Jak být efektivní myčkou nádobí v restauraci

Být myčkou v restauraci může být na stejné linii nekvalitních prací, jako je překlápění hamburgerů ve franšíze rychlého občerstvení. Myčky nádobí však mají důležitou roli, stejně jako kuchařky. Bez myček nebude mít nikdo v restauraci čisté a dezinfikované nádobí. Patří mezi nejtvrdší pracovníky v provozovně a poslední odcházejí.tenisové body

Část 1 ze 3: Před vaší směnou

 1. 1 Přijďte o několik minut dříve a prohlédněte si stanici. V každé restauraci jsou pátek a sobota pro lidi nejoblíbenějšími dny v týdnujíst v restauracis rodinou a přáteli. Když se dostanete do zadní části domu, je dobré si stanici prohlédnout, než se vrhnete do akce.
 2. 2 Dohnat. Odložte veškeré čisté nádobí a náčiní a reklamujte špinavé nádobí z okolí restaurace. Začáteční část směny použijte k tomu, abyste se dostali co nejdál dopředu, protože to později minimalizuje zbytečné skládání.
 3. 3 Zkontrolujte hladinu mýdla v myčce. Všechny automatické myčky nádobí jsou napojeny na mýdlovou linku a lze je plnit pomocí vyjímatelných džbánů nebo lahví. Ujistěte se, že máte plnou zátěž nebo dost na to, abyste se dostali přes směnu.
 4. 4 Vyprázdněte odtoky potravin ve stroji. Stejně jako dřezy, i odtoky do myčky zvládnou tolik jídla, než způsobí problémy, jako je přetékání vody. Zejména při práci ve druhé nebo třetí směně nechcete, aby vám zbytky předchozí myčky ucpávaly odtok. reklama

Část 2 ze 3: Během vaší směny

 1. 1 Snižte rytmus praní. Pokud nemůžete vytvořit nebo zůstat v rytmu, dostanete se do stresu. Myčky nádobí musí zvládnout téměř jakýkoli pokrm z různých částí restaurace: Servery a sběrné vozy vám mohou dát typické talíře, sklenice a nádobí; kuchaři vám mohou dát pánve a hrnce; a přípravní kuchaři vám mohou dát přípravné pánve, prkénka, šlehací metly a mísy.
 2. 2 Naučte se efektivně používat vodní postřikovač. Postřikovač zabrání vstupu spousty potravin do stroje, protože je předem opláchnete. Vyhněte se však přílišnému trávení času na jednom stojanu. Stanovte rytmus pohybu tam a zpět. - Než na něj zatlačíte, měli byste na stojanu strávit jen několik sekund.
 3. 3 Použijte příslušné houby. Možná byste se mohli dostat pryč pomocí brusné drátěné houby na zuhelnatělé a mastné pánvi, ale na keramické nádobí použijte neabrazivní drhnutí.
  • Pokud máte automatickou myčku nádobí, protlačte předmět skrz stroj a nechte horkou vodu uvolnit jídlo z nádoby.
  • Pokud jste povinni mýt ručně, přidejte do misky horkou mýdlovou vodu a na několik minut ji odložte, aby mohla vsáknout.
 4. 4 Poznejte své nepřátele v jídle. Nikdy si nemyslete, že stroj udělá veškerou práci za vás. Při své práci si vytvořte mentální seznam potravin, které je třeba celé vymazat, než odešlete misku přes stroj. Některá jídla zahrnují:
  • Rozpuštěný sýr
  • Polévka ze škeblía další hrubé polévky
  • Žloutek
  • Vrby
  • Bramborová kaše
 5. 5 Očekávejte nějaké neplánované požadavky. Kuchaři pravděpodobně mají k práci omezené množství pánví, takže pokud je potřebují vyčistit, měla by to být vaše první priorita.-Ostatní pokrmy budou muset stát ve frontě za talířem s vysokou prioritou okamžiku.
  • Udržujte pozornosto dalších důležitých věcech používaných v restauraci, jako jsou držáky chleba pro servery a klíčové nádobí používané kuchaři. Stříbro vždy sledujte: Nože se rozdávají s masovými pokrmy, chlebem a pečenými bramborami; lžíce se rozdávají s kávou, zmrzlinou a dalšími dezerty.
 6. 6 Vydrhněte všechna zákoutí. Je to neuvěřitelné, dělat to neuvěřitelně, ale vžijte se do pohledu strávníka. - Chtěli byste při večeři to nejlepší a nejpříjemnější jídlo, ale co kdybyste našli, že vaše jídlo přišlo na talíř se šmouhou zbytkové omáčky z předchozího večeře?
 7. 7 Dvakrát zkontrolujte nádobí. Před naskládáním nebo položením na bok zajistěte, aby nádobí bylo čisté. Pokud jsou na jídle zbytky jídla nebo skvrny, předmět znovu umyjte.
 8. 8 Nechte čisté, dezinfikované nádobí odložit. Zahrňte rytmus rozdělení čistého nádobí při každém dalším běhu do různých částí restaurace. Většina restaurací má stojan, pult nebo vozík pro stohování nádobí a náčiní. reklama

Část 3 ze 3: Po vaší směně

 1. 1 Vyprázdněte odtoky potravin z myčky nádobí. Pokud jste na směně na večeři, musíte důkladně vyčistit všechny odtoky, jak jen můžete.
 2. 2 Vyprázdněte odtok dřezu. Zacházejte s oblastí jako s vlastní kuchyní a vyčistěte ji, jak jen můžete.
 3. 3 Odložte jakékoli nádobí. Když skončíte s oplachováním finální zátěže, obvykle to znamená, že jsou pryč všechny servery, kuchaři a bussery. V závislosti na tom, jak jste vyčerpaní a promočení, první věc, na kterou budete myslet, je: Bunch nádobí na nejjednodušších dostupných místech, vyrazit a vyrazit na cestu. Musíte se připravit na to, že budete trpěliví, a než vyjdete ze dveří, dokončíte vše téměř k dokonalosti. Naučte se vytrvat v odkládání každé položky na určené místo, aby vaši spolupracovníci mohli druhý den vše snadno najít.
 4. 4 Vyhoďte odpadky . Odvoz odpadků obvykle přistává na seznamu věcí, které je třeba dělat, když některá restaurační zařízení mají úklidové čety, které tuto odpovědnost zvládají.
  • Buďte při tom v bezpečí. Vynášení koše z restaurace nikdy není stejné jako normální odpadky, protože bude zahrnovat mokré jídlo, vodu a další položky, které váží pytle velmi . Použijte správné techniky zvedání (pokrčením kolen) nebo si vezměte jinou osobu, která vám pomůže zvednout se. Při manipulaci s příliš těžkým břemenem se vyhněte kroucení páteře. Pohybujte chodidly, abyste přiměřeně otočili tělo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob čištění nádobí? Každá restaurace bude mít svůj vlastní postup, který musíte při mytí nádobí dodržovat. Můžete však začít naplněním vany mýdlem a teplou vodou. Před mytím a dezinfekcí nechte nádobí namočit ve vodě.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob odstranění rozbitého skla? Zametejte jej nebo použijte ruční kartáč a rozprašovač, aby se sklo dostalo z menších oblastí.
 • Otázka Co když noční myčka zanechá špinavé hodně nádobí a hrnců? Možná si s ním budete muset promluvit o zajištění toho, aby VŠECHNO nádobí bylo vyčištěno a odloženo. Důležitou součástí týmu je také zajištění vzájemné odpovědnosti.
 • Otázka Jak se mohu přihlásit do myčky nádobí? Přejděte na webovou stránku restaurace a podívejte se na jejich aktuální nabídku práce. Pak se můžete přihlásit stejně jako v jakékoli jiné práci. Můžete také vyzkoušet stránky pro hledání zaměstnání, jako je Indeed.com, abyste našli otvory pro myčky nádobí ve více restauracích najednou.
 • Otázka Mohu získat kvalifikaci v kuchyňském portování? Ano, můžete získat kvalifikaci pro kuchyňský přenos. Mnoho míst hledá lidi, kteří vyhovují dané konkrétní pozici, a to dlouhodobě pomáhá.
 • Otázka Bolí ještě někoho v rukou? Existuje správný způsob zvedání nádobí? Když zvedáte nádobí, zkuste ho zvednout před sebe a při jeho položení si dejte určitě podřep, protože to pomůže cítit se lehčeji.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Před začátkem směny si přineste do práce drink nebo si pijte z automatu na nápoje v restauraci.
 • Udržujte tempo a vyhýbejte se stresu. Pokud se dostanete do stresového okamžiku, může být těžké se z toho dostat. Přestaňte, co děláte, a dejte si minutku na oddech.
 • Nikdy se nebojte zeptat někoho, kde se něco děje. Učte se z toho a stane se to okamžitým zvykem.
 • V mnoha restauracích jsou myčky na veřejnosti během směny vidět jen zřídka nebo nikdy; zeptejte se svého manažera, jak přísné jsou jednotné zásady. Některé restaurace jsou pro myčky nádobí uvolněnější než ostatní zaměstnanci, pokud jde o kalhoty. Protiskluzové boty jsou však nutné pro každého.
 • Technicky je úkolem obchodníků nebo serverů sklouznout zbytky jídla z talířů do koše a poté je předat do myčky.
 • Abyste byli efektivní, musíte být připraveni zvládnout různé úrovně stresu a schopnost nést na směnu nejrůznější předměty.
  • Pokud je to vaše první práce s mytím nádobí nebo nejste během několika hodin zvyklí nosit těžké předměty, bolí vás svaly, protože jste nebyli zvyklí na kmeny. Důrazně se doporučuje používat volně prodejné léky proti bolesti, jako je aspirin nebo podložky pod teplo/led. Myčky nádobí, stejně jako ostatní práce kolem restaurací, si nemohou sednout (kromě přestávek), takže počítejte s tím, že budete celou směnu stát a chodit. Zvedněte nohy a chodidla co nejvíce doma a udělejte to protahuje svaly pravidelně, jako jsou záda, ramena, paže, prsty a nohy.

reklama

Varování

 • Vyvarujte se skladování mokrého nádobí, aniž byste jej sušili nebo nechali vyschnout na vzduchu. Toto je známé jako mokré vnoření a může to mít za následek porušení bezpečnostního kódu vůči vaší restauraci během inspekce.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak přimět každou dívku, aby tě chtěla políbit. Zjistit, kdy je správný čas políbit dívku, může být matoucí. Možná si nejste jisti, jestli vás vidí jen jako přítele, nebo možná jen nevíte, jestli je připravena se políbit. Pokud si chcete vzít ...Zde je návod, jak streamovat sezónu 3 Vida online bez kabelu, premiéra v neděli 26. dubna ve 21 hodin. ET/PT na Starz.

Není nic víc frustrujícího, než se snažit pracovat na kole, když sedí na stojanu nebo u zdi. Je těžké soustředit se na to, co děláte, když motocyklu neustále hrozí převrácení, a je těžké ...

Konference USA proti nepřátelům UTEP a FIU se střetne ve čtvrtek. Takto můžete hru sledovat.Rozpis losování mužů na letošním prvním turnaji ATP Masters 1000 v Indian Wells.