„Všechno, co Rafael Nadal dělá, je šílené“ - Diego Schwartzman

Rafael Nadal s vítězem

Rafael Nadal s trofejí pro vítěze na French Open 2020Diego Schwartzman nedávno popsal neuvěřitelný výkon Rafaela Nadala, který vyhrál 13 titulů Roland Garros, jako „úplně šílený“. Argentinec dodal, že je ohromen tím, čeho Španěl ve sportu dosáhl a stále dosahuje.Minulý víkend vyhrál Rafael Nadal rekordní 13. titul ve dvouhře na French Open. Přitom dosáhl také 20 grandslamových titulů, což je rekord, který nyní sdílí s Rogerem Federerem.Schwartzman ví, jak těžké je porazit 34letého hráče nejen na antuce, ale na jakémkoli povrchu. Rafaela Nadala porazil poprvé v 10 zápasech v Římě těsně před French Open, ale v semifinále na Roland Garros sestoupil ke Španělovi.

Rafael Nadal a Diego Schwartzman na French Open 2020

Rafael Nadal a Diego Schwartzman na French Open 2020V rozhovoru s webem ATP Schwartzman jen stěží maskoval úctu, když vzdával hold Nadalovým úspěchům.Všechno, co dělá, je šílené ... Řekl jsem mu to, “řekl Schwartzman. 'Pokračuje v překonávání rekordů, a to jak na antuce, tak na grandslamové úrovni.'

Osmadvacetiletý hráč dodal, že pro někoho je těžké pochopit, jak neuvěřitelný výkon Nadal na Roland Garros dosáhl.

'Teď tam bojuje s Rogerem Federerem hlava -nehlava (pro Slamy) a Novakem Djokovičem o kousek dál, ti tři bojují o to, aby byli nejlepší v historii, a je neuvěřitelné, co Nadal stále dělá,' řekl Schwartzman. 'Mnoho lidí čte, že' jen 13krát hrát Roland Garros je těžké, vyhrát 13krát, nemůžete pochopit, co tam Rafa dělá. '

Cítím se velmi dobře v akademii Rafaela Nadala na Mallorce: Diego Schwartzman

Diego Schwartzman během semifinále proti Rafaelu Nadalovi na French Open 2020

Diego Schwartzman během semifinále proti Rafaelu Nadalovi na French Open 2020Sám Schwartzman dosáhl za poslední měsíc působivých výsledků, když dosáhl svého prvního finále série Masters a také prvního grandslamového semifinále. Poté, co se Schwartzman poprvé v kariéře dostal do Top 10, řekl, že je velmi šťastný, že konečně dosáhl svého cíle.„Tyto poslední týdny byly velmi dobrou úrovní se spoustou nových věcí, když jsem porazil nejlepší antukové hráče, kteří tam dnes jsou, a myslím si, že nakonec jsem získal sebevědomí vstoupit do Top 10. Být součástí Top 10 je důležitým úspěchem po mnoha letech, kdy jsme blízko, a je velmi příjemné, že ho můžeme dosáhnout, “řekl Schwartzman.

Argentinec strávil posledních několik dní na akademii Rafa Nadala ve Španělsku. Když se Schwartzman připravuje na návrat na okruh, řekl, že atmosféru v akademii považuje za příjemnou a relaxační.

Na Mallorce se cítím velmi příjemně. Akademii Rafa Nadala miluji, už jsem byl několikrát. Město se mi také líbí a je to důležitá součást toho, že si po příchodu a tréninku můžu užít, relaxovat, “dodal.

Populární Problémy

V úterý (2. února) se má rozběhnout Pohár ATP 2021, v akci je několik velkých jmen.

Takto můžete sledovat premiéru seriálu „OutDaughtered“ v sezóně 7 bez kabelu.

Aryna Sabalenka se v sobotu v semifinále Linz Open utká s Barborou Krejčíkovou. Setkání je vůbec první mezi oběma hráči na turné WTA.

Výsledky z každodenního hraní na BNP Paribas WTA Finals Singapore 2015.

Rafael Nadal v neděli triumfoval na Barcelona Open rekordně po dvanácté, když ve vysilujícím finále porazil Stefanose Tsitsipase.