Jak baletní tanec

Balet začal na královských dvorech na počátku 16. století a rané formy tohoto elegantního a sofistikovaného umění zahrnovaly dlouhé sukně a dřevěné dřeváky. Tančící balet je velmi populární po celém světě a studium baletu může pomoci rozvíjet silná těla, prostorové a časové uvědomění a zlepšit koordinaci. Lidé, kteří studují balet, si také zachovávají flexibilitu po celý svůj dospělý život, což z této techniky dělá základ tréninku pro všechny druhy tance. Zatímco taneční balet vyžaduje odhodlání a vyžaduje seriózní trénink, můžete se naučit základy, abyste se připravili na další studium. Naučte se připravit se na cvičení, základní pozice a některé z prvních technik, se kterými se v baletu pravděpodobně setkáte. Každý může dělat balet. Jste -li velcí nebo malí, vysokí nebo malí, muži nebo ženy, mladí nebo staří, můžete tančit. Ale co je nejdůležitější, je bavit se.

Část 1 ze 3: Připravte se na tanec

 1. Obrázek s názvem Ballet Dance Krok 1

  1 Protáhnout se důkladně svaly. Protahování je důležité pro uvolnění svalů, posílit svaly a prodloužit vaše držení těla . Je důležité, aby se to dělo na začátku každého baletu, a to i před představením. Při užívání baletu je důležité se denně protáhnout alespoň 15–30 minut, aby měly svaly dostatečnou příležitost zahřát se, čímž se sníží riziko zranění. Na konci baletního tance byste se také měli natáhnout, abyste se „vyřádili“.
 2. Obrázek s názvem Ballet Dance Krok 2

  2 Vždy noste baletní přezůvky . Správně nasazené baletní boty by měly být pohodlné, ale ne tak těsné, aby omezovaly průtok krve a způsobovaly necitlivost nohou. Existují různé styly a typy obuvi, a proto s ohledem na své taneční záměry požádejte o radu svého učitele baletu nebo prodavače v obchodě.
  • Nekupujte si boty, abyste z nich vyrostli, protože vaše nohy se budou zdát pokrčené a budou vypadat ploché. Měli byste je umístit tam, kde je stahovací šňůrka uvázána mírně volně. Pokud je vaše šňůrka delší než růžová, měli byste ji odříznout, dokud nebude zhruba ve velikosti vašeho nehtu. Stahovací šňůrka jen dokončí přizpůsobení. Není stvořen k utahování příliš velkých bot.
  • Pokud si nemůžete koupit baletní boty, je to v pořádku. Používejte ponožky bez lepidla na dně, abyste se mohli otočit!


 3. Obrázek s názvem Ballet Dance Krok 3

  3 Noste pohodlné a přiléhavé sportovní oblečení. Nejdůležitější věcí je, že se cítíte pohodlně a že nemáte na sobě volné nebo volné oblečení, abyste se mohli ujistit, že se v zrcadle tvarujete a pohybujete správně. Prostý černý trikot a růžové punčocháče jsou obvykle sázkou na jistotu. Vhodné jsou také růžové nebo černé baletní pantofle.
  • Nakupujte ve vysoce kvalitních obchodech.
  • Pokud jste přihlášeni do třídy, zeptejte se svého instruktora, zda ve škole existuje dress code. Některé školy mohou mít studenti stejné oblečení a jiné mohou vyžadovat jakýkoli typ trikot a punčocháče a někdy baletní sukně. Většinou vyžadují přiléhavé oblečení, aby viděli, že vaše svaly pracují správně a podobně.
 4. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 4

  4 Najděte si vhodný prostor k procvičování. Balet není o učení tahů, ale spíše o jejich zdokonalování. Samotné pohyby jsou poměrně jednoduché, ale kladení, načasování a požadovaná elegance vyžadují celoživotní cvičení. Z tohoto důvodu je vždy lepší cvičit balet v baletním studiu pod vedením dobrého instruktora, který bude schopen opravit vaše umístění a ujistit se, že tančíte správně. Taneční studio je vybaveno zrcadly pro korekci polohy a přesného sledování toho, co děláte, a barre pro procvičování.
  • Pokud chcete cvičit doma, ujistěte se, že máte dostatek volného prostoru pro volný pohyb, nejlépe na dřevěné podlaze. Zadní část židle může nahradit potřebu tyče. Umístěte velké zrcátko, abyste mohli zkontrolovat polohu a zjistit, co děláte.
  reklama

Část 2 ze 3: Naučit se základy Barre

 1. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 5

  1 Začněte s každým tanečním cvičením na balet uzavřen. Na barre se naučíte základy baletu, které budou důležité při vašem postupu. Pokud právě začínáte, celá taneční praxe by měla zahrnovat práci barre. To je životně důležité pro budování vaší síly, obratnosti a flexibility, takže to nepovažujte za ztracený čas. Pokud byste toto přeskočili, nemohli byste tančit. Dokonce i profesionální tanečníci začínají každou třídu v baru.
 2. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 6

  2 Naučte se základní pozice. Základním základním kamenem baletu a základem, ze kterého se vyvinou všechny vaše komplikovanější pohyby, je pět výchozích pozic (a „paralelní pozice“, kterou někteří považují za šestou pozici). Nebudete se moci naučit dělat nic jiného, ​​dokud neprovedete nácvik, zdokonalení a zautomatizování šesti počátečních pozic. Ty by měly být tak pevně zakořeněny ve vaší svalové paměti, že jsou součástí vaší DNA.
  • Všechny polohy by se měly cvičit buď čelem k barre, nebo levou rukou na barre. Začínající tanečníci obvykle začínají čelem k barre a středně pokročilí nebo pokročilí obvykle začínají s levou rukou na barre při nácviku poloh.
 3. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 7

  3 Procvičte si první pozici. V první poloze by měly být vaše nohy vytočeny z těla a drženy pohromadě v patách. Vaše nohy by měly být rovné a drženy pohromadě, záda rovná a hlavu vztyčenou. Udržujte vynikající držení těla a rovnováhu.
 4. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 8

  4 Procvičte si druhou pozici. Ve druhé poloze budou mít vaše nohy stejný úhel jako v první, až na to, že by se vaše nohy měly pohybovat tak, aby byly od sebe zhruba na šířku ramen. Rozšiřte základnu podpory, ale při druhém držte stejné držení těla a držení těla, jako když jste první. Procvičte si přechod z první do druhé polohy beze změny úhlu kotníků.
 5. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 9

  5 Procvičte si třetí pozici. Chcete -li se přesunout do třetí polohy, vezměte vedoucí nohu (obvykle dominantní nohu nebo nohu, kterou používáte na kopání) za druhou nohou. Pata vaší vedoucí nohy by měla být stejná jako u kotníku na druhém baletním papuči. Posuňte boky dopředu a udržujte rovnováhu. Vaše nohy by měly být rovné a ramena by měla být vzadu.
 6. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 10

  6 Procvičte čtvrtou pozici. Chcete -li přejít ze čtvrté do čtvrté polohy, přesuňte přední nohu dozadu a rozložte váhu dozadu, stejně jako mezi první a druhou polohou.
 7. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 11

  7 Nacvičte si pátou pozici. Zde se pozice začínají mírně komplikovat. Chcete -li přejít do páté polohy, vraťte druhou nohu zpět k přední noze a pokrčte kotník tak, aby vaše pata byla na špičce vodicí špičky. Vaše koleno by mělo být mírně pokrčené, ale záda a ramena by měla zůstat velmi rovná a vyvážená. Procvičujte tento přechod často.
 8. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 12

  8 Dokončete v paralelní poloze. Obě vaše chodidla jsou spolu, vedle sebe, jako rovnoběžné čáry. reklama

Část 3 ze 3: Cvičení vrstev, tendů a rozšíření

 1. 1 Dělejte vrstvy . Vrstvy jsou jako dřepy, prováděné v každé z různých pozic. Existují dva typy vrstev: grande plies a demi plies. Začátečníci dělají vrstvy na první a druhé pozici. Středně pokročilí a pokročilí je dělají na všech pozicích kromě třetího a šestého.
  • Chcete -li provést demi plie, chcete, aby vaše nohy tvořily v podstatě diamant. Pokrčte kolena a dřepněte tak, aby koleno svíralo se stehenem a holeními dokonalý 90stupňový úhel. Váhu byste měli podepírat na chodidlech, držet paty nad zemí a při ponoření ohýbat lýtka.
  • Chcete -li udělat grande plie, chcete se ponořit mnohem dále, takže vaše stehna jsou téměř rovnoběžná s podlahou. Během toho si také ponoříte ruku. Při procvičování vrstev se soustřeďte na to, abyste měli záda velmi rovná a držení těla v bezpečí.
 2. 2 C natažené . Tendus jsou v podstatě body a táhnou se vaší vedoucí nohou. Typická kombinace tendu je tendu en cross, což znamená „v kříži“. V zásadě se postavíte do první polohy a budete směřovat špičkou dopředu, do strany a dozadu.
  • Je běžné označit podlahu páskou, která vám pomůže se učit. Chcete vykročit celý krok před sebe, vést patou a přenést palec do bodu před sebou. Vzdálenost by měla být stejná před vámi, po straně i za vámi.
  • Přesná vzdálenost kroku se bude lišit v závislosti na tanečníkovi a délce nohy. Chcete, aby vaše tendu proměnilo vaše nohy v pravoúhlý trojúhelník, vaše rostlinná noha zůstala rovná a vaše vedoucí noha šla dostatečně daleko, aby vaše noha byla rovná.
 3. 3 Procvičte si rozšíření. Postavte se velmi rovně, buď na první nebo pátou pozici. Můžete čelit barre nebo být bokem. Jak budete postupovat, budete dostatečně silní, abyste to zvládli uprostřed.
  • Zvedněte jednu nohu do strany nebo dopředu, držte ji rovně, tak vysoko, jak můžete. Jakmile vaše noha opustí podlahu, namiřte nohy. Udržujte obě kolena velmi rovná a udržujte je správné držení těla . Je důležité nezvedat kyčle nebo zadek, abyste dostali nohu výše. Vždy vytočte nohu, nikdy nezapněte.
  • Udržujte správnou techniku ​​pomalým spouštěním nohy a postavením se do polohy, ze které jste začali, obvykle buď první nebo pátá.
 4. 4 Zkuste pustit barre. Ujistěte se, že jste vyváženi testováním, abyste zjistili, zda můžete pustit barre. Držte nohu nahoře. Díky tomu jsi silnější. Ujistěte se, že se nehrbíte ani nepřikláníte jádro k noze, kterou jste si natáhli, nebo od ní.
 5. Obrázek s názvem Ballet Dance Step 17

  5 Jděte do toho, až budete připraveni . Dalším krokem v baletním tréninku je tanec en pointe, který zahrnuje používání špičkových bot a udržení rovnováhy na nohou. Je to jedna z nejnáročnějších a nejzajímavějších částí baletního studia a je třeba ji provést za pomoci zkušeného instruktora. To se obvykle provádí po čtyřech nebo pěti letech středního až pokročilého baletního studia.
  • Nikdy byste neměli tancovat en pointe bez svolení učitele! Ve většině baletních škol po vás učitelé nebudou chtít, abyste dokonce chodili sami doma. Důvodem je, že bez zkušeností můžete namáhat svaly prstů a chodidel. Zkuste nejprve jít na krátkou dobu en pointe a pak se pomalu propracovat nahoru.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 17 a mám nadváhu. Vím, že tlustí lidé netančí balet. Existuje nějaká konkrétní váha, kterou bych měl tančit? Začal jsem se učit základní pozice sám, protože nemohu získat učitele. Následuj své srdce. Pokud chcete tančit, nenechte svou váhu rozdrtit sny.
 • Otázka Chci tančit balet, ale myslím, že jsem na tanec trochu tlustá, co mám dělat? Lhowl8 Ať už máte jakoukoli velikost, balet je skvělý pro kondici a posilování, stejně jako pro zábavu a nemělo by jít o váhu ani tvar. Stále byste měli umět tančit balet a užívat si to.
 • Otázka Může dospívající dívka začít dělat balet? Samozřejmě! S baletem můžete začít v každém věku. Některé taneční školy mají kurzy tance pro dospělé, kde se o trochu starší lidé mohou naučit dělat balet.
 • Otázka V jakém věku bych měl začít nosit špičatou obuv? Většina lidí může začít nosit špičatou obuv, když je jim zhruba 11 až 14 let, protože v tomto okamžiku kosti kotníku dorostly. Mějte na paměti, že toto věkové rozmezí se může měnit v závislosti na síle a schopnostech vašeho kotníku. Také, pokud jste začali s baletem pozdě (12 let nebo později), možná budete muset ještě pár let počkat, než budou vaše kotníky dostatečně silné na špičkové boty.
 • Otázka Je mi 14, je příliš pozdě začít s baletem? Ne. Možná budete muset tvrdě trénovat, abyste dohnali ostatní, kteří to dělají déle, ale bez ohledu na to, kolik vám je let, nikdy není pozdě vyzkoušet něco nového!
 • Otázka V jakém věku bych měl začít tančit balet? V každém věku chcete! Učení se novým věcem je snazší, když jste mladší, ale každý věk je dobrý.
 • Otázka Musím být hubená nebo průměrná váha, abych mohla dělat balet? Ne, tanec je skvělé cvičení pro lidi všech tvarů těla.
 • Otázka Jak vylepšujete piruety z páté pozice? Nejdůležitější částí je vaše kleště. Ať se stane cokoli, vraťte se ke svému plié. I když se zatáčka nezdaří, nahmatejte podlahu pracovní nohou, než vyskočíte zpět. Nenechte svou tělesnou hmotnost vrátit zpět. Zůstaňte vpřed a ovládejte své jádro, zejména při provádění pointe. Jako vždy udržujte své skvrny ostré. Šťastné otáčení!
 • Otázka Co mohu udělat pro zvýšení flexibility baletu? Jediný způsob, jak získat flexibilitu, je protáhnout se. Zeptejte se svého učitele baletu, jestli existují úseky, které můžete udělat, které vám konkrétně pomohou, protože on nebo ona bude vědět, kde byste mohli potřebovat pomoc. Můžete se také zaregistrovat na kurz jógy, který vám pomůže s celkovou flexibilitou.
 • Otázka Jak vyvážím prsty na nohou? Většinu své váhy položte na palec na noze a zapojte břišní svaly, abyste udrželi rovnováhu ve středu. Začněte na špičkách a držte se za barre. Poté, jak se stanete pohodlnějším, pomalu pusťte barre. Během chvilky byste měli balancovat na nohou!

Populární Problémy

Úryvky z deníku tenisového fanouška

Jak odstranit sklo z rány. Získání skla do rány může být velmi bolestivé a může způsobit infekci, pokud není ošetřeno rychle. Sklo byste měli okamžitě odstranit, abyste zabránili šíření infekce a ...

Jak se připravit na operaci ACL. Silná slza ACL je nesnesitelná a často vyžaduje chirurgický zákrok k úplné fixaci. Je přirozené být nervózní z operace, zvláště pokud jste poprvé. Naštěstí je operace ACL typicky ...

Prakash Amitraj nedávno přemýšlel o odstoupení Rogera Federera a Rafaela Nadala ze zbytku sezóny 2021.

Jak vyrobit zmrazený koktejl z Bushwackeru. S touto směsí kávy a Bailey's - jak to můžete udělat, že vaše první volba po večeři koktejl. Rozdrťte několik kostek ledu. Můžete použít drtič ledu, pokud jej nemáte, můžete rozbít ...