Jak být dobrým přítelem obou stran při rozvodu

Pokud se dva z vašich přátel rozvádějí, můžete se ocitnout v nepříjemné situaci. Všichni se už asi nebudete potloukat a možná se budete cítit chyceni uprostřed přetahované války. Přesto to neznamená, že se nemůžete snažit ze všech sil zůstat loajální a věrní svým přátelům i po rozchodu. Zůstaňte dobrým partnerem obou stran při rozvodu tím, že budete podporovat, ujasníte si svou pozici a nastavíte realistická očekávání.Metoda 1 ze 3: Nabídka vaší podpory

 1. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 1

  1 Poslouchat oběma vašim přátelům. Podpora přítele rozvodem je velkou překážkou, ale cennou pomoc můžete nabídnout pouhým nasloucháním. Vyslechněte je, až budou muset tisíckrát zopakovat, co se stalo. Přijde čas, kdy o tom nebudou muset tolik diskutovat, ale zatím tam buďte jen s otevřenýma ušima.
  • Pamatujte, že naslouchat neznamená souhlasit. Slyšíte své přátele, aniž byste podporovali jejich názory nebo zlobili druhého přítele.
  • Stanovte hranice. Je důležité naslouchat oběma stranám, ale také je důležité zajistit, abyste nepřekročili hranici. Možná budete chtít omezit dobu, po kterou chcete mluvit o rozvodu, nebo je můžete požádat, aby o vás navzájem nemluvili negativně.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 2

  2 Ukažte, že rozumíte jejich pozici. Každý z vašich přátel bude potřebovat ověření svým vlastním způsobem. Projevujte empatii na základě jejich individuálních osobností a preferencí. To může znamenat nabídnout rameno k pláči nebo říci uklidňující věci jako „Vidím, že tě bolí“.
  • Podle potřeby nabízejte validaci a podporu, ale nepřipojujte se k ostudným nebo odcizujícím prohlášením o druhém manželovi.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 3

  3 Povzbuďte je, aby se zdravě rozhodovali. Procházet rozvodem je náročná zkouška mysli, těla a ducha. Pomozte svým přátelům překonat toto obtížné období tím, že je povzbudíte správně jíst , získejte spoustu cvičení , spát , a provádět péči o sebe .
  • Nabídněte jim, že s nimi jednou týdně uděláte výživnou večeři. Nebo je doprovodte do posilovny na cvičební hodinu.
  • Odrazujte své přátele od užívání alkoholu, drog nebo jiných nezdravých návyků, aby se s rozvodem vyrovnali.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 4

  4 Rozesmějte je. Smích je opravdu forma medicíny. Když váš přítel potřebuje povznášet, buďte tam a rozveselte ho veselými vtipy nebo jinými formami humoru. Pokud nejste příliš komici, může trocha vtipu fungovat stejně dobře.
  • Můžete jim také posílat online vtipy, memy nebo videa z YouTube, která vyvolávají smích.
 5. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 5

  5 Pomoci. Jedním z důležitých způsobů, jak podpořit své rozvedené kamarády, je péče o jejich děti nebo úkoly kolem domova. Když se přizpůsobí tomu, že jsou nezadaní, mohou oba potřebovat hlídání nebo jinou pomoc. Nabídněte své služby, kdykoli budete zdarma.
  • Možná si řeknete: „Proč se nestarám o dítě, abys mohl mít chvilku sám a jít na lekci jógy, která se ti líbí?“
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vyjasnění vaší pozice

 1. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 6

  1 Dejte jasně najevo, že se nestaváte na žádnou stranu. Využijte prvních několik dní a týdnů rozvodového procesu, aby byla vaše pozice jasná. Bez ohledu na to, jak jsou k sobě navzájem civilní, mohou vaši přátelé v určitém okamžiku očekávat, že budete soudit druhého z manželů. Zůstaňte neutrální, ať se děje cokoli.
  • Můžete říci něco jako: „Charlotte, chci s tebou i s Gregem nadále být přáteli. Je mi líto, ale nebudu se stavět na stranu. “
  • Můžete se také rozhodnout udělat si přestávku nebo strávit méně času s oběma stranami, dokud nezjistí podrobnosti o svém rozchodu. Dokonce i poté je možné, že bez ohledu na to, jak dobře to máte v úmyslu, jedna strana by vás mohla vnímat tak, že se nebudete stavět na druhou stranu.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 7

  2 Vytvořte si funkční herní plán. Posaďte se s oběma manželi a dohodněte se na některých pravidlech, aby oběma přátelstvím mohla prospívat. Může to vypadat divně, jako další aspekt rozvodu, ale je to nutné. Jasné nastínění vhodného chování vám může zabránit v tom, abyste byli chyceni uprostřed přetahované války.
  • Pravidla, která nastavíte, budou záviset na vašich jedinečných okolnostech. Některá doporučení však obsahují oddíly o tom, že o sobě nemluvíte špatně, neočekáváte, že vaši přátelé budou špehovat, a neztratili hodnost (tj. Řekli „Nejprve byli moji přátelé!“).
  • Pokud je nelogické očekávat přítomnost obou manželů, vytvořte online dokument, který můžete zaslat e -mailem oběma.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 8

  3 Předefinujte přátelství. Pokud jste všichni byli společnými přáteli, pravděpodobně se změní způsob, jakým vaše přátelství funguje. To je v pořádku - změňte to. Přemýšlejte o tom, čeho si na obou přátelích vážíte a čeho si ceníte. Jaké věci spolu děláte?
  • Uspořádejte s každým přítelem samostatná setkání a promluvte si o tom, jak se bude vaše přátelství vyvíjet dál.
  • Zkuste své přátelství na chvíli udržet zaměřené na události. Vycentrujte své setkání kolem aktivit nebo událostí. Díky tomu se budou více soustředit na to, co v danou chvíli děláte, místo na rozvod.
  • Například můžete jednoho z manželů pravidelně vídat ve venkovském klubu a společně si zahrát tenis. Můžete být zapojeni do stejné komunitní organizace s ostatními. Použijte tyto „typické“ rutiny jako vodítko pro to, jak byste mohli v přátelství pokračovat v budoucnosti.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 9

  4 Rozhodněte se, jak zvládnout společenské události. Vy a manželé se také budete muset dohodnout na protokolu pro společenské akce. Pokud pořádáte akci, budou se moci oba zúčastnit a jednat srdečně? Zamyslete se nad tím, jak chcete řídit jejich účast na různých sociálních funkcích.
  • Pokud jsou oba manželé schopni jednat civilně, můžete je oba pozvat a posadit je daleko od sebe.
  • Pokud oba manželé nemohou jednat civilně, můžete navrhnout, aby se zúčastnila osoba, která je s akcí nejvíce spojena. Například manželský partner, který vám pomohl se sbírkou, může být pozván na charitativní ples.
  • Pamatujte, že nejste jejich rozhodčí. I když chcete, aby se zúčastnily obě strany, rozhodnutí je na nich. Dejte jim vědět, že tam ten druhý bude, a ať se rozhodnou, jestli to zvládnou sami.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Být realistický

 1. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 10

  1 Očekávejte vůli z jedné nebo druhé strany. Bez ohledu na to, jak poctivě se snažíte tuto záležitost zvládnout, existuje velká šance, že jeden z manželů se bude cítit rozrušený a zrazený vaší pokračující loajalitou vůči druhému. Nebojte se provinile kvůli odstrčení.
  • Jednoduše zopakujte svůj závazek udržovat přátelství a usilovně pracujte na zachování vztahů. I pak vězte, že jedna strana už možná nechce být přáteli kvůli vašemu vztahu s jejich ex. V takovém případě respektujte jejich rozhodnutí.
 2. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 11

  2 Získejte podporu pro sebe. Přitahování mezi dva rozvedené přátele může být stresující. Nezapomeňte oslovit nezaujaté přátele a členy rodiny, aby si popovídali nebo si poflakovali. Trávení času s ostatními by mohlo sloužit jako osvobození od napětí při rozvodu.
  • A co víc, pravděpodobně jste věnovali spoustu času a energie tomu, abyste tam byli pro své přátele. Také potřebujete někoho, kdo tu bude pro vás.
 3. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 12

  3 Dej tomu čas. Buďte trpěliví se svými přáteli a snažte se od nich od začátku příliš neočekávat. Obecně platí, že rozvody mohou být nepořádné. Jak nějaký čas uplyne, tření se může zmenšit. Můžete dokonce začít mít pocit, že váš čas strávený s každým z nich je „stejně jako za starých časů“.
 4. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 13

  4 Rozpoznejte, až toho bude příliš. Mít dva dobré přátele najednou navzájem pohrdat může být hektické. Můžete si všimnout, že se cítíte napjatější, stresovanější nebo podrážděnější. Pokud se i poté, co uplyne mnoho času, budete i nadále cítit mezi těmito dvěma, můžete se rozhodnout udělat krok zpět.
  • Samozřejmě nechcete opustit svá přátelství. Musíte však také rozpoznat, kdy je napětí pro vás příliš velké. Může nastat čas, aby ses dostal na nějakou vzdálenost, dokud se věci neochladí.
  • Vzdálenost můžete získat tím, že požádáte jiného přítele, aby vás vyplnil při události nebo při hlídání dětí. Můžete také prosadit své hranice ohledně pravidel.
  • Můžeš jim říct: „Pokud mě vy dva nepřestanete tahat do středu věcí, budu si muset udělat určitý odstup. Chci tu být pro tebe, ale tohle všechno mě také stresuje. '
 5. Obrázek s názvem Buďte dobrým přítelem obou stran při rozvodu Krok 14

  5 Navštivte terapeuta. Pokud stres začne ovlivňovat vaše fungování v práci nebo ve škole nebo zjistíte, že máte problémy se spánkem, může pomoci si s někým promluvit. Pomoci vám může profesionální terapeut nastavit lepší hranice se svými rozvedenými přáteli. Tato osoba vám také může pomoci vyvinout rutinu péče o sebe, abyste lépe zvládali stres.
  • Na úvodním zasedání byste mohli vysvětlit: „Dva z mých dobrých přátel se rozvádějí a já se cítím chycen uprostřed. Jak mohu být oběma dobrým přítelem, aniž bych ztratil rozum? '
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám přítele, který je rozvedený 9 měsíců. Můj manžel a já jsme přátelé s ní a jejím bývalým manželem. Teď chce, abychom s ním nebyli přátelé a ignorovali ho, když jsme venku, i když už vidí někoho jiného. Co bych měl dělat? Zkuste si s ní v klidu promluvit o situaci. Řekněte jí, že chápete, že je stále zraněná, ale je nespravedlivá tím, že se vám snaží zakázat přátelství s jejím bývalým. Můžete se také pokusit nezdržovat se na místech, kde je šance, že ho uvidíte, když jste s ní venku. Pokud není ochotná se v této záležitosti ustát, možná si budete muset vybrat, které přátelství je pro vás důležitější.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak se líbat s rovnátky. Naučit se líbat může být dost skličující, ale mít rovnátka, když to děláte, může vaší líbací hře přidat úplně novou křivku. Ale nebojte se-pokud to vezmete pomalu a budete dodržovat pár přátelských rovnátek ...Turnaj, událost WTA a ATP250, je první v tomto roce.Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Blazers vs Lakers Game 1 online, pokud nemáte kabel.

Jak vykopnout dveře. Umět vykopnout dveře nemusí být dovednost, kterou používáte příliš často, ale určitě se může hodit v případě požáru nebo lékařské pohotovosti. Nezapomeňte vždy posoudit situaci i samotné dveře ...Španělka ke svým 30. narozeninám byla silnější než Maria Šarapovová.