Compton věnuje tenisový kurt Venuši a Sereně WilliamsovéVenus a Serena Williamsová byly na tenisových kurtech Lueders Park v Comptonu v Kalifornii

Bývalá světová jednička ve dvouhře i čtyřhře, Venus a mladší sestra Serena Williamsová v průběhu let pevně zakotvily svá jména v tenisové historii a není bez důvodu, že Serena, která má 22 grandslamových titulů - Open Záznam éry - a vypadá dostatečně na to, aby vyhrál více, je považován za jeden z největších, jaký kdy tento sport hrál.

Ikonické sestry nyní viděly dva tenisové kurty v Lueders Parku v jejich rodném městě Compton v Kalifornii, pojmenované na jejich počest; soudy se nyní budou jmenovat Soud Vítězů Venuše a Sereny Williamsové.

Není žádným tajemstvím, že sestry čelily velkým překážkám při dospívání a rozvoji své tenisové kariéry. Zápasy sester s rasismem jsou dobře zdokumentované a dvojice, kterou otec Richard Price přestěhoval na Floridu, aby pokračovala v tenisovém tréninku, byla dokonce ve věku 5 a 6 let nazývána rasové nadávky, které v jednu chvíli byly tak závažné že jejich otec byl nucen je dočasně stáhnout z výcviku.

Rodina Williamsových-otec Richard Williams, matka Oracene Price a Serena a Venušin starší nevlastní sourozenec Yetunde Price, se přestěhovali do Comptonu, když byla Serena i Venuše velmi mladé. Ačkoli se dvě nejmladší sestry v té době přestěhovaly do Palm Beach na Floridě, aby po letech trénovaly tenis na plný úvazek, jejich nejranější spojení je s Comptonem v Kalifornii, kde byla jejich starší sestra Yetunde Price tragicky zastřelena a zabita při střelbě za volantem. v roce 2003; město je bohužel plné gangového násilí, kterému sestry kromě rasového zneužívání musely také čelit.

V dojemné anekdotě sestry, které jsou jinak utahané ve svém osobním životě, hovořily o starých přátelích z města, které je chránily před rasovým profilováním; Serena Williamsová později pozvala přátele do Wimbledonu, aby sledovaly hraní sester.

Inaugurovaný v Lueders Parku, dvůr, který se nachází v blízkosti dětského domova sester, byl nyní pokřtěn na Venuši a Sereně Williamsové. Mladší sestra Serena popsala tuto zkušenost jako neskutečnou a vychvalovala skutečnost, že koučování bylo k dispozici pro děti z města. Sestrám, které byly ve městě čestnými hosty, také předvedl cvičný tým a pochodová kapela z místní střední školy.

Serena a Venus Williamsová překonaly ve svém životě značné bariéry a ve svých tenisových úspěších se staly ikonami nejen tohoto sportu, ale i idolů v afroamerickém hnutí.

34letá Serena, která v dnešním sportu vyrovnala nebo překonala téměř všechny rekordy, byla vystavena rasovým, sexistickým urážkám a zneužívání kvůli tomu, co lze považovat pouze za nejúspěšnější tenisovou kariéru všech dob a pouze nedávno ztratila titul World No. 1 - jen aby se pevně držela World no. 2 téměř dvě desetiletí od začátku její profesionální kariéry.

Sestry v doprovodu své matky Oracene Price také válcují - a financují - centrum zdrojů Yetunde Price, které má pomáhat obyvatelům města postiženého násilím ze zdrojů a bylo založeno na památku jejich sestry, která se stala obětí drive-by střelba v roce 2003.

Populární Problémy

Jak používat nit Voodoo. Nit Voodoo je kompresní pás, který můžete použít ke zvýšení pohyblivosti a flexibility ve vašem těle. Můžete jej také použít k přípravě těla na cvičení. Omotejte pásek u boku, abyste zvýšili pohyblivost kyčle a ...

Dnes se koná olympijská soutěž pánských parků v skateboardingu. Pokud žijete v USA, můžete to sledovat online naživo.

Naomi Osaka se vyšvihla na místo světové jedničky, ale v posledních žebříčcích udělalo velký skok několik dalších.

Pokud nemáte kabel, můžete bezplatně sledovat živý přenos hry 49ers vs Jets online.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak struna ve skutečnosti vypadá na mikroskopické úrovni? Pokud ano, podívejte se na některé z těchto snímků elektronového mikroskopu.

Hněv je přirozený mechanismus pro zvládání stresu. Nadměrný hněv nebo problémy s ovládáním hněvu však mohou být známkami základní duševní poruchy a mohou negativně ovlivnit něčí sociální nebo profesní život. Učení, jak ...