„Jsem absolutně proti nejlepším ze 3 setů na grandslamech“-Rafael Nadal

Rafael Nadal slaví zisk titulu French Open 2020Během posledních několika let proběhlo několik debat o délce grandslamových zápasů na turné mužů. Mnozí apelovali na změnu ze sad z pěti na nejlepší ze tří, přičemž americký novinář Ben Rothenberg je jedním z nejhlasitějších z těchto zastánců.

Nyní tuto otázku zvážil také Rafael Nadal. Ve svém projevu k tisku po své dominantní výhře 6: 3, 6: 4 nad Andrey Rublevem na finále Nitto ATP, Španěl důrazně odmítl jakoukoli změnu formátu.Jako důvod svého postoje Nadal uvedl historickou tradici Slamů a jednodenní přestávku mezi zápasy.

Musí si zachovat základní část historie našeho sportu: Rafael Nadal

Rafael Nadal na finále Nitto ATP 2020

Rafael Nadal poukázal na rozdíl v délce zápasů během týdenního turnaje a grandslamu a tvrdil, že Majors jsou vzhledem k formátu „jiní“ než běžné turnaje.„Na grandslamech jsem zcela proti,“ odpověděl Rafael Nadal na otázku, zda by na Majors měly být implementovány sady ze tří nejlepších. 'Protože máme mezi hrami volno, musíme zachovat tuto základní část historie našeho sportu.'

Díky pěti setům jsou hráči fyzicky i psychicky náročnější: Rafael Nadal

S 20 hlavními tituly je Rafael Nadal v současné době nejúspěšnějším mužským tenistou - vedle Rogera Federera - na grandslamech. Jeho poslední triumf přišel na letošním French Open, kde ve finále porazil Novaka Djokoviče 6: 0, 6: 2, 7: 5.

Španělova intenzivní tělesnost a duševní odolnost jsou již dlouho považovány za důvody jeho neuvěřitelného úspěchu na Slamech. A podle Nadala jsou tyto vlastnosti nezbytné, pokud chce hráč dosáhnout slávy na Majors.

„Odehrát pět setů na grandslamech je rozdíl, protože to činí všechny tenisty fyzicky i psychicky náročnějšími. Je to něco jiného, ​​“řekl svět č. 2.

Rafael Nadal postoupil do finále Nitto ATP na zadní straně svého rekordního 20. grandslamu na Roland Garros. Nyní hledá svůj první titul na konci roku a je v nejlepší pozici, aby se dostal alespoň do semifinále.Po svém vítězství nad Andrey Rublevem se Španěl v úterý utká s loňským vicemistrem Dominicem Thiemem. Poslední zápas Nadala ve fázi každý s každým bude proti obhájci titulu Stefanosu Tsitsipasovi ve čtvrtek.

Populární Problémy

Federer vítězí ve finále Švýcarska ve Hopmanově poháru.

Andrey Rublev zachytil jeden z nejvýznamnějších výsledků své kariéry, když ve čtvrtfinále Monte Carlo Masters porazil Rafaela Nadala.

Když chce vaše dítě jíst, nemusíte mít vždy k dispozici samostatnou místnost s dokonalými podmínkami soukromí pro ošetřovatelku. Můžete kojit na veřejnosti, aniž byste na sebe a své dítě hodně upozorňovali. Noste oblečení, které vám zajistí snadné ...

Pokud chcete zjistit, kdo jste, deník si zapisujte a své myšlenky si zapisujte alespoň na 20 minut každý den. Když se vrátíte a přečtete si každodenní pozorování, začnete si ve svém myšlení a emocích všímat vzorců, které vám mohou poskytnout vhled do vašeho nitra. Pro ještě lepší přehled si napište cíl nebo prioritu, na kterou byste se chtěli zaměřit. To vám pomůže pochopit, co je pro vás nejdůležitější.

Šestinásobný hlavní vítěz Boris Becker zpochybnil postavení Rogera Federera mezi některými minulými velikány, navzdory jeho pozoruhodnému trofejnímu zátahu.

Ceny Billboard Music Awards 2020 se budou vysílat ve středu večer. Zde můžete zdarma sledovat živý přenos pořadu, pokud nemáte kabel.