Chyba nohy v tenise

Chyba nohy v tenise

Chyba nohy v tenise

Foot Fault (podstatné jméno) [foo t fawlt]

V tomto článku diskutujeme chyby nohou, včetně toho, jaké jsou, proč jsou důležité a jak jim předcházet.

Co je chyba nohy v tenise?

K chybě nohy dochází, když se noha serveru dotkne jakékoli části základní čáry nebo imaginárního prodloužení středové značky. Aby mohla být zavolána chyba nohy, musí se jakákoli část chodidla podávajícího během podávajícího pohybu dotýkat jakékoli části základní čáry. To je v souladu s pravidlem 18 oficiálních „pravidel hry“.

Servírům je povoleno „mírné“ pohyby nohou během podání, ale žádné velké pohyby, které by jim mohly získat nefér výhodu. To může zahrnovat běh po základní linii k vytvoření jiného úhlu.

Příklady „chyby nohy“ ve větě

Překročil jsem základní čáru, takže jsem měl oprávněně proti sobě zavolanou chybu nohy.

Dávejte si pozor na chybu chodidla - vidím, že chodidly pravidelně chodíte, když sloužíte.

Proč mohou být chyby nohou kontroverzní?

Chyby nohou jsou vyvolány čárovými rozhodčími, kteří sledují nohy podávajícího, když jsou v pohybu. To může být docela kontroverzní chyba, jak dokazuje neslavné volání o chybě nohy proti Sereně Williamsové v jejím semifinále US Open 2009 proti Kim Clijstersové.

Williamsová čelila zásadnímu bodu 15-30 dolů, aby udržela své naděje naživu, ale čárový rozhodčí při druhém podání označil chybu nohy.

tenisová sukně bez šortek

Další informace o tom, jak funguje bodovací systém, najdete v našem článku o tom, jak udržet skóre v tenise.

Chyby na nohou jsou penalizovány stejným způsobem, jako by chybělo podání, takže Williams ztratil bod a skóre se posunulo na 15-40-brejk a mečbol Clijstersovi.

Bohužel, Williams byl touto výzvou pobouřen a začal nadávat úředníkům zápasu; později se omluvila. To znamenalo, že byla ukotvena o další bod, a proto předala zápas Clijstersové.

Příležitostní pozorovatelé tenisu by mohli mít zmatek v tom, proč Williams ztratila chladnou hlavu pouhým provolávajícím voláním. Faktem však je, že chyby nohou jsou označovány velmi nekonzistentně, což znamená, že hráči pravidelně překračují čáru při podání, ale nejsou za to penalizováni.

Začátečníci a středně pokročilí hráči se při podání často dotýkají základní čáry, i když o tom možná nevědí. Samozřejmě je pro soupeře v typické přátelské parkové hře náročné nastolit téma chyby nohy, být na druhé straně hřiště.

Vzhledem k tomu, že se chybám nohou říká tak sporadicky, je snazší pochopit Williamsovu frustraci z penalizace v tak zásadním bodě zápasu.

V té době bývalý čárový rozhodčí jménem Jeff Ponder vysvětlil, že čárový rozhodčí by byl v jejím hovoru správný. Dále uvedl, že chyby nohou nelze zpochybnit ani přezkoumat, a to platí i v roce 2019.

Bývalý podavač a volejbal Justin Gimelstob uvedl svůj názor: „95% chyb nohy není nazváno“. To je důvod, proč mají tendenci podněcovat spoustu hněvu, když jsou označeni.

Jak mohu omezit chyby nohou ve své vlastní hře?

Pokud to zní jako noční můra být penalizován za chybu nohy v rozhodující době během hry, pak budete mít pravdu. I když neexistují čároví rozhodčí, obzvlášť pozorný soupeř by vás mohl začít vyvolávat, pokud během podávání pravidelně překračujete základní čáru.

Serveři a volejbalisté se častěji dopouštějí chyb chodidla, protože se spoléhají na spěchání sítě bezprostředně po podání, aby převzali kontrolu nad bodem.

cvičení ke zmírnění bolesti tenisových loktů

Než se budete soustředit na chyby nohou, chcete se ujistit, že vše ostatní je v souladu s vaším pohybem služby. Pokud máte tendenci páchat dvojchybu, je třeba je minimalizovat, aby se zvýšily vaše šance na vítězství v zápasech.

Dvojité chyby se nejčastěji vyskytují, když se serveru nepodaří vyložit první a druhé podání uvnitř servisního boxu.

Ve skutečnosti mohou být dvojité chyby paralyzující. Marc Rosset drží nežádoucí čest většiny dvojitých chyb v jednom profesionálním zápase ve 26. V zápase samozřejmě prohrál.

tenisky nejlepší

Když se vrátíme zpět k chybě chodidla, podívejme se na několik způsobů, jak můžete pracovat na odstranění této frustrující chyby z vaší hry:

  • Jedním z nejjednodušších řešení je posunout se ve vašem podání zpět. Samozřejmě, že i posunutí o několik centimetrů zpět může mít vliv na vaše podání, takže se ujistěte, že budete dostatečně cvičit, abyste se přizpůsobili změně.
  • Procvičujte podávání s náhradní raketou na zemi před nohama, pokrývající okraj základní čáry. Pokud při podání kopnete do rakety, budete vědět, kdy a kterou nohou se dopouštíte chyby.
  • Upřesněte své podání a promíchejte akci. TennisCompanion má několik skvělých tipů a cvičení, jak to udělat správně! Pokud vše půjde dobře, vaše servírovací akce by měla připomínat trofejní pózu.
  • Najděte si přítele nebo příbuzného, ​​aby zaznamenal vaši servisní akci na váš telefon. Sledování vašeho podání při přehrávání, jakkoli se to může hodit, vám skutečně pomůže určit části vašeho pohybu služby, které potřebují práci.


Pokud se ocitnete na opačné straně sítě než někdo, kdo neustále dělá chyby nohou, může být těžké vědět, jak situaci zvládnout. U většiny tenistů nebudou přítomni čároví rozhodčí, takže stačí použít zdravý rozum.

Většina příležitostných hráčů je ráda, když nechají chyby nohou sklouznout; není třeba se stát známým jako „ten, kdo vás vytáhne za každou chybu nohy“.

Zeptejte se však sami sebe, zda se zdá, že váš soupeř vědomě využívá chyby nohou ve svůj prospěch a po každém podání spěchá na síť. Pokud manipulují s chybami nohou ve svůj prospěch, máte svá práva vyzvat je na jejich činy.

Balení

Většina profesionálů bude pravděpodobně rozzuřena, pokud čárový rozhodčí usoudí, že jejich noha během jejich podání opřela základní čáru - většinou kvůli tomu, že mnohé z těchto chyb jsou přehlíženy.

Zároveň bude většina hráčů na sebe naštvaná - je to zbytečná chyba, kterou lze snadno napravit drobnými změnami pohybu při podávání.

Populární Problémy

Bicepsy jsou vyboulené svaly na přední části nadloktí. Když ohnete ruce, jsou to ty, které předvádíte. Zvětšení bicepsu vyžaduje více než opakování stejných cviků. Naučte se různé strategie, ...

Zde je návod, jak sledovat Texas vs Oklahoma ve hře Big 12 Championship 2018 online bez kabelu

Jak prát samet. Samet je tkanina, která je svěží, luxusní a okouzlující. Stejně jako hedvábí je samet obecně vysoce kvalitním materiálem používaným v oblečení, nábytku a dalších předmětech, jako je ložní prádlo. Protože čistý samet je často drahý a ...

Před US Open se dostaví studenti střelby z parku.

V klíčové hře závodu AFC Wild Card hostují Raiders v neděli titány. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak vyrobit hořící hlaveň. Hořící sudy poskytují pohodlný způsob likvidace spálitelných odpadků, pokud nemáte prostor k vybudování většího ohně. Vyrobit si vlastní vypalovací hlaveň je stejně jednoduché jako najít kovový buben, sejmout víko nebo ...