Jak přilákat vážky

Vážky jsou velký hmyz, který je zajímavý, atraktivní a zábavný na sledování. Skvěle ovládají komáry, což z nich dělá užitečného pomocníka na zahradě. Vážky jsou přitahovány do oblastí s vodou, takže nejlepším způsobem, jak přitáhnout vážky na váš dvůr, je přidat zdroj vody.

Metoda 1 ze 3: Výběr zdroje vody

 1. Obrázek s názvem Přilákat vážky Krok 1

  1 Umístěte rybník na svůj dvůr. Rybníky jsou krásným doplňkem vašeho dvora a přitahují vážky! Vážky přitahuje voda, protože se ve vodě množí. Jejich mláďata se skrývají mezi vodními rostlinami. Pokud chcete na svém dvoře vážky, dejte někde na dvůr zdroj vody. Vytvořte jezírko hluboké alespoň 0,6 m. Bazén téměř jakékoli velikosti se však bude líbit vážkám.
  • Rybník by měl mít hloubku alespoň 2 stopy (0,60 m), aby se nymfy vážek mohly ukrýt před predátory, jako jsou mývalové.
  • Zdroj vody potřebuje mělké, nízké okraje. Mělké šikmé strany umožňují rostlinám růst.


 2. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 2

  2 Najděte správný zdroj vody. Můžete si vybrat kreativní způsoby, jak dát vodní zdroje do svého dvora. Pokud se věnujete terénním úpravám, můžete zahájit velký a zábavný projekt, ve kterém na svůj dvůr umístíte předem připravený rybník, nebo vykopejte a postavte si sami .
  • Můžete také zřídit plavecký bazén z umělé hmoty, ve kterém se budou chovat vážky. Další myšlenkou je dřevěný poloviční sud.
  • Předem připravené rybníky najdete v obchodech pro domácí kutily a plastové brouzdaliště ve většině hračkářství nebo supercentrech. Obojí najdete na internetu.
 3. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 3

  3 Zjistěte, zda žijete v blízkosti zdroje vážek. Pokud budete bydlet poblíž vodního zdroje s vážkami, budete mít větší štěstí při lákání vážek. Některé vážky poletí na míle daleko od vodního zdroje, ale čím blíže jste k potoku, jezeru nebo jinému zdroji vody, tím větší máte šanci, že je přitáhnete.
  • Většina lidí, kteří nežijí v extrémně vyprahlých oblastech, by měla mít rozumně blízko ke zdroji vody s vážkami.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Přidání správných prvků

 1. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 4

  1 Přidejte do svého jezírka vodní rostliny. Nemůžete mít jen rybník a přitahovat vážky. V jezírku potřebujete vodní rostliny, které je pomohou přilákat. Vážky milují vysoké rostliny! Vážky položí vajíčka do rostlin a larvy v nich budou žít, dokud nevyrostou. Poté použijí vysoké rostliny k posazení.
  • Zásobte jezírko jak ponořenými, tak plovoucími rostlinami. Budou používat podvodní rostliny, když jsou larvy, a okouny na vysokých rostlinách, když jsou dospělí.
  • Zkuste si pořídit úhoře, fanwort, hornwort, anacharis, divoký řapíkatý celer, vývrtku, modrou vlajku, papouščí peří, rybník, lekníny a lotosové květy.
  • Vodní rostliny najdete v zahradních centrech i online.
 2. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 5

  2 Obklopte rybník křovím. Umístěte keře kolem okraje jezírka, aby měly vážky více míst k přistání. Díky tomu bude váš rybník ještě krásnější a přitažlivější. Vážky budou mít více míst k posezení a životu. Můžete zasadit hraniční rostliny a keře.
  • Můžete například vyzkoušet lobelia, seedbox nebo knoflíkové pouzdro.
  • Přírodní trávu a kartáč kolem rybníka můžete také nechat růst, aby měly vážky více vegetace.
 3. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 6

  3 Rozprostřete kolem rybníka kameny. Skály uvnitř a kolem vašeho rybníka budou ještě krásnější. Vážky také rády sedí na teplých skalách, zejména plochých. Umístěte kameny do rybníka a kolem okrajů, aby vážky měly dostatek míst k přistání.
  • Můžete vyzkoušet směs lehkých a tmavých skal. Vážky mohou být přitahovány k jednomu přes druhé.
 4. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 7

  4 Zajistěte, aby rybník měl dostatek slunce. Vážky mají rády sluneční svit, takže je bude více přitahovat rybník, který je venku na slunci uprostřed dne, než ten, který je zakrytý stínem větví stromů.
 5. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 8

  5 Umístěte tyčinky doprostřed rybníka. Zatímco čekáte, až vaše rostliny vyrostou dostatečně vysoko na to, aby se na nich mohly posadit vážky, umístěte do rybníka klacky. To dává vážkám kam přistát.
  • Můžete vyzkoušet tyčinky, které získáte z okolních stromů nebo bambusové kůly na rostliny a zeleninu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Řešení dalších úvah

 1. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 9

  1 Vyvarujte se umístění ryb do rybníka. Možná budete chtít do rybníka vložit rybu, abyste měli ryby a vážky. To není dobrý nápad. Ryby požírají larvy vážek, takže vážky do rybníka nepřilákají a začnou se tam množit.
 2. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 10

  2 Přidejte do své zahrady fontánu. Pokud nechcete přidat rybník, můžete jednoduše přidat fontána namísto. Jedná se o mnohem nižší nároky na údržbu. Můžete si koupit jezírková čerpadla v zahradních nebo domácích prodejnách a umístit je do vany nebo koryta.
  • Když je vaše fontána používána venku, často potřebujete další filtrační boxy.
 3. Obrázek s názvem Attract Dragonflies Krok 11

  3 Zasaďte vážku, která přitahuje květiny kolem vašeho domova. Některé květiny pomohou přilákat vážky do vašeho domova. Můžete je vysadit kolem vodního zdroje, na záhon nebo kolem svého domova, abyste lákali vážky k návštěvě.
  • Zasaďte černooké susany, deky, kardinály, zlatobyle, včelí balzámy, máty, třapatky, zlaté Alexandry, Phloxe, ruské šalvěje, šalvěje nebo řebříčky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč se vážky vznášejí nad mým trávníkem za denního světla? Pronásledují brouky, nejspíš komáry.
 • Otázka Jak reaguje vážka s rostlinou přesličky? Vážky milují vodní přesličku! Přilákají je a posadí se na něj.
 • Otázka Co jsou invazivní rostliny? Jsou to rostliny, které nejsou původní, schopné množit se a abrazivně soutěžit s původními rostlinami o omezené zdroje.
 • Otázka Jaké barvy přitahují vážky? Některé druhy přitahují světlé kameny a jiné temné kameny.
 • Otázka Musím mít rybník? Spíš ne. Bazén nebo jakákoli vysoká, mělká nebo hluboká vodní plocha. Oceán asi ne.
 • Otázka Zabijí pelety komárů larvy vážky? Mohlo by. Nestříkejte herbicidy ani pesticidy kolem stanoviště vážky. Vážky by neměly používat znečištěnou vodu a můžete nechtěně zabít vážky.
 • Otázka Jak mám vylákat vážku, která uvízla uvnitř? Je nahoře ve světlících a nechápe, že dole jsou otevřené posuvné dveře. V denním horku vyhoďte do otvoru posuvných dveří velkou nádobu naplněnou vodou. Přidejte několik přistávacích tyčí nebo vodních rostlin, abyste se mohli schovat a přistát. Pak jděte na pár hodin ven na svůj dvůr s otevřenými posuvnými dveřmi. Mělo by si najít cestu dolů k vodě, poté pokračovat v cestě venku.
 • Otázka Bude rybník živnou půdou pro komáry? Ano, ale i zde se bude vážkám líbit, takže se musíte těžce rozhodnout.
 • Otázka Kdy se v průběhu roku objeví vážky? Kde jsem (Kalifornie v USA), vážky jsou obvykle vidět během jarních a letních měsíců.
 • Otázka Mají vážky rádi kouř? Caeiia Nejlepší odpověď

Populární Problémy

Není žádným překvapením, že funkce „Big 3“ v tomto seznamu.

Ashley's od Melissy de la Cruz je o populární klice na střední škole v Kalifornii. Chcete být jako Lili, superorganizovaná, budoucí alfa? Pak čtěte dál! Způsoby jsou opravdu důležitá věc, kterou potřebujete. Začněte cvičit ...

Film „Obama: In Pursuit of a Perfect Perfect Union“ má premiéru v úterý večer na HBO. Zde je návod, jak můžete třídílný dokumentární stream sledovat online.

Dnes večer je finálová epizoda 17. série „Project Runway“. Získejte přehled o tom, jak sledovat finále 2019 online prostřednictvím živého přenosu.

Nishikori porazí Cilica a dosáhne semifinále Memphisu

Zmatený? Tady je přesně to, jak sledovat novou živou akci Mulan na Disney Plus právě teď.