Drží a bije - Jak Roger Federer v letech 2004 až 2007 „vytvořil monstrum“

Roger Federer s trofejí Wimbledon 2006

Roger Federer s trofejí Wimbledon 2006

V tenise nelze nikdy podceňovat důležitost držení - nebo lámání podání. Bez ohledu na to, jak dobře můžete hrát ze země, nebo kolik kouzelnických trikových úderů vytáhnete, pokud nedržíte a nerozbijete podání častěji než soupeř, je nepravděpodobné, že vyhrajete.

Na tomto pozadí se analyticky díváme na různé tenisové jevy statistickou optikou držení a přestávek. A zde se zaměřujeme na období nebývalé dominance jediného mužského hráče.

Vláda Rogera Federera

V letech 2004-2007 vládl nad mužskou hrou jeden muž, Roger Federer, způsobem, který nebyl nikdy předtím ani potom viděn. Jeho nadvláda byla tak naprostá a tak úplná (mimo určité bogey Rafaela Nadala na antuce, což je mimochodem další fenomén, který se v této sérii podíval blíže), že když nemocný Federer prohrál v semifinále Australian Open 2008 , poslalo to celý svět do šílenství.

Vytvořil jsem monstrum, poznamenali tehdy zmatení Švýcaři a bylo těžké nesouhlasit.

plastové tenisky

Existuje několik zvláštností, díky nimž vynikne monstrum Rogera Federera. Jedním z nejvýraznějších aspektů jeho vlády bylo, že i ti nejlepší hráči na světě proti němu stěží dopadli lépe než hráči nižších vrstev.

Federer nemlátil jen ostatní špičkové hráče; mlátil je a sotva se potil.

Vyhrát set proti němu byl velký problém. Od 2004-07 vyhrál 11 z 12 grandslamů mimo French Open. V těchto 11 finále ztratil celkem pouhých sedm setů. V těchto 11 zápasech došlo také k mimořádným čtyřem rožkům, včetně jediného vícenásobného rohlíku v historii mužského grandslamu-při jeho demolici Lleyton Hewitt 6-0 7-6 6-0 na US Open 2004.

Abychom to uvedli na pravou míru, ve všech grandslamových finále v průběhu roku 2010 byl pouze jeden bagel - ve finále Australian Open 2015.

Čísla

Když se podíváme na absolutno největší hráči všech dob , mnoho z nich vyniká buď skvělým podáním, nebo skvělým návratem. Roger Federer je pravděpodobně jediným hráčem v historii tenisu, který má jak jedno z největších podání, tak i jeden z největších výnosů, kterých hra zaznamenala.

Federerovo podání je jedním z nejlepších prvních úderů, které si každý hráč může přát, a jeho návrat ho často velmi dobře připravil na první úder v rally. Možná, že tato schopnost částečně vyvést soupeřovy síly z rovnice byla hlavním faktorem přispívajícím k jeho dominanci.

Drží

Nejprve si promluvme o jeho službě. Smrtelnost podání Rogera Federera, stejně jako kombinace podání+1, je zřejmá. Bez ohledu na to, kdo jste, těžko byste prolomili Federerovo podání. Švýcaři měli vždy schopnost udržet si podání, a to i proti nejlepším z vracejících se hráčů.

S 88,82% servisních her vyhraných po celou dobu své kariéry je Federer pátý v seznamu procent všech vyhraných servisních her. Níže je top 10.

Vyhrály hry kariérní služby - Roger Federer se umístil na 5. místě

Vyhrály hry kariérní služby - Roger Federer se umístil na 5. místě

přímý přenos sezóny 8, epizoda 6, hra o trůny

V letech 2004–2007 se toto procento dále zvýšilo o 90%.

Servisní hry získané v letech 2004-2007; Roger Federer poskočil o jednu pozici na č. 4

Servisní hry získané v letech 2004-2007; Roger Federer poskočil o jednu pozici na č. 4

Opravdu děsivé je, že i proti nejlepším 10 hráčům se Federer držel téměř stejně pohodlně.

Servisní hry vyhrály v letech 2004-2007 proti 10 nejlepším soupeřům - Roger Federer se zde vyšplhal na číslo 2

Servisní hry vyhrály v letech 2004-2007 proti 10 nejlepším soupeřům - Roger Federer se zde vyšplhal na číslo 2

Očekává se, že budete mít těžší čas proti nejlepším hráčům. A tady Roger Federer opravdu vynikl. Proti krému mužského tenisu měl dobře jasno před všemi kromě Iva Karloviče.

A přestože byl Švýcar v tomto období jasně druhým nejlepším hráčem na antuce, jeho dominance při podání mimo antuku je ještě absolutnější. Mimo antuku měl Federer na třetího Ivana Ljubicice jasno 5,11%, proti top 10 soupeřům drží 90,25% servis.

tenisová pravidla pro začátečníky
Servisní hry zvítězily v letech 2004-2007 proti 10 nejlepším soupeřům mimo antuku - kde Roger Federer opět přichází na č. 2

Servisní hry zvítězily v letech 2004-2007 proti 10 nejlepším soupeřům mimo antuku - kde Roger Federer opět přichází na č. 2

Stručně řečeno, prolomení podání Federera bylo v tom neuvěřitelném období 2004-2007 absolutní noční můrou i pro ty nejlepší hráče na světě.

Přestávky

Zatímco Roger Federer neustále prochází svými servisními hrami, jeho protivníci se často snaží udržet podání proti němu. Od roku 2004-07 vypadal téměř každý servisní zápas proti Federerovi jako boj do kopce - dokonce i pro Andyho Roddicka.

Švýcar při návratu nikdy nebral velké škrty jako Andre Agassi nebo Novak Djokovic. Místo toho se vrátil z velmi těsné blízkosti základní čáry a nikdy se nevzdával. A jeho čipované a blokované výnosy jsou proslulé neutralizací jakéhokoli podání.

Podíváme-li se na celkové procenta vyhraných zápasů, Federer je devátý a vyhrál 30,44% svých návratových her v letech 2004-07.

Ale možná největší síla Federerova návratu je v tom, jak snadno dokáže vrátit největší podání na turné. Bylo by velmi zajímavé třídit návratová čísla pouze proti největším serverům na turné, ale to je logisticky obtížný a příliš subjektivní úkol. Co můžeme místo toho najít, jsou návratová čísla proti nejlepším hráčům na turné.

Když se podíváme na procento vítězných her s návratem kariéry proti 10 nejlepším hráčům, Roger Federer je 15. na seznamu všech dob s 22,29%.

tenisový tiebreaker pravidla usta
Zápasy v kariéře vyhrály proti 10 nejlepších soupeřů, kde Roger Federer je mimo top 5

Zápasy v kariéře vyhrály proti 10 nejlepších soupeřů, kde Roger Federer je mimo top 5

Výše uvedená tabulka je naplněna hráči, kteří jsou velmi zdatní v shromažďování z negativních pozic, což je vlastnost, která pomáhá získat spoustu přestávek na antuce. Například Nadalovy hry s návratem za kariéru získaly procento proti 10 nejlepším hráčům 26,95%. Ale mimo jíl to klesá na 19,91%.

Jíl je samozřejmě povrch, kde je vždy vyšší počet zlomů ve srovnání s jinými povrchy. A vaše schopnost prorazit tam závisí více na vaší schopnosti shromáždit se z negativních pozic na hřišti než na vašem návratu samotném.

Zajímavé ale je, že procento vítězství v kariéře Rogera Federera v návratu do hry proti 10 nejlepších soupeřů je 22% na antuce i mimo ni. V průběhu celé své kariéry je č. 5 na seznamu návratových her, které vítězí proti 10 nejlepším opozicím mimo antuku.

Zápasy v kariéře vyhrály proti 10 nejlepším soupeřům mimo antuku - kde Roger Federer přichází na 5. místě

Zápasy v kariéře vyhrály proti 10 nejlepším soupeřům mimo antuku - kde Roger Federer přichází na 5. místě

jak se dívat na průvod macy

Ale v letech 2004-07 Federer prolomil 27,28% svých odvetných zápasů proti 10 nejlepším soupeřům na všech površích. To ho řadí na třetí místo, okrajově za Davida Ferrera a Rafaela Nadala.

Roger Federer byl téměř stejně dobrý jako Rafael Nadal v odvetných zápasech, které vyhrál v letech 2004–07 proti top 10 opozici

Roger Federer byl téměř stejně dobrý jako Rafael Nadal v odvetných zápasech, které vyhrál v letech 2004–07 proti top 10 opozici

Mimo antuku Federer zlomil svých 10 nejlepších soupeřů víc než kdokoli jiný - s výherním procentem 28,26%.

Zpáteční hry vyhrály v letech 2004-07 proti 10 nejlepším soupeřům mimo antuku - kde Roger Federer jasně zvítězil

Zpáteční hry vyhrály v letech 2004-07 proti 10 nejlepším soupeřům mimo antuku - kde Roger Federer jasně zvítězil

Výsledkem toho všeho je, že v letech 2004-2007 proti nejlepším hráčům světa držel Roger Federer více než všichni ostatní kromě Iva Karloviče. A také lámal službu více než všichni ostatní mimo hlínu. Když byla zapracována hlína, pouze Nadal a Ferrer lámali službu víc než on.

To vše ukazuje na obrovský boj do vrchu pro každého, kdo čelí Rogerovi Federerovi během jeho nejlepších let 2004-2007. Rovněž jde dlouhou cestou k vysvětlení jeho téměř nadpřirozených čísel vítězství 315 z 339 zápasů (93% vyhraných zápasů) během tohoto období.

Koneckonců, v tenisovém zápase, pokud je váš soupeř lepší jak při držení, tak při lámání podání, toho opravdu nemůžete moc udělat.

Populární Problémy

Běh ve špatných botách může být receptem na katastrofu, zvláště pokud plánujete běžeckou vzdálenost nebo nerovný terén. Špatný výběr obuvi může způsobit bolest nohou, zad, achilovku, koleno běžce a další ...

Jak přimět každého, aby si myslel, že jste nóbl (mladiství). Slovo nóbl znamená bohatý, aristokratický a bohatý. Vypadat, že budete nóbl, vám může získat respekt, přátele a ještě vyšší společenské postavení - tady je postup. Mluvte správně. Poslechněte si, jak lidé ...

Takto můžete sledovat '90 Day Fiancé: The Other Way' online, bez kabelu. Epizoda 9 s názvem „Překročení hranice“ se koná v noci na pondělí ve 21 hodin. ET na TLC.

Jon Jones v sobotu na UFC 239 obhajuje titul v polotěžké váze proti Thiagu Santosovi. Zde je návod, jak si objednat UFC 239 a sledovat boj online naživo.

Jak uvařit vejce. Pytlačení vajec je zdravý způsob přípravy vajec, protože k vaření nepotřebujete máslo ani olej. Pošírovaná vejce lze jíst tak, jak jsou, na saláty nebo na chlebu nebo z nich udělat vejce Benedikt. Dokonalé sázené vejce bude mít ...