Djokovičovo vítězství v Londýně zakončuje klasický tenisový rok

Paříž (AFP) -

Novak Djokovic (vpravo) vyhrál prvního a posledního velkého muže

Vítěz Novak Djokovic (vpravo) a vicemistr Rogera Federera po pondělním finále dvouhry na finále ATP World Tour Finals v Londýně. Djokovičovo velitelské vítězství nad Federerem v zápase přineslo oponu ve velkolepém roce mužského tenisu, který se jen zřídka těší silnějšímu zdraví.Velitelské vítězství Novaka Djokoviče nad Rogerem Federerem ve finále turnaje ATP Tour v Londýně v pondělí přineslo oponu ve velkolepém roce mužského tenisu, který se jen zřídka těší silnějšímu zdraví.Byl to trefný bookendový triumf pro populárního Srba, kterému se věci podařilo v lednu, když porazil Rafaela Nadala v pulzujícím finále Australian Open, jehož dokončení trvalo téměř šest hodin - nejdelší titulní zápas v historii Grand Slamu.

Djokovič následně možná nereprodukoval puchýřkovitou formu, která mu v roce 2011 přinesla tři grandslamové tituly, ale postoupil do finále French and US Opens a do semifinále ve Wimbledonu ho zaslouženě viděl dokončit rok na vrcholu.Byl to úspěch, který pro něj podle něj znamenal více než to, co vyrobil v předchozím roce, vzhledem ke kvalitě opozice, které musel čelit Nadal, Federer a Andy Murray.streamování krásy a zvířete

Poprvé od roku 2003, než Federer převzal velení tohoto sportu, byly rozděleny čtyři grandslamové tituly.

Djokovič porazil Nadala v pěti setech v Austrálii, Nadal porazil Djokoviče ve čtyřech setech v Paříži, Federer porazil Murraye ve čtyřech na Wimbledonu a Murray hranil Djokoviče v pěti v New Yorku.Murray měl další uspokojení ze zisku olympijského zlata nad Federerem v Londýně a Djokovič měl poslední slovo proti Federerovi také v Londýně.Bývalý britský č.1 Tim Henman řekl, že způsob, jakým skončil pondělní zápas, perfektně shrnul rok.

Byl to velmi vhodný zápas na dokončení neuvěřitelného roku a byl to velmi vhodný poslední výstřel, Djokovič pod tlakem, schopný najít přihrávku a získat vítězství, napsal ve svém sloupku BBC.

slouží tenis

Myslím si, že hra je silnější, než kdy byla, protože Djokovič si udržel své místo v horní části hry i po loňském roce, kdy prostě dominoval všemu a byl jasnou jedničkou.

Rozpětí mezi Djokovičem, Federerem, Andy Murrayem a Rafaelem Nadalem je tak malé, že při vzájemném hraní jde jen o pár bodů.

Myslím, že v tom je krása jejich rivality, že jsou všichni schopni se navzájem porazit, což bylo zdůrazněno tím, že každý z nich vyhrál jeden ze čtyř Slamů v roce 2012.

Federer, který je ve svých 31 letech zdaleka nejstarší z kvarteta, ale vypadá ve skvělé formě a je schopen hrát ještě několik let na nejvyšší úrovni, souhlasí s tím, že klíčová je rivalita, která mezi Velkou čtyřkou vznikla.

Je to součást hádanky, která mě motivuje, snažit se hrát proti lidem jako Novak, Andy a Rafa, řekla švýcarská hvězda.

Je skvělé hrát proti těmto klukům, protože míč se vrací ještě několikrát než proti jiným hráčům a ty skvělé rally se dají do pohybu.

Rád také hraji proti mladým klukům, protože pro mnohé z nich jsem idol, což je pro mě zvláštní.

jak udělat dort do tenisky

Je ale příjemné vidět je růst, sledovat, s čím přijde další generace.

Federer, Djokovic a Murray vypadají, že budou pokračovat v čele, až v lednu v Austrálii začne nová sezóna, ale nad kondicí Nadala zůstávají otazníky.

Španěl, jedenáctinásobný grandslamový šampion, nehrál od šokové porážky nenasazeného Čecha Lukase Rosola ve druhém kole ve Wimbledonu a zatím si nestanovil datum návratu do akce, protože se snaží zmírnit bolest jeho kolena.

jak zlepšit tenisové dovednosti

Jediným dalším mrakem na obzoru mužského tenisu se zdá být, že ve věkové skupině 18-24 let přichází jen málo nových talentů-Nadalovi je 26, zatímco Murrayovi a Djokovicovi 25.

Nadějní junioři jako Bernard Tomic, Marin Cilic a Grigor Dimitrov dosud nedokázali soutěžit na nejvyšší úrovni, zatímco Juan Martin del Potro, kterému je 24 let, se snaží kvůli zraněním důsledně soutěžit.

Přesto se tenis může těšit na další hvězdný rok 2013 s Djokovičem, Federerem, Murrayem a doufejme, že Nadalem v čele.

Populární Problémy

Jak prát ponožky. Existuje mnoho různých způsobů čištění ponožek, ale některé způsoby jsou lepší než jiné. Pokud je chcete prát v pračce, před jemným praním je určitě otočte naruby. Pokud byste ...

Dominic Thiem po celou svou kariéru pracoval pouze se dvěma trenéry na plný úvazek a v současné době pracuje s Nicolasem Massu. Thiem pracoval s Gunterem Bresnikem už delší dobu a jejich rozchod nebyl zrovna nejlepší.

Martina Navrátilová věří, že Novak Djokovič vyhraje kolem 24 grandslamových titulů, než položí raketu. Navrátilová také počítá s tím, že Naomi Osaka zvedne trofej US Open ještě letos.

Podle Heute Dominic Thiem jmenoval Jeza Greena jako svého nového trenéra fyzické kondice. Green dříve pracoval s World No.

Do zahájení US Open zbývá jen pár hodin, pojďme se podívat na některé temné koně na turnaji dvouhry žen.

Zde je několik způsobů, jak můžete dnes večer sledovat přímý přenos preseasonové hry Bills vs Lions s různými možnostmi podle toho, kde žijete.