Guillermo Vilas: Král bez korunyBull of the Pampas: Guillermo Vilas, na obrázku zde na US Open 1982. (Getty Images)

Dlouho před vládou nemilosrdného Rafaela Nadala tu byl další levák, který svou plynoucí hřívou a hrou na zápas ukradl milion srdcí. Mladý muž byl vyhlášen jako Bull of Pampas. Fanoušci nad ním omdleli, jako by patřil na pódium s umělcem Reggae Bobem Marleym. S French Open za rohem je vhodné si pamatovat muže, jehož úspěchy poskytují kontext vládnoucímu králi hlíny.

Před více než třiceti pěti sezónami povzbuzovali fanoušci Guillerma Vilase na ramenou, okamžiky poté, co ve čtvrtém setu rozdal rohlík, aby porazil Jimmyho Connorsa 2–6, 6–3, 7–6, 6–0. Na posledním US Open, který se konal ve West Side Tennis Club ve Forest Hills v roce 1977, Američané shledali, že je vhodné oslavit vlastní porážku. Southpaw překvapil Connors v ten epochální den tím, že dělal časté výpady na síť, aby si zajistil vítězství brilantní lestí. Davy vybuchly radostí se spontánností a náklonností, která přesahovala národní hrdost a objala otevřeného Argentince. Vilas měl neuvěřitelnou schopnost vyvolat vášeň tím, že dopřál fanouškům jeho brilantnost.

Vilasovo nezapomenutelné vítězství na US Open proběhlo během období nesmírného úspěchu. Argentinec během roku získal 17 titulů na 33 turnajích, včetně svého jediného titulu na French Open. Téměř o 29 let později Nadal napodobil Vilasovu značku 53 po sobě jdoucích zápasových vítězství na antuce. Mallorcan porazil Rogera Federera 6–7 (0), 7–6 (5), 6–4, 2–6, 7–6 (5) v senzačním finále Rome Masters 2006, aby odpovídalo tomuto výkonu. Nadal prodloužil sérii na neuvěřitelných 81 zápasů, než Federer nakonec zasáhl v Hamburku 2007.

nejlepší způsob čištění tenisek

Ale pak, jak sám Vilas připomněl, vytvořil značku v jediné sezóně. Ale kvůli kontroverzní raketové špagetové raketě mohl Vilas vyhrát až 82 zápasů v řadě. I když se zdálo, že je předurčen svůj běh prodloužit, byl Vilas za neobvyklých okolností podrazen. Ilie N? Stase obtěžoval Vilase ve finále turnaje Aix-en-Provence v říjnu téhož roku s rotací a variabilním odskokem, kterému pomáhala speciálně navlečená raketa.

sledovat hru o trůny sezóna 8 epizoda 5 zdarma

Argentinec odolával duchem, ale snažil se najít jakýkoli rytmus. N? Stase využil těžké rotace a nerovnoměrného odrazu, aby si zajistil první dvě sady-6-1, 7-5. Vilas, znechucen neoprávněnou výhodou rakety, na protest odešel z kurtu. Zápas mohl být prohrán, ale Vilasova odvážná a poctivá odpověď posílila založení. ATP brzy po incidentu zakázala raketu navlečenou na špagety, čímž ospravedlnila postavení Vilase. On pokračoval vyhrát Australian Open v roce 1978 a 1979 na účet jeho zátahu čtyř hlavních titulů.

Paříž - 30. května: Guillermo Villas (L) a Ilie Nastase (R) sledují akci během mužů

Přítel nebo nepřítel: Villas (L) a Ilie Nastase (R), na obrázku zde v roce 2009, sledují dění během French Open na Roland Garros v Paříži ve Francii. (Getty Images)

Nadalovo vítězství v Madridu minulý týden bylo jeho 40thantukový titul a 55thcelkově. Vilas zaznamenal 46 antukových titulů v kariéře 62 titulů. V době, kdy byly rakety pouze nástrojem, který měl podpořit výraz umělce, který ji držel, mohl Vilas vytáhnout těžkou rotaci. Jeho lstivost a zručnost s pružným zápěstím a chytré využití úhlu na hlavě rakety mu pomohly dráždit a posmívat se soupeřům. K Vilasovým úspěchům došlo v době, kdy hráči trávili čas mezi body úpravou strun. Argentinec měl impozantní forhend pro útok a spolehlivý plátek pro obranu. Nadal časem překoná Vilasův počet titulů. Čísla zahynou, ale jeho odkaz zvítězí.

Materiály na hlavě rakety a povaha výpletů prošly v posledních dvou desetiletích drastickou změnou a proměnily ji ve zbraň. Moderní výplet rakety se dokáže posunout zpět proti míči, aby se roztočil, než se zasune zpět na své místo. Vilasova přitažlivost je umocněna skutečností, že s vybavením své doby dokázal dosáhnout obrovských otáček. Zatímco Vilas nikdy nebyl tak důsledný jako Nadal, vždy byl obávaným protivníkem na červené břidlici Evropy a ošklivé zelené variantě v USA. Za jednu velkou sezónu dokázal více než mnozí za celou kariéru, když se pohyboval od jednoho vítězství k druhému.

Argentinec se také musel vypořádat s brilantností Bjorna Borga během velké části jeho nejlepších let. Vilas porazil Borga ve fázi každý s každým na turnaji Masters 1975 (turnaj na konci roku), ale poté musel utrpět 12 přímých ztrát. Bolest ze ztráty dvou finále na Roland Garros (1975, ‘78) a ubikací ve Wimbledonu (1976) jen zvýraznila ostrost, pokaždé, když se postavil Borgovi. Na rozdíl od dnešních soupeřů, kteří mezi sebou trpí homogenní zdvořilostí, byla 70. léta dobou převratu. Dokonce i tehdy byli Borg a Vilas přátelskými rivaly při odklonu od hněvu mezi hráči té doby.

Obvykle však na cestě nebyli žádní skuteční přátelé. Dumající Vilas nebyl výjimkou. Přes veškerý úspěch byl Vilas hluboce přemýšlejícím samotářem, který se oddával filozofii a poezii. Southpaw se ve své knize zabýval prázdnotou života Sto dvacet pět. Alespoň to je jedna věc, kterou si Borg ani Nadal nemohou uzurpovat od rodáka z Mar del Plata. I v dobách největší slávy vydělala kniha poezie Vilasovi více peněz, než byl čas strávený na kurtu. Tmavé, napjaté úvahy knihy si sotva vysloužily zmínku od kritiků, ale jeho zbožňující fanoušci se nemohli starat méně.

espn 3 live streaming tenis
Před muži pózují Bjorn Borg ze Švédska a Guillermo Vilas z Argentiny

Legendy: Bjorn Borg a Vilas pózují před finále mužské dvouhry na French Open 1978. Borg by vyhrál zápas. (Getty Images)

Vilasovým nejbližším kamarádem byl Ion Tiriac, který se stal jeho trenérem v roce 1977. Smlouva mezi těmito dvěma předcházela Argentinskému neporovnatelnému průběhu výsledků v daném roce (145-14). Mnozí se domnívají, že statný Rumun přinesl Vilasovi tolik potřebné soustředění, kromě toho, že mu pomohl zlepšit své podání. Dobrodružný Rumun také dokázal přesvědčit Vilase, aby častěji volal. Právě tyto taktiky umožnily Vilasovi vlastnit turné v té velké sezóně a převrátit Connorsa ve svém vlastním doupěti. Argentinec byl ale vyhledávanou hvězdou a krásné ženy nikdy nebyly příliš daleko, aby ho rušily na každém kroku. Kromě toho Vilas považoval tenis za jedno z mnoha životních povolání. Právě tato série v něm hledala život stejně jako tenis, který by mohl zabránit většímu odkazu Argentince.

Guillermo Vilas byl pirát, který úspěšně vtrhl, ale nikdy nemohl vládnout jako král. Stejně jako byl Vilas na hřišti, jeho introspektivní série a oduševněné úvahy o životě ho zaujaly jeho zbožňující fanoušky po celém světě. Sbírka čtyř velkých společností v osmi finále neodpovídala lesku Jihoameričana. Zatímco velká přehlídka roku 1977 jeho odkaz téměř upevnila, byla to jeho emocionální upřímnost, která zanechala otisk v duši tenisu. Natolik, že jakékoli vyprávění o antukovém tenisovém tenisu by bylo neúplné bez jedné nebo dvou kapitol Bull of Pampas.

Populární Problémy

Losování 2021 Swiss Open v Gstaadu bylo odhaleno v sobotu. Čtyři z 20 nejlepších ATP budou v akci, včetně světové jedničky Denise Shapovalova.

Jak získat olej ze semiše. Semiš je známý svou měkkou, pohodlnou strukturou a také svou jemností. Přestože se semiš těžko čistí, olejové skvrny můžete odstranit některými základními výrobky pro domácnost. Pomocí savého materiálu ...

Jak si užít den se svým psem. Péče o psy může být práce na plný úvazek, ale až budete mít možnost strávit celý den se svým štěnětem, budete chtít využít výhod a pobavit se. Ať už jste nový majitel psa nebo jen hledáte ...

Ne, tady nemluvíme o Brazilci. Čínská tenisová hvězda Li Na nedávno odhalila svoji voskovou sochu v muzeu Madame Tussauds v jejím rodném městě Wuhan, před oficiálním otevřením muzea 28. září Li & hellip; pokračovat ve čtení

Federer slibuje, že prokáže urážku na výhru ATP

Jak rychle snížit hladinu cholesterolu. Nejrychlejší způsob, jak snížit hladinu cholesterolu, je kombinace změn životního stylu, dietních změn a pokud to lékař považuje za nutné, potenciálně také léků. Okamžité řešení neexistuje, ale pokud ...