Jak eso zabalit nohu

K potlačení otoku se používají eso obvazy. Mají v sobě gumu, takže vyvíjejí tlak na oblast a zabraňují hromadění tekutiny. Pokud však v oblasti již je hodně tekutiny, bude to na oblast vyvíjet velký tlak a může to bolet. Může také snížit oběh a zpomalit proces hojení. Poraďte se se svým lékařem před aplikací zábalů, abyste se ujistili, že je vhodný pro vaši situaci a že to děláte správně. Obvazy na esa lze zakoupit volně prodejné v místní lékárně.

Část 1 ze 3: Zabalení nohy

 1. Obrázek s názvem Ace Wrap a Noha Krok 1

  1 Začněte na úpatí. Na nohu použijte obvaz široký čtyři palce. Začněte sbalenou fólií a odvíjejte ji. Zabalte do diagonálního, křížového vzoru následovně:
  • Začněte omotávat horní část chodidla poblíž prstů. Zabalte pod nohu, abyste zajistili obvaz. Při ovíjení chodidla byste se měli pohybovat směrem k vnější straně chodidla. Když pokračujete v ovíjení pod chodidlem, měli byste se pohybovat směrem dovnitř chodidla.
  • Vytáhněte obvaz tak, aby byl diagonální. Neměl by být v úhlu 90 stupňů k vaší noze; místo toho zabalte pod úhlem 30 stupňů. Pokaždé, když zabalíte, otočte směr úhlopříčky, abyste vytvořili křížový vzor, ​​nikoli spirálu. Místo toho by měl vypadat spíše jako vzor rybí kosti.
  • Chcete -li obvazy trochu překrývat na obou stranách chodidla, získáte tak další podporu. Vazba rybí kosti by v ideálním případě měla běžet přímo ve střední linii chodidla - to poskytuje tlak a podporu na všech správných místech.
  • Nezabalujte střed nohy bez omotání chodidla.


 2. Obrázek s názvem Eso zabalit nohu Krok 2

  2 Omotejte přes kotník vzorem číslo 8. Po obepnutí horní části chodidla pokračujte kolem paty. Pokračujte v obepínání dopředu a přes horní část kotníku směrem k vnější straně chodidla.
  • Příště kolem kotníku udělá X na přední straně kotníku. Omotejte zespodu vnitřní část paty, nahoru a přes přední část ke spodní části lýtka na vnější straně nohy.
 3. Obrázek s názvem Ace Wrap a Noha Krok 3

  3 Pokračujte v balení nohy. Nadále pracujte v kříži přes kotník a výše a udržujte rybí kost ve střední linii, jak nejlépe umíte.
  • Při přechodu přes lýtko omotávejte méně pevně a v koleni ještě volněji. Dávejte pozor, aby obvaz ležel naplocho. Pokud existují vrásky, vytvoří tlakové body a podráždí vás.
  • Když se dostanete ke stehnu, možná budete chtít přejít na používání většího obvazu. Pro dospělé můžete použít obvaz široký šest palců. Pro děti a malé dospělé můžete jednoduše použít další čtyřpalcový obvaz.
  • Pokud vám připadá příliš obtížné zabalit se do kříže přes lýtko a stehno, můžete tyto oblasti obalit kruhovým vzorem. Pokud to uděláte, změňte se na obtékání kruhů těsně nad kotníkem. Každá nová vrstva by měla překrývat předchozí o 1/3 až 1/2 šířky obvazu.
  • Až budete hotovi, zajistěte obal sponou.
 4. Obrázek s názvem Ace Wrap a Leg Step 4

  4 Zkontrolujte těsnost. Zábal by měl být nejtěsnější na noze, volnější na lýtku a volnější přes koleno a stehno. Nemělo by to bolet a měli byste být schopni pod něj pohodlně vejít prst. Prohlédněte si prsty na nohou, pokud je stisknete, měli byste vidět, jak se krev rychle vrací do tkáně, jakmile je uvolníte. Pokud vaše prsty ukazují následující příznaky, zábal je příliš těsný:
  • Otok
  • Nedostatek barvy nebo namodralý nádech
  • Necitlivost
  • Mravenčení
  reklama

Část 2 ze 3: Rozpoznání, kdy zabalit

 1. Obrázek s názvem Ace Wrap a Leg Step 5

  1 Pokud máte zranění svalu nebo kloubu, aplikujte eso obvaz. Pokud si nejste jisti, zda by byl kompresní zábal prospěšný, nebo si nejste jisti, jak jej zabalit, navštivte svého lékaře. Váš lékař vám může poradit, co by bylo pro vaše konkrétní zranění nejlepší a jak přesně byste měli zábal aplikovat. Kmeny i podvrtnutí mohou těžit z ovinutí.
  • K namáhání dochází, když se vaše svaly nebo šlachy natahují nebo trhají. Šlachy připevňují vaše svaly ke kostem.
  • K vyvrtnutí dochází, když se vám natáhnou nebo natrhnou vazy. Mezi kostmi probíhají vazy.
 2. Obrázek s názvem Ace Wrap a Leg Step 6

  2 Sledujte známky zlepšení. Kompresní zábaly slouží více účelům pro podporu hojení. Nejlépe se používají, když musíte zůstat mobilní, zatímco si hojíte zranění. Je užitečné zkontrolovat obvaz, aby se ujistil, že nebrání průtoku krve alespoň několikrát denně. Mohou pomoci:
  • Snížení bolesti.
  • Omezení otoku.
  • Ochrana zraněné oblasti.
 3. Obrázek s názvem Ace Wrap a Leg Step 7

  3 Zavolejte svého lékaře, pokud máte infikovanou ránu. Pokud si nejste jisti, zda byste mohli mít infekci, měli byste přesto zavolat lékaře a zeptat se, zda by vás nechtěl vidět. Mezi příznaky infekce patří:
  • Rána, která vydává špatný zápach nebo prosakuje hnis.
  • Kůže, která je horká, oteklá a červená, nebo z místa rány tečou červené pruhy.
  • Horečka.
  reklama

Část 3 ze 3: Čištění obalů

 1. Obrázek s názvem Ace Wrap a Leg Step 8

  1 Po použití zábaly vyperte. Jsou opakovaně použitelné, ale musí být udržovány v čistotě. Přečtěte si a dodržujte pokyny výrobce. Většinu typů lze prát v pračce.
  • Umístěte je do punčochového vaku, aby se nezamotaly do stroje. Použijte jemný cyklus a jemné mýdlo. Pokud je vložíte do sušičky, použijte nízké nastavení, aby si guma udržela svou pružnost.
  • Pokud nepoužíváte sušičku, položte ji naplocho, aby se vysušila. Nevyždímejte je ani nevešejte. Tím se roztáhnou.
 2. Obrázek s názvem Ace Wrap a Leg Step 9

  2 Chraňte zábaly před škodlivými látkami. Některé látky mohou způsobit degradaci elastických vláken nebo vláken obalu. Při používání zábalů nepoužívejte na pokožku následující produkty:
  • Vazelína
  • Pleťové vody a masti s ropou
 3. Obrázek s názvem Ace Wrap a Leg Step 10

  3 V případě potřeby obaly vyměňte. V závislosti na tom, jak moc se používají, bude většina zábalů muset být vyměněna po jednom nebo dvou měsících.
  • Pokud obal již není tak pružný, jako byl při koupi, je to známka toho, že je potřeba jej vyměnit.
  • Zábaly se slzami nebo otvory by měly být také vyměněny, protože to vytváří nerovnoměrný tlak na vaši pokožku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co to znamená, když otoky neklesají? Pokud máte otoky nohou, kotníků nebo nohou, promluvte si se svým lékařem. Otok může něco zadržovat.
 • Otázka Mám začít ovíjet nohu zespodu nebo shora? Záleží na tom, kde to bolí. Pokud je zranění dole, začněte nahoře.
 • Otázka Při zvedání oteklých nohou by měly být odstraněny tlakové obvazy, aby se odstranil otok? Ano, obecně by měli.
 • Otázka Pokud mám řezné rány na noze, mohu ji zabalit do esového obalu? Brian Salazar-Prince Nejlepší odpovídač Můžete použít eso obvaz, pokud máte na nohou malé škrábance nebo škrábance. Pokud máte velké řezy, které prosakují, vytékají nebo pláčou, doporučil bych použít gázu pod zábal, abyste ochránili zranění a absorbovali tekutinu.
 • Otázka Proč potřebuji zabalit nohu, pokud je obal uprostřed nohy? Zábal obvykle pomáhá při otoku a umožňuje vám provádět lehčí fyzickou aktivitu.
 • Otázka Kde mohu koupit spony, aby se mi návin kolem nohy nerozmotal? Můžete si je koupit online, ve vaší místní lékárně a na mnoha dalších místech. Obvykle přicházejí v jednom nebo více balíčcích.
Nezodpovězené otázky
 • Když má zábal suchý zip, mám začít suchým zipem směrem nahoru nebo dolů?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ačkoli kovové spony, které jsou dodávány s většinou esových obvazů, jsou užitečné pro jemnou službu, pokud potřebujete být mobilní, zkuste obvaz připnout na dva bezpečnostní kolíky. Můžete na ně dát kousek lékařské pásky, aby se nezachytily o oblečení atd. Pokud obvaz přijde nezajištěný, poskytne nevyrovnanou oporu a vy můžete zranění zhoršit, než se nadějete, takže je nejlepší mít je zajištěné rychle.

reklama

Populární Problémy

Vzhledem k tomu, že na Nintendo Switch neexistuje žádná aplikace pro Discord, budete potřebovat počítač, aby se vaše obrazovka Switch mohla streamovat a poté přehrávat obrazovku v okně (pomocí VLC nebo jiného přehrávače videa), aby ji Discord zobrazil. Tato wikiHow bude ...

Jak hrát nový Super Mario Bros. Wii. Poprvé od vydání hry Super Mario World v roce 1991 je k dispozici nové 2D dobrodružství s bočním posouváním, které lze hrát na jiném než ručním systému. Představuje každého oblíbeného hrdinu Maria ...

24letý hráč hrál finále WTA Copa Las Condes.

Karolina Muchová nastoupí ve čtvrtek ve druhém kole US Open 2020 s Annou Kalinskou. Muchova aktuálně vede mladou Rusku 1: 0 na zápasy.

Nedávné komentáře Rafaela Nadala k emocionálním výbuchům Novaka Djokoviče na olympijských hrách v Tokiu vyvolaly v tenisové komunitě několik obočí.

Jak zacházet s toulavou kočkou. Může být těžké rozeznat, zda je kočka na ulici ztracená, divoká nebo se jen prochází po svém okolí. Pokud však nakonec najdete toulavého mazlíčka, vaše laskavost by mu mohla zachránit život a znovu jej spojit s ...