Jak jednat více dospěle

Někdy to vypadá, že prostě nemůžete dostatečně rychle dospět. I když je důležité užívat si věk, který jste, je také příjemné cítit se, jako byste byli dospělí a respektovaní. Můžete se naučit jednat dospěleji doma, ve škole a kolem dospělých.

jak vyhrát na raketballu

Metoda 1 ze 3: Jednat zralý doma

 1. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 1

  1 Dobrovolně pomáhejte s domácími pracemi. Většina dětí se chce za každou cenu vyhnout domácím pracím. Zralé děti vědí, že domácí práce jsou věci, které je třeba dělat, i když je to nebaví. Pomozte svým rodičům, kdykoli můžete, dobrovolnictvím pro domácí práce, abyste jim trochu usnadnili život. Díky tomu budete vypadat velmi dospěle.
  • Pomozte s prací na zahradě v jarním a letním období nebo pomozte shrabat listí na podzim, když jsou na zemi. Pokud je v zimních měsících sníh, můžete také odhrabat příjezdovou cestu.
  • Udržujte svůj pokoj co nejčistší. Udělejte si po sobě pořádek, když uděláte nepořádek. Udržujte své hračky a školní potřeby čisté a na správném místě.
  • Extra bonus: Pomozte také uklidit nepořádek jiných lidí. Pokud pomůžete vyzvednout svého sourozence místo toho, abyste o tom fňukali rodičům, bude to vypadat velmi dospěle.


 2. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 2

  2 Poslouchejte své rodiče. Zralé děti respektují své rodiče, což znamená, že se s nimi bude zacházet s respektem. Nezralé děti kňučí a stěžují si, což rodičům značně ztěžuje práci. Pokud se chcete chovat dospěleji, poslouchejte, co říkají vaši rodiče. Poslouchejte, i když se vám to nelíbí, a pak dělejte, co vám řeknou.
  • Buďte k rodičům co nejvíce upřímní. Pokud si myslíte, že není správné, že byste měli v sobotu uklidit pokoj, řekněte jim to. Ale nefňukejte a nebrečte o tom jako malé dítě. Napište své důvody. Řekněte jim to jasně.
  • Nikdy nenechávejte své rodiče žádat, abyste udělali něco více než jednou. Pokud vystupujete a řeknou vám, abyste byli zticha, buďte zticha. Nezralé děti se nedokážou ovládat, ale zralé děti ano.
 3. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 3

  3 Mluvte tiše a jasně. Žádné kňučení, křik nebo mluvení dětí. Pokud se budeš chovat jako dospělý, mluv jako jeden. Když máte co říct, použijte jasný a pevný hlas. Pokud nemáte co říct, buďte zticha.
  • Zpomalte, když mluvíte, a přemýšlejte o tom, co říkáte. Děti mají tendenci mluvit velmi rychle a klopýtat o svých slovech. Ujistěte se, že vyslovujete slova správně, a naučte se říkat slova, kterými si nejste jisti.
  • Pokud je někdo v jiné místnosti, postavte se a vejděte do této místnosti a promluvte s ním. Nekřičte mezi místnostmi.
 4. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 4

  4 Zůstaňte v klidu, když se něco pokazí. Některé malé děti se rozpadnou, kdykoli se nedostanou do cesty. Zralost znamená umět přijímat špatné zprávy a přijímat je s nadhledem.
  • Pokud vám rodiče řeknou, že nemůžete někam jít, nebo nemůžete udělat něco konkrétního, uklidněte se. Nekřičte, ale mluvte upřímně. Řekněte: „Jsem zklamaný, ale to je v pořádku. Stejně díky.' Taková zralost může často přimět rodiče, aby změnili názor.
  • Pokud se dostanete do boje se sourozencem, uvolněte se a několikrát se zhluboka nadechněte. Nereagujte přehnaně. Chovej se, jako by tě nic netrápilo a zůstaň v pohodě. To vezme vašemu sourozenci veškerý vítr z plachet.
 5. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 5

  5 Buďte hodní na mladší sourozence. To, že jsi starší, ještě neznamená, že jsi dospělejší. Pokud se chcete chovat podle svého věku nebo se chovat starší, než jste, snažte se být milí a dávat pozor na své mladší bratry a sestry.
  • Pokud vaši mladší sourozenci něco nevědí, nevysmívejte se jim za to. Ukažte jim, jak správně hrát hru nebo jak správně provádět své domácí práce.
  • Pokud máte starší sourozence, nenechte je, aby vás navnadili na házení záchvatů. Někdy si starší děti rády vybírají mladší, aby se z nich dostaly. Když vás provokují, řekněte něco jako: „To je trochu nezralé.“ Vaši starší sourozenci budou v šoku.
 6. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 6

  6 Používejte zralé způsoby stolování. I když je to jen základní jídlo na celý týden, je důležité během večeře sedět a být potichu, pokud nejste zapojeni do konverzace. Konverzace při večeři by měla zahrnovat všechny u stolu. Poděkujte svým rodičům nebo komukoli, kdo jídlo poskytl, a snězte to všechno. Počkejte, až všichni dojídají, než odejdete od stolu, nebo požádejte o omluvu, pokud skončíte.
  • Posaďte se rovně ke stolu a dejte si na klín ubrousek. Žvýkejte se zavřenými ústy a dejte nádobí mezi kousky jídla.
  • Když večeře skončí, nabídněte pomoc s čištěním nádobí. Před večeří nabídněte pomoc při prostírání stolu nebo dělejte jiné jednoduché úkoly.
 7. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 7

  7 Požádejte o další odpovědnost. Kolem domu je spousta práce. Je třeba vynášet odpadky, připravit večeři, zamést podlahy a vyčistit. Pokud chcete být zralejším členem své rodiny, požádejte o více povinností a berte je opravdu vážně. Odvádějte svou nejlepší práci a buďte hrdí, když skončíte.
  • Pokud máte domácího mazlíčka, měli byste ho mít na starosti vy, nikoli jeden z vašich rodičů. Pokud máte psa, musíte po něm uklidit, venčit ho a krmit psa. Nejen dnes, ale každý den.
  • Pokud je to nutné, promluvte si s rodiči o příspěvku, ale zaměřte se nejprve na práci, ne na získání peněz. Čím více budete pomáhat, tím větší je pravděpodobnost, že získáte dobrý příspěvek.
  • Zeptejte se rodičů, jestli vám bude povoleno získat klíč od domu. To může být pro mnoho dětí velký krok k tomu, aby dospěly. Jak stárnete, můžete požádat o více povinností, jako je získání práce na částečný úvazek, auto a více věcí dělat sami.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Jednat starší ve škole

 1. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 8

  1 Udělejte svou školní práci včas. Děti se často snaží dokončit domácí úkoly včas. Když se dostanete domů, máte spoustu dalších věcí, které musíte udělat. Hraní venku, hraní uvnitř, motání se kolem. Místo toho si nejprve udělejte domácí úkol a pusťte se z cesty, abyste si později uvolnili čas na to, co chcete. To je znak zralosti.
  • Pokud vždy děláte svou práci a odevzdáváte ji včas, vaši rodiče i vaši učitelé se na vás budou dívat jako na zralého studenta.
  • Pokud zapomenete udělat úkol, nevymlouvejte se. Řekněte upřímně svému učiteli, co se stalo. Vymýšlení lživých lží je nezralá věc.
 2. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 9

  2 Poslouchejte svého učitele a postupujte podle pokynů. Stejně jako doma, ve škole musíte poslouchat autority. I když se vám nelíbí, co říkají, zralé děti chápou potřebu řídit se pokyny a chovat se ve škole. Poslouchejte, když váš učitel mluví.
  • Když jste ve třídě a váš učitel mluví, musíte být vždy potichu. Nemluvte se svým sousedem, pokud vám to není řečeno. Počkejte do školy nebo přestávky, abyste si mohli promluvit se svými přáteli.
  • Někdy se děti, které vystupují ve třídě, mohou zdát „dospělejší“, protože jsou ochotnější dostat se do problémů. To je však obvykle známkou nezralosti. Jak budete starší, bude mnohem snazší poznat rozdíl.
 3. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 10

  3 Buďte laskaví k mladším studentům. Když jste ve škole, chovejte se ke každému s respektem. Nikoho si nevybírejte, zvláště mladší děti. Pokud uvidíte, že mladší student vypadá ztraceně nebo vypadá, že by mohl potřebovat pomoc, nabídněte mu to. Buď laskavý spolužák.
  • Když jste na obědě nebo o přestávce, nikdy nevybírejte mladší děti. Pokud se s nimi nechcete potloukat, je to v pořádku. Ale nedělejte si z toho těžkou hlavu.
  • Zralé děti znají a respektují lidi starší než oni. Když budete v páté třídě, budete se cítit jako super zralí, ale jakmile se dostanete do šesté třídy, budete zase tím malým dítětem. A na středoškoláka? Jsi opravdu mladý. Zkuste si vzpomenout, jak jste staří, a nebuďte příliš velcí na své mrchy.
 4. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 11

  4 Použijte svůj 'vnitřní' mluvící hlas. Nezralé děti budou ve škole vždy křičet, takže bude hlasitá v jídelně a na chodbách a ve třídě bude hlasitě. Mluvte dostatečně hlasitě, abyste byli slyšet, ale mluvte jasně a rozumně. Děti mají často potíže s ovládáním hlasitosti svého hlasu.
 5. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 12

  5 Neukazuj se. Nezralé děti budou často dělat věci jen proto, aby získaly pozornost, předvádět se v hodině tělocviku nebo jindy. Zralejší děti vědí, že způsob, jak vyniknout z davu, není chlubit se svými přáteli a snažit se předvést ostatním, ale dát hlavu dolů a dělat svou práci správným způsobem.
  • Pokud jste v něčem zruční, není špatné se každou chvíli předvádět, ale nikdy se tím nechlubte. Pokud budete v něčem dobří, dejte to najevo svými činy.
  • Staňte se dobrým vítězem a dobrým poraženým. Pokud prohrajete hru, nelepte. Vítězům blahopřejeme. Pokud vyhrajete hru, nechlubte se. Přejděte k poraženému a řekněte: „Dobrá hra, uděláme to znovu.“
 6. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 13

  6 Noste čisté oblečení, které vám dobře padne. Vypadat dospěle vám pomůže cítit se dospěle. Neexistuje však žádný způsob, jak se oblékat, pokud chcete vypadat dospěle, takže je většinou důležité nosit oblečení, ve kterém se budete cítit dobře. Proč se cítíte sebevědomě? Proč se cítíte dospělí a dospělí? Noste to oblečení.
  • Čisté oblečení, které dobře přiléhá k vašemu tělu, je vždy tou nejlepší volbou. Tip pro dospělost: Naučte se prát sami, abyste měli vždy jistotu, že oblečení, které chcete nosit, je čisté.
  • Stále je v pořádku nosit oblečení, které odpovídá vašemu věku. Když jste dítě, není nutné se ještě začít oblékat jako dospělí, pokud nechcete. Vypadat v obleku by pro někoho na základní škole vypadalo trochu divně.
  • Pokud se chcete líčit, ujistěte se, že je to v pořádku s rodiči.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jednat dospělí kolem dospělých

 1. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 14

  1 Přiznejte se, když se v něčem mýlíte. Malé děti visí na výmluvách, i když je zřejmé, že se mýlí. Pokud jste udělali chybu, přizpůsobte se jí. Pokud jste něco pokazili, přijďte vyčistit. Dospělí respektují, když děti říkají pravdu. Je to znak dospělosti.
  • V žádném případě nelhejte. Dospělí to obvykle dokážou říct a lhaním se vše jen zhorší.
  • Omluvte se a přijměte důsledky. Pokud se kvůli něčemu dostanete do problémů, nezhoršujte to. Řekněte: „Je mi to líto. Pokusím se, aby se to už neopakovalo. '
 2. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 15

  2 Pokládejte zralé otázky. Děti často mluví jen s dospělými, místo aby s nimi mluvily. Děti obvykle rády mluví o sobě a zaměřují se na opravdu malé detaily svého dne. Pokud chcete vypadat dospěleji, když mluvíte s dospělými, měli byste být tím, kdo klade otázky.
  • Zajímejte se o to, co dělají dospělí. Zvědavost je znakem dospělosti. Pokud přijde přítel tvého otce, zeptej se: „Jak znáš mého otce?“ Ptejte se na jeho děti a na to, jaká je jeho rodina.
  • Je také dobré vědět, kdy nechat dospělé na pokoji. Někdy se dospělí neradi nechají otravovat, zejména spoustou otázek. Pokud s vámi dospělý rád mluví, klidně se ptejte. Pokud ztichnou nebo se zdají být naštvaní, nechte je být.
 3. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 16

  3 Přestaňte si stěžovat. Děti a další nezralí lidé si často budou hodně stěžovat. Pokud se nudíte, jste unavení nebo máte hlad, stačí to zmínit pouze jednou, a pokud možno méně. Pokud nemáte co pozitivního nebo zajímavého říct, buďte zticha.
  • Pokud se vám něco nelíbí, neříkejte jen: „Nesnáším to.“ Nabídněte návrh na něco jiného. Pokud hrajete se svými sourozenci, nestěžujte si jen na hru a řekněte: „To je v pořádku, ale co kdybychom místo toho hráli tag?“
  • Pokud musíte dělat něco, co je nudné, zkuste být potichu a najděte si něco, co byste měli dělat. Pokud musíte jít s tátou do železářství a je to nuda, udělejte z toho hru. zkuste vymyslet hloupé názvy všech kusů trubek. Najděte kousek, který nejvíce připomíná příšeru.
 4. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 17

  4 Ovládejte svůj smích. Malé děti se často chichotají. Není se za co stydět, protože být dítětem může být velká zábava. Ale když jste kolem dospělých, je dobré být trochu vážnější a klidnější. I když si myslíte, že je něco legrační, zkuste se nad tím jen usmát, než aby propukla v hysterický smích.
 5. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 18

  5 Vyhněte se hrubému jazyku. Když jste opravdu mladí, děti, které nadávají, se mohou zdát starší a dospělejší. Až trochu zestárnete, budete to moci vnímat jako znak nezralosti. Abyste vypadali starší, nemusíte používat čtyřpísmenná slova. Bude to trvat jen krátkou dobu a dospělí nebudou ohromeni.
  • Jak stárnete, zkuste si ze slovníku zcela vymazat urážlivé fráze. Některé děti si myslí, že je zábavné nebo normální nazývat věci „gay“, což je opravdu nezralé a urážlivé. I slova jako „kuřátko“ a „kámo“ mohou některým dospělým připadat nezralá. Mluvte vyzrálým způsobem.
 6. Obrázek s názvem Jednej více dospělý Krok 19

  6 Chovej se na svůj věk. Malé děti, které se snaží chovat jako 30leté, nemusí být nutně dospělejší než malé děti, které jednají v jejich věku. Zralost se děje pomalu. Je mnohem lepší být 10letým, kdo se chová jako 10letý, než být tím, kdo se chová jako v jiném věku. Užívejte si věk, který jste.
  • Dospělí nečekají, že s nimi malé děti budou pít kávu a hrát tenis, takže nemusíte předstírat, že děláte věci, které ne. Jednejte klidně a v pohodě mezi dospělými a budete vypadat dospěle.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Umožní mi rodiče udělat víc, když budu jednat dospělý? Ano, vaši rodiče vám umožní dělat více věcí, pokud budete jednat zraleji a zodpovědněji.
 • Otázka Co když se prostě nedokážu ovládat? Poradit se Budujte sebeovládání za pár dobrých rad.
 • Otázka Jak se chovám starší, když jsem šikanován? Jen protočte očima, když vás škádlí, a řekněte něco jako: „To je trochu nezralé, že?“ Pak jen odejděte.
 • Otázka Co když si můj otec myslí, že jsem nezodpovědný? Ukažte svému otci, že jste zodpovědní tím, že budete dělat zodpovědné věci. Dělejte všechny své školní úkoly včas a pilně se učte, abyste získali dobré známky. Udělejte všechny své domácí práce kolem domu, aniž byste o to byli požádáni, a pokud máte mladší sourozence, zkuste se o ně postarat. Využijte také tipy v článku.
 • Otázka Co mohu dělat, když mě někdo nutí, abych se choval dospěleji? Pravděpodobně se jen snaží přimět vás, abyste se chovali zraleji a zodpovědněji. Dejte na jejich rady. Pokud jste však „nuceni“ dělat něco, o čem víte, že je špatně, promluvte si o tom s důvěryhodným dospělým.
 • Otázka Může dospělý předvídat moji zralost tím, jak mluvím a jednám? Ano. To, co říkáte, a řeč vašeho těla mnohé vypovídá. Když cítíte nutkání se vrtět nebo hrát, zastavte se a přemýšlejte o tom, zda by to dospělý udělal, a pamatujte si, že se nemusíte pro nikoho měnit.
 • Otázka Co mám dělat, když mi rodič říká, že jsem ztratil šanci ukázat, že jsem dospělý? Žádný člověk nikdy neztratí šanci vyrůst; co váš rodič ve skutečnosti myslí, je, že mají dost vašeho aktuálního chování. Svému rodiči můžeš ukázat, že dospíváš tím, že se chováš vyspěle, zodpovědně a děláš věci včas. Mluvte zdvořile a s respektem k rodičům a raději ukazujte, než abyste říkali, jak jste připraveni změnit se k lepšímu.
 • Otázka Jak mohu ovládat svou náladu? Léto je úžasné Snažte se zůstat v klidu a sebrani a snažte se na to nestěžovat. Místo toho myslete na řešení problému, nebo pokud se hádáte, nesnažte se je urazit. Promluvte si s nimi zralým způsobem a ukažte jim, že vám to nevadí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nechte své přátele stále se bavit, ale bezpečným a dospělým způsobem.
 • Dospělí jen zřídka křičí, takže zachovejte klidný hlas.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak dostat máslo z oblečení. Ať už vaříte nebo jíte, pokud si nedáte pozor, můžete si na oblečení udělat skvrnu od másla. Máslo má bílkoviny z oleje a mléka, které za sebou zanechávají kombinované skvrny, které lze obzvláště obtížně ...

Moonbase 8 má premiéru v neděli na Showtime. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování pořadu online, pokud nemáte kabel.

Olympijské kruhy v tokijském Ariake Tennis Parku byly v neděli obarveny odstíny německé trikolóry, když Alexander Zverev získal zlatou medaili v případě dvouhry mužů.

Jak učit žonglování. Moudrý kejklíř jednou řekl, že nikdo nikdy neučí žonglovat; prostě někomu ukážou, jak se to má naučit. Role učitele pak spíše povzbuzuje než poučuje. Přesto rozbíjením věcí ...

Video: Agassi žádá Federera, aby se nechal ostříhat

Podívejte se na dnešní epizodu seriálu 90denní snoubenec: Před 90 dny online bez kabelu. Epizoda 10 s názvem 'Cuts Both Ways', odvysílá ve 20:00. ET.