Může Rafael Nadal ukořistit Novak Djokovic žebříček číslo 1 na konci roku? Pohled na všechny scénáře

Novak Djokovič a Rafael Nadal

Novak Djokovič a Rafael Nadal

Světová jednička Novak Djokovič oznámil, že v sezóně 2020 odehraje pouze dva další turnaje. Srbská hvězda bude tento týden soutěžit ve Vídni, než zakončí rok na finále ATP v Londýně. Ale zatímco Djokovič je favoritem na ukončení další sezóny jako nejlepší hráč na světě, Rafael Nadal stále má malou šanci ho předjet.

Nadal a Djokovič se loni zapojili do vášnivé bitvy o vytoužené místo, ve které nakonec zvítězil Španěl. Aby se Španěl mohl v roce 2020 opakovat, bude muset na zbývajících turnajích hrát z kůže a doufat, že Djokovic dost zakopne.

nejlepší čepel na stolní tenis

Novak Djokovič potřebuje vyhrát 2 zápasy ve Vídni, aby odmítl Rafaelovi Nadalovi jakoukoli praktickou šanci skončit 2020 jako světová jednička

Novak Djokovic prohrál s Rafaelem Nadalem ve finále Roland Garros

Novak Djokovic prohrál s Rafaelem Nadalem ve finále Roland Garros

Výpočet je nyní velmi jednoduchý. Rafael Nadal i Novak Djokovic odehrají každý další dva turnaje a oba budou v akci během finále ATP. Než ale odjedou na výstavní akci do Londýna, odehrají dva různé turnaje v evropském halovém hardcourtovém švihu.

Španěl bude soutěžit na Paris Masters, zatímco jeho srbský rival bude hrát ve Vídni. Novak Djokovič má právě 11 740 bodů do žebříčku a Rafael Nadal je druhý v seznamu s 9 850. Když odečteme jejich body z finále ATP 2019, kde byli oba vyřazeni ve fázi každý s každým, vyjde rovnice na 11 540 vs 9 450.

Djokovič má výhodu v bodech ATP Finals, protože v edici 2019 vyhrál jen jeden zápas (čímž získal 200 bodů), zatímco Nadal vyhrál dva zápasy (za 400 bodů), přestože nedosáhl na semifinále.

Pokud Rafael Nadal vyhraje Paris Masters a v Londýně porazí všechny své soupeře, může dosáhnout maximálně 11 590 bodů. Mezitím, pokud Novak Djokovič zaregistruje jen dvě vítězství na Vienna Open, získá 90 bodů a dostane se na 11 630 (bez bodů ATP Finals).

Jinými slovy, pokud vítěz Australian Open 2020 postoupí do čtvrtfinále v Rakousku, zpečetí koncové místo na světové jedničce pro všechny praktické účely.

Teoreticky by Nadal mohl vzít na akci v Sofii, která se bude hrát týden po Paříži, divokou kartu a získat 250 bodů tím, že tam vyhraje. Pokud to udělá, závod o žebříček č. 1 by do Londýna stále žil.

To je však extrémně nepravděpodobný scénář - zvláště pokud Španěl vyhraje Paříž.

wiki badminton

Závod vůle stane se těsným, pokud Novak Djokovič prohraje ve vídeňském prvním kole, za které získá pouhých 20 bodů. Ve velmi přitažlivém scénáři, že Djokovič poté prohraje všechny své zápasy ve finále ATP, ztratí pořadí č. 1 pro vítěze Paris Masters a neporaženého šampiona finále ATP Rafaela Nadala - za předpokladu, že Nadal dosáhne obou těchto výkonů.

Je velmi nepravděpodobné, že by Novak Djokovič letos přišel o pozici číslo 1 s Rafaelem Nadalem

Je velmi nepravděpodobné, že by Novak Djokovič letos přišel o pozici číslo 1 s Rafaelem Nadalem

Jediná porážka Nadala v obou soutěžích by Djokovičovi zaručila pořadí na konci roku č. 1. Ale i když Nadal ne Po zbytek roku prohrál jediný zápas, sedmnáctinásobný grandslamový šampion pravděpodobně tento týden upevní svůj status č. 1 v Rakousku tím, že se dostane pouze na posledních osm.

Populární Problémy

„Instruktor psycho jógy“, nejnovější celoživotní film, má premiéru v sobotu večer. Pokud nemáte kabel, podívejte se na film online.

Jak držet kriketovou pálku. Úchop určuje, jak švihnete kriketovou pálkou a navážete kontakt s míčem. Přestože je ortodoxní úchop považován za ideální, je důležité, aby si každý hráč našel úchop, který mu nejlépe vyhovuje ....

Produkoval Fred Armisen a Lorne Michaels, 'Los Espookys' je nový komediální seriál od HBO. Zde je návod, jak sledovat online streamování nových epizod.

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat zápas NCAA turnaje Duke vs North Dakota State v prvním kole.

Zde je váš úplný průvodce sledováním online her Vikingů bez kabelu v roce 2019, včetně možnosti streamování a nahrávání her v rozlišení 4K.

Venus a Serena Williamsová, Victoria Azarenková a Sloane Stephensová přistály ve stejné čtvrti v Lexingtonu. Ve hře je i spousta kvalitních amerických hráčů, což potěší domácí publikum.