Jak upéct Brie

Brie je měkký francouzský sýr vyrobený ve francouzské oblasti Seine-et-Marne. Brie lze podávat teplé jako jednoduchý předkrm. Lze ho také upéct v listovém těstě. Pikantní chuť brie také dobře ladí s polevami ze sladkých omáček, ovoce a ořechů. Tento článek vám ukáže, jak připravit jednoduché pečené brie a brie pečené v listovém těstě, známém také jako „brie en croute“.

Ingredience

Jednoduché pečené Brie

 • 8uncové kolo brie
 • 2 až 3 lžíce medu
 • Ořechy, sušené brusinky, rozmarýn nebo tymián (volitelně)


Brie en Croute

 • 1 list mraženého těsta z listového těsta, rozmrazeného
 • 8uncové kolo brie
 • 2 až 3 lžíce medu
 • Ořechy, sušené brusinky, rozmarýn nebo tymián (volitelně)

Egg Wash (volitelně)

 • 1 vejce, rozšlehané
 • 1 lžíce vody

Část 1 ze 3: Jednoduché pečené Brie

 1. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 1

  1 Předehřejte troubu na 177 ° C. Otevřete troubu a ujistěte se, že je rošt uprostřed. Zavřete troubu, zapněte ji a nastavte teplotu na 177 ° C. Bude vaší troubě trvat 5 až 10 minut, než dosáhne správné teploty.
 2. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 2

  2 Připravte si plech na pečení. Na plech na pečení položte list pergamenového papíru. Pokud nemáte plech na pečení, můžete místo něj použít skleněnou nebo keramickou misku vhodnou do trouby. Ujistěte se, že je miska dostatečně velká, aby se vešla do vaší brie.
 3. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 3

  3 Vyberte si měkkou podprsenku a rozbalte ji. Podívejte se na mladší sýr nebo na něco, co na etiketě říká „dvojitý krém“; vyhněte se všemu, co říká „trojitý krém“, protože při pečení může být příliš tekutý. Pokud byl váš sýr zabalen v papíru nebo plastu, budete muset sundat obal a zlikvidovat ho. Bílou kůru nechte na sýru.
  • Upečené brie se obvykle konzumuje tak, že se trochu odřízne nožem a rozetře změkčený sýr na krekru. Upečenou brie můžete namáčet tak, že odříznete horní část kůry. Boky a spodní část kůry nechte nedotčené; zatímco budete péct sýr, budou držet pohromadě.
 4. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 4

  4 Nalijte med na sýr. Budete potřebovat 2 až 3 lžíce medu. Ujistěte se, že se jedná o průsvitný, tekutý typ. Sýr můžete také nakrájet na polovinu, takže skončíte se dvěma tenkými kruhy. Rozetřete med (a podle potřeby další přísady) na spodní kruh. Poté na něj položte horní kruh zpět - přesně jako byste dělali sendvič.
  • Místo medu můžete použít také javorový sirup, nektar z agáve, ovocný džem nebo fíkovou pomazánku.
 5. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 5

  5 Zvažte přidání některých zálivek. Svůj brie můžete udělat ještě jedinečnějším a chutnějším přidáním některých přísad. jestli ty snížit své brie na polovinu můžete tyto zálivky vložit mezi dva plátky s medem. Položte polevy na med. Zde je několik návrhů a kombinací:
  • Pár snítek čerstvého tymiánu a hrst nasekaných vlašských ořechů.
  • Několik snítek čerstvého rozmarýnu a hrst nasekaných vlašských ořechů.
  • Než vložíte brie do trouby, přidejte pár snítek tymiánu. Poté, co brie vyjmete z trouby, nalijte na něj čtvrté fíky.
  • Místo medu místo javorového sirupu přidejte hnědý cukr, hrst nasekaných pekanových ořechů a hrst sušených brusinek.
 6. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 6

  6 Upečte brie. Sýr položte na plech a vložte do trouby. Nechte sýr péct 10 až 12 minut. Když je sýr hotový, budete vědět, jestli je sýr měkký na dotek.
 7. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 7

  7 Necháme asi 5 minut vychladnout, poté ihned podáváme. Pečené brie chutná nejlépe, když je podáváno teplé. Pokud jste na pečení použili med jen na brie, můžete přidat nějaké polevy - prostě nebudou teplé. Mezi oblíbené zálivky patří čerstvé bylinky jako rozmarýn a tymián, rozdrobené vlašské ořechy nebo pekanové ořechy, sušené brusinky nebo ovocné džemy. Pečené brie můžete podávat s krekry nebo chlebem. Další návrhy na servírování najdete v části tohoto článku o podávání brie. reklama

Část 2 ze 3: Brie en Croute

 1. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 8

  1 Předehřejte troubu na 190 ° C. Ujistěte se, že je rošt uprostřed. Pokud ne, upravte rošt před předehřátím trouby. Bude vaší troubě trvat 5 až 10 minut, než dosáhne požadované teploty.
 2. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 9

  2 Připravte si plech na pečení. Na plech na pečení položte list pergamenového papíru. Pokud nemáte plech na pečení, můžete místo něj použít nádobu ze skla nebo keramiky-stačí se ujistit, že je dostatečně velká, aby se do ní vešel sýr.
 3. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 10

  3 Kupte si brie a rozbalte ho. Vyberte si mladší sýr nebo hledejte něco, co na etiketě říká „dvojitý krém“; drž se dál od všeho, co říká „trojitý krém“. Pokud byl váš sýr zabalen v papíru nebo plastu, sejměte obal a zlikvidujte ho. Bílou kůru nechte na sýru.
 4. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 11

  4 Rozválíme listové těsto. Před položením listového těsta rozetřete na povrch, na kterém budete pracovat, mouku. Povrch těsta lehce poprášíme a pomocí válečku těsto rozválíme. Chcete, aby bylo pečivo o 1 až 2 palce (2,54 až 5,08 cm) větší, než bylo původně.
  • Pokud je vaše listové těsto zmrazené, budete jej muset nejprve rozmrazit. To bude trvat 15 až 20 minut. Nepokoušejte se rozložit mražené listové těsto, mohlo by dojít k jeho rozbití.
 5. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 12

  5 Umístěte brie doprostřed listového těsta. Pečivo bude mnohem větší než brie, takže ho budete muset krájet nožem. Nechte dostatek pečiva, abyste ho mohli přehnout přes brie, aniž byste ho natahovali.
  • Zvažte uložení zbytků zbytkového listového těsta. Pomocí mini vykrajovátek můžete z nich vykrajovat tvary a po zabalení je položit na brie.
 6. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 13

  6 Vytvořte a rozetřete náplň na brie. Jakmile si vyberete, jaký druh náplně chcete, rozetřete ho na vrch sýra. Směs nerozptylujte po celém povrchu; zastavte do ½ palce (1,27 cm) od okraje. Pokud půjdete příliš daleko, může směs prosáknout a roztrhnout pečivo. Zde je několik návrhů na plnění.
  • Na jednoduchou sladkou náplň budete potřebovat malinový džem nebo jiný ovocný džem, hnědý cukr a ¼ šálku (56,25 mililitrů) javorového sirupu.
  • Na přípravu sladkého a slaného brie budete potřebovat 2 lžíce nasekaných pekanových ořechů, ¼ šálku sušených brusinek (30 gramů) a 2 lžíce medu.
  • Místo toho můžete také nacpat své brie. Rozřízněte brie na polovinu a vytvořte dva disky. Stiskněte červené, nakrájené hrozny bez semen dolů na sýrovou stranu spodního disku. Na hrozny přidejte 1 čajovou lžičku čerstvého mletého tymiánu a ½ čajové lžičky čerstvého mletého rozmarýnu. Položte horní disk dolů na hrozny a lehce zatlačte dolů, čímž vytvoříte sendvič. Položte brie dolů na pečivo.
  • Brie rozkrojte na polovinu a jednu z polovin potřete ovocnou marmeládou. Dejte obě poloviny dohromady a položte je zpět na plech.
 7. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 14

  7 Povrch pečiva potřete vajíčkem. V šálku vidličkou smíchejte 1 vejce s 1 polévkovou lžící vody. Poté naneste tenkou vrstvu vajíčka na kartáč štětcem. To pomůže „slepit“ pečivo, když ho přeložíte přes brie. Neaplikujte příliš mnoho vajíčka, nebo těsto rozmočíte.
 8. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 15

  8 Brie zakryjte těstem. Přeložte okraje těsta přes horní část brie. Můžete je překrývat a vytvářet malé záhyby, nebo je můžete jednoduše shromáždit a zkroutit jako obal na cukrovinky. Pokud těsto stočíte, svažte ho kouskem pekařského provázku.
  • Pokud omylem odkrojíte příliš mnoho pečiva a nezbude vám tolik pečiva, které by pokrylo brie, neroztahujte ho. Místo toho použijte kousky, které zbyly z krájení pečiva, na zalepení otvoru.
  • Aby vám při pečení unikla pára, zvažte vypíchnutí děr do horní části těsta pomocí vidličky.
 9. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 16

  9 Horní část svazku pečiva potřete vajíčkem. To pomůže dát těstu nějaký lesk. Použijte štětec a naneste tenkou vrstvu na horní část svazku.
 10. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 17

  10 Zvažte zdobení svazku pečiva. Pokud vám zbyly kousky plechu na pečivo, můžete z něj vykrajovat malé tvary pomocí mini vykrajovátek. Můžete použít libovolný tvar, ale listy budou vypadat nejslavnostněji. Přilepte tvary na svazek těsta a lehce je potřete trochou vajíčka.
 11. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 18

  jedenáct Brie položte na plech a přeneste do trouby. Necháme péct 15 až 20 minut, nebo dokud pečivo nezezlátne.
 12. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 19

  12 Necháme 5 až 10 minut vychladnout, poté ihned podáváme. Pečené brie chutná nejlépe, když je podáváno teplé. Brie můžete podávat s krekry nebo krájeným chlebem jako předkrm. Další návrhy na servírování najdete v části tohoto článku o podávání brie. reklama

Část 3 ze 3: Slouží Brie

 1. Obrázek s názvem Bake Brie Krok 20

  1 Zvažte výrobu jednoduchého pečeného brie bez čehokoli a na závěr přidejte brusinkovou omáčku. Pečte brie bez medu, polevy nebo listového těsta po dobu 10 minut. Vyndejte brie a na něj namažte kouskovou brusinkovou omáčku. Pečte dalších 5 minut. Před podáváním brie ozdobte trochou pomerančové kůry a hrstí nasekaných vlašských ořechů.
  • Vlašské ořechy můžete také nahradit pistáciemi nebo nasekanými pekanovými ořechy.
 2. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 21

  2 Přidejte nějaké slané nebo sladké polevy. Pečené brie můžete pokapat medem nebo javorovým sirupem a přidat polevy, jako jsou nasekané pekanové ořechy nebo vlašské ořechy, sušené brusinky, plátky mandlí nebo pistácie. Na brie můžete dokonce namazat ovocný džem nebo brusinku.
 3. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 22

  3 Přidejte trochu sladkosti s jablky, fíky nebo hrozny. Nakrájejte jablko na tenké plátky nebo plátky a podávejte je vedle pečeného brie. Sladká, koláčová a křupavá jablka fungují nejlépe s pečeným brie, ale můžete použít jakékoli jablko, které máte rádi. Některé fíky můžete také nakrájet na kostičky a před podáváním položit na upečený brie. Pro barevný nádech podávejte pečené brie spolu se svazkem hroznů.
 4. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 23

  4 Upečené brie podáváme s krekry. Nejlépe fungují obyčejné krekry, jako jsou krekry z řeřichy, ale můžete také použít slané a bylinné krekry. Zvažte zahrnutí nože, aby si hosté mohli nanést sýr na krekry. Pokud jste udělali namáčené pečené brie odříznutím horní kůry, nebudete potřebovat nůž.
  • Brie můžete také podávat s krájeným chlebem. Vyberte si chléb s křupavou kůrkou, například francouzský, a nakrájejte ho na tenké plátky. Vyvarujte se používání krájeného chleba.
 5. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 24

  5 Použijte pečené brie jako předkrm pro vaši příští párty. Pečené brie je perfektní, slavnostní předkrm pro večírky v chladných, zimních měsících. Až budete příště plánovat hostování (nebo účast) na Den díkůvzdání, Vánoce nebo Silvestra, zvažte přípravu pečeného brie.
 6. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 25

  6 Zbytky zabalte do igelitu nebo voskového papíru a skladujte v lednici. Brie můžete uchovávat v chladničce několik dní.
 7. Obrázek s názvem Bake Brie, krok 26

  7 V případě potřeby ohřejte pečené brie. Pokud potřebujete upečený brie znovu ohřát, ujistěte se, že má nejprve pokojovou teplotu. Položte brie na plech a volně ho zakryjte hliníkovou fólií. Přeneste plech do předehřáté trouby na 177 ° C. Necháme péct 5 až 10 minut, nebo dokud není teplý. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám jíst pečené brie? Nejlepší způsob je jíst s pečivem, ale můžete také jíst jen sýr s krekry.
 • Otázka Musím to celé sníst? Samozřejmě že ne. Sýr byste měli jíst jen v malém množství. Zbytek můžete sdílet s ostatními nebo ho dát do chladničky.
 • Otázka Jíte kůru sýra Brie? Můžete, pokud chcete. Ne každému chutná kůra, ale některým lidem ano. Vzhledem k jeho mírně hořké chuti zvažte jeho konzumaci se sýrem. Tímto způsobem se obě chutě lahodně spojí.
 • Otázka Lze pečené brie podávat s olivami? Můžete podávat s nebo bez čehokoli, co si přejete.
 • Otázka Jaký dresink mám použít na salát z tukového tuku? Měli byste použít lehký dresink, například italský nebo řecký. Můžete samozřejmě přidat jakýkoli dresink, který byste chtěli, ale dresink na bázi oleje si na salátu typu fattoush vede lépe než na másle.
 • Otázka Mohu zmrazit kolo brie? Ano můžeš. Chcete -li to provést, nakrájejte brie na kousky ne větší než půl kila a vložte je do mrazicího sáčku nebo pevně zabalte do fólie.
Nezodpovězené otázky
 • Mohu upéct brie ze zmrazeného stavu, aby neteklo?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Kupujte jen tolik, kolik budete používat po dobu 2 týdnů, abyste se vyhnuli zkažení. Sýr je k dispozici v plném kolečku sýra nebo v jednotlivých kusech.
 • Vyhněte se brie s hnědým zbarvením a silným zápachem čpavku. Oba jsou známkami příliš zralého sýra.
 • Vyhněte se brie, který je tvrdý nebo scvrklý. Na dotek tvrdá brie je nedozrálá a s věkem se nezlepší. Jakmile je brie nařezáno, již nestárne.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Upečené brie nechte pár minut vychladnout, než je budete podávat nebo jíst. Po vyjmutí z trouby bude velmi horké a roztavené a můžete skončit s popáleným jazykem.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Plech na pečení a pergamenový papír
 • Trouba

Populární Problémy

Dvojice se sešla, aby si loni zahrála několik her při otevření Trumpova tenisového zařízení na jeho golfovém hřišti ve Virginii.

Stát Severní Dakota a Oral Roberts se v pondělí setkají v semifinále Summit Leauge. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Roger Federer se vítězně vrátil k tenisu na trávě, když v pondělí porazil v Halle Ilyu Ivashku 7-6 (4), 7-5.

Jak si vyrobit šátek. Šátek je všestranný a stylový doplněk. Můžete si jej přivázat na hlavu, abyste si udrželi vlasy, ukázali svou věrnost něčemu nebo dokonce udělali módní prohlášení. Ve špetce jej můžete použít k smrkání, ...

Mastercard uspořádala několik aktivit na Australian Open 2018, jako součást svého většího plánu posunout sportovní sponzorství na jinou úroveň.

Bhambri se kvalifikuje na tomto turnaji ATP 250.