Jak vyrobit větrník sendviče

Větrné sendviče jsou malé sendviče, které jsou stočeny do role. V závislosti na použité zálivce jsou větrné sendviče velmi univerzální; jsou skvělé na odpolední čaj a dostatečně elegantní na koktejlové párty. Jako další bonus jsou tyto sendviče ideální pro malé prsty a jsou skvělé na dětských oslavách. I když nejste zvyklí připravovat si vlastní předkrmy, větrné sendviče se vyrábějí poměrně snadno. Jakmile získáte základy, můžete je přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vkusu vás a vašich hostů.

Část 1 ze 3: Příprava větrníkových sendvičů

 1. Obrázek s názvem Vyrobte větrníkové sendviče Krok 1

  1 Vytvořte tenké plátky chleba. Začněte bochníkem svého oblíbeného chleba. Nakrájejte tenké plátky podél bochníku. Čím tenčí plátky uděláte, tím snáze je rozválíte na kolečka. Při řezání se snažte udržet plátky v konzistentní tloušťce.
  • Řezání bochníku podélně vám umožní připravit delší sendviče z větrníku.


 2. 2 Z plátků chleba odřízněte kůrky. Ačkoli někteří lidé již dávají přednost sendvičům bez kůry, jejich odstranění je při výrobě větrných sendvičů nutností. Vezměte nůž a krájejte jakoukoli kůru kolem řezu. Pokuste se odříznout co nejméně měkkého chleba.
  • Na rozdíl od běžného sendviče bude na každý sendvič použit pouze jeden krajíc chleba.
 3. 3 Chleba vyrovnejte válečkem. Sendvičový chléb bývá po uříznutí bochníku lehký a nadýchaný. Zploštíme ho válečkem, aby se chleba rozložil a plátek stlačil. Kromě zvětšení povrchu budete moci vrstvit, zploštělý chléb se také snáze válcuje.
 4. 4 Chléb navlhčete máslem. Vezměte nůž a na chleba, na který budete dávat suroviny, potřete máslem. To pomůže udržet chléb vlhký a umožní snadnější válcování, když přijde čas na tvarování sendviče.
  • Chléb můžete namazat na obou stranách, pokud máte obavy, rolka nebude dostatečně vlhká.
 5. 5 Chléb navrstvíme pomazánkou. Smetanový sýr, majonéza a džem jsou skvělou volbou pro sendvičovou pomazánku. Jakmile máte vrstvu másla, položte pomazánku, která rovnoměrně pokryje povrch chleba. Jakmile budete mít chleba přikrytý ke své spokojenosti, můžete pomocí nože pomazánku ještě trochu vyrovnat.
  • Navrstvit sendviče několika pomazánkami může být dobrý nápad, i když některé pomazánky se navzájem nemusí doplňovat.
 6. 6 Na chléb přidejte tenké plátky. Pamatujte, že budete muset sendvič rolovat, abyste se vyhnuli přeplnění chleba. Šunka a salám jsou skvělá volba, protože jsou ve výchozím nastavení obvykle velmi tenké a snadno se srolují. Ačkoli přísady jako plátky šunky samy o sobě příliš nepřidají, měli byste si dávat pozor na to, že budete chtít chleba nakonec srolovat, až budete hotovi.
 7. 7 Srolujte chleba jako burrito. Když jsou všechny ingredience na chlebu upečené, vezměte jednu stranu a začněte chléb převalovat, jako byste to mohli dělat při přípravě burrita. Pokud krájíte plátky ve výchozím nastavení na dlouhé, srolujte je z jedné krátké strany na druhou.
  • Rolování a následné krájení větrníkových chlebíčků má se sushi mnoho společného.
 8. 8 Srolujte do igelitu. Po přípravě sendvičů každý zabalený sendvič okamžitě stočte do igelitu. Vyrovnejte kus plastového obalu a stočte plast po stranách a okrajích, aby se na sendviče nedostal vzduch.
  • Pokud byste chtěli sendviče před chlazením krájet, ujistěte se, že jste talíř s nakrájenými sendviči velmi dobře zabalili, jinak mohou rychle vyschnout.
 9. Obrázek s názvem Make Sandwheel Sandwiches Step 9

  9 Chladit půl hodiny. Přestože jsou větrníkové chlebíčky vhodné k jídlu bezprostředně po krájení, zabalení a půlhodinové chlazení jim pomůže zachovat si výrazný tvar.
  • Pokud podáváte sendviče v horkém dni nebo jsou náplně do sendvičů studené (jako smetanový sýr), můžete je dát do chladničky trochu déle. Sendviče mohou být chlazeny od 30 minut do jednoho dne.
  reklama

Část 2 ze 3: Servírování větrníkových sendvičů

 1. 1 Každou rolku nakrájejte na kousky. Když srolujete plátky chleba, měli byste mít jeden nebo více rohlíků ve tvaru burrita. Chcete-li z nich udělat sendviče z větrníku, vezměte nůž a nakrájejte je na rovnoměrně velké kousky. Nakrájejte je na kousky o velikosti kousnutí, které mají podobnou velikost jako kousky sushi.
  • Chcete -li správné měření, rozřízněte kusy na segmenty o velikosti jednoho palce. Délka palce je pro tento typ sendviče dobrá velikost.
 2. 2 Odřízněte přebytečné kousky. Pokud jste dostatečně naložili své sendviče, je velká šance, že z chleba budou vyčnívat přísady, jakmile ho srolujete. Pokud z vaší role něco trčí, odstřihněte ji co nejblíže roli.
  • Pokud máte málo času a nesnažíte se vyrábět perfektní větrníky, nemusíte nutně ořezávat přebytečné kousky. Pokud tak učiníte, budou vaše větrníky působit profesionálněji.
 3. 3 Zajistěte kousky větrníku párátkem. Ačkoli větrníkové sendviče dělají poměrně dobrou práci, když drží tvar, jejich zamknutí párátkem zajistí, že se před jídlem nerozvinou. Než je představíte, probodněte je uprostřed jedním párátkem.
  • Pokud balíte sendviče pro děti, může být z důvodu bezpečnosti nejlepší jít bez párátků. Totéž platí pro službu velmi starým lidem.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte větrníkové sendviče Krok 13

  4 Podávejte na párty talíři. Větrné sendviče jsou perfektním večírkem. Protože vypadají skvěle jako prstové jídlo, měli byste vynaložit určité úsilí na způsob, jakým je prezentujete na talíři. Nejběžnějším způsobem, jak toho dosáhnout, je zazvonit po obvodu talíře a při plnění zásobníku se dostat dovnitř.
  • Zahrnutí omáčky do středu talíře bude hit, pokud podáváte skupinu.
 5. 5 Balení do školních obědů. Větrníkové sendviče jsou dostatečně malé, aby se pohodlně vešly do dětského obědového boxu. Utěsněte je do sáčků ziploc, aby byla zachována jejich čerstvost. Kvůli jejich malým rozměrům byste měli být schopni zabalit tři nebo čtyři do jednoho pytle. Pokud je vyrábíte speciálně pro dítě, měli byste je naplnit jeho oblíbenými přísadami. reklama

Část 3 ze 3: Přizpůsobení větrníkového sendviče

 1. Obrázek s názvem Vyrobte větrníkové sendviče Krok 15

  1 Vyberte jiný typ chleba. Zatímco hustý bílý chléb je standardním chlebem pro větrné sendviče, můžete jej snadno vyměnit za lehčí nebo zajímavější variantu. Tortilly (celozrnné nebo mouka) jsou dobrou volbou pro začátečníky, protože se snadno válí a nemají krusty.
  • Můžete také vyzkoušet havajský chléb, pita chléb, briošku nebo naan. Než si připravíte sendvič, nezapomeňte rolovat chleby, aby byly ploché.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte větrníkové sendviče, krok 16

  2 Použijte kreativní šíření. Pokud chcete, aby byl váš větrníkový chlebíček jednoduchý a klasický, namažte chléb máslem, majonézou nebo hořčicí. To může být dobrý nápad, pokud děláte spoustu sendvičů pro dav. Pokud se ale cítíte dobrodružněji, zvažte použití:
  • Humus
  • Smažené fazole
  • omáčka
  • Pesto
  • Pizza omáčka
 3. Obrázek s názvem Vyrobte větrníkové sendviče Krok 17

  3 Vyberte si slané náplně. Vytvořte různé slané sendviče s větrníkem, aby si lidé mohli vybrat, co jim chutná. Udělejte několik jednoduchých možností, jako je šunka a sýr nebo strouhaný kuřecí sendvič. Měli byste si také pohrát s jinými kombinacemi masa, vajec, tofu a koření.
  • Zamyslete se nad některým ze svých oblíbených jídel a zkuste tyto chutě znovu vytvořit v sendviči. Můžete například připravit pizzu, jihozápadní nebo thajský větrník.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte větrníkové sendviče, krok 18

  4 Zkuste sladké náplně. Větrné sendviče mohou také dělat skvělé dezerty, pokud používáte sladké náplně. Nebo můžete vytvořit kombinaci slané a sladké chuti kombinací slaného masa (jako krůta) se sladkou náplní (jako brusinková omáčka). Mezi příklady sladkých náplní patří:
  • Ochucený jogurt
  • Slazený smetanový sýr
  • Čokoládová pomazánka
  • Burákové máslo
  • Miláček
  • Brusinková omáčka
  • Tenké plátky jablek, hrušek, banánů nebo jahod
 5. Obrázek s názvem Vyrobte větrníkové sendviče, krok 19

  5 Udělejte si vegetariánský sendvič. Existuje mnoho možností pro vegetariánský sendvič (který také skvěle doplňuje masové sendviče). Vyberte několik druhů zeleniny, ale mějte na paměti, že by měly být nakrájeny na tenké plátky, aby se snadno stočily a snadno se konzumovaly. Pokud používáte zeleninu s vysokým obsahem vody (jako okurku nebo rajče), ujistěte se, že použijete pomazánku, aby se chleba nerozmočil. Mezi dobré zeleninové možnosti patří:
  • Rajče
  • Listy čerstvého špenátu
  • Salát
  • Nastrouhaná mrkev
  • Proužky papriky
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžeme servírovat větrník přímo bez chlazení? Ano, ale aby si udržel tvar, musí být chlazen v Ziploc nebo jiných uzavíratelných nádobách.
 • Otázka Po vyjmutí z lednice je lze ohřát? Větrné sendviče podávejte studené, protože nevydrží grilování ani lisování.
 • Otázka Lze tyto rolované sendviče zmrazit? Ano. Abyste však zachovali jejich čerstvost, musíte je zabalit nebo umístit do uzavíratelných sáčků Ziploc.
 • Otázka Musíte používat normální chléb? Mohu použít i tortilly? Tortilly dělají skvělé větrné sendviče. Pro snadnější krájení odstřihněte nerovné konce.
 • Otázka Jak vyrobím větrníkové sendviče z chleba podélně rozkrojeného? Moje matka je vyrobila v padesátých letech pro večírky. Požádala pekárnu o krájení chleba podélně. Tradiční náplní byl vaječný salát, tuňákový salát a kuřecí salát. My děti jsme pomohly aplikovat pomazánky a náplně. Máma provedla řezání. Postupujte podle výše uvedených pokynů, ořízněte kůru a vyrovnejte chléb. Kola budou větší, proto je seřízněte co nejtenčí, aniž by ztratily tvar. Na rozdíl od fotografií je nelze zubat a servírují se naplocho. (Kůru si uložte na chlebový pudink nebo na krmení ptáků.)
Nezodpovězené otázky
 • Mohu použít celé jahody do větrníkového sendviče?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Buďte opatrní s párátky, pokud děláte sendviče pro malé děti nebo velmi staré. Možná si jich nevšimnou a kousnou je. Zkuste použít polevy, které nevyžadují párátko.
 • Větrné sendviče nebudete moci vyrábět, pokud nepoužíváte měkký chléb.
reklama

Populární Problémy

Podívejte se na některé z nejlepších výkonů indických mužských singlů ve Wimbledonu.

'Instinct' se vrací pro 2. sezónu v neděli. Zde je návod, jak sledovat nové epizody pořadu online bez kabelu.

Jak hrát petanque. Pétanque je forma koulí, kde je cílem házet duté kovové koule (nazývané koule) a dostat je co nejblíže k malému dřevěnému míči (zvedáku). Tato klasická francouzská hra je skvělá, pokud hledáte ...

Jak cvičit své morče. Morčata jsou malá, zavalitá a, jak by se mnozí shodli, rozkošná. Přesto bez náležitých opatření mají tato zvířata tendenci se přejídat. Morčata s nadváhou mohou mít později v ...

Zde je návod, jak online Indukci Rock & Roll Hall of Fame 2019 sledovat online. Mezi vyvolenými jsou Def Leappard, Janet Jackson, Stevie Nicks a Radiohead.

Brunch je jídlo, které kombinuje potraviny ze snídaně i oběda, proto je termín brunch. Obvykle se podává v pozdních ranních nebo odpoledních hodinách a je spojena s nedělí, kdy lidé mají tendenci vstávat později než ...