Dva body po prohře Andy Murray překonal Alexandra Zvereva v Dauhá; Andrey Rublev šetří tři mečboly

Středeční snažení navázalo na výkon v prvním kole, kde bývalá světová jednička vymazala trojici mečbolů.

Dva dny poté, co přežil tři zápasové body při své úvodní výhře v Dauhá nad Lorenzem Sonego, žil Andy Murray ve středu opět na hraně. A má před sebou další tvrdě vybojované vítězství.

Bývalá světová jednička zvítězila nad Alexandrem Zverevem na Qatar ExxonMobil Open a po třech hodinách a třech minutách vyřadila nasazenou č. 4, 7-6 (5), 2-6, 7-5.

'Samozřejmě bych chtěl vyhrávat zápasy rychleji,' řekl Murray v rozhovoru na kurtu. „Alex je špičkový hráč a skvělý konkurent, vždy bojuje až do konce. Je to jedna z jeho největších předností.'

Němec byl dva body od získání vítězství, když držel 15-30 a později dvojku proti Murraymu s vedením 5-4 v posledním setu. Murray se prosadil hlubokými údery a agresivním umístěním, aby překonal vypjaté okamžiky.

Po vyrovnání zůstal zamčený během série dlouhých rally a ukázal se jako silnější baseliner. Zverev tlačil bekhendem dlouho, aby upustil podání, když se hybnost přesunula do rukou Murrayho v klíčovém okamžiku střetu. Němec vymazal Murrayho první mečbol vítězstvím z bekhendového voleje, ale nedokázal tento úspěch zopakovat v následujícím bodě, když se prosadil, spálený bekhendovou přihrávkou, aby ukončil zápas.

„Ve třetím setu jsem opravdu držel. Vytvářel si více šancí a z velké části byl lepším hráčem,“ řekl Murray. 'Dokázal jsem zůstat silný, pokračoval jsem v boji, na konci jsem dostal brejk a dobře jsem to uzavřel.'

Murray usiluje o svůj první titul od roku 2019 v Antverpách.

Je to Murrayho první turnaj od jeho účasti ve třetím kole na Australian Open. Během melbournského majoru odehrál Murray 14 tenisových setů, které trvaly 14 hodin a tři minuty, než jeho kampaň ukončil Roberto Bautista Agut. Předtím si zachránil zápasový bod proti Matteu Berrettinimu a po dvou setech prohrál a 5:3 ve třetím porazil Thanasiho Kokkinakise.

Ve čtvrtečním čtvrtfinále se Murray – dvojnásobný bývalý šampion – střetne s kvalifikantem Alexandrem Mullerem. Francouz naštval nasazeného č. 8 Botiče van de Zandschulpa 6-2, 6-4 a zachránil všechny tři brejkboly, kterým čelil.

Andrey Rublev se připojil k bitvě prověřenému příběhu a vytvořil inspirativní comeback. Tallon Griekspoor podával v jejich rozhodujícím setu zápas ve druhém kole za stavu 5-4, kde držel tři zápasové body, včetně úvodního vedení 40-15. Rublev však prošel 12bodovou hrou, aby se dostal zpět.

V tiebreaku vítěz bere vše se světová 5. hráčka vyhnula vlastnímu kolapsu, když se vedení 6-4 změnilo na 6-6. Skončil s Nizozemcem 1-6, 6-1, 7-6 (6), aby se vrátil z prohry v prvním kole z minulého týdne s Alexem de Minaurem v Rotterdamu.

Rublev bude mít za cíl udělat další krok vpřed výhrou nad čtvrtfinalistou Australian Open Jiřím Leheckou. Čech na cestě do osmifinále zaznamenal dvojici přímých výher nad Damirem Dzumhurem a Emilem Ruusuvuorim.

Druhý nasazený Felix Auger-Aliassime se po vítězství ve svém debutu na turnaji postavil v posledních osmi zápasech se sedmým nasazeným Alejandrem Davidovičem Fokinou. Auger-Aliassime překonal Jasona Kublera 4-6, 6-1, 6-4.

Populární Problémy

Roger Federer inspiroval mnoho tenistů svou excelentností na hřišti a jedním z nich je Stan Wawrinka. Wawrinka také prozradil, jaké bylo největší lítosti jeho kariéry - což se mimochodem dostalo do rukou Federera.

Španělská Garbine Muguruzaová pokračuje ve svém oživování na antuce a stává se první semifinalistkou turnaje Italian Open 2016.

Camila Giorgi se v úterý utká se Sarou Sorribes Tormo v prvním kole Linz Open 2020. Oba hráči se budou snažit zakončit sezónu na nejvyšší úrovni při závěrečné akci WTA roku.

Nejlepší tenisky pro ženy k nákupu online.

Oklahoma a Kansas State se setkají v sobotu ve fotbalovém zápase Big 12. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.