Turnaj rodného města Rogera Federera v Basileji oficiálně zrušen pro rok 2020

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer má spoustu šťastných vzpomínek na turnaj svého rodného města v Basileji. Švýcarská legenda, která začala svou tenisovou cestu jako kluk ve švýcarských interiérech, zde získala trofej neuvěřitelných 10krát jako profesionál.

Ale když Roger Federer oznámil, že kvůli zranění a pandemii COVID-19 způsobující zmatek v plánu ATP vynechá zbytek roku 2020, kolem basilejského turnaje došlo k vážným otazníkům. Organizátoři nyní oficiálně oznámili své rozhodnutí o akci - a není to dobrá zpráva.

Edice halového tenisového turnaje v Basileji 2020 byla oficiálně zrušena. Pořadatelé před měsícem naznačili asociaci hráčů ATP, že kvůli pandemii koronaviru nebude možné tuto akci pořádat, a nyní hráči prodloužili souhlas.

Roger Federer byl oporou ve švýcarských interiérech v Basileji, které jsou uvedeny v seznamu 500 ATP. Letošní turnaj, naplánovaný od 24. října do 1. listopadu v rámci příprav na finále ATP, měl být ještě zvláštnější než obvykle - znamenal by 50. ročník akce.

Ale jak to osud chtěl, tak to nebylo. Ředitel turnaje Roger Brennwald učinil oznámení včera a řekl:

'Bohužel Corona neví o žádných přátelích a možné hry s duchy nebo sociální distancování pro nás od začátku nepřicházely v úvahu.'

Nyní se teprve uvidí, zda ostatní vysoce postavené halové turnaje v hardcourt - konkrétně Paris Bercy Masters a Vídeň - pokračují podle plánu. Asijská houpačka bude každopádně zrušena kvůli omezením uloženým úřady, které by neumožnily velká veřejná shromáždění.

Roger Federer - nejzdobenější a nejoblíbenější šampion Basileje

Roger Federer (L) a Novak Djokovic na SSwiss Indoors 2010

Roger Federer (L) a Novak Djokovic na SSwiss Indoors 2010

Švýcarský maestro má za ta léta velmi úspěšný běh v Basileji. Debutoval na turnaji svého rodného města v roce 1998 a celkově si trofej vyzvedl celkem 10krát.

Roger Federer byl na 396. místě na světě, když jako profesionální tenista poprvé vstoupil na bazilejské kryté kurty. Při první otázce prohrál s bývalým světovým č. 1 Andre Agassim ve dvou setech.

Od té doby však dvacetinásobný grandslamový šampion ve finále Basileje porazil Rafaela Nadala, Novaka Djokoviče a Juana Martina del Potra. Světová čtyřka nasbírala v místě konání celkem 75 zápasových výher.

Roger Federer v loňském roce získal v Basileji rekordní desátý titul, když ve finále zvítězil ve dvou setech nad Alexem de Minaurem. Díky tomu byl jediným hráčem, který vyhrál turnaj v hardcourt 10krát, a také se dostal do jedinečné pozice jako jediný hráč, který měl 10 titulů na dvou různých površích - druhý byl na trávě v Halle.

Populární Problémy

Ve remíze Fed Cupu mezi Rumunskem a Velkou Británií došlo k velkému dramatu, Ilie Nastase byl vyloučen a Johanna Konta odjela v slzách.

UConn a Jižní Karolína se v pondělí večer setkávají na obrovském zápase mezi ženami v basketbalu Top-5. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Stefanos Tsitsipas vedl důvěřivou Naomi Osaku k přesvědčení, že má šílenou rutinu péče o vlasy. Tsitispas a Osaka během interakce na Instagramu diskutovali o řadě zábavných témat.

Jak se zbavit skunků. Zatímco skunkové jsou obecně neškodní tvorové, je nejlepší se k nim nepřiblížit příliš blízko. Riskujete, že dostanete dávku jejich škodlivého spreje, v horším případě kousnutí od skunka nesoucího vzteklinu. Skunkové jsou všežravci, kteří mohou ...

Jak se Wimbledon poprvé od epického finále v roce 2008 připravuje na show Fedal.

Stát se sportovním hlasatelem může být náročné, protože obor je poměrně konkurenceschopný a těžko se do něj proniká. Pouze získáním správného vzdělání a raných pracovních zkušeností můžete doufat v úspěch, ale s dostatečným odhodláním ...