Jak se vyrovnat na skateboardu

Snažíte se naučit, jak na to jezdit na skateboardu ? Jednou z nejtěžších částí výuky jízdy na skateboardu je naučit se balancovat na desce. Zlepšení schopnosti udržovat rovnováhu na skateboardu vyžaduje trpělivost a cvik, ale použití některých speciálních strategií ke zlepšení rovnováhy a získání správného vybavení vám může na cestě pomoci.Metoda 1 ze 3: Práce na vašem zůstatku

 1. Obrázek s názvem Balance Yourself on a Skateboard Step 1

  1 Určete svůj preferovaný postoj. Je důležité najít a používat svůj preferovaný postoj k rovnováze na skateboardu. Dvě hlavní pozice, které skateboardisté ​​používají, se nazývají pravidelné a praštěné. Vyzkoušejte obě polohy, abyste zjistili, co vám připadá nejpřirozenější.
  • Pokud máte levou nohu vpřed nebo směřujete doprava, jste v pozici zvané „pravidelná“. Pokud je vaše pravá noha vpřed nebo směřujete doleva, jste v poloze zvané „praštěný“.
 2. Obrázek s názvem Balance Yourself on a Skateboard Step 2

  2 Umístěte nohy těsně za šrouby. Ujistěte se, že když stojíte na skateboardu, vaše nohy jsou umístěny těsně za šrouby. Toto je nejlepší způsob, jak umístit nohy pro dobrou rovnováhu. Umístění nohou doprostřed desky vám neposkytne tolik kontroly a také usnadní rozbití desky.
  • Šrouby zajišťují kola vašeho skateboardu k desce, takže vaše nohy by měly být těsně za kolečky na vaší desce.
 3. Obrázek s názvem Balance Yourself on a Skateboard Step 3

  3 Postavte se na skateboard na koberec nebo trávu. Než se pokusíte udržet rovnováhu při jízdě na skateboardu, začněte tím, že budete balancovat na skateboardu, který stojí. Nejjednodušší způsob, jak zabránit tomu, aby se váš skateboard příliš motal, je umístit jej na koberec nebo trávu. Poté se postavte na skateboard a pracujte na rovnováze.
  • Můžete také zkusit umístit předmět před a za kola na vašem skateboardu, aby se příliš nepohyboval. Zkuste položit dřevěný blok na obě strany skateboardu nebo ho umístit mezi dva škvárovací bloky.
  • Pokud je pro vás stále obtížné stát na desce, i když se nepohybuje, můžete zkusit držet zábradlí nebo zeď, abyste se uklidnili a dopracovali se k postavení na desku, aniž byste se cokoli drželi.
  • Jednou z možností je nechat přítele držet vás za ruku o něco výše než v pase, abyste stále cítili pohyb kol, ale také se měli na čem opřít.
 4. 4 Zapracujte na rovnováze přesunutím váhy. K udržení rovnováhy se nemusíte naklánět dopředu a dozadu ani se příliš hýbat. Pokuste se udržet střed své tělesné hmotnosti a mírně přesuňte váhu od paty k prstům, abyste na desce zůstali stabilní.
  • Udržet mírný ohyb v kolenou je také dobrý nápad. To pomůže udržet těžiště níže u země, což usnadní vyvažování.
  • Chcete -li zlepšit rovnováhu, budete muset často cvičit balancování na desce. Zkuste cvičit alespoň 15 minut každý den.
  • Můžete se také pokusit utáhnout ložiska, aby se kola pohybovala pomaleji, pokud vůbec. Poté si můžete nacvičit nastupování a vystupování z prkna bez obav z vyklouznutí na kolečkách.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Balancování na pohyblivém skateboardu

 1. 1 Procvičte si odstrkování na rovném povrchu. Když se cítíte připraveni zkusit balancovat na pohyblivém skateboardu, začněte něčím jednoduchým, jako je rovný úsek betonu. Položte přední nohu na desku a druhou nohu položte na zem těsně před tuto nohu. Poté nohou zatlačte na beton a posuňte desku a tělo dopředu.
  • Při tlačení udržujte nízko položené těžiště. Pokrčte kolena a vyrovnejte váhu těla nad chodidlem, které je na skateboardu.
  • Najděte si rovný chodník nebo navštivte místní skatepark a najděte rovný povrch mimo provoz.
  • Pokud se rozhodnete zkusit bruslení na povrchu se sklonem, ujistěte se, že je sklon nízký, aby nedošlo ke ztrátě kontroly nad deskou.
 2. 2 Položte druhou nohu na desku. Poté, co se odrazíte, budete muset tlačit nohu nahoru a na desku. Nezapomeňte umístit tuto nohu za šrouby na desce a udržovat ji otočenou do strany. Díky tomu bude snazší udržovat rovnováhu na desce, protože se budete moci stabilněji houpat tam a zpět na noze.
  • Přední nohu mějte zasazenou a zadní nohu tlačte na „normální“
  • Při tlačení „mongo“ mějte zadní nohu zasazenou, když přední nohu položíte na prkno
 3. 3 Zůstaňte na desce, dokud se nezastaví. Poté, co se dostanete na pohybující se desku, jeďte na ní a udělejte vše pro to, abyste zůstali vyrovnaní, dokud se sama nezastaví. Pokud jste na rovném povrchu, nemělo by to trvat dlouho.
  • Pokud jste se rozhodli vyzkoušet si jízdu na prkně z kopce, může to trvat trochu déle a možná se budete muset zastavit, pokud se začnete cítit nestabilní. Chcete -li desku zastavit, šlápněte zadní nohou na zadní část desky. To způsobí, že se ocas zabrousí o zem a zastaví se.
 4. 4 Použijte paty a prsty k otočení desky. Můžete experimentovat s otáčením desky, zatímco cvičíte jízdu na ní. Chcete -li desku otočit, jednoduše mírně přesuňte váhu z jedné strany desky na druhou.
  • Pokud například přesunete váhu na paty, deska se posune doprava nebo doleva podle toho, jakým směrem jsou vaše paty obráceny. Pokud přesunete váhu na prsty, vaše deska se otočí tímto směrem.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Výběr správného rychlostního stupně

 1. Obrázek s názvem Balance Yourself on a Skateboard Step 9

  1 Noste skate boty. Můžete skateboardovat v teniskách, ale skate boty jsou speciálně navrženy tak, aby vám pomohly zůstat na desce. Skate boty jsou širší než běžné tenisky, takže jsou s deskou ve větším kontaktu. Šířka skate obuvi vám také může usnadnit udržení rovnováhy na prkně.
  • Skate boty najdete ve většině sportovních dobrých obchodech a obchodních domech.
 2. Obrázek s názvem Balance Yourself on a Skateboard Step 10

  2 Zvažte pořízení skateboardu na míru. Skateboardy jsou široce dostupné, ale můžete zvážit pořízení vlastního skateboardu nebo alespoň jeho zakoupení v obchodě se skateboardy. To vám umožní klást otázky a získat pomoc od lidí, kteří mají znalosti o skateboardingu a skateboardech. Můžete získat radu ohledně nejlepšího typu skateboardu pro vaše schopnosti a potřeby.
  • Můžete například upřednostnit skateboard, který lze použít na prašných kolejnicích pro horské nástupy, nebo můžete jen chtít ten, který lze použít ve skateparku a na chodnících.
  • Pořízením skateboardu, který je přizpůsoben vašim potřebám, bude pro vás snadnější vyvažování na skateboardu.
 3. Obrázek s názvem Balance Yourself on a Skateboard Step 11

  3 Noste přilbu a ochranné polstrování. Skateboarding může být nebezpečný sport, a proto je důležité chránit se tím, že budete mít správnou výstroj. Při skateboardingu vždy noste přilbu, chrániče zápěstí a chrániče loktů. Nošení těchto speciálních věcí vás ochrání při pádu, což se stává často, když se poprvé učíte skateboardovat.
  • Ujistěte se, že nosíte přilbu, která splňuje normu ASTM F1492 pro přilby na skateboard. Pro jistotu zkontrolujte štítek na helmě.
  • Ochranné vybavení vám sice nepomůže udržet rovnováhu na palubě, ale může vám pomoci cítit se sebevědoměji, protože bude menší pravděpodobnost vážného poranění hlavy nebo zlomeniny zápěstí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak trénujete balancování na skateboardu? Jon Depoian
  Instruktor skateboardingu Jon Depoian je instruktorem skateboardingu a majitelem Intro2Skateboarding, organizace se sídlem v Orange County v Kalifornii, která poskytuje profesionální soukromé, domácí, mimoškolní, narozeninové a letní lekce skateboardu pro začátečníky i zkušené skateboardisty. Jon má více než 21 let zkušeností se skateboardingem, má více než 10 let zkušeností s výukou skateboardu a zaměřuje se převážně na produkci videí ze skateboardingu a bruslařských soutěží. Jon Depoian Expertní odpověď instruktora skateboardingu Můžete vycvičit balancování na trávě nebo koberci, aby se vaše deska neválela všude. Můžete také utáhnout kola dolů, aby se pohybovala pomaleji. Poté si můžete nacvičit nastupování a vystupování bez obav z vyklouznutí na kolech. Pokud jste připraveni na kola, zkuste se opřít o něco, co je trochu víc než v pase, abyste si zvykli na balancování.
 • Otázka Můžete nosit tenisky na skateboardu? Ano, ale začíná to být mnohem náročnější. Podložky se doporučují, dokud se neorientujete.
 • Otázka Mám se přestat snažit, když se nedokážu udržet v rovnováze nebo jet na skateboardu? Nikdy nepřestávejte zkoušet. Viděl jsem, jak lidem trvá měsíce, než mohou jezdit na prkně. Čím více budete bruslit, tím více vám to bude přirozené.
 • Otázka Proč je to tak, že když jedu na skateboardu na silnici, vydává hlasitý a neobvyklý zvuk? Je to pravděpodobně způsobeno tvrdými koly, takže na nerovném terénu vydává hlasitý zvuk.
 • Otázka Jak ovládám skateboard? Při jízdě na skateboardu vyvíjejte tlak na patu nebo špičku nohy. Měli byste se naklonit ve směru, kterým vyvíjíte tlak na nohu. Abyste to mohli udělat, uvolněte kamiony (kovový kus, který drží pneumatiky pohromadě). Velký šroub uprostřed (známý jako hlavní) uvolní nebo utáhne kamion. Uvolněte to a zkuste to! Druhý způsob může být těžší; zatlačením na něj mírně nadzvednete horní část desky ocasem (zakřivená část na zádech), horní část pak nasměrujete přední nohou.
 • Otázka Pomůže skateboarding mému pocitu rovnováhy? Pokud se toho držíte, ano.
 • Otázka Jak zapnu penny board? Stejným způsobem jako na běžném skateboardu. Jen je trochu těžší vyvážit, protože penny boardy jsou menší.
 • Otázka Jezdím s pravidelným postojem a téměř pokaždé, když jedu, se deska otočí doleva. Mám k opravě uvolnit nákladní vozy? Pokud uvolníte kamiony, pravděpodobně to ještě zhorší. Pokuste se opravit svůj otočný pohár (malý černý pohár ve spodní části závěsu), protože to je důvod, proč kamiony otáčejí specifickým směrem. Pokud se stále pohybuje doleva, požádejte o pomoc někoho ve skate shopu.
 • Otázka Jsou vysoké boty považovány za bruslařské boty? To opravdu závisí na jejich podrážkách - pokud má váš vysoký top vlnitou nebo zakřivenou podrážku, pak to pro tento úkol není dobré. Dobře se bude hodit vysoký top, který má gumovou (pro přilnavost) a plochou podrážku.
 • Otázka Vlastním penny board. Je to totéž? Penny board je totéž, jen je trochu těžší ho vyvážit.

Populární Problémy

Od Rogera Federera po Pat Cash, legendy přinesly svůj vlastní styl do Wimbledonu prostřednictvím svých doplňků.Jak připravit toast Melba. Toast Melba je tenký, lehký typ toastu, který je skvělou nádobou na namáčení, pomazánky a polevy. Zatímco melba toast lze koupit v obchodě, balený melba toast je často příliš křupavý. Balené toasty ...Jak stylizovat leopardové boty. Boty s leopardím potiskem se rychle stávají nezbytností každého šatníku, a to z dobrého důvodu. Jsou trendy, elegantní, módní a krásné. Jsou také velmi univerzální a snadno se s nimi pracuje. V ...