Jak se přihlásit na zahraniční univerzitu (a získat vízum)

Chodit do školy v nové zemi je zábavné a vzrušující dobrodružství, ale zpočátku to rozhodně může být trochu skličující. Nebojte se! I když se požadavky na aplikace mohou lišit v závislosti na univerzitě a zemi, můžete si i přesto zachovat přehled a správnou přihlášku se správnými formuláři a dokumenty. Jste o krok blíže k účasti na škole snů!

Metoda 1 ze 3: Základní herní plán

 1. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 1

  1 Zkontrolujte požadavky na aplikace pro různé univerzity. Navštivte stránku „přijetí“ na webových stránkách univerzity. Podívejte se, jaký je požadavek GPA a jaké výsledky testů pro svou aplikaci potřebujete. Podívejte se také na požadavky na program - některé univerzity vyžadují pro určité akademické programy další výsledky testů a pověření.
  • Požadavky na aplikaci se mohou lišit pro podtřídy a horní třídy. Projasněte si univerzitní požadavky znovu na stránce „Přijímací řízení“.
  • Chcete -li například vstoupit do biomedicínského pole na univerzitě v Oxfordu, musíte ke své žádosti předložit test biomedicínského přijetí (BMAT).
  • Pokud se hlásíte na Kalifornskou univerzitu jako nováček, budete potřebovat alespoň 3,4 GPA. Pokud jste přestupní student, potřebujete pouze absolvování známky nebo 2,0 GPA ze své staré univerzity.


 2. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 2

  2 Potvrďte, že univerzita vyučuje kurzy ve vašem jazyce. Jazykové bariéry je důležité vzít v úvahu během aplikace, zvláště pokud neovládáte rodný jazyk dané země. Prohlédněte si webové stránky univerzity a zjistěte, zda je váš požadovaný program vyučován v jazyce hostitelské země. Pokud ano, možná budete chtít požádat jinde.
  • Na některých zahraničních univerzitách je možné, že se přihlásíte na kurz v jazyce jejich země.
  • Pokud se například hlásíte na školu ve Španělsku, zkontrolujte, zda jsou kurzy vyučovány ve španělštině nebo angličtině.
 3. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 3

  3 Zapište si důležité termíny pro různé univerzity. Mnoho zahraničních univerzit bude mít kromě termínů přihlášek i přijímací zkoušky. Zapište si všechna tato data a uložte je na bezpečném místě, aby vám neunikly žádné důležité termíny.
  • Pokud si nejste jisti určitými termíny nebo požadavky, obraťte se na univerzitu pro další informace.
  • Univerzity mohou mít různé termíny pro přijetí na podzim a na jaře.
 4. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 4

  4 Procházejte webové stránky a zjistěte, zda se můžete přihlásit online. Online aplikace vám ušetří spoustu starostí a dalších poplatků za zaslání vaší přihlášky do zahraničí. Přejděte na web univerzity - mnoho škol má speciální platformu, kde se můžete přihlásit a přihlásit se online.
  • Některé online platformy vám umožňují přihlásit se na více než 1 školu najednou.
 5. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 5

  5 Přihlášky zasílejte alespoň na 3 univerzity. Je skvělé mít na mysli cíl, ale rozhodně neuškodí být na to připraveni. Kromě vašeho nejlepšího výběru se přihlaste alespoň na 2 další zahraniční školy, abyste měli lepší šanci na přijetí. Vyhledejte si míry přijetí online, abyste si mohli udělat představu o tom, které školy jsou selektivnější, abyste mohli podle toho plánovat a přihlašovat se.
  • Můžete se přihlásit na 1 výběrovou školu jako na svou nejlepší volbu a poté na 2 další shovívavé školy jako záložní možnosti.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Aplikační papíry

 1. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 6

  1 Požadavky na přijetí naleznete na webových stránkách univerzity. V závislosti na zemi budou různé země požadovat různé druhy dokumentů spolu s vaší základní aplikací. Některé školy požadují standardizované výsledky testů, jako je SAT, zatímco jiné školy preferují jiné dokumenty a certifikace. Spolu s webem vaší školy si přečtěte níže uvedené pokyny pro dokumenty, které budete pravděpodobně potřebovat pro úplnou žádost.
 2. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 7

  2 Vyplňte základní aplikaci. To může být trochu matoucí; přestože se tomu říká „formulář žádosti“, tento dokument je pouze zlomkem skutečného podání žádosti. Odpovězte na všechny otázky v tomto dokumentu - tento formulář pouze shromažďuje vaše osobní údaje a akademický program, ke kterému byste se chtěli připojit. V případě potřeby podepište spodní část aplikace svým podpisem.
  • Přihlášky se budou lišit v závislosti na univerzitě, na kterou se hlásíte.
  • Společná aplikace vám pomůže přihlásit se na více univerzit najednou. Více informací najdete zde: https://www.commonapp.org .
 3. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 8

  3 Pošlete své přepisy ze střední nebo vysoké školy. Znovu si prostudujte pokyny pro používání vaší školy-některé univerzity mohou vaši starou školu požádat o zaslání vašich záznamů přímo.
  • Předvádění pokročilých kurzů ve vašem přepisu je skvělý způsob, jak vyniknout ve vaší aplikaci.
  • Na University of Texas v San Antoniu musí vaše domovská univerzita nebo střední škola zaslat zapečetěnou kopii vašeho přepisu do přijímacího oddělení.
  • Ve Velké Británii může vaše přepisy zasílat skupina International Baccalaureate (IB).
 4. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 9

  4 Naskenujte kopii pasu. Škola potřebuje kopii vašeho pasu, aby vám mohla zaslat vízový dopis. Jak název napovídá, vízový dopis vás formálně zve k pobytu v konkrétní zemi a je velmi užitečné mít jej po ruce při pozdějším podání žádosti o vízum.
  • Například na Radboud University musíte naskenovat část svého pasu, která obsahuje vaše osobní údaje, spolu se všemi stránkami, které mají víza nebo razítka.
 5. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 10

  5 Pokud angličtina není váš rodný jazyk, odešlete výsledky testů TOEFL nebo IELTS. Australské univerzity používají mezinárodní testovací systém anglického jazyka (IELTS), zatímco americké univerzity dávají přednost zkoušce Test angličtiny jako cizího jazyka (TOEFL). Pokud jste tento test ještě neabsolvovali, naplánujte si zkoušku co nejdříve, abyste mohli vyplnit svou přihlášku.
  • Pokud je vaším rodným jazykem angličtina, nemusíte tento typ zkoušky skládat.
 6. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 11

  6 Pokud se hlásíte na americkou školu, pošlete své standardizované výsledky testů. Pokud se ucházíte o bakalářský program, možná budete muset předložit své staré skóre SAT. Pokud se ucházíte o absolventský program, možná budete muset poslat své skóre GMAT nebo GRE.
  • Jiné země mohou také požadovat standardizované výsledky testů-pro jistotu si dvakrát zkontrolujte přijímací stránku.
 7. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 12

  7 Předložte finanční výkaz, který dokazuje, že můžete žít v jiné zemi. Vytiskněte si bankovní výpis, aby škola dobře pochopila vaši finanční situaci. Kromě toho požádejte svou banku o odeslání dopisu s popisem, kolik peněz máte a jak to souvisí s danou cizí měnou. Před přidáním do své žádosti zkontrolujte, zda je tento dopis podepsán a opatřen razítkem vaší banky.
  • Pokud jste americký student žádající o studium ve Francii, vaše banka by popsala, jak se vaše bankovní účty překládají z USD na EUR.
  • Například na University of Westminster budete potřebovat dostatek peněz na pokrytí školného a životních nákladů.
 8. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 13

  8 Napište motivační dopis jít s vaší aplikací. Některé univerzity mohou požádat o motivační dopis nebo dokument, který popisuje vaše zájmy a schopnosti jako studenta. Popište všechny různé dovednosti, které můžete nabídnout, a co můžete univerzitě přinést jako potenciální student.
 9. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 14

  9 Vypracujte esej pokud to školní žádost vyžaduje. Vyberte si výzvu k eseji - většina aplikací vám nabízí několik možností, ze kterých si můžete vybrat. Nejprve si na stránku zapište všechny své nápady; poté upravte a dolaďte svůj koncept, dokud nebude znít vybroušeně a profesionálně. Chcete -li získat větší jistotu, požádejte přítele nebo člena rodiny, aby si váš esej prohlédli.
  • Dobrý esej pomáhá předvést univerzitě vaši individualitu a představuje vše, co můžete nabídnout.
 10. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 15

  10 Sbírejte referenční dopisy od minulých učitelů a mentorů. Požádejte některé ze svých oblíbených instruktorů, aby napsali doporučující dopis nebo osobní poznámku popisující vaše silné stránky a schopnosti jako studenta. Požádejte o tento dopis předem, aby měl váš instruktor dostatek času na jeho napsání.
  • Pokud je to možné, obraťte se na instruktora, který vás učil více než jednou - jejich svědectví může pomoci vaší aplikaci opravdu vyniknout.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Žádost o vízum

 1. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 16

  1 Počkejte na přijetí na zahraniční univerzitu. Nežádejte o vízum příliš brzy! Místo toho počkejte na potvrzení, že univerzita vaši žádost formálně přijala.
  • Získání víza může být dlouhý a drahý proces - nechcete do toho skočit, dokud to absolutně nebudete muset.
 2. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 17

  2 Vyplňte žádost o vízum pro vaši vybranou zemi. Většina zahraničních zemí bude vyžadovat vyplnění studentských víz, což vám umožní žít a studovat v zemi po stanovenou dobu. Příslušnou žádost o vízum najdete na webových stránkách vlády vaší univerzity.
  • Typy víz se mohou lišit v závislosti na zemi, ve které chcete studovat. Podívejte se na webové stránky nebo zavolejte na ambasádu, pokud potřebujete další pomoc!
  • Žádost o vízum bude záviset na zemi, kterou navštívíte - konkrétní informace najdete na webových stránkách vlády dané země.
 3. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 18

  3 Domluvte si schůzku s vízem. Zavolejte místní ambasádu a zjistěte, zda si můžete naplánovat schůzku. Vezměte si s sebou všechny dokumenty k žádosti o vízum, například fyzickou žádost, bankovní výpis, cestovní pas, lékařské dokumenty a další.
  • Během onemocnění COVID-19 možná nebudete moci naplánovat osobní schůzku.
  • V závislosti na zemi se mohou některé schůzky s vízy lišit. Například při schůzce s vízem do Velké Británie získáte fotografii a otisky prstů.
 4. Obrázek s názvem Přihlásit se na zahraniční univerzitu Krok 19

  4 Počkejte na vyřízení víza. Pro studentská víza bohužel není stanovena doba zpracování - opravdu záleží na zemi, do které cestujete. Na některých místech budou vaše víza připravena za několik dní, v jiných zemích to může trvat měsíce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si vyberu zahraniční univerzitu? Stacy Blackmanová
  MBA přijímací konzultant Stacy Blackman je přijímací poradce a zakladatel Stacy Blackman Consulting (SBC), společnosti, která se specializuje na poradenství jednotlivcům, kteří chtějí získat tituly Master of Business Administration (MBA). SBC nabízí sérii videí, provozuje živé a virtuální workshopy a má publikační rameno s více než 25 e-průvodci pokrývajícími různé aspekty procesu přijímání MBA. Stacy má profesionální zkušenosti s prací v oblasti private equity ve společnosti Prudential Capital Group, zakládáním klubu Stryke Club a hodnocením podniků jako rezidentního podnikatele ve společnosti idealab !. Vystudovala ekonomii na Wharton School na University of Pennsylvania a MBA na Kellogg Graduate School of Management na Northwestern University. Stacy Blackmanová MBA Přijímací poradce Odborná odpověď První věc, kterou byste měli udělat, je prozkoumat programy. Přejděte online, abyste se o programu dozvěděli, a pokud můžete, navštivte školní areál, abyste si mohli promluvit se studenty, absolventy a profesory Career Center. Každý program je v něčem jiný a mezinárodní programy se mohou velmi lišit od programů ve vaší zemi.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Před odesláním přihlášku dvakrát a třikrát zkontrolujte. Tímto způsobem budete vědět, že je vše perfektní!
 • Některé zahraniční univerzity mohou vést pohovor jako závěrečnou fázi pohovoru. To je běžnější na konkurenčních školách, jako je University of Oxford, kde přijímací tým zužuje malou skupinu uchazečů.
 • Zavolejte do školy předem, abyste se mohli představit přijímací kanceláři, kanceláři mezinárodních studentů a členům fakulty ve vašem akademickém programu.

reklama

Varování

 • Neodkládejte žádost o vízum na poslední chvíli! Získání víza může být dlouhý, pomalu se pohybující proces.
reklama

Populární Problémy

Andre Sa, vedoucí styčného hráče Tennis Australia, nedávno hovořil o důvodech rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Australian Open 2021.

Jak zhubnout (pro dívky). Zdravé hubnutí může být těžké. Pokud bojujete se svou váhou, může vám pomoci výběr zdravé stravy a dostatek pohybu. Během cesty na hubnutí je také důležité ...

Pohled na 5 nejlepších umělců na turnaji WTA Tour 2017.

Francouzští buldoci jsou rozkošná zvířata, která se svými milujícími a přátelskými povahami dělají skvělé rodinné mazlíčky. Pokud chcete chovat francouzské buldoky, musíte se s velkou pečlivostí a pozorností vypořádat s úkolem stát se chovatelem. Ujisti se...

Váš průvodce streamováním The Search for Santa Paws online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Vánoční speciál „I Love Lucy“ se vysílá dnes večer v 8:00 hodin na CBS. Zde je návod, jak můžete show sledovat živě na svém počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení.