„Nemyslí si, že je Rafael Nadal“ - Francisco Roig o Nadalově nedostatku ega při diskusi o problémech hráčů

Vítěz French Open Rafael Nadal

Vítěz French Open Rafael Nadal

Francisco Roig je v trenérském týmu Rafaela Nadala již 15 let. Spolu s Toni Nadalem a Carlosem Moyou pomohl Roig Rafaelovi Nadalovi vyhrát rekordních 20 grandslamů za neuvěřitelně trofejemi nabitou kariéru.

Není třeba říkat, že málokdo na světě zná hráče Rafaela Nadala a také Francisco Roiga.

V nedávném rozhovoru pro La Vanguardia alternativní Nadalův trenér dlouze hovořil o svém žákovi. 52letý hráč se dotkl několika témat týkajících se světové č. 2, mezi nimiž byla dychtivost Rafaela Nadala pomáhat druhým a také touha zlepšit svou hru.

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Navzdory zisku 13 titulů na antukových parcích v Paříži je Rafael Nadal stále stejně uzemněný, jako když poprvé vzal do ruky raketu. Mnozí v tenisovém bratrstvu se domnívají, že Mallorcan je možná nejpodivnější člověk na turné ATP, a Roig to svými komentáři posílil.

Dvaapadesátiletý hráč se také dotkl neochoty Rafaela Nadala připojit se k PTPA vedené Novakem Djokovičem. Roig rozhodně odmítl představu, že se Nadal snaží chránit své vlastní zájmy, a místo toho tvrdil, že dvacetinásobný šampion Slam byl otevřen jakékoli diskusi.

V okruhu slyšíte věci, řekl Roig. Existují hráči s více žebříčky, o nichž se věří, že mají privilegia. Rafa je otevřený dialogu, naslouchá, je spontánní. Nemyslí si, že je Rafael Nadal.
Rafael Nadal ve veselé náladě

Rafael Nadal ve veselé náladě

Francisco Roig dále řekl, že Rafael Nadal se vždy vidí na stejné úrovni jako ostatní. Myšlenka na preferenční zacházení kvůli jeho tenisovým úspěchům nikdy nenastoupila do Nadalovy hlavy a Roig za to dává velkou zásluhu Toni Nadal Učení.

Nevstupuje do víry, že je důležitější, nevidí se s většími právy než kdokoli jiný, pokračoval Roig. Očividně má určitá sociální privilegia. Ale jejich léčba je od prvního dne stejná. Myslím, že jeho strýc s tím má něco společného.

Rafael Nadal za poslední 3 roky vytěžil ze své služby více: Francisco Roig

Rafael Nadal se chystá sloužit

Rafael Nadal se chystá sloužit

velikost tenisové hlavy

Podání Rafaela Nadala bylo na začátku jeho kariéry trochu slabinou. Ale za poslední tři roky nebo tak kvalita Nadalova podání se výrazně zlepšil, až ho nyní používá jako kartu pro odchod z vězení, když je pod tlakem.

Francisco Roig vysvětlil, jak spolupracovali na opravě mallorského podání, a pomohl mu získat za to více volných bodů.

Rafa dostává tři roky ze služby více, řekl Roig. „Tímto způsobem přidáváte volné body. Nebyl to ani tak problém rychlosti, jako při odskoku, zvláště při druhém podání: když se míč odrazil, nesklouzl. Opravili jsme to a nyní identifikuje službu jako zbraň. '
Rafael Nadal

Rafael Nadal

Ve 34 letech je Rafael Nadal daleko od fyzického vzorku, kterým kdysi byl. Ale stále je na druhém místě na světě a každý rok vyhraje jeden nebo více Slamů, což je podle Roiga způsobeno taktickými změnami, které ve své hře provedl s pomocí svého týmu.

Neděláme to (zlepšujeme službu), ale proto, abychom zůstali konkurenceschopní, vysvětlil Roig. I když je pravda, že je ve věku, ve kterém je, a nehýbe se jako svých 20 let. Musí hrát více levou rukou, bekhendem otevřít kurt, jít na síť.

Populární Problémy

Rafael Nadal zaznamenal nebývalý 12. titul French Open, zatímco Ashleigh Bartyová získala svůj první major.

Pozvat dívku na ples nebo návrat domů je jednou z nejvíce stresujících věcí, které na střední škole děláte. Očekávání velkého návrhu může být více stresující než samotný tanec. Naštěstí existuje celá řada ...

Novinky Amazon Prime Video a IMDb TV, listopad 2019: obě streamovací služby vám přinášejí řadu filmů, svátečních speciálů, dokumentů a dalších.

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o přetahovacích páskách, včetně toho, kdy je vyměnit, jak je nasadit, a našich tipů pro nejlepší.

Změna účesu je vzrušující. Bangs vám mohou poskytnout drasticky nový vzhled za krátkou dobu. Mnoho lidí se vyhýbá ofině, protože někdy vyžaduje čas a energii vynaloženou na každodenní styling. Někteří se také obávají možnosti ...

Tým Indian Aces Hamburg / Dubaj, 23. září 2014: UFA Sports, exkluzivní agentura International Premier Tennis League (IPTL) pro svět.