Court, Goolagong, Clijsters a další: matky WTA, které se staly šampionkami

Smith vyhrává

Slogan WTA říká, že „silná je krásná“. Za posledních 40 let, od svého vzniku, se WTA setkala s velkým počtem žen, které jsou ztělesněním síly a odhodlání. Někteří ale udělali tu míli navíc; porodily a vrátily se na vítěznou cestu, přičemž vysílaly krásné poselství o naprosté síle, sebevědomí a důvěře, kterou ženy mohou mít.

Pokračujeme v duchu Dne matek a pojďme se podívat na tyto úžasné matky, kterým se úspěšně podařilo sladit rodinný život a skvělou profesionální kariéru na okruhu WTA.

Margaret Court - Je to pravděpodobně největší ženská tenistka všech dob. Legenda získala ohromný počet grandslamových titulů - celkem 62. Ale fascinující bylo, jak efektivně věnovala čas rodině a tenisovému kurtu. Margaret, jedna z největších australských sportovkyň, se provdala za Barryho Court v roce 1967 a v roce 1971 porodila své první dítě - syna Daniela.

Když přijala mateřství, mnozí Courtovi odepsali. Ale houževnatá Aussie v sobě stále měla toho bojového ducha a neutuchající touhu stát se matkou č. 1. Dokázala to, když se v roce 1973 vyšplhala zpět na vrchol a také si vysloužila čest stát se první matkou v otevřené éře, která vyhrála australský, francouzský a US Open.

koupit badmintonovou raketu

Sport, Tenis, All England Lawn Tennis Championships, Dámská dvouhra, semifinále, 30. června 1971, Austrálie

Evonne Goolagong Cawley - Evonne Goolagong Cawley, která se provdala za Rogera Cawleyho v roce 197,5, udělala něco, čeho se nepodařilo ani velkému soudu - vyhrál Wimbledon po volnu kvůli porodu. Evonne nashromáždila šest grandslamových titulů a dosáhla pořadí numero uno ještě před porodem své dcery Kelly v roce 1977. V roce 1980 napodobila úspěšnou cestu kolegy Aussie Margaret Court ke grandslamové slávě, když dobyla posvátný trávník SW19.

Rozsah jejího neuvěřitelného výkonu byl obrovský, protože se stala první matkou od doby, kdy Dorothea Douglass Chambers v roce 1914 zvítězila ve Wimbledonu jako matka. Rodačka z Nového Jižního Walesu ani sama nepochopila její důležitost. Pokud by Court vedl, Evonne by jednoduše potvrdila, že všechno je možné, pokud má člověk odvahu a správný přístup.

Laura Arraya - Narodila se v Argentině, ale vyrůstala v Peru. Laura Arraya se po návratu z porodu nejlépe předvedla ve své tenisové kariéře. Vdaná za Heinze Gildemeistera se v roce 1988 stala matkou Heinze Andreho. Laura obhájila skutečnost, že díky podpůrné rodině je člověk klidnější a více se soustředí na svou kariéru. Mám v životě to, co chci: rodinu a kariéru. Nyní je menší tlak, ne více, ona řekla.

Věrná svým slovům, když v roce 1989 obsadila OTB Open, stala se první ženou od Goolagong Cawley, která jako matka držela trofej. Následoval další titul v témže roce a ona udělala svůj grandslamový průlom dosažením čtvrtfinále Wimbledonu v roce 1991. Také dosáhla svého nejvyššího umístění 14 v roce 1990. Mateřství jí dalo nový život, který si užila důkladně.

Sybille Bammer - Rakušanka Sybille Bammer je dalším příkladem ženy, která bez námahy žonglovala s mateřstvím a životem na Tour. Porodit dceru Tinu ve věku 21 let v roce 2001, kdy se její umístění pohybovalo kolem 300, ji určitě učinilo jedinečnou, ale nelišila se od ostatních způsobem, jakým bojovala se svými zápasy. Schopně podporována přítelem Christophem Gschwendtnerem postupně po svém návratu v roce 2002 dosáhla pokroku.

V roce 2007, kdy vyhrála turnaj Pattaya Open a byla jedinou matkou zařazenou do první stovky, věděla, že je to víc než jen triumf na kurtech - inspirovala mnoho dalších. Ve stejném roce se jí také podařilo získat vítězství nad Serenou Williamsovou - jedním z vrcholů její kariéry. Levice, která dosáhla svého nejvyššího hodnocení 19, se v roce 2008 dostala do čtvrtfinále US Open a poté v roce 2009 přidala pražský titul.

Lindsay Davenportová

Lindsay Davenportová -Trojnásobná grandslamová šampionka, zlatá olympijská medailistka a bývalá světová jednička, Lindsay Davenportová prokázala úžasnou mentální vytrvalost vrátit se na kurty do tří měsíců po porodu syna Jaggera v červnu 2007. Nejen to, Američan všechny ohromila tím, že vyhrála svůj první turnaj ve dvouhře od jejího návratu. Davenport pokračovala ve vítězné horečce a kromě dvou dalších titulů ve čtyřhře přidala do svého životopisu další tři singlové tituly.

Davenport, který se v roce 2003 oženil s Jonathanem Leachem, si na Tour evidentně užíval jako matka. Život tenisty je evidentně dost sobecký. Je to individuální sport, ale teď to vypadá, že většina rozhodnutí se skutečně točí kolem něj a jeho plánu. Když procházím letištěm, nemám pro sebe nic. řekl Davenport. Mateřství jí dalo šanci užít si nesobeckost, která byla na hony vzdálená individualistickému přístupu, který je s tenisem spojen, a Davenport si to náramně užil.

Australian Open 2011 - ženy

Kim Clijstersová - Šumivá, temperamentní a svazek talentů, Kim Clijstersová odešla z tenisového sportu příliš brzy - ve věku 23 let. V té době již anektovala US Open a byla na vrcholu světového žebříčku. Ale někde v řadě jí došlo, že má co nabídnout. Clijstersová na tuto výzvu odpověděla v roce 2009. Vdaná za Briana Lynche porodila v únoru 2008 dceru Jadu a v roce 2009 se vrhla na okruh WTA.

To, co se poté stalo, byly pohádkové věci. Belgičanka pokračovala v produkci mistrovské třídy druhé směny, která se ukázala být ještě lepší než její první kariéra. Jako divoká karta vyhrála US Open, což byl její třetí turnaj od jejího návratu, čímž se stala první matkou, která vyhrála Slam od velkého Goolagong Cawley. Příští rok obhájila titul, v roce 2011 vyhrála Australian Open a kromě zisku řady dalších titulů opět vystoupala do žebříčku č. 1. Clijstersová předefinovala mateřství!

Cara Blacková - Plodná čtyřhra, Cara Blacková je mladší sestrou Byrona Blacka a Wayna Blacka. Zimbabwčan dokončil kariérní grandslam ve smíšené čtyřhře a v kategorii čtyřhry žen ji dělí už jen jedna výhra. Držitelka 10 velkých společností a bývalá č. 1 nemá o Carině úspěchy nouzi. Ale v roce 2013 dosáhla ještě něčeho zvláštnějšího - získala titul na svém prvním turnaji WTA od přestávky po porodu.

Black, která se provdala za Bretta Stephense v roce 2005, se stala matkou syna Lachlana v dubnu 2012. Na ASB Classic v lednu tohoto roku hovořila o tom, že „to zkusit“. Nadřazené sebevědomí Cary se však projevilo, když ona a její partner Anastasia Rodionova porazili tři nejlepší semena a získali titul ve čtyřhře. Když se syn Lachlan připojil k oslavám, její návrat byl úplný.

Serena Williamsová v kampani WTA „Strong is Beautiful“ říká: Strong mění definici toho, co je možné. Všechny tyto ženy svou naprostou drtí, odhodlaností a vášní změnily samotný pojem mateřství.

Populární Problémy

Jak zabránit zlomenině stresu. Stresová zlomenina je malá prasklina v kosti, která se vytvoří, když je na kost vyvíjen příliš velký tlak nebo tlak. Může být také označována jako zlomenina vlasové linie. Nejčastěji se vyskytují při hraní ...

Znovu prožít Djokovic 7 triumfů na Australian Open.

Jak vypadat jako Mila Kunis. Milujete sladký, krásný, exotický a jedinečný vzhled, který má Mila Kunis? Pokračujte v čtení, abyste zjistili, jak tento vzhled zachytit sami. Mila Kunis má jedinečný vzhled, který mnozí chtějí napodobit, protože zůstává ...

Alexander Zverev vydal prohlášení na Twitteru v reakci na nová obvinění ze zneužívání, která vznesla jeho bývalá přítelkyně Olga Sharypova. Zverev údajně zahájil soudní řízení proti Sharypově i novináři Benovi Rothenbergovi.

Jak zmírnit svědění sklolaminátu. Sklolaminát je široce používán v různých formách jako izolant nebo lehký stavební materiál, a to jak v průmyslu, tak doma. Manipulace s ním může způsobit, že se v kůži usadí třísky ze skleněných vláken, což způsobí podráždění ...

Pokud s tenisem začínáte, stojí za to strávit nějaký čas učením se rozměrů a rozložení tenisového kurtu s diagramem, který vám pomůže postupovat.