kuřat. Větve švestek a odstranit všechny stromy která vytvářejí ideální místa k posezení. Než provedete jakékoli služby odstraňování, ujistěte se, že jakýkoli strom nebo struktura, kterou odstraňujete, je ve vašem majetku.
  • Najměte si arboristu na cokoli, co vám není příjemné dělat sami.
  • Pokud se na sousedním pozemku nacházejí stromy, které vám způsobují problémy se sovou, proberte se svým sousedem možnost odstranění před provedením jakékoli akce.
 4. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy od kuřat krok 8

  4 Umístěte roostingové hroty na hřadující se oblasti 91 metrů (299 stop) za váš kurt. Roosting spike pásy mají svisle umístěné hroty, které znemožňují sovy a ptáky přistát na nich. Sovy obvykle sedí na vyvýšených místech, aby pozorovali vaše kuřata a plánovali způsob jejich útoku. Vezměte na vědomí všechny oblasti, které by mohly být použity pro roosting v blízkosti vašeho kurníku, a umístěte na ně roostingové hroty, například v blízkosti dešťových svodů.
  • Roosting spikes lze zakoupit online nebo v místních domácích železářstvích a také se jim říká „holubí hroty“.
  • K nanesení hrotů na ocel použijte venkovní stavební lepidlo bez silikonu.
  • Na každou nainstalovanou část hrotů o průměru 0,61 m (2 stopy) budete potřebovat alespoň 4 šrouby do dřeva číslo 8.
 5. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata, krok 9

  5 Nainstalujte elektrický plot s minimálně 15,24 metry (50,0 ft) mezi každým sloupkem. U volných výběhů kuřat jsou elektrické ohradníky poměrně levné a jejich instalace není příliš náročná. Přestože jsou tyto ploty účinnější pro obranu před pozemskou kořistí, mohou také zabránit útoku sov.
  • K tyčovým tlumičům můžete připevnit elektrické ohradníky, které mohou zabránit tomu, aby se sovy posadily na jakékoli tyče poblíž vašich kuřat.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Plašení sov

 1. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata, krok 10

  1 Kupte si sovu nebo orlí návnadu a umístěte je poblíž kurníku. Sovy jsou teritoriální a loví samy, což znamená, že se vyhýbají jiným regionům, které byly nárokovány. Umístěte návnady orlů, jestřábů nebo sov poblíž svého kurníku, abyste si „udělali nárok“ na tuto oblast a vyděsili je.
  • Návnady lze zakoupit v místních obchodech s domácími potřebami nebo u online dodavatelů.
  • Umístěte návnadu na místo, které není pro vaše kuřata dobře viditelné - například na sloupky směřující pryč od vaší postele nebo dvora -, protože může vyvolat nervozitu a agresi.
 2. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata, krok 11

  2 Vyrobte si strašáka a pravidelně jej přesouvejte po dvoře. Strašáky lze vyrobit docela jednoduše vytvořením rámečku ve tvaru kříže vyrobeného z dřevěné tyče připevněné k tyči 1,8–2,4 metru (5,9–7,9 ft), zahradní tyči nebo hrábě. Poté jej oblékněte a vycpěte senem. Postavte jej poblíž kuřat a pravidelně ho otáčejte a přesouvejte mezi běžnými lokacemi sov.
  • Zkuste to otočit 2 až 3krát týdně, abyste se ujistili, že sova nezjistí, že to není skutečná osoba.
  • Další možností je pořídit si elektrického strašáka z místního obchodu s domácími potřebami. Tato zařízení střílí vodu směrem k jakýmkoli sovám, které detekují pomocí svého pohybového senzoru. Jen se ujistěte, že tlak vody není příliš silný; v opačném případě můžete sovy zabíjet (což je nezákonné).
 3. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy mimo kuřata, krok 12

  3 Kupte si hlídací zvíře, které bude odrážet sovy. Kohout je běžnou volbou strážného zvířete k ochraně kuřat. Pokud máte 15 a více kuřat, investice do 2 až 3 kohoutů je ideální. Strážní psi jsou také velmi účinné pro odstrašení predátorů jak v noci, tak během dne.
  • Některé regiony (zejména městské oblasti) kohouty nepovolují. Podívejte se na místní kódy krajů a měst, kde najdete zákony o kohoutích.
  • Samotná psí vůně může stačit na to, aby odrazila predátory.
 4. Obrázek s názvem Chraňte sovy od kuřat krok 13

  4 Nastavte noční osvětlení aktivované pohybem, které odradí sovy. Vzhledem k tomu, že sovy jsou noční a loví kořist v noci, jsou noční světla ideální pro to, aby je udrželi daleko. Umístěte noční světlo přímo mimo kotec, ale nikdy jej nenechávejte uvnitř, protože to může narušit spánkové návyky vašich kuřat. Sovy jsou obzvláště škodlivé pro záblesková světla a mnoho nočních světel specifických pro sovy využívá červený záblesk.
  • Většinu světel lze nastavit tak, aby vám zasílala poplach při každé aktivaci.
 5. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy od kuřat krok 14

  5 Zavěste stará CD ze stromů a sloupků, abyste odradili sovy. Uvařte provázky kolem vnitřních otvorů starých disků CD a zavěste je v těsné blízkosti kolem společných míst sovy. Odraz slunce od disků CD je vizuální odstrašující prostředek, zatímco zvuky jejich cvaknutí proti sobě odstrašují zvuk.
  • Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, zavěste je tak, aby se jejich klikání lišilo v délce, pořadí a frekvenci.
  • Dávejte pozor na skvrny, které sovy vidíte nejčastěji a zaměřte své úsilí na tato místa.
  • Vyhněte se používání zrcátek, protože mohou rozdělat oheň.
 6. Obrázek s názvem Uchovávejte sovy od kuřat krok 15

  6 V případě potřeby požádejte o pomoc státní a federální služby pro volně žijící zvířata. V krajním případě se můžete obrátit na služby divoké zvěře, které vám pomohou identifikovat problémy, které táhnou sovy vašim kuřatům. Mohou doporučit preventivní tipy pro vaše hejna a pokud máte zájem zabít nebo přemístit jakékoli dravce, musíte se nejprve poradit s místními službami pro volně žijící zvířata.
  • Zatímco některé státy mají program Wildlife Services jako součást inspekční služby pro zdraví zvířat a rostlin amerického ministerstva zemědělství, jiné mají státní agentury. Kontakty na region a stát najdete zde: https://www.usa.gov/federal-agencies/fish-and-wildlife-service .
  • V zemích mimo Severní Ameriku vyhledejte místní útulky pro zvířata. Například v Německu je největší útočiště zvířat v Evropě zvané Falkenberg Animal Home, zatímco v Austrálii funguje Liga za ochranu zvířat v Queenslandu.
  • Některé oblasti světa, jako Ukrajina, Řecko, Egypt a Rumunsko, nemají dobře zavedené politiky pro řešení kontroly zvířat a péče o ně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Návnada sovy
 • Pohybem aktivovaná světla
 • Ochranná síť, drát nebo plachta
 • Roosting hroty
 • Vruty do dřeva
 • Venkovní stavební lepidlo na silikonové bázi
 • Strašák (2 dřevěné hole, seno, oblečení)
 • Tětiva
 • Staré CD
 • Zahradní vyžínače
 • Osa
 • Elektrický plot
 • Coop bez podlahy
 • 210 l (55 galonů) plastové sudy
 • Dřevěné palety

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy nelovte ani nezabíjejte dravé sovy. Sovy a jestřábi jsou oba druhy, které jsou chráněny federálními zákony, takže je nemůžete lovit ani chytat do pasti, i když jedí vaše kuřata.
 • Nikdy nepoužívejte hlukové nebo ptačí pumy, protože ty již není možné zakoupit legálně.
reklama

Populární Problémy

Felix Auger-Aliassime je po svém působivém výkonu v Granby Challengeru oslavován jako tenisový fenomén.

Navigace v sociálním světě na střední škole může být zastrašujícím zážitkem, ale neměli byste se nechat zklamat. Pokud se naučíte milovat osobu, kterou ve skutečnosti jste, a také to, jak ve své přítomnosti ulehčit ostatním lidem, pak ...

V Kirby Super Star Ultra existuje režim, který můžete použít k boji proti šéfům ze hry. Tomu se říká aréna. Porazit Arénu není vždy snadné, ale máme pro vás pár návrhů. To má zajistit, že můžete porazit ...

Zde je návod, jak můžete dnes večer sledovat demokratickou debatu, i když nemáte kabel.

Útoky nožem mohou být velmi nepředvídatelné a potenciálně smrtelné. Když jsou nože ovládány lupiči nebo potenciálními útočníky, mohou způsobit větší poškození než zbraň a je mnohem snazší je zadržet. Při řešení útoku nožem budete chtít ...

Nastavení správného nájemného pro vaši investiční nemovitost zahrnuje více než jen snahu dosáhnout zisku. Nájemníci mají tolik možností, pokud jde o pronájem nemovitostí, takže musíte dát vyniknout svým. To znamená nastavit správné ...