Daniil Medveděv konečně sám sobě dokázal, že jeho hra na tvrdém hřišti může fungovat stejně dobře i na antuce

'Pořád tomu tak nějak nevěřím - ne že jsem to vyhrál, ale že jsem tento týden hrál tak dobře,' řekl Rus poté, co v Římě vyhrál svůj první titul na antuce.TISKOVÁ KONFERENCE: Daniil Medveděv, mistr Říma

Daniil Medveděv, šampion na legendární červené antuce na Foro Italico v Římě? Věděli jsme, že bez Rafaela Nadala při losování bude turnaj jiný, ale nemyslím si, že by mnozí čekali, že to skončí tím, že Rus po téměř 10 letech na turné získá svůj první titul na antuce. To zahrnuje i samotného Medveděva.'Tohle je opravdu speciální,' řekl po své výhře 7-5, 7-5 nad Holger Rune v nedělním finále, 'protože jsem si nemyslel, že by se to mohlo stát.'Pořád tomu tak nějak nevěřím - ne že jsem to vyhrál, ale že jsem tento týden hrál tak dobře.'

Ale je to opravdu tak ohromující? Ano, Medveděv se nazývá „specialista na tvrdé soudy“. Ano, poslední dvě jara strávil velkou část zábradlí proti hlíně. Ano, z jeho 32 finále kariéry jen jedno přišlo na špínu. A ne, nedostatek těžkého topspinu při jeho úderech na zemi a nedostatek zabijáckého forhendu nebyly ideální. V březnu, když se Medveděv rozplýval nad tím, jak moc nenáviděl pomalý tvrdý kurt v Indian Wells, nejhorší urážka, kterou mohl vymyslet, byla, že to hrálo „jako antuka“. Prakticky si odplivl, když ta slova říkal.Medveděv byl i po svém čtyřnásobném zisku titulů na začátku tohoto roku stejně nešťastný jako vždy z toho, že se musí vrátit do Evropy a začít s antukovým švihem.'Když jsem se vrátil do tréninku na antuce prvních pár dní, nenáviděl jsem svůj život,' řekl Medveděv. 'Měl jsem špatnou náladu.' Říkal jsem si: ‚Nechci to dělat znovu. Nechci to zažít znovu.‘“

  'V tréninku jsem se cítil úžasně,' řekl Medveděv. '[Ptal jsem se sám sebe] co se tady děje?'

'V tréninku jsem se cítil úžasně,' řekl Medveděv. '[Ptal jsem se sám sebe] co se tady děje?'

Ale kdokoli, kdo Medveděva před tímto turnajem nikdy neviděl ani o něm neslyšel a kdo ho sledoval, jak se prodírá kolem tří špičkových antukových kurtů – Alexandra Zvereva, Stefanose Tsitsipase a Rune – by pravděpodobně nikdy nehádal, že měl někdy nějaké problémy. s povrchem vůbec. Medveděv dělal to, co vždy: Stál daleko vzadu, aby přijímal podání; pustil returny k soupeřovým nohám, když podávali a hráli z voleje; natáhl dlouhé končetiny na obranu; udělal co nejvíce míčů, co nejhlouběji na kurtu; byl přesný se svými přihrávkami; a držel všechny poctivě překvapivě obratným drop shotem. I když si ho nikdy nespletete s Nadalem nebo Carlosem Alcarazem, tento typ tenisu vám vyhraje spoustu zápasů na antuce.

Medveděv řekl, že cítil, jak se to v Monte Carlu a Madridu trochu obrací. Nebyly to jeho výsledky; prohrál ve čtvrtfinále a osmifinále. Faktem bylo, že jeho přístup byl o něco lepší než normálně.

'Necítil jsem se tak špatně,' řekl Medveděv. 'Neměl jsem příliš velké záchvaty vzteku.'

informace o badmintonu

Když se dostal do Říma, zažil něco nečekaného.

'V tréninku jsem se cítil úžasně,' řekl Medveděv. '[Ptal jsem se sám sebe] co se tady děje?'

Medveděv byl v neděli nanejvýš stísněný a nejvíce oportunistický. Po většinu prvního setu dokázal Rune získávat body svými širokými podáními, které poslal Medveděv do vzdálenějších koutů kurtu. Ale když Rune podávala za stavu 5-6, 30-15, Medveděv náhle kontroval podání kopem vítězným bekhendovým podáním. V dalším bodě vykročil vpřed a oddriloval svůj největší bekhend v setu a zavřel drop volejem. V nastaveném čase vyrazil vpřed po špatném runovém drop shotu a zakončil forhendovým vítězem crosscourtu.

Tvrdé kurty jsou mojí jedinou tenisovou láskou. Ale určitě se mi teď mnohem víc líbí antukové kurty. Daniil Medveděv

'Těžký zápas,' řekl Medveděv, 'Oba jsme začali trochu nervózní, chyběly nám základy.'

Mezi sety se Rune nadával za to, že „strkal míček“, a pak v úvodních hrách druhého setu vyrazil z brány. Medveděv řekl, že musí „přestat přemýšlet“.

'To je okamžik, kdy musím jít na jeho úroveň.'

Nebo mohl počkat, až Rune sestoupí k jeho. Začátkem jara si Dán ve finále v Monte Carlu vyfoukl náskok třetího setu proti Andrey Rublevovi. Něco podobného se stalo ve druhém setu v Římě. Při 5-3 a podání na 5-4 začala neklidná a přehnaná Rune překonávat. Za stavu 5-4 bušil dva snadné forhendy dlouhé a dva bekhendy do sítě. Za stavu 5-6 trefil dva forhendy do sítě, bekhend dlouhý a forhend dlouhý v zápase.

Rune řekl, že „podmínky jsou pomalé“ a že musí sloužit lépe; uskutečnil jen 49 procent svých prvních dodávek. Za vítězství ale připsal Medveděva.

'Dnes byl dobrý na přihrávky,' řekl Rune. „Vybral si stranu a šel naplno. Byl dobře připravený...Dnes všechno zvládal lépe, tak mu to šlo.

'Myslím, že má na antuce dobrou budoucnost.'

V 27 letech může Medveděv konečně sám uvěřit pravdivosti tohoto prohlášení. Říká, že nové struny mu pomohly v této sezóně zasáhnout míč hlouběji a nové boty mu pomohly lépe se pohybovat. („Neříkám to proto, že jsem sponzorován Lacoste nebo Technibre,“ trval na svém Medveděv.)

Největší změna je samozřejmě v jeho hlavě. Měl skvělý začátek roku na tvrdých kurtech a tato důvěra se konečně přelila na antuku. Nebolelo ani to, že se v Římě nikdy nemusel utkat s Nadalem, Alcarazem nebo Novakem Djokovičem. Ale pokud teď Medveděv není na French Open úplně top favoritem, nemůžete ho ignorovat ani čekat, až tentokrát imploduje.

'Tvrdé kurty jsou mojí jedinou tenisovou láskou,' řekl dnes Medveděv, 'ale antukové kurty se mi teď rozhodně líbí mnohem víc.'

Populární Problémy

Pořadatelem Ayesha Curry je „Family Food Fight“ nová soutěžní soutěž ve vaření. Zde je návod, jak sledovat premiéru online bez kabelu.

Šampion US Open 2020 Dominic Thiem nedávno hovořil o zranění zápěstí, které ho donutilo ukončit sezónu 2021. Rakušan se také dotkl své zkušenosti s loňským ziskem prvního hlavního titulu na Flushing Meadows.

Travers Stakes 2020 bude na Foxu, ale pokud nemáte kabel, zde můžete zdarma sledovat živý přenos ze závodu.

„První dámy,“ nový dokumentární seriál CNN, má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.

Jak dostat barvu z koberce. Barva, která byla upuštěna, postříkána nebo kapala na koberec, vyžaduje okamžitou pozornost k jejímu odstranění. Pro dosažení nejlepšího úspěchu při odstraňování barvy je důležité vědět, s jakým druhem barvy se potýkáte, protože ...

Jak testovat cukrovku doma. Cukrovka je vážný zdravotní stav, takže si s tím můžete dělat starosti. I když je nejlepší nechat si od lékaře včas vyšetřit wellness, abyste cukrovku zachytili včas, můžete také sledovat příznaky a dělat ...