Dosud největší rozčilení v US Open: Analýza Fognini v. Nadal

Tenis může být slavně nejistý a také může být krutý.Tento sport může být vzrušující a také může být srdcervoucí.

Dvojnásobný šampion US Open Rafael Nadal by se spojil s druhou částí obou výše uvedených prohlášení. V zápase 3. kola proti 32 nasazeným Fabio Fognini z Itálie byl Nadal do značné míry na místě řidiče se 2 sadami k milování, než se Fognini rozhodl posunout hru na jinou úroveň. Ital pokračoval v jednom z nejúžasnějších comebacků všech dob, když porazil Nadala 3: 6, 4: 6, 6: 4, 6: 3, 6: 4 v útlumu, který trval 3 hodiny a 45 minut.Španěl, který se zoufale snažil vrátit se na letošní US Open po do značné míry neúspěšném roce 2015 podle svých měřítek, se najednou začal dívat mimo kontrolu, jakmile začal třetí set proti Fognini. Španěl viděl, jak se zápas vytratil z prstů, když Fognini zasáhl vítěze za vítězem, celkem 70 vítězů zápasu. Vysoký počet vítězů je šokující, když vezmeme v úvahu, že Nadal je jedním z lepších vracejících se hráčů ve hře a je proslulý dosahováním a opakováním střel, na které by většina hráčů nepomyslela.

tlakový pás na tenisový loket

Ztráta musí být srdcervoucí, protože Nadal začínal vypadat solidně a v prvních 2 kolech po roce 2015, kdy se po návratu ze zranění nedostal do povětšinou, odehrál klinická představení.Bylo to opravdu velké rozrušení?

Mnozí by tvrdili, že to není technicky naštvané, vzhledem k tomu, že Fognini nad Nadalem získal to nejlepší v obou případech, kdy proti sobě stáli letos před tím. Také Nadal nebyl letos v nejlepší formě po návratu a jeho hodnocení kleslo až na 10. Ale vezměte v úvahu skutečnost, že Nadal vyhrál 22 ze svých předchozích 23 zápasů na US Open, včetně získávání titulů v letech 2010 a 2013 a dosáhl finále v roce 2011. Také vezměte v úvahu skutečnost, že Španěl nikdy předtím neprohrál grandslamový zápas, když si vzal dvousetový náskok-rekord 151-0, a to by bylo kvalifikováno jako jedno z největších rozrušení na grandslamové scéně.

Ale Fognini neměl náladu nechat ty pruhy rozšířit. Předvedl vznešený výkon bez blokování, aby bojoval s dvojnásobným šampionem US Open. Tento přístup použil dvakrát k dobrému úspěchu v letošním roce proti Nadalovi, který podstupuje vysoké riziko a v procesu získává vysoký počet nevynucených chyb, ale co je důležitější, trefuje vítěze (70 z nich). I když pokračoval v nevynucených chybách, neustoupil a pokračoval v cestě za vítězi.Být jen jeden od porážky ho pravděpodobně přiměl pokračovat v riskování. Sám to řekl po zápase: S Rafou to musíte zkusit [pro vítěze], řekl Fognini Protože jinak začne běhat na začátku a vy skončíte na konci týdne. Při dvou setech na nulu proti Rafovi možná budete muset do Lourdes. Šel jsem tam dnes večer a všechno bylo dokonalým způsobem.

Temperamentní Fognini se ovládne

Ital Fognini byl často kritizován za jeho emocionální výbuchy a jeho temperamentní temperament. Je o něm známo, že si v zápasech odhrává víko a zápasy prohrává, a v důsledku toho ve své kariéře získal pouze 3 tituly ATP ve dvouhře a jeho nejlepším výsledkem na grandslamu bylo dosažení čtvrtfinále na antuka French Open (jeho oblíbený povrch), už v roce 2011. Jeho nálada byla k vidění během třetího setu, když se hádal s rozhodčím židle a očividně se rozhněval, protože rozhodčí nerozuměl jeho jazyku, italsky!

Po tomto výbuchu však Fognini prokázal pozoruhodnou kontrolu nad svou myslí i nad svou hrou a podle libosti zasáhl vítěze proti jednomu z nejlepších vracejících se hráčů ve hře. A ke cti Rafa, ke cti, výzvu zvládl. Vypadal jako mistr starých časů, snažil se zůstat v bodech, bránit s obrovskou houževnatostí a poté odevzdat vše do svého forhendu, když měl šanci na protiúder. V této sezóně nebylo žádné váhání ani nejistota, které ho pronásledovaly.

jaký typ tenisové rakety si mám koupit

Pátý set, který trval 52 minut, byl naplněn jedním zdánlivým švihem za druhým. Počínaje 1-všemi bylo sedm po sobě jdoucích přestávek podání, vzor, ​​který nakonec skončil, když se Fognini zlomil, aby pokračoval 5–4, poté držel, aby skončil.

Psychické vítězství

Obvykle Fognini byl okamžitě poté téměř bez slov. Když Nadalův bekhendový návrat přistál mimo branku, aby Fognini získal zápas, nedošlo k žádnému nadšení, žádné radosti od Itala, ale klidného úsměvu, který stál s rukama v pase, spíše nevěřícně než vzrušeně.

Pak přišlo gesto. Ukázal na svou mysl a naznačil, že to byl jeho klid mysli, který mu umožnil vyhrát zápas z neuvěřitelné situace.

jak zastavit bolest tenisového lokte

'Vyhrávat takhle - proti němu ze dvou setů - je něco neuvěřitelného,' řekl Fognini a nazval to 'mentálním vítězstvím'.

Fognini to označil za duševní vítězství, krátce po vyřazení Nadala z US Open

Rafaova reakce byla stoická, jako vždy. „Jediné, co to znamená, je, že jsem hrál hůř než posledních 10 let,“ řekl čtrnáctinásobný grandslamový vítěz. 'To je to pravé.' Mimochodem, pro mě bylo úžasné vyhrát 10 let v řadě grandslam. „Dokážete si představit, jak těžké je to uskutečnit. Musím se smířit s tím, že to nebyl můj rok, a bojovat až do konce sezóny, abych skončil pozitivně. '

Jeho tvář však prozradila hluboké zklamání ze ztráty hry, kterou měl na dosah, a co je důležitější, zakončení roku předčasnými výjezdy na všech letošních grandslamech. Kamery zachytily smutného Nadala, jak kráčí zpět do šatny (sledujte tady ).

Bylo konec v 1:26 ráno, v sobotu místního času, a hned po zdrcující a bezpochyby vyčerpávající ztrátě měl Nadal srdce stát a podepisovat všem lidem, kteří se natahovali z tribun. Vskutku pozoruhodné gesto, 90 sekund poté, co ztratilo pulzující 5-setter, zápas, který měl na dosah poté, co byl 2 sady k milování. Tato ztráta zajistila, že Nadal nepřidá k 10leté sérii zisku alespoň jednoho grandslamového titulu za rok.

Je to pro Nadala začátek konce? Nebo předvede čtrnáctinásobný grandslamový šampion jeden z temperamentních comebacků, kterými je tak proslulý? Pouze čas ukáže. 2016 může obsahovat některé odpovědi.

Populární Problémy

Jak se dobrat v Black Knight (Miniclip.Com). Přejete si být dobří v Black Knight na minclip.com? Postupujte podle několika jednoduchých kroků a brzy z vás bude skvělý hráč. Při nárazu na předmět/osobu se snažte nepropásnout.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos předkola UFC 237 online.

Jak učit časy. Anglický jazyk je v mnoha ohledech náročný a jeho velký počet slovesných časů může být obzvláště obtížné se naučit. Ať už učíte rodilé mluvčí nebo studenty ESL, klíčem při výuce časů sloves je ...

Zde je návod, jak sledovat Nový Zéland vs. Indie 1. T20, pokud jste ve Spojených státech.

Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovic a Dominic Thiem jsou všichni na vstupním seznamu pro národní banku Open 2021, která má začít 7. srpna.