Jak se vyhnout svěšení prsou jako mladá žena

Mnoho mladých žen se obává, že přijdou o svůj mladistvý vzhled, ale starnutím můžete zabránit tomu, aby k předčasnému stárnutí došlo, tím, že se budete starat o své tělo. Pokud jde o povislá prsa, můžete se mnoha problémům snadno vyhnout ochranou pokožky, cvičením a dobrým jídlem.Metoda 1 ze 3: Udržujte si mladistvý tvar cvičením

 1. 1 Udržujte své tělo mladé a fit cvičením. Budete se cítit dobře a budete se cítit dobře, když budete kontrolovat svoji váhu a budete mít upravený pas, který pomůže zdůraznit ohebnost vašich prsou.
  • Aerobní cvičení, jako je běh, chůze nebo plavání, pomůže udržet váš pas malý. Zkuste udělat 150 minut mírného cvičení nebo 75 minut intenzivního cvičení týdně.
  • Aerobní cvičení také uvolní endorfiny, které vás uvolní, zvednou vám náladu a budete se cítit lépe.
 2. 2 Posilte svaly na hrudi pomocí vzpírání. Zatímco vaše prsa sama o sobě nemají svaly, tónování svalů pod nimi jim může stále pomoci odolat gravitaci. Zkuste alespoň dvakrát týdně cvičit s vlastní vahou.
  • Posilte své prsní, ramenní a tricepsové svaly tlaky na hrudník. Lehněte si na záda na podlahu se závažím v každé ruce. Vaše lokty by se měly dotýkat podlahy s předloktími přímo ve vzduchu. Zatlačte závaží přímo nahoru, dokud se vaše paže nevytáhnou. Sklopte záda do výchozí polohy. Opakovat.
  • Budujte své bicepsy s bicepsové kudrlinky . Postavte se rovně a držte závaží v ruce s dlaní nahoru. Ohněte loket a přitáhněte váhu k rameni. Snižte to a opakujte.
  • Dělat kliky posílit svaly na pažích, hrudníku a zádech. Lehněte si na břicho na podlahu s dlaněmi na podlaze vedle ramen. Podepřete se na nohou. Roztáhněte ruce a zvedněte tělo z podlahy, držte rovná záda a zatažené břicho, abyste chránili páteř. Vaše paže by měly být plně natažené. Jemně se pusťte a opakujte. Pokud nemůžete udělat kliku z prstů, začněte pokrčením kolen, když jdete nahoru, a ne držte nohy rovně.
 3. 3 Při cvičení noste dobře padnoucí sportovní podprsenku. Během cvičení se vaše prsa mohou odrazit mezi 4 a 15 cm. Toto napíná pojivovou tkáň, která připevňuje vaše prsa k hrudníku a kůži, která pokrývá vaši prsní tkáň. Správně nasazená sportovní podprsenka může držet prsa na místě, omezovat odskakování a bránit natahování kůže a vazů. Sportovní podprsenka správně sedí, když:
  • Při běhu a skoku se kostra nepohybuje. Ale nemělo by být tak těsné, aby omezovalo váš dech nebo bolelo. Odtud pochází většina podpory.
  • Košíčky by měly být nasazeny kolem prsou bez oblastí, kde by se vám prsa vylévala. Materiál by také neměl být volný. Poháry byste měli zcela naplnit.
  • Ramenní popruhy by vám při pohybu neměly sklouzávat z rukou ani bolestivě tlačit do kůže.
  • Páska pásu by měla být rovnoměrná po celém těle. Žádná část pásma by neměla být vyšší ani nižší než zbytek pásma.
  • Pokud má podprsenka kostice, měla by být pod prsy, aniž by tlačila na prsní tkáň.

Metoda 2 ze 3: Ochrana zdraví vaší pokožky

 1. 1 Chraňte mladistvost a pružnost pokožky tím, že nebudete kouřit. Nikotin stahuje cévy ve vaší kůži a způsobuje, že získává méně kyslíku a živin. Jiné chemikálie v cigaretách poškozují kolagen a elastin ve vaší kůži, takže jsou slabší a méně pružné. To způsobuje vrásnění a ochabování.
  • Jak kůže vašich prsou ztrácí pružnost, vaše prsa se budou prověšovat, i když jste ještě mladí.
  • Pokud už kouříte,odvykáníještě pomůže. K dispozici je mnoho zdrojů, které vám pomohou přestat, včetně podpůrných skupin, horkých linek a terapií nahrazujících nikotin.
 2. 2 Chraňte svá prsa před poškozením kůže. Košile s nízkým výstřihem do V jsou v horkých letních měsících cool a sexy, ale také vystavují pokožku nad vašimi prsy škodlivému ultrafialovému záření. UV paprsky poškozují kolagen a elastin, které jsou životně důležité pro pojivové tkáně pokožky. Díky tomu je pokožka méně pružná a náchylná k ochabnutí.
  • Opalovací krém nanášejte, když budete delší dobu venku, i když je zataženo. Mraky nebrání tomu, abyste byli vystaveni UV paprskům.
  • Vyhněte se tmavým opálením. I když vás opalování může chránit před spálením od slunce, vaše pokožka stále absorbuje ultrafialové paprsky a způsobuje poškození.
 3. 3 Udržujte pokožku na prsou hladkou, pružnou a mladou díky jednoduchým technikám péče. Kolem prsou se může hromadit pot a špína. O svou pokožku se můžete starat:
  • Odstraňování nečistot a potu buď sprchováním, nebo rychlým praním teplým mycím hadříkem. Nejen, že se budete cítit dobře, ale odstraní olej, odumřelé kožní buňky a úlomky a zabrání vám vzniku pupínků na prsou.
  • Použijte jemný čisticí prostředek nebo čistou vodu, která z pokožky neodstraní přírodní oleje.
 4. 4 Udržujte pokožku hydratovanou každodenním používáním zvlhčovače. Použijte nemastný zvlhčovač, který neucpe vaše póry a nechá vaši pokožku dýchat.
  • Po sprše vždy zvlhčete. Udržování pokožky měkké a pružné zabrání jejímu poškození a pomůže jí rychle se uzdravit.
  • Pokud jste hodně venku, hledejte zvlhčovače s opalovacím krémem. Pokud žijete na velmi slunném místě nebo v blízkosti rovníku, je možné, že se spálíte přes lehké vrstvy oblečení.

Metoda 3 ze 3: Udržování dobré kvality pokožky zdravou výživou

 1. 1 Udržujte svou pokožku odolnou tím, že budete jíst dostatek bílkovin. Vaše tělo používá k léčení bílkoviny, což zahrnuje poškození kůže, pojivových tkání a svalů, které pomáhají vašim prsům odolávat gravitaci.
  • Průměrný dospělý člověk by měl denně sníst dvě až tři porce jídla bohatého na bílkoviny. Může to být maso, mléko, ryby, vejce, sója, fazole, luštěniny nebo ořechy.
  • Chudé maso a nízkotučné mléčné výrobky jsou dobré, protože současně nezvýší váš příjem tuků.
 2. 2 Dodejte si energii na pravidelné cvičení tím, že budete jíst komplexní sacharidy. Složité uhlohydráty se tráví déle a poskytují vám energii po delší dobu než jednoduché cukry.
  • Vynikající zdroje komplexních sacharidů jsou fazole, hrášek, čočka, arašídy, brambory, kukuřice, zelený hrášek, pastinák a celozrnné pečivo.
  • Je třeba se vyvarovat jednoduchých cukrů, které se nacházejí v bonbónech, pečivu, koláči, sodě, sušenkách a stolním cukru.
  • Sacharidy by měly tvořit přibližně polovinu kalorií, které denně zkonzumujete.
 3. 3 Udržujte své mládí tím, že budete jíst hodně čerstvého ovoce a zeleniny. To dodá vašemu tělu vitamíny a minerály, které potřebuje, aby vaše prsní tkáně zůstaly mladé a zdravé.
  • Dospělí by měli denně konzumovat čtyři porce ovoce a pět porcí zeleniny.
  • Chutné možnosti pro získání porcí ovoce zahrnují bobule, okurku, jablka, hrozny, třešně, papáju, banány a další. Mezi zeleninu patří brokolice, řepa, mrkev, celer, salát, špenát, květák a brambory.
  • Pokud si myslíte, že nedostáváte to, co potřebujete, vitaminové a minerální doplňky jsou široce dostupné volně prodejné v obchodech s drogami a potravinami. Pokud si myslíte, že máte nedostatky, promluvte si nejprve se svým lékařem a poté, pokud vám to doporučí, zkuste přidat konkrétní doplňky nebo multivitaminy, které obsahují spoustu různých vitamínů a minerálů.
 4. 4 Vyhněte se příliš rychlému nasazování a hubnutí. Většina žen přibere a zhubne jak z prsou, tak z jiných oblastí těla. Takové rychlé změny mohou způsobit, že se vaše kůže protáhne, protože přibíráte na váze rychleji, než vaše tělo zvládne. Podobně, když hubnete příliš rychle, můžete skončit s přebytečnou povislou kůží.
  • Pokud plánujete přibrat nebo zhubnout, navštivte odborníka na výživu, abyste to mohli plánovat pomalu a plynule, abyste zabránili roztahování pokožky.
  • Vyhněte se nadváze. Jak to uděláte, vaše prsa se zvětší, čímž se zvýší jejich hmotnost a bude s větší pravděpodobností časem klesat.
  • Vyhněte se jo-jo dietám. Velké kolísání hmotnosti - od velmi těžkých po mnohem lehčí a poté zpět k původní hmotnosti - je další způsob, jak se vaše kůže může natáhnout. Zkuste zhubnout zhubnutím 1 až 2 liber. za týden (snížení přibližně 500 kalorií z denního příjmu kalorií) a proveďte změny životního stylu, abyste udrželi váhu. Módní diety mohou způsobit, že rychle zhubnete, ale málokdy se drží mimo.
 5. 5 Nebojte se kojit své dítě. Nekojení nezabrání ochabnutí, které s sebou těhotenství přináší. Vaše prsa se během těhotenství prohýbají a zvětšují. To natáhne vazy a zanechá trvalé prověšení.
  • K tomuto ochabnutí dojde bez ohledu na to, zda kojíte a kojení to nezhorší.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 16 let, v poslední době jsem zhubla a nyní mám povislá prsa. Co můžu dělat? Love Flower Noste dobře padnoucí podprsenku, cvičte cviky, které posilují/tonizují prsní sval, a jezte zdravě. Jste mladá a vaše pokožka by se měla časem zpevnit.
 • Otázka Je pravda, že studená voda nebo led brání prohýbání? Je to pravda. Výsledky jsou však dočasné.
 • Otázka Jak mohu zhubnout nadměrně (60–100 liber)? Omezte příjem kalorií a cvičte každý den. To je jediný způsob.
 • Otázka Jak lze zjistit správnou velikost podprsenky? Můžete jít do obchodu s oděvy s intimní částí oblečení. Některé z nich mají specialisty, kteří vás dokážou změřit a pomohou vám najít správnou velikost podprsenky.
 • Otázka Jak mohu zastavit bolesti zad kvůli velkým prsům? Klíčové je nosit podpůrnou podprsenku. Kromě toho možná budete chtít zapracovat na posílení horní části zad a ramen.
 • Otázka Jsem teenager s velkými prsy a oni začali klesat. Jak tomu mám zabránit? Oblečte se do podprsenky, která odpovídá vaší velikosti. Tímto způsobem poskytnete svým prsům potřebnou podporu.
 • Otázka Nosí podprsenka během dospívání pokleslé prsa, když jsem starší? Ne, není.
 • Otázka Mohu podstoupit operaci, aby moje prsa byla trochu plošší a menší? Ano, chirurgie zmenšení/rekonstrukce prsou toho může dosáhnout, ale měli byste o tom uvažovat pouze tehdy, je -li to lékařsky nutné.
 • Otázka Co mohu dělat, když jsem mladý teenager a moje prsa se již prověšují? Můžete si promluvit se svým lékařem a zjistit, jaké možnosti máte k nápravě. Můžete se také pokusit získat podprsenku správné velikosti.
 • Otázka Moje prsa přináší tekutinu, po více než ročním potratu, co mohu dělat. Navštivte svého praktického lékaře. Hormonální změny mohou obvykle způsobit mírné změny prsou (např. Bolest, otok atd.), Stejně jako léky. Pokud vám jde o skromnost, požádejte při domluvení schůzky o lékařku. Ale nenechávejte to, protože může nastat problém, který vyžaduje rychlou lékařskou pomoc.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Co je to, že nikdo není v obchodě, aby zkontroloval velikost vaší podprsenky? Co byste mohli udělat, abyste si sami zkontrolovali velikost podprsenky?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit

Tipy

 • Neexistuje žádný definitivní důkaz, že nošení podprsenky způsobí pokles prsou. Ještě důležitější je pokusit se zabránit velkému růstu prsou a poté se zmenšit, jak byste mohli zaznamenat velké výkyvy hmotnosti.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Vše, co potřebujete vědět o velkofilmu Djokovic vs Tsonga ve druhém kole.Kings and Nuggets se ve středu večer utkají v otvíráku sezóny 20-21 NBA. Pokud nemáte kabel, můžete hru sledovat online.

Zde je návod, jak můžete sledovat část 2 dokumentu HBO, Případ proti Adnanovi Syedovi.

Zde je přehled toho, jak můžete sledovat každou tipovací hru NIT Season 2019 naživo online bez kabelového přihlášení.

Jak zmírnit bolest dolní části zad protahováním. Bolesti dolní části zad jsou běžným problémem dospělých všech věkových kategorií. Ačkoli existují léky, které mohou blokovat bolest, provádění specifických protahovacích cvičení může přirozeně ulevit od ...